PDA

View Full Version : DISC Personality Test



anonymous708973
11-28-2014, 11:20
Дадоха ми линк към интересен тест и подозирам, че ако го пусна в темата за чувствата, ще я оспамим. Така че давайте - отнема около 10 минути макс.

https://www.123test.com/disc-personality-test/index.php

prosto_chovek
11-28-2014, 11:49
Направих го, на мен лично не ми хареса, обаче, начинът, по който се прави преценка, защото е прекалено повърхностен, следователно и класът на точност му е много посредствен.

DisappointedDreamer
11-28-2014, 12:09
The positive impact you are likely to make on people is:

You have a strong inner motivation to assertively create and implement new ideas.
You handle pressure well - you strive for excellence and expect others to do the same.
You are innovative but tend to avoid risk taking.

Dominance - 32%
Influence - 29%
Compliance - 29%
Steadiness - 10%

Steadiness - low

- tend to enjoy change and variety in their work and non-work life.
- are expansive by nature and tend not to like routine and repetitive work/activities.

They enjoy stretching themselves intellectually and physically.

Compliance - low

- are independent and uninhibited.
- resent rules and restrictions.
- prefer to be measured by results and are always willing to try the untried.

Dominance - high

enjoy competition and challenge.
are goal orientated and want to be recognised for their efforts.
aim high, want authority and are generally resourceful and adaptable.
are usually self-sufficient and individualistic.
may lose interest in projects once the challenge has gone and they tend to be impatient and dissatisfied with minor detail.

Influence - low

are usually socially passive.
quite frequently have an affinity for things, machinery and equipment.
are generally comfortable working alone.
frequently have a tendency to be analytical and once they have sorted the facts out they communicate them in a straightforward direct way.
tend to take little at face value.

С някои точки съм съгласна, с други - не. И на мен не ми харесва, защото приема за даденост, че някои качества на характера са mutually exclusive. Това е вярно, ако сравняваме екстремности, но светът (както и човешкия характер) не е доминиран от тях. Тоест, не е черно-бял, а изключително сив. Повърхностен, да.

anonymous908491
11-28-2014, 12:11
В тоя сайт са малоумници, дори липсват верните отговори.

https://www.123test.com/iq-test/
5 за куба са дали само грешни

LadyDi
11-28-2014, 12:16
When responding to the questions you placed an equal value on all four of the personality traits measured. This is a very unusual pattern of response. It occurs when people are not answering in a spontaneous and uninhibited way.

пхахахахахаха

anonymous708973
11-28-2014, 12:24
Хаха, Лейди, честно ли :ддд

Сашо, тестът е със съвсеееем обща насоченост, не цели нищо конкретно и го е дал професор по HR, казвайки, че често се използва от работодатели, когато те преценят за длъжност :д

DisappointedDreamer
11-28-2014, 12:28
^В този ред на мисли, веднага щяха да ме грабнат в някоя фирма хаха

LadyDi
11-28-2014, 12:35
Хаха, Лейди, честно ли :ддд
така пише... толкова съм special, че не могат да ме сложат в една единствена категория :cool:

prosto_chovek
11-28-2014, 12:56
Хаха, Лейди, честно ли :ддд

Сашо, тестът е със съвсеееем обща насоченост, не цели нищо конкретно и го е дал професор по HR, казвайки, че често се използва от работодатели, когато те преценят за длъжност :д

В този ред на мисли фак ди ейч ар. Да преценяваш дали да назначиш човек на работа, влияейки се от тест, на който не могат еднозначно да се определят отговори, тъй като в зависимост от ситуация и много други фактори, поведението на всеки един човек не е константно в 100% от времето, е ако не непрофесионално, то просто глупаво. Как се отговаря еднозначно на това "кое важи за мен повече - аз съм приятелски настроен към хората или аз обичам да взимам решения бързо", ако и двете важат за теб, но трябва да дадеш един отговор? Гущерът по - дълъг ли е, или е по - зелен? :)

anonymous708973
11-28-2014, 13:01
Ами, с тестове се прави, пък нека е глупаво.
Нали трябва НЯКАК да се направи преценка. Не е идеално, но това е. Assessment Center-ът е същата работа.
Съвсем окей са си въпросите, това, че на нас не ни харесва, е друга бира.
Само си виж въпроса - никак не прецизиран:

"кое важи за мен повече - аз съм приятелски настроен към хората или аз обичам да взимам решения бързо", ако и двете важат за теб, но трябва да дадеш един отговор?"кое важи за мен повече - аз съм приятелски настроен към хората или аз обичам да взимам решения бързо", ако и двете важат за теб, но трябва да дадеш един отговор?"

