PDA

View Full Version : Устни - гаден навик



YUI
11-22-2014, 23:36
От 1-2 месеца имам ужасен навик..

Когато устните ми пресъхват - забочвам да си "беля", после кърви и мн боли.. Правя го само с долната ми устна, която сравнително е по-дебела от горната и се вижда.. Слагам гланц, но когато си хапвам в училище се маха, а после забравям..

Правя го неосъзнателно.. Току-що се усетих, че го правя постоянно..

А и изглежда доста гадно.

Как да спра.. ;хх

Rakshy
11-23-2014, 00:59
1. Грешен раздел
2. И аз го правя понякога и след това обикновено съжалявам, но да... Започни да пушиш. (boom nigga) По-нормално е с цигара в уста отколкото с разкървавена уста :D :D :D

RapExotic
11-23-2014, 16:57
Остави ги да зараснат и не ги барай повече.

SonataArctica
11-23-2014, 17:49
Цигарите наистина помагат. Другото нещо е да сложиш дебел слой много мазен крем преди да заспиш. Нещо от типа на Кловейт маз или подобно. Направи го всяка вечер в продължението на няколко дена и ще ти минат. Общо взето трябва и самоконтрол - не ги барай и това е. :)

SHPAIdURmeN
11-23-2014, 21:40
Не си навлажнявай устните (т.е. не ги ближи ) и съответно, гледай да се издебваш :D, когато се опитваш да ги белиш.

galaxy29
11-23-2014, 22:03
ко подтиквате към цигари някакъв, дето и без това няма воля

Rakshy
11-23-2014, 23:02
ко подтиквате към цигари някакъв, дето и без това няма воля

Natural selection, babe.

SonataArctica
11-24-2014, 02:00
ко подтиквате към цигари някакъв, дето и без това няма воля

Човек има право да знае всички възможности, които са открити пред него. Кой път ще избере, негово си решение...

galaxy29
11-24-2014, 02:52
бе няма да давате такива съвети, че ще ви бия

SonataArctica
11-24-2014, 02:57
Aз лично предпочитам цигарите пред това да си хапя устните...
Но щом казваш, няма. Както виждаш съм дал и друг начин. :)

galaxy29
11-24-2014, 03:17
е да, ама вие не изглеждате лекомислени, предполагам сте си преценили, че така ви изнася и тъй
а т'ва си изглежда детенце
това за правото е вярно, както и че понякога е нужно да си чукнеш главичката
ама ддзн, не ми допада съветът ви

SonataArctica
11-24-2014, 03:32
Ако разбереш кога ми е била първата цигара ще ти стане зле.
Често "напуканите устни" са резултат не само от метеорологичното време, а и от настроението в което си. Когато човек е в кофти настроение, било то ядосан или притеснен, започва да си хапе устните. В такива ситуации една цигара помага много. Хем ще ти отклони вниманието от устните, хем ще те успокои малко. (И да всеки знае, че е плацебо ефект. Важното е, че има ефект.) Аз в такива ситуации си припалвам и още как.
Факт е, че ще му помогнат с/у напуканите устни. Щом толкова държи да изглежда 'убав, но да се трови - негов избор. То не е трудно и да се сетиш да си сложиш някакъв крем на устните след ядене, нали?

galaxy29
11-24-2014, 03:58
не е :д
на вас не знам, дали тогава разумът ви е работил, ама сега си мисля, че имате поглед
и понеже май изглежда, сякаш ви карам да спрете цигарките и ви съдя, не не ви, точно затова изтъквам, че си имате глави и си знаете :д
пък на това лапе, като нищо ще се му се стори вълнуващо предложението ви, което за мен е излишно
не е хамстерче за експерименти тип 'коя въртележка ще избере, назъбената или равната'
има си достатъчно други уроци по света, не е нужно да получава такива съвети
на детето ви бихте ли го препоръчали?

nadejdi4ka
11-24-2014, 11:00
Просто не забравяй гланца. Слагай го постоянно, непрекъснато и прояви някаква воля, когато се усетиш че го правиш просто да се спираш.

Rakshy
11-24-2014, 13:01
Никога не съм палил цигара! То т'ва с напуканите устни е като малка пречка в живота, която трябва да преминеш сам :D Като да разбереш дали да ти сложат в дЬОМнера люто или не :D


А и то не беше препоръка, а просто е така хрумване. Така или иначе след някоя и друга година ще почне да пуши, за да е готин.

