PDA

View Full Version : Търся си мнения/работа в чужбина



Evanescense
11-19-2014, 23:23
Здравейте!

Иска ми се да замина за чужбина, да поработя. Търся разни обяви и тъкмо съм се навила и са ми свалили звездите, небето и Луната, решавам да проверя фирмата и се оказва измамна. Шубе ме е вече. Много искам да замина, но не ми се иска да съм сама, защото съм момиче, само на 19. (А всички знаем, колко е опасно, само младо момиче да замине) :D Ако някой има опит или познати, който са ходили, нека да разкаже за преживяното. А ако има някой, който също иска да замине или знае сигурна обява за работа или фирма, още по-добре, моля да каже.

:)

LoadRunner
11-19-2014, 23:49
Скъпа и аз откога си мечтая за заминаване но нещо не ми се получава. Не разчитам на бг фирми щото предлагата само гадна работа за "лопатари" а аз уж съм с висше. Тука животът ми е пълна трагедия или поне аз така си го определям. Относно моят опит е че съм попадал един път на измама и един път ми се обадиха от Англия по телефона (пусках в английски сайтове като джобса) ама отказах понеже пак ми се струваше "под нивото" ама сега съжалявам защото тука няма никаква или такава за малко пари с много отговорности каквато и съм работил аз.

Evanescense
11-19-2014, 23:57
Позната история. Търся си работа от няколко месеца, и нищо. Аз не съм от тези където бездействат и опитвам по всякакъв начин, и после разбирам, че те просто така са си пуснали обявата, а са си намерили човек (техен си) :D
Направо си за убиване, щом си откавам работата там, хмм.. Аз затова искам да замина от години, ама бях на училище.. няма как. Е, сега нищо не ме спира, ама си търся партньор и сносна работа. :)

LoadRunner
11-20-2014, 00:02
За убиване съм, даже мисля да си посегна вече (в рамките на шегата естествено) но тука от месеци вече немога и да спя, лека перманентна депресия ме е обхванала, губя приятелите си заради това и се задълбочава все повече. За това обаждане ... чак после го осъзнах колко съм сбъркал, но истината е че ме беше страх. Страх т.е. страх да замина да направя тази крачка сам все пак не е като да отидеш на бригада с някой познат за лятото.

LoadRunner
11-20-2014, 00:07
дори незнам дали съм се престрашил от това "да замина" нищо че тука нищо не ме спира, незнам какво ще правя ако някой се обади, защото аз още си търся. По- принцип съм с Английски но вече взех да го забравям и него и това си е голямо притеснение да знаеш.... аз си мислех че е нищо работа да говоря на английски но като ми се наложи и да ти кажа си "глътнах граматиката" букваллно.

Evanescense
11-20-2014, 00:08
И на мен това ми е проблем, бях готова, едва ли не "хайде, тръгвам" обаче се замислих за някой неща, четох много в нета и не смея ей така да замина вече. Уж една приятелка иска, ама тя си мисли че става лесно, ииии ..... не знам, сложно е... Ама истината си е чужбина, за нас - младите няма място тук. Или си твърде млад, после нямаш стаж, после пък си твърде стар, ии... никога не успяваш :)

Evanescense
11-20-2014, 00:10
Хах отново познато, в един момент доста практикувах английски и си го говорех доста добре, обаче от доста време не съм, и усещам как се замислях и запъвам, и се хващам как съм взела да забравям, а няма къде да практикувам, никой не иска да ми говори на английски :D

LoadRunner
11-20-2014, 00:17
Хаха е да .. кой ще ти говори на английски. Аз пробвах и отвреме на време го правя де, пиша си с хора в някакви чуждестранни сайтове на английски колкото да не забравя съвсем. Обаче граматиката вече ми я няма пак знам само 3 времена - сегашно. минало(просто), и там хев бийн .. хаха а и изкарах 2 нива по англиски миналата година ама като няма практика ии знаеш.



Ти все пак каква работа си търсиш, или по- скоро каква би искала да работиш. Какво си учила или по- скоро какво би ти харесало да правиш.

Evanescense
11-20-2014, 00:22
Това със сайтовете е много готино, и аз си пиша в един, толкова неща научаваш за чуждите държави и култури, много е яко.
Ами започни да се преструваш на чужденец и говори на всички на английски :D

LoadRunner
11-20-2014, 00:27
Ами аз си пиша с някви рускини хаха повечето незнаят но с някои си бъбрим пак е по- добре от нищо. Прочети редактирания ми пост.

Evanescense
11-20-2014, 00:46
Писах ти на лс, защото тук стана чат :D