Ами, даваш един отговор - това, което важи за теб ПОВЕЧЕ, както е написано във въпроса.

anonymous908491
11-28-2014, 13:13
Пинкуу, ти повече слаба или повече брюнетка си ?

anonymous708973
11-28-2014, 13:27
Урок по български за трети клас - сравняват се неща от един клас/вид/категория, за да имат една скала за измерване. При цветовете няма степенуване - следователно, не можеш да кажеш "повече брюнетка".

Аре бягай ся.

prosto_chovek
11-28-2014, 13:36
Ами, с тестове се прави, пък нека е глупаво.
Нали трябва НЯКАК да се направи преценка. Не е идеално, но това е. Assessment Center-ът е същата работа.
Съвсем окей са си въпросите, това, че на нас не ни харесва, е друга бира.
Само си виж въпроса - никак не прецизиран:

"кое важи за мен повече - аз съм приятелски настроен към хората или аз обичам да взимам решения бързо", ако и двете важат за теб, но трябва да дадеш един отговор?"кое важи за мен повече - аз съм приятелски настроен към хората или аз обичам да взимам решения бързо", ако и двете важат за теб, но трябва да дадеш един отговор?"

Ами, даваш един отговор - това, което важи за теб ПОВЕЧЕ, както е написано във въпроса.

Казва се интервю, Инче, според мен, което е по - правилната формула, провеждано от специалист по дейността, паралелно с психолог. Аз така бих назначавал хора.

anonymous708973
11-28-2014, 13:53
Assessment Center се прави преди интервюто, ако те намерят за подходящ, тогава опираш до интервю. :) Говорим за фирми от ранга на KPMG, например.
На друго имаше първо assessment center, после телефонно интервю, чак тогава интервю на живо. Така де, няма да ти плащат хората командировъчни и самолетен билет и да рискуват тия пари да са напразно.
А ако не става въпрос за пари, става въпрос за пестене на време - след интервютата, които прави майка ми и знаейки на какви дебили попадна - които беше отсяла на база автобиография, проумявам смисъла на тази застраховка на работодателя. :д

Малко не по темата, ама искам да споделя. Приятелка ми прати автобиографията на чичо си, искаше да я преведа на немски. Човек, роден 66-та:
- оставя служебния текст в полетата, например "Езикови компетенции" пише отляво, нали, вдясно е написал "Български език - майчин, немски език - основно" и на третия ред е оставил в средни скоби служебния текст, който гласи нещо от сорта на "Запишете езика и нивото, което притежавате". СМЪРТ.

- Когато изрежда работен стаж, вляво пише времеви период и работодател. Нашият, моля ви се, първо изредил само времевите периоди, после само работодателите, после само длъжността, за да може тоя, дето му чете биографията, да си ги напасне явно някак ли... не знам.

Пишеше:
Времеви период
1983-1985

1985-1992

1993-2000

Работодател
ЕТ "Гинка Петрова"

На-баба-ти-хвърчилото ЕООД

От-трън-та-на-глог ЕООД

Длъжност
шофьор

автомонтьор

заварчик

Леле, паднах на земята от ужас. Все си мислех, че хората малко common sense влагат, безмълвна бях просто.

anonymous908491
11-28-2014, 13:57
Урок по български за трети клас - сравняват се неща от един клас/вид/категория, за да имат една скала за измерване. При цветовете няма степенуване - следователно, не можеш да кажеш "повече брюнетка".

Аре бягай ся.

Повече биеш на блондинка и нямам предвид косата.
Утре някой работодател ще поиска да му духаш и ти сигурно ще го сметнеш за нормално.
Дори имаше такъв филм, в който тестваха, колко унижение може да понесе някой преди да се откаже.

