PDA

View Full Version : Ако прочетете това може да намалят броя на въпросите.



FemaleEyes
11-20-2014, 18:46
Имало едно време един човек, той бил много богат и във всичко му вървяло. Имал 5 коли, 3 къщи, красива приятелка, верни и добри приятели. По цял ден се забавлявал и не му липсвало нищо. Един добър и нещастен човек които нямал нито пари нито семейство нито приятели видял колко е щастлив този човек и се питал - "С какво е заслужил той всичко това? Живота е толкова нечестен..." Всеки който видял този щастлив човек си казвал - "върви му на човека какво да се прави" но никой не знаел защо му върви толкова много. Сега ще ви кажа и причината. Когато бил на 12 години той станал просяк, майка му починала при раждането а баща му участвал в голяма сделка с наркотици при която бил убит защото се скарали за цената с купувача, той убил баща му след което откраднал дрогата и избягал. Така момчето останало сирак тъй като той нямало никакви други роднини. Той спал в изоставен строеж в който живеели още бездомни хора. Сега настъпил 13-тият му рожден ден, той много си мечтаел да си има хубав дом и добри приятели с които да празнува рождения си ден. Но той прекарал рождения си ден на една пейка в един изоставен парк по който рядко минавали хора. Изведнъж минали няколко момчета на по 19-24 години и му се присмивали заради скъсаните дрехи. Той не се засягал много от подигравките на хората нито бил тъжен заради мизерния си живот. Той стоял цял ден на пейката в парка и си мечтаел някой ден да празнува рождения си ден с много приятели и на хубаво място! Вечерта в около 9 часа се появил 30 годишен мъж облечен в пълно черно и носещ пентаграм на вратът, той седнал до момчето и го питал "Как си? Изглеждаш много зле." След което момчето отговорило "Защо ми го казваш... и ти ли ще ми се подиграваш?" Мъжът отговорил "Не, аз съм дошъл за да ти помогна". Момчето питало "Как ще ми помогнеш?" и мъжът отговаря "Ако ми дадеш душата си, следващите 13 години ти ще имаш всичко което искаш. Ще имаш хубави коли и безкрайно много приятели и като станеш на 18 ще имаш огромна къща." Момчето отговорило "Наистина ли? Добре тогава" момчето отговорило без дори да се замисли. Той знаел какво значи душа но щом чул че ще има хубав дом и приятели дори не се замислил и приел. Мъжът извадил лист който бил договорът и му казал че този договор се подписва с кръв. Момчето порязало пръста си и отпечатал кръвта върху листа си. Още на следващият ден бил изпратен сигнал в полицията че в някакъв изоставен строеж живеело 13 годишно момче без родители. Момчето било задържано и разпитано и момчето обяснило че няма никакви родители след което било изпратено в сиропиталище. След 4 дни то било осиновено от едно много богато семейство което живеело в огромна къща на 3 етажа. Те записали момчето в училище и там той намерил много добри приятели които се държали чудесно с него. Родителите му купували всичко от което има нужда и всичко което поиска. Когато станал на 15 години, той се връщал от училище и по пътя видял отново онзи човек облечен в черно и той го попитал "Харесва ли ти новия ти живот?" и момчето отговорило "Разбира се че ми харесва" и тогава мъжът му казал "Напомням ти че аз ти дадох 13 години, вече минаха 2 така че ти остават още 11. Когато станеш на 26 години, ти ще умреш. Давам ти шанс да си върнеш душата, ако сега избереш да прекараш останалите си 11 години както сега никога вече не можеш да си върнеш душата. Но ако предпочетеш душата си тогава ти ще се върнеш към стария ти живот но повече никога няма да ме видиш". Момчето отговорило "Почакай! Дай ми 1 ден да си помисля, може ли?" Мъжът отговорил "Само един ден и нито секунда повече" след което се разделили всеки по пътя си. Момчето мислело цяла нощ и като си спомнело за предишния си живот му идвало да се самоубие! Без съмнение то искало да изживее останалите си 11 години в щастие. На следващия ден мъжът причакал момчето да свърши училище след което са се срещнали и той питал момчето "Какво реши?" и момчето отговорило "Искам да прекарам останалото си време както до сега! И без това 11 години са много време" и мъжът казал "Добре, вече ти е ясно че няма връщане назад." И тогава всеки тръгнал по пътя си. Когато станал на 17 той се запознал с много красиво момиче след което се влюбил в нея. Той бил толкова щастлив и по цял ден се забавлявал в дискотеките и винаги с много приятели. Всички му се възхищавали. Когато станал на 18 доведеното му семейство(майка му и баща му) умират в катастрофа и той наследява всичко. Той имал вече 5 коли и огромна къща на 3 етажа, красива приятелка и хубави приятели. В наследството му били включени 3 милиона долара и той осъзнал че няма смисъл да инвестира в бизнес или пък да работи защото му остават 8 години живот а с 3 милиона долара той може да живее и без да работи. Той вече бил на 26 години а утре е рожденият му ден и денят в които той предава душата си. Той бил толкова щастлив че почти не си спомнял за договора! Като си спомнил за това че утре той ще умре, той едва не получил инфаркт от притеснение! Той изгонил приятелите си и приятелката му от къщата като им казал че иска да остане сам! Те не разбрали защо толкова се е притеснил но те отишли да се забавляват някъде другаде. През това време той излязъл навън и се разхождал сам.

