PDA

View Full Version : Кичури на кестенява коса без изрусяване?



snatural
11-24-2014, 16:49
Здравейте,
Косата ми е тъмно кестенява и исках да я разнообразя малко за това си купих ето тази боя за коса на syoss http://www.syoss.ru/content/dam/syoss/ru/ru/Adaptation_ru/coloration-relounch/base-line/5-1.jpg Исках сама да си направя нещо средно между кичури и омбре, които да са малко по- светли от оригиналния ми цвят. Седях около 40 минити със съответната боя, но след измиването нямаше дори и лек отенък от бояда. Беше ми по- заплетена само. Моля ви кажете как мога поне малко да си изсветля косата без да използвам обезцветител. Дали да пробвам друг вид боя, да седя повече или трябва да приложа някаква техника. Чувала съм, че трябвало да се затопля със сешоар. Ще съм ви много благодарна.

Hayashi
11-24-2014, 18:05
Без да ползваш изрусител няма как да си изсветлиш косата. Някои бои имат окислители и с тях директно може да се изсветлиш. Но трябва поне за няколко минути да се сложи изрусител и после боя.

IviG
11-24-2014, 18:25
По - добре не си играй на домашен майстор, че доста плачевни резултати съм виждала след това. Поне си вземи хубава професионална боя от някъде и помоли някоя по - сръчна приятелка за помощ или направо на фризьор...

marilyn
11-26-2014, 17:06
По - добре не си играй на домашен майстор, че доста плачевни резултати съм виждала след това. Поне си вземи хубава професионална боя от някъде и помоли някоя по - сръчна приятелка за помощ или направо на фризьор...

Напълно съм съгласна. Навсякъде виждам момичета с несполучливи опити за омбре, изгорена коса и пожълтяло, гадно русо.

snatural
11-28-2014, 20:47
Въпроса е, че не мога да си харесам фризьор. Бях с една приятелка, когато и правиха омбрето и си личеше, че на фризьорката и беше за първи път. Намаца отдолу цялата коса и после почна да маже с четката по- нагоре. Горе долу и се получи де, но все пак аз искам да е по към кичури. А тази фризьорка се води една от добрите в града ми. Друга моя приятелка ходи да и направят такива кичури каквито аз искам, но нейното нямаше никакво омбре, а и кичурите бяха прекалено тънки. За това исках да се боядисам сама :D

therichbitch
11-30-2014, 18:27
Без да ползваш изрусител няма как да си изсветлиш косата. Някои бои имат окислители и с тях директно може да се изсветлиш. Но трябва поне за няколко минути да се сложи изрусител и после боя.

това не е вярно, купи си професионална боя, но русо примерно, сложи 9% окислител и ще ти стане тъмно русо със сигурност
моята коса е черна и се боядисвам сравнително светло червено и не ползвам блондор

Hayashi
11-30-2014, 19:14
Не е задължително да ползваш блондор, но изрусител си трябва. Аз също се изрусявам до светло русо с руса боя, а косата ми е много тъмно кестенява. Затова казах, че в някои бои има включени изрусители и може да се ползват те.

therichbitch
11-30-2014, 19:16
не знам какво разбираш под изрусите, във всички амонячни бои има окислител

Hayashi
11-30-2014, 19:25
Е тъмните цветове не изрусяват. Изрусител е водорен пероксид, понякога има включени и други химикали, които ускоряват реакцията на изрусяване. Амонякът със самото изрусяване няма нищо общо.

therichbitch
11-30-2014, 19:33
Амонякът със самото изрусяване няма нищо общо.
no shit???
не зададох въпроса с цел да ми се изнася урок по химия, от тези в 7и клас, с които отдавна съм наясно
както и да е, аз не знам светла боя без "изрусител" в такъв случай

Hayashi
11-30-2014, 22:10
Ами не, няма светла боя без изрусител, но и не всички амонячни бои са с изрусител както ти твърдиш. Защото има и черни такива.
Аз казах, че няма как да се получат светли кичури на тъмна коса без изрусяване, било то с руса боя или блондор, ти каза точно същото, не виждам за какво спорим.

therichbitch
11-30-2014, 22:53
Ако се намажеш с черна боя, без да добавиш окислител, според теб какво ще се получи?
Неслучайно питах какво разбираш под изрусител.

galaxy29
12-01-2014, 03:48
ричи, много си раздразнителна ;/

baby_baby
12-01-2014, 13:26
Защо не питаш фризьорката ти? Та на-добре може да ти каже иначе идеята ти много ми харесва ще се получи добре

therichbitch
12-01-2014, 13:34
ричи, много си раздразнителна ;/

такава съм аз, нз щп не сте го разбрали досега

cookie dough
12-02-2014, 14:41
Здравейте,
Косата ми е тъмно кестенява и исках да я разнообразя малко за това си купих ето тази боя за коса на syoss http://www.syoss.ru/content/dam/syoss/ru/ru/Adaptation_ru/coloration-relounch/base-line/5-1.jpg Исках сама да си направя нещо средно между кичури и омбре, които да са малко по- светли от оригиналния ми цвят. Седях около 40 минити със съответната боя, но след измиването нямаше дори и лек отенък от бояда. Беше ми по- заплетена само. Моля ви кажете как мога поне малко да си изсветля косата без да използвам обезцветител. Дали да пробвам друг вид боя, да седя повече или трябва да приложа някаква техника. Чувала съм, че трябвало да се затопля със сешоар. Ще съм ви много благодарна.

Една приятелка ми беше правила руси кичури само с боя, без никакви изрусители или както се наричат, и не се получи абсолютно нищо. След отмиването косата ми си беше също толкова кестенява колкото и преди. Иначе дори и да отидеш на фризьор няма гаранция, че ще се харесаш. Макар и да владеят техниката на изрусяване, доста от фризьорките (поне в моя град) нямат особено добър вкус и може да излезеш с дебели кичури ала 90те или 'dip dye' омбре.