Anywhore, гланц = здрави устни. Не се облизваш = здрави устни.

galaxy29
11-24-2014, 13:32
а така :д

anonymous708973
11-24-2014, 19:16
Ако разбереш кога ми е била първата цигара ще ти стане зле.
Често "напуканите устни" са резултат не само от метеорологичното време, а и от настроението в което си. Когато човек е в кофти настроение, било то ядосан или притеснен, започва да си хапе устните. В такива ситуации една цигара помага много. Хем ще ти отклони вниманието от устните, хем ще те успокои малко.

хем ще ти пожълтеят ноктите, зъбите и кожата, хем ще ти миришат косата и дрехите, хем ще си отровиш белия дроб.
Брех, каква функционалност! Ооо, колко си прост, дето се пееше в една песен. Съветваш го да се откаже от един вреден навик с друг, още по-вреден навик. Той си избира, така е, ама самият начин, по който ти протича мисълта, е покъртителен.
Ракши е напълно прав за natural selection-a, такива слабаци естествено си изпадат по пътя. Волята е много важно нещо. (Да не кажеш, че съм крайна - припалвам цигари понякога - напълно съзнателно, не съм се пристрастила, нито го използвам като евтино оправдание да си "успокоя нервите".)
И го казвам като човек, който е успял - единствено с воля, след като е пробвал една камара други начини и помощни средства - да отвикне от ужасен, бих казала дори гнусен навик, извършван в продължение на 8-9 години. И не съм придобила още по-ужасен междувременно.

SonataArctica
11-24-2014, 20:22
Бе кой ще го спре да пуши? Залагам си главата, че ще има момент, в който ще припалва/пуши. Би му майката. Нали се сещаш, че дори родителите му ако решат не могат да го спрат от това да пуши. Чавето е на 14 (пише в профила му). Значи няма проблем в това масата лапета да се ебат по градинките на по 14-15, обаче да запали една цигара е ужасно. Другата маса лапета пък се блъскат със стероиди във фитнесите, защото няма контрол в/у тези неща. Ако държавата ни меше малко по-добре нямаше да има случаи, където лапетата да правят аборти, да умират от дроги/предозиране със хапове за "напомпване" и прочие Да ти кажа ли, че последния път, когато отидох на дискотека в България чух следното "Поздрав с *някаква мазна чалгия* за 8а клас!", това е в 2 часа през нощта, алкохол се лееше навсякъде и имаше стриптизьорки на няколко маси. Толкова се отвратих, че просто си изпих пиенето и си излязох. Повече не стъпих в чалготека.
Ще пуши там 1-2 месеца и после ще се усети, че не е толкова "як", ще закъса за пари и ще ги спре. Понякога е по-добре да се направи по-рано от колкото късно. Доволно ми е, че пуших докато бях ученик, защото ако сега пропуша сериозно - няма да спра. Тогава хем нямах толкова пари, хем го имаше страха от "хващане от родителите". Просто ми писна и им теглих една майна. Сега съм толкова претръпнал, че мога пуша по пакет цигари всеки ден в продължението на няколко месеца и да ги спра от раз.
Също така се обзалагам, че масата съфорумци са запалили първата си цигара точно около неговата възраст 14-16 години.
Да съм му предложил само факта, че пушенето помага? Ако му бях тикнал цигарата в устата и му я бях запалил - тогава ме критикувай. Като човек, който е преминал през това, което той минава, му дадох и друг вариант. Сам да си блъска главата и да си решава. Мен никога не са ме държали на каишка за такива неща, та се научих от малък сам да се оправям с тумба помии.
Самия факт, че някакво чаве може да прави каквото си иска в България е жалък.

Човек трябва да започне от малък да прави изборите си в живота, защото когато порасне и го натисне живота ще му се стъжни положението.



// Всичко се променя с времето. Пушил ли съм - да. Припалвам ли - да. Жълти ли са ми ноктите - не. Миришат ли ми дрехите на цигари - не. Достатъчно добре ли ми е белия дроб - да, мога да изтичам 10 км. без да умра от задух. И оправданието за "успокоя нервите" не е евтино душко. Като човек, който често не може да просто да напсува някого и да го нахока - изпушвам една цигара и върша работата, която помияра не е свършил. Това е. Цигарите често действат като гръмоотвод. Лично за мен психическото ми състояние е много по-важно от физическото.

