PDA

View Full Version : Проблеми с ноктите и косата



sokol02
11-28-2014, 22:22
От известно време насам, ноктите ми се белят, чувствам ги изтънели и когато ги режа (нокторезачка) се чупят по по-различен начин от преди. Косата ми беше напълно здрава гъста, права и лъскава. Косата първа се предаде, изсуши се, стана чуплива и загуби целия си блясък... До колкото знам проблемите са свързани и бих помолил за някой друг съвет. Не съм сигурен дали трябва да се ходи на лекар, но смятам да започна с маникюрист. Но и проблема с косата остава. Какво бихте ми препоръчали да предприема? П.П. момче на 17 г.

galaxy29
11-29-2014, 00:54
момче ;о

galaxy29
11-29-2014, 00:55
приемай повече витамини бе мойто момче

LoadRunner
11-29-2014, 09:18
витамини, и по- точно може да е липса на следното- А, цинк.

sokol02
11-29-2014, 10:58
Не виждам нищо лошо в метросексуалността, проблем е когато момичетата се поддържат по малко от мен :)

LoadRunner
11-29-2014, 18:06
Ми аз пък не виждам нищо митросексуално в това човек с проблем с ноктите и косата да пита за разрешение. Сам се набута

IviG
11-30-2014, 09:46
Малко е странно да чуя подобни оплаквания от момче , но все пак всеки си има право на избор как да живее. Може би ти лиспват витамини или микроелементи. На пазара има доста хранителни добавки за коса и нокти. Аз съм пила добавката за Коса, кожа и нокти на Допелхерц и съм доволна. Ако ти се дават малко повече пари вземи Анакапс на Дюкре. Иначе трябва и да си пооправиш хранителния режим намали боклуците и вкарай повече плодове, зеленчуци, пилешко и риба. И да знаеш тези неща изискват доста време.

sokol02
11-30-2014, 12:59
Трениращ съм, води се, че се храня здравословно. Напоследък ми се натрупа много стрес, нямам никакво свободно време, мисля и, че това помага за цялото положение. Иначе няма нищо срамно в това да си метро :| Ддз :D :D
Някакви примерни ценички би ли споделила?

kalpazanka
11-30-2014, 13:02
Герикапс по една капсула по време на/след хранене.

IviG
11-30-2014, 13:06
Добавката на Допелхерц беше към 10 лева и са 30. Анакапс са 35-40 лева пак 30 таблетки. Но което и да си вземеш трябва да ги пиеш поне 2-3 месеца за да видиш траен резултат. Като спомена стреса това може да е повлияло.. Карай я по - спокойно, а ако не можеш си прави успокоителни чайове или взимай такива билки, например валеряна.

kalpazanka
11-30-2014, 13:08
валеряна
И ти учиш медицина?!

102
11-30-2014, 13:12
цинк и бирена мая

IviG
11-30-2014, 15:41
И ти учиш медицина?!

Допуснала съм правописна грешка , а на теб какъв ти е проблема, че се заяждаш за това? И да уча медицина , но сред предметите ни няма ботаника ;) Тя си остава за фармацефтите.

kalpazanka
11-30-2014, 15:58
фармацефтите
...

IviG
11-30-2014, 16:03
...
Виж какво нито съм единствената, която допуска правописни грешки, нито твърдя, че правописа ми е идеален особено като бързам и не внимавам както в случая. Ако обичаш стига спами темата и не се заяждай излишно. Или избиваш някакви комплекси като се зяждаш с хората за дреболии?

kalpazanka
11-30-2014, 16:06
Не се заяждам за дреболии, бих подминала, ако икономист/общ работник го беше написал. Обаче за бъдещ лекар... е просто недопустимо.

IviG
11-30-2014, 16:14
Не се заяждам за дреболии, бих подминала, ако икономист/общ работник го беше написал. Обаче за бъдещ лекар... е просто недопустимо.

Ами май не си имала много контакти с лекари и бъдещи такива значи. Повечето пишат страшно грозно и често с грешки ( не се оправдавам)... да не говоря колко пъти, когато в аптеката съм давала рецепта аптекарките се чудят по 5 минути както точно пише, докато се усетят,че или е грешно или страшно грозно написано. Ако силата ми беше българският език и литературата щях да уча право или журналистика, а не медицина. Никога не ме е бивало особено в тези неща и за това смятам,че не си права. Отдават ми се и мога други неща и за това съм се насочила към тази сфера. По същата логика аз трябва да тръгна да те кълва за нещо, в което ти не си добра.

kalpazanka
11-30-2014, 16:15
Ами май не си имала много контакти с лекари и бъдещи такива значи.
Тук сбъркА тотално :D :D :D

IviG
11-30-2014, 16:19
Тук сбъркА тотално :D :D :D И от всичко, което написах точно за това се хвана... Май доста избирателно четеш. Моите наблюдения са такива. А ти като гледам нямаш намерение да се разберем с добро...

kalpazanka
11-30-2014, 16:21
Аз пък мога да ти кажа за случаи, в които на рецептата ясно и четливо си пише търговско наименование на цефалоспорин 2-ра генерация, а пациентът получава флