PDA

View Full Version : Боядисване на косата в странен цвят



Evanescense
11-22-2014, 22:48
Здравейте!
Косата ми е тъмно кестенява и искам една част да боядисам в някакъв щур цвят - лилаво, розово, синьо, зелено, нещо такова.
Ако някой го е правил моля да ми даде съвет как точно да го направя. Знам че трябва да си изсветля косата първо, но не съм сигурна че ще стане нещо.
***Косата ми е много здрава и жива и неподатлива на каквото и да е!!!
Благодаря предварително! :)

IviG
11-23-2014, 07:34
Най- добре отиди за фризьор, за да не си съсипеш косата... Иначе ако не ти се дават толкова пари трябва първо да я изсветлиш с блондор например и после да си вземеш съответния цвят боя ( в един метъл шоп видях всевъзможни такива цветове). Иначе може и да си вземеш грим за коса, който не изтощава косата, но ефекта му е доста краткотраен и ще трябва да се правиш редовно :D

mashbg
11-26-2014, 09:25
Аз като фризьор те съветвам първо да обезцветиш косата си, която искаш да е ярък тон с ка4ествен професионален продукт,без да я изгаряш прекалено много.Аз лично използвам обезцветяващият крем на Alfaparf , той е перфектен , а след като я обезцветиш пак я боядисваш с качествена боя за перфектно покритие,най- евтиното и качествено решение е тази боя на Alfaparf,най- евтино можеш да си я купиш от отзи онлайн магазин http://zakosata.com/boq-za-kosa/alfaparf-evolution-color.

snatural
11-28-2014, 21:04
Преди 2 години си направих светло зелен кичур (и моята коса е тъкмо кестенява). Пробвах вкъщи да се изруся, но ефекта беше стил петниста хиена. За това отидох на фризьор и ми направи желания цвят русо. Зеленият цвят беше африканско зелено от Метъл Хевъна и станах наистина зелена :D НО косата ми много се заплиташе. Ако забравя да си сложа балсам, разресването беше почти непостижимо. Решеш, решеш и сякаш се заплита отново. А косата ми като цяло е много жилава и гладка и като мина 5 пъти с гребена и се сресвам. А зеленото трябваше да го правя на 2 седмици да не е и по- често. Измиваше се много бързо. Макар че една моя приятелка си взе на същата марка светльосинята боя и на нея и държеше по месец поне. Явно зависи от косата може и от самата боя. След половин година си купих червена боя и така докато не я изразходих. После русото ми стана с лек червеникав отенък и така си и остана до ден днешен. Моя съвет е да не си изрусяваш косата особено ако е дълга като моята.

Hayashi
11-28-2014, 22:34
Половината ми коса е зелена в момента.
Най-важното е да купиш добър достатъчно силен изрусител и да успееш да обезцветиш достатъчно възможно най-бързо. Иначе от цветните бои съм най-доволна от Directions. Зеленото им се задържа месец и половина с много прилична яркост при две леки тонирания.
Stargazer не са добър избор според мен, много са неикономични, не хващат добре малко по-тъмно руса коса и се измиват ужасно бързо.

Но мен ако питаш, самото първо изрусяване е най-добре да направиш при фризьор и после да си поддържаш само корените сама.

fuel.
12-26-2014, 19:34
Някой правил ли си е косата в наситено червено,но не да бие на розово или да е твърде светло?В момента съм кестенява и искам да си направя косата черна с червени кичури...Като жената от снимката
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10448245_772549749459562_5401085948413848783_n.jpg ?oh=14f3699561332e1bd323339dcf5d4c94&oe=55326D75
колебая се между боята на Евтерпа за която бях чела положителни мнения или тези на manic panic,които са алтернативни цветове,но ми се ще да е боя която да мога да си купя от България,защото искам скоро да се направя.

baby_baby
12-29-2014, 09:59
най-добре отиди на фризьор да те направи както трябва