Rakshy
11-24-2014, 21:23
И оправданието за "успокоя нервите" не е евтино душко. Като човек, който често не може да просто да напсува някого и да го нахока - изпушвам една цигара и върша работата, която помияра не е свършил. Това е. Цигарите често действат като гръмоотвод. Лично за мен психическото ми състояние е много по-важно от физическото.

За това е много по-лесно да си изкарваш агресията в залата, каквото и да е тя - било то фитнес, боксова зала, мма, бойно изкуство или спорт. Няма нищо по- задоволително от това да насочиш агресията си към нещо, което ти помага по някакъв начин. От най-разрушителната емоция към местенето на големи тежести!

Все пак: Слънце грее, дъжд вали, лежанката не ни тежи! ;)


И да, хората са тъпи. Обществото е деградирало.

SonataArctica
11-24-2014, 21:25
Не винаги имаш времето да идеш до залата и да набухаш няколко суперсерии. Да ме видиш докато играя ръгби обаче. 8-)

an7raks
11-25-2014, 17:14
Нали се сещаш, че дори родителите му ако решат не могат да го спрат от това да пуши.

Ако не е попаднал на родители, няма да могат... ;)

Rakshy
11-25-2014, 17:18
Всички са равни пред точилката/колана/клона/шамарите/юмруците :D :D

an7raks
11-25-2014, 17:37
Всички са равни пред точилката/колана/клона/шамарите/юмруците :D :D

Мхм... и пред липсата на джобни... :D

SonataArctica
11-25-2014, 17:43
Ако не е попаднал на родители, няма да могат... ;)
И да не е попаднал, пак може да свърши това, което си е наумил. Било то речи, наказания - няма да помогнат. Кажи ми какво може да направи един родител?

an7raks
11-25-2014, 17:47
Спира му джобните и до там... Не е нужен нито бой/не е и излишен в някои случаи/, нито наказания...

SonataArctica
11-25-2014, 18:03
Ще моли помоли за цигара приятел/ще използва спестяванията си/ще помоли за пари от някого. Пак си до там. Все ще успее да скъта някой лев, хах. 8-)
Друг е въпроса, че ако е попаднал на родители изобщо няма да се стига до там. Хлапето ще е научено да се вслушва в думите на техните, ще му е набито до мозъка на костите му, че цигарите са гадно нещо и изобщо няма да припали. Дори и ако припали, с няколко разговора ще бъде убеден да ги спре и родителите ще го убедят и ще му помогнат да ги откаже. Никога не съм подкрепял наказанията и боя, има много по-лесен и разумен начин за решаването на проблемите.

an7raks
11-25-2014, 18:23
То нали знаеш, че и спестяванията, и "приятелите" са до време? :D
Да, с другото съм съгласен.

anonymous708973
11-25-2014, 18:24
Мхм... и пред липсата на джобни... :D

Мдаааа! :lol:

Ох, като ви чета коментарите, наум благодаря за родителите си. Какво можели да направят ли... Леле. Чудеса. Колко са ми чели лекции нашите до 3 часа през нощта... то като ти говорят, дават аргументи и личен пример, няма как да не ти влезе нещо в главата, колкото и да е куха през пубертета.

Не особено във връзка с темата: един път бях изхарчила някъде 10 лв, ама по никакъв начин не ми излизаха сметките и изобщо не се сещах за какво съм ги дала и майка беше влязла в серия/цикъл/не е ясно какво, та беше решила, че трева съм си купувала. Ама съвсем сериозно седеше и ме нареждаше, за да се сетя за какво съм ги дала тия 10 лв :д

golemiq_korab_minava
11-25-2014, 18:31
Спира му джобните и до там... Не е нужен нито бой/не е и излишен в някои случаи/, нито наказания...

повярвай, едни джобни хич не помагат.. малкия може да избяга на пук дори и да извика полиция ако е голям инат.

SonataArctica
11-25-2014, 18:36
Няма как да не ти влезе нещо в главата, колкото и да е куха през пубертета.
Много индивидуално нещо е това.


Ох, като ви чета коментарите, наум благодаря за родителите си.
Бях на 100% сигурен, че ще напишеш това.





