PDA

View Full Version : Моля дайте мнението си :) Тренировки и калории!



flower389
11-27-2014, 15:09
Здравейте !!! :) От няколко месеца съобразявам храната, която ям. Ям предимно плодове, зеленчуци, малко месо и млечни продукти. Опитвам се да ям колкото се може по-малко мазни, пържени и висококалорични храни, но понякога не мога да се сдържа и си хапвам и от тях. Също всеки ден правя тази тренировка https://www.youtube.com/watch?v=bUfqydzUIu0 и 60 коремни преси. Въпросът ми е колко калории изгарям с тези упражнения и достатъчни ли са?? И още нещо: ако изям едно парче шоколадова торта ще се отрази ли върху тази тренировка??
Благодаря предварително !!! :)

OMGOMG
11-27-2014, 15:46
Колории се горят предимно с кардио а коремните преси не горят почти нищо ( мисля че бяха нужни 50 000 коремни преси за един килограм коремна мазнина ).Ако искаш да си във форма по- добре излез и прави 40 мин.кардио

Rakshy
11-28-2014, 12:54
Кво значи дали ще се отрази?! Ако компенсираш с храната, която ядеш през останалото време, не няма, ако тренираш, за да ядеш торта по-добре спри да тренираш и директно скачай на тортата

AngelBelchev
12-01-2014, 09:56
Плочки се правят в кухнята. Яж и тренирай както трябва, а колкото до тортите - заслужи си го. Позволявай си някакви cheat meals 1-2 пъти на седмица, но не и 1-2 пъти на ден...

flower389
12-08-2014, 17:21
А тази тренировка, която съм посочила --> https://www.youtube.com/watch?v=bUfqydzUIu0 подходяща ли е за стягане на дупето и оформянето му и за изпълнение всеки ден? :)

Rakshy
12-08-2014, 20:41
Много е дълго и не искам да го гледам.

snatural
12-19-2014, 20:19
Упражненията трябва да се сменят, а не всеки ден да правиш едно и също. Организма привиква с тях и не са толкова ефективни. За корем също трябва да се правят различни упражнения. Също така трябва да има и дни, в които да не натоварваш дадените мускули върху които работиш.

flower389
12-22-2014, 16:39
Например ако понеделник правя половин час упражнения за дупе мога ли вторник да пропусна и в сряда пак да направя същата тренировка и така през ден? :)

prosto_chovek
12-31-2014, 11:42
Аз лично съм страшно много против лишаването от даден тип хранителен продукт. НО. Когато искаш да постигнеш даден положителен ефект, трябва да намалиш в твоя случай сладките, бързовъглехидратните и мазните храни, като наблягай повече на плодове и ЧИСТО месо. С тия коремни преси най - много да изградиш здрав илиопсоас и евентуално плочки, което не гарантира, че задникът ти няма да стане като бидон дори да клякаш, ако не клякаш правилно и достатъчно и ако не се храниш правилно. В същото време ако окончателно спреш приема на съответните неща, ще поставиш организма си в шокова ситуация, понеже той е свикнал на тях, така че ги намали (примерно няма нищо лошо да изядеш сутринта за закуска преди тренировка едно малко парче торта, ако после ще се разбиеш от тренировки). Все пак въглехидратите хранят мозъка и като цяло ти дават енергия, имай го предвид. Лично мое мнение е, че този тип трениране, който ти правиш, има смисъл само ако се прави минимум 5 6 пъти седмично. 3 дни в седмицата по половин час и в останалото време някакви хранителни ограничения няма да доведат до това, което искаш. :)

flower389
01-08-2015, 11:19
От няколко дена започнах тази тренировка: https://www.youtube.com/watch?v=VkPC2W7YmhQ като я правя 4 пъти в седмицата, а останалите 3 дена правя 20 минути кардио упражнения и 100 коремни преси. Тренировката и кардиото ги редувам през седмицата. Достатъчно ли е? Съобразявам и храната. Ям повече плодове, зеленчуци, яйца, пилешко месо ...

girlwithblueeyes
01-08-2015, 11:50
Ти освен задника нямаш ли други части на тялото който да тренираш?
И защо правиш по толкова коремни преси ?! Напълно безмислено е

AngelBelchev
01-08-2015, 12:30
Ти освен задника нямаш ли други части на тялото който да тренираш?
И защо правиш по толкова коремни преси ?! Напълно безмислено е

60-100 коремни преси вярно са нищожно малко, но пък чак безсмислено... :) Колкото до задника - клекове му е майката.

girlwithblueeyes
01-08-2015, 13:02
Имах предвит че вместо да прави по толкова коремни преси може да включи и други упражнения за корем
А колкото до това дали са малко или много зависи от човека и тренираноста му .

AngelBelchev
01-08-2015, 13:41
Бъзиках се :)

girlwithblueeyes
01-08-2015, 14:08
То на мен 100 са ми малко :D

Жалко че трябва всеки ден да ги правя хаха .

Rakshy
01-08-2015, 20:32
Зарежете ги тия коремни и правете по-"атлетични" упражнения за корема си бе, хора... Никво приложение няма т'ва сгъване освен ставане от леглото и лежанката...