Ewok
11-28-2014, 14:54
https://www.123test.com/disc-personality-test/diagram/activiteiten/1:18/71:71:64:11/Steadiness:Influence:Dominance:Compliance/

Naive
11-28-2014, 15:37
http://i.imgur.com/2otYJLT.png?1

Naive
11-28-2014, 15:38
https://www.talentoday.com/

бтв тва е доста яко :Д

Auriss
11-28-2014, 15:46
https://www.123test.com/disc-personality-test/diagram/activiteiten/2:23/89:75:21:14/Compliance:Dominance:Steadiness:Influence/

Пантерке, тестът е адски сходен с разните мейерс-бригс тестове =Д

Професорът ти по HR споменавал ли е по каква точно причина се ползва този, вместо другият, който всъщност е доста добър имо

Auriss
11-28-2014, 15:47
и впрочем разултатът на naive и моят и в meyers-briggs щяха да са обърнати, както е сега :D

Naive
11-28-2014, 15:48
Какво имаш предвид под обърнати? :Д

Auriss
11-28-2014, 15:56
ами ... обърнати :Д ? твоите А и Б са в обратен ред при мен.

// впрочем на теб ти бях пускал MBTI теста като беше на столчето в Любов, нали ? да не се окаже накрая, че те бъркам с някой друг ...

Naive
11-28-2014, 15:58
Мне, не е било на мен. :)

Auriss
11-28-2014, 16:03
derp...остарявам, ей ! :cool:

galaxy29
11-28-2014, 16:09
на боряна (Ewok) даде

anonymous708973
11-28-2014, 16:10
https://www.123test.com/disc-personality-test/diagram/activiteiten/2:23/89:75:21:14/Compliance:Dominance:Steadiness:Influence/

Пантерке, тестът е адски сходен с разните мейерс-бригс тестове =Д

Професорът ти по HR споменавал ли е по каква точно причина се ползва този, вместо другият, който всъщност е доста добър имо

Не е моят професор, аз имам HR другия семестър, та ще видим нашият какво ще разправя.
А тези мейерс-бригс не ги знам, но ще ги проверя и тях.

При мен разликите са огромни, ама си затворих прозореца и не знам сега как да се добера до графиката отново.
influence 43
dominance 40
steadiness 12
compliance 5

Изненадата е огромна 8-)

П.С. Сестрата и най-близката ми приятелка - сходни резултати. После що се хващаме за косите, оф, бе :д
Нямам търпение да го дам на приятеля ми :ДДД

Auriss
11-28-2014, 16:32
http://www.16personalities.com/entp-personality



DISC seems to map right on to Interaction Styles. Berens herself has compared them.

D=EST/ENJ
I=ESF/ENP
S=ISF/INP
C=IST/INJ

They can also be extended to the Keirsey groups:
D=NT
I=SP
S=NF
C=SJ


ISTJ: very high C
ISFJ: S-C
ISTP: C-I
ISFP: S-I
INTJ: C-D
INTP: S-D
INFJ: C-S
INFP: high S
ESTJ: D-C
ESFJ: I-C
ESTP: D-I
ESFP: high I
ENTJ: very high D
ENFJ: D-S
ENTP: I-D
ENFP: I-S



виж MBTI :}}


Впрочем в случай, че на дриймърката и човекът им е интересно - не опира до крайностите, а до това как отговаряш на въпросите. Човек като мен, на въпросния DISC тест, дори няма да обръща особено внимание на изреченията, свързани с приятелство/чувства/как те възприемат околните.
Отново - не опира до това КАК отговаряш, а на кое отговаряш.

Та в този смисъл има някаква логика да се ползва въпросния тест, макар че MBTI все пак ми се струва доста по-обширен.

Та ако тръгнеш да си събираш екип, хубаво е да имаш предвид какви хора имаш във фирмата си. Не от гледна точка на това клюкарки ли са, арогантни ли са и т.н., а от гледна точка на това предразположени ли са да бъдат такива.
В моя случай е абсурд подобно твърдение.
Но в моя случай е абсурд и да очакваш да завържа приятелства с остатъка от екипа и да допринасям за по-уютна атмосфера.
В най-добрия случай ще идвам на работа, ще си върша зададените задачи и ще си ходя. Ако има подобни на мен хора има вероятностда се почувствам част от колектива, което също трябва да се вземе предвид*

Ако няма обаче ; ако болшинството са хора със съвсем различно отношение към околните и света -- примерно, тип разговорлив, на всяка манджа мерудия колеги -- доста вероятно е да се превърна в точно обратното на това, което работодателят търси - ще ме дразнят и в отговор и аз ще съм им досаден. Което води до токсична атмосфера.

