PDA

View Full Version : ПОМОЩ НА НЕМСКИ



welovecandies
11-23-2014, 14:21
Спешно трябва да напиша съчинение на тема "Живота на баба ми". Аз го написах на български, но не мога да си го преведа на немски. МОЛЯ някой да помогне, отчаяна съм.


Живота на баба ми

Баба ми е родена в град Видин 1956г. Живяла е в малка къща, заедно със сестра си и родителите си. Учила е до 11 клас. Докато е учила е пяла в ансамбъла на града. Била е отличавана с медали и отличия. Пътувала е из цяла България, обиколила е почти цяла Европа с песните си. Един ден заминала на лагер в град Кранево. Там видяла дядо ми, висок мъж със завити мустаци. Той бил танцьор. Гледали се, гледали се.. Последната вечер от лагера дядо ми се престрашил да я заговори. Казал й, че и той е от Видин и много пъти я е чувал да пее. Но го е бил срам да отиде при нея. Тя много добре знаела кой е той, но се направила на ударена, казала му, че нито го е виждала да танцува, нито е чувала за него. Когато се прибрали във Видин, започнаи да си пишат писма, да си ореждат тайни срещи, защото тя била само на 18 и родителите й не я пускали да излиза много. Те се влюбили до полуда и един ден той отишъл да я иска. Влязъл в къщата и казал, че иска да се ожени за нея. След много уговорки с родителите й, те се съгласили. Тя се оженила за него, готина по късно имали малко момиченце, моята майка. Тя започнала да работи като шивачка, защото с пеенето не изкарвала много. 4 години по-късно им се родило и момче. Днес те с моя дядо са още заедно и са много щастливи.