FemaleEyes
11-20-2014, 18:46
Той отишъл на стария парк(където подписал договора) той вече бил почти срутен и там нямало никакви хора. Той седнал на счупената пейка където бил подписал договора и мислел, през това време се появил същия човек облечен в черно носещ пентаграм на вратът. Той бил вече на 43 години, и му казал "Времето ти изтече, утре е денят! Позабавлявай се добре днес защото утре ще загубиш всичко." Момчето започнало да трепери и да моли на колене за още време но мъжът се ядосал и казал "Не ме ядосвай момченце! Ставай и изживей този последен ден защото ако ме подразниш още малко че ти отнема и него." Момчето дори не отговорило а вместо това тръгнало да бяга към вкъщи. Той звъннал на приятелката си и на всичките си приятели и заедно всички отишли на дискотека и се забавлявали както никога до сега! Един от приятелите му казал "Щом така се забавляваме сега, как ли ще се забавляваме утре на рождения ти ден?" и момчето си спомнило че утре е денят когато той ще умре и направо му причерняло от нерви и злоба! Той ударил приятеля си и го пребил почти до смърт след което бил изгонен от дискотеката а всичките му приятели вече не му били приятели. Той отишъл вкъщи пиян, едва се прибрал и след като заспал той не спрял да сънува кошмари! Той не могъл дори да спи и не спирал да мисли за следващия ден! И той си казал "Нали днес е денят? Защо още съм жив!" Той спрял да се притеснява за момент и разкрил паролата на фейсбука на приятелката си и така той открил че тя му изневерява! В този момент той се почувствал ужасно тъжен защото той обичал приятелката си. Сега той бил напълно сам без приятели и приятелка. През това време полицията открила че къщата в която живее той е била незаконно построена и принадлежала на събаряне плюс глоба от 1 милион. Той разполагал точно с толкова! Но вместо да плати той сложил парите в куфар и избягал със скъпият си червен Mercedes. По пътя му свършил бензина и се наложило да спре на място. Той взел куфара и тръгнал пеша по улицата. По едно време той бил спрян от полицай и полицаят казал на партниора си "Това е беглеца!" и те го арестували след което конфискували парите му и той бил освободен а къщата му вече била съборена. Той вече нямал абсолютно нищо! Отново бил просяк но този път бил облечен в скъпи дрехи. Вечерта точно в 9 часа(часът на зделката) той се разхождал тъжен по една тъмна улица и през това време той неочаквано бил нападнат от наркомани които си мислили че е богат и там те го убили жестоко! Те му изболи очите с нож и го наръгвали по цялото тяло. Бившите му приятели и приятелка си казвали "Какво падение..." но те всъщност не знаят какво точно се е случило! Мислят си че това е някакъв инцидент но не е така. Не всичко е това което виждате, всички неща имат духовен смисъл но като не виждаме духовния свят ние не можем да го разберем.

Ден преди това: Виждаш го има много приятели и много красива приятелка, 1 милион, 5 скъпи коли и луксозна къща на 3 етажа, а само на следващия ден той губи абсолютно всичко! Поуката от тази приказка която измислих сега е че не всичко е това което виждаме!

LoadRunner
11-20-2014, 19:14
Ти луд ли си или ? Смяташ ли че някой ще чете тези романи ?

FemaleEyes
11-20-2014, 20:09
Ти луд ли си или ? Смяташ ли че някой ще чете тези романи ?

Може на някой да му стане интересно братле... и между другото ми стана жал като го написах това. Все едно този човек наистина е съществувал... жал ми стана

npp
11-20-2014, 21:58
Бившите му приятели и приятелка си казвали "Какво падение..." но те всъщност не знаят какво точно се е случило! Мислят си че това е някакъв инцидент но не е така. Не всичко е това което виждате, всички неща имат духовен смисъл но като не виждаме духовния свят ние не можем да го разберем.

Ден преди това: Виждаш го има много приятели и много красива приятелка, 1 милион, 5 скъпи коли и луксозна къща на 3 етажа, а само на следващия ден той губи абсолютно всичко! Поуката от тази приказка която измислих сега е че не всичко е това което виждаме!

ти сам си казал, че невидимото е в основата на причините, но докато има нужда да се работи за истинското решение на проблема, трябва поне Словото на Отца и Исус да се проповядва за покаяние от духовното беззаконие за да се реши проблема, иначе ако не се проповядва, тогава духовното беззаконие може дори (не дай си Боже) да нарасне, понеже дори и много вярващи/духовни не го признаваха за съвършена истина и го отхвърляха като лъжа досега, но това никога не е довеждало до истинско подобрение, нито ще реши проблемите някога, защото единственото пълно решение на проблемите (си) остава вярата в истинския Господ Бог, докато останалото в духовно отношение е (като) суета, а вярата е най-вече проява на чиста (и дори съвършена) любов към ближния/брата

FemaleEyes
11-20-2014, 22:23
ти сам си казал, че невидимото е в основата на причините, но докато има нужда да се работи за истинското решение на проблема, трябва поне Словото на Отца и Исус да се проповядва за покаяние от духовното беззаконие за да се реши проблема, иначе ако не се проповядва, тогава духовното беззаконие може дори (не дай си Боже) да нарасне, понеже дори и много вярващи/духовни не го признаваха за съвършена истина и го отхвърляха като лъжа досега, но това никога не е довеждало до истинско подобрение, нито ще реши проблемите някога, защото единственото пълно решение на проблемите (си) остава вярата в истинския Господ Бог, докато останалото в духовно отношение е (като) суета, а вярата е най-вече проява на чиста (и дори съвършена) любов към ближния/брата

Твоето подобие което е от черно е сянката на плътта ти, а плътта е сянката на духа.

npp
11-21-2014, 01:46
Твоето подобие което е от черно е сянката на плътта ти, а плътта е сянката на духа.

ти може и да си представяш човека като матриошка изградена от слоеве "светлина" и "тъмнина", но Бог го създаде по Свой образ и подобие, така че гледай да не се окаже твоето "подобие" "черно"