* предвид звездичката - за да се случи подобно нещо, ще ти се наложи да събереш екип от именно такива хора. Та може да си получил CV-то на изключително кадърен човек, който обаче е социална пеперудка, не си пада по отговорностите, крайните срокове етц. Ако всички останали кандидати, които смяташ да наемеш за въпросния екип, грам не пасват на подобни характеристики, този индивид няма да е от абсолютно никаква полза във фирмата ти.
В същото време обаче, ако работата му е да анализира някаква информация, да речем, работейки с екип от хора, които НЕ зависят от него, няма да имаш никакви грижи.

Съгласен съм иначе, че не е точно окей да класифицираш по подобен начин хората, но не е хубаво и да си държиш яйцата в една кошница - в случая - да разчиташ единствено на CV / интервю.

anonymous708973
11-28-2014, 17:29
Аааа, тва с 16-те типа съм го правила някога!

Иначе страхотен пост, супер го обясни!

Aeternal
11-28-2014, 18:23
Dominance 52
influence 34
compliance 6
steadiness 8
Не бих се взел на работа :Д

an7raks
11-28-2014, 19:44
http://i.imgur.com/SvvAtEq.png
Пантерке, нает ли съм от някоя Немска/умишлено с главна буква/ фирма?

anonymous708973
11-28-2014, 20:37
По-балансирани са ти резултатите от моите, да ти кажа :д

Приятелят ми е със същите резултати като мен, даже по-голям доминанц има. Ама не ме кефи тоя тест, харабия не е точен, коренно различни хора получаваме един и същи резултат.
Утре ще го изврънкам да направим тоя с 16-те типа.

Ivaaaaa
11-28-2014, 21:48
http://prikachi.com/images/250/7751250Z.jpg

ухууу

therichbitch
11-28-2014, 22:37
Някога съм го правила, доста по- балансирани ми бяха резултатите.
Сега:
Dominance: 60%
Compliance:25%
Steadiness:9%
Influence: 6%

Аз също смятам, че е сравнително прозрачен тестът. Ако бъдещ работодател ме накара да правя подобен тест, съвсем лесно мога да манипулирам отговорите, така че да не изглеждам като пълен социопат.
Това са моите отговори, резултат от болезнена откровеност, както и от факта, че трябва да предпочетеш едното пред другото. Човекът е социално животно и малко или много е задължен да се подчинява на дадени неписани правила и да жертва част от същността си, за да може да продължи да съществува в рамките на социума. Обичам да си свърша работата сама, защото в голям % от случаите е по- качествено, обичам нещата да стават по моя начин и ненавиждам да действам по нечий тертип, искам всичко да става веднага, перфектно, всички да схващат аламинут, но съм наясно, че това е нереалистична картинка, когато си на работно място, заобиколен от хора и не го очаквам. За мен е глупаво някой да очаква да подходиш със 100%-ва искреност. Повечето тестове и интервюта са се превърнали в такава пародия, че не знам какъв психолог и тест трябва да има, за да може да се изкопчат наистина отговарящи на истината данни.
Ако някой ми каже, че като го питат на интервю кои са му слабите страни, отговаря, че обича да си попийва вечер и сутрин малко тягостно му е ставането или няма капка търпение, шапка му свалям, ако си е намерил свястна работа.


П.П. Много обичам да правя тестове :Д , направих тоя за 16-те personalities, излезна ми, че съм turbulent ISFJ :)

ISFJ personalities (especially Turbulent ones) are often meticulous to the point of perfectionism, and though they procrastinate, they can always be relied on to get the job done on time. ISFJs take their responsibilities personally, consistently going above and beyond, doing everything they can to exceed expectations and delight others, at work and at home.

По- вярно нещо не съм чела. :cool: Един път не съм свършила нещо отрано, но и никога не съм изпускала срок и не съм претупвала :lol:

Dagichka
11-29-2014, 08:14
https://www.123test.com/disc-personality-test/diagram/activiteiten/1:19/75:61:43:29/Influence:Compliance:Steadiness:Dominance/

anonymous708973
11-29-2014, 10:19
Обичам да си свърша работата сама, защото в голям % от случаите е по- качествено, обичам нещата да стават по моя начин и ненавиждам да действам по нечий тертип, искам всичко да става веднага, перфектно, всички да схващат аламинут,