Климатроника е прав.

galaxy29
11-25-2014, 18:37
аз пък мисля, че родителите на пинкилота не са си свършили работата :{

an7raks
11-25-2014, 18:37
:lol:
Да бяга, бе, къде ще иде? Лятото може и да изкара една вечер навън, ама без пари, втора няма да има... :D
За чии ще вика полиция, аз няма да го бия/много/?

galaxy29
11-25-2014, 18:40
в главите ви е суша

SonataArctica
11-25-2014, 18:42
в главите ви е суша
https://www.youtube.com/watch?v=jIJ9-Bfh92k

golemiq_korab_minava
11-25-2014, 19:29
:lol:
Да бяга, бе, къде ще иде? Лятото може и да изкара една вечер навън, ама без пари, втора няма да има... :D
За чии ще вика полиция, аз няма да го бия/много/?

Има глоба за не добро гледане на децата. :Д Смисъл, ако те изгонят от вкъщи, звъниш и те идват и ги глобяват. Както и да е, идеята всъщност е, че на родителите доста им ПУКА и се притесняват повече за детето им, ако избяга например, или спре да се храни, щото сърцето го раздира, че не му позволяват нещо (често при влюбените тинейджъри особено) и тнт. Та като избяга тва диване и онези не го потърсят цял ден, не го обявят за издирване, тва дете може да се озлоби още повече, че въобще да намрази всички. Ама в повечето случаи родителите изпадат в криза и рев, че започват да го търсят да се извиняват.
Значи всичко си е индвидиолно и до характер както каза сонатата.

golemiq_korab_minava
11-25-2014, 19:35
И така, като не му дават пари, ще бяга, ще продава дрога, пука му на него.

Rakshy
11-25-2014, 20:50
Кефи ме как от "кво да правя за напукани устни" стигнахме до "как да бъдеш родител", е*и му майката :D :D

К'во лошо има в т'ва да си дилър!? :D В смисъл като изключим явната изолация от обществото, на която ще бъдеш подложен и лошия аспект от това и може би проблеми с полиция/други дилъри, си е работа като работа :D

an7raks
11-25-2014, 21:01
Аз исках да си стана батман, ама тати каза да стана дилър... :(

SonataArctica
11-25-2014, 21:07
Аз исках да си стана батман, ама тати каза да стана дилър... :(

Ей така старото поколение лапета слушаха татита си!

anonymous708973
11-25-2014, 22:09
Има глоба за не добро гледане на децата. :Д Смисъл, ако те изгонят от вкъщи, звъниш и те идват и ги глобяват. Както и да е, идеята всъщност е, че на родителите доста им ПУКА и се притесняват повече за детето им, ако избяга например, или спре да се храни, щото сърцето го раздира, че не му позволяват нещо (често при влюбените тинейджъри особено) и тнт. Та като избяга тва диване и онези не го потърсят цял ден, не го обявят за издирване, тва дете може да се озлоби още повече, че въобще да намрази всички. Ама в повечето случаи родителите изпадат в криза и рев, че започват да го търсят да се извиняват.
Значи всичко си е индвидиолно и до характер както каза сонатата.

Абе, вие в какъв свят живеете, бе? Или аз съм на друга планета? Какви са тия разлигавени келеши, дето бягат от вкъщи за щяло и нещяло? :Д

galaxy29
11-25-2014, 22:37
Или аз съм на друга планета?
живееш на планета Нескопосана

SonataArctica
11-25-2014, 22:37
Ти живееш в един по-добър свят изпълнен само с хубави неща. :)

golemiq_korab_minava
11-25-2014, 22:46
Абе, вие в какъв свят живеете, бе? Или аз съм на друга планета? Какви са тия разлигавени келеши, дето бягат от вкъщи за щяло и нещяло? :Д
ни знам.. като няма пара :Д

има най-различни случаи

an7raks
11-26-2014, 09:43
Какви са тия разлигавени келеши, дето бягат от вкъщи за щяло и нещяло? :Д

Кораба пак е гледал някой вдъхновяващ филм...

Naive
11-26-2014, 12:45
Ама в повечето случаи родителите изпадат в криза и рев, че започват да го търсят да се извиняват.
Обаче обикновено в тази роля влизат майките. Подходът на бащите по принцип е много по-рационален.

golemiq_korab_minava
11-26-2014, 15:30
то като в природата. мъжките не подбират ;Д

SHPAIdURmeN
11-26-2014, 16:03
А темата беше за нацепени устни.

Rakshy
11-26-2014, 19:30
НЕКА ИМА ДИСКУСИЯ!