Оф, не съм единствената проклета значи :д
*отдъхва си*

an7raks
11-29-2014, 10:45
"The INTP personality type is fairly rare, making up only three percent of the population"
:cool:

anonymous908491
11-29-2014, 12:30
хахахахах, много ми е забавно, сякаш са вкарали няколко опитни мишки в лабиринт, гледам ги отгоре и си правя изводи.
По напълно разбираема причина само ненормално тъпите си губят времето с подобни тестове, сякаш ако сами не си помпат егото, ще загубят желание за живот, което от друга страна би било добре.

an7raks
11-29-2014, 12:33
хахахахах, много ми е забавно, сякаш са вкарали няколко опитни мишки в лабиринт, гледам ги отгоре и си правя изводи.
По напълно разбираема причина само ненормално тъпите си губят времето с подобни тестове, сякаш ако сами не си помпат егото, ще загубят желание за живот, което от друга страна би било добре.
Точно ти ли си мислиш, че гледаш отгоре? :lol:

anonymous908491
11-29-2014, 12:36
Точно ти ли си мислиш, че гледаш отгоре? :lol:

На висок ли ми се правиш ?

an7raks
11-29-2014, 12:53
Да, проблем? :)

anonymous908491
11-29-2014, 13:03
Щом не те е срам да носиш обувки на висок ток, кой съм аз да те съдя.

an7raks
11-29-2014, 13:05
Кой си ти, изобщо... :lol:

anonymous908491
11-29-2014, 13:06
Можеш да ме наричаш Джон Доу

an7raks
11-29-2014, 13:08
Може да те наричам Скуби Ду.

anonymous908491
11-29-2014, 13:11
Свободна страна сме, можеш и задника да си избръснеш, живота си е твой, а задника ти е мой.

an7raks
11-29-2014, 13:13
Нима ти си задника ми? О.о
Знаех, че можеш да говориш, но не и да пишеш...

anonymous708973
11-29-2014, 14:33
Може да те наричам Скуби Ду.

Тук се разсмях с глас, честно :lol:

Naive
11-29-2014, 14:40
Оф, не съм единствената проклета значи :д
*отдъхва си*
О, три сме вече. :Д

therichbitch
11-29-2014, 15:05
Ама това е е проклетия, бе! Май само аз го възприемам като нещо напълно естествено :Д

anonymous908491
11-29-2014, 15:07
Нима ти си задника ми? О.о
Знаех, че можеш да говориш, но не и да пишеш...

И как разбра, че задникът ти може да говори ?
И на мен понякога ми е скучно, имал съм и нужда да си поговря с някой, но не съм стигал до там, че да си говоря с гъза.

Naive
11-29-2014, 17:45
Ама това е е проклетия, бе! Май само аз го възприемам като нещо напълно естествено :Д
Ами не е, аз не мисля, че Ина е била сериозна. :Д
Аз го намирам за нещо положително в повечето случаи.

prosto_chovek
11-29-2014, 17:45
Гледай какво ми изкара тая щуротия:
https://www.123test.com/disc-personality-test/diagram/activiteiten/2:21/93:79:29:11/Influence:Dominance:Steadiness:Compliance/ :D

therichbitch
11-29-2014, 19:15
О, защо само аз имам някакеи мега мижави проценти на influence :D

anonymous708973
11-29-2014, 19:29
Ами не е, аз не мисля, че Ина е била сериозна. :Д
Аз го намирам за нещо положително в повечето случаи.

Е, предвид първичната реакция на хората към постовете ми, можеш да разбереш :д Ама да кажем, че тестът не покрива останалите черти на очарователния ми характер, който оставя това впечатление 8-)

Не, сериозно, аз се чувствам перманентно неудовлетворена, това си е наистина проклятие. И предвид прекалената ми критичност, която няма как да е насочена само към мен, а съвсем естествено се насочва и към обкръжението ми, е много трудно да намеря някого, който действа ... "правилно"/достатъчно бързо/достатъчно рационално/достатъчно неегоистично според моите критерии.
Сад.

tireheb
11-29-2014, 19:43
О, защо само аз имам някакеи мега мижави проценти на influence :D

аз имах 5 :О
и супер малко dominance
и супер мноо на compliance
толкова не-алфа :(

Auriss
11-29-2014, 21:03
https://www.discinsights.com/personality-style-c

баш на място си е /ако говорим за зрял мъж/ ;]

tireheb
11-29-2014, 21:15
мен steadiness-a ми беше по-висок от compliance-a
тъйче за него ше прочетем ся :О

/ако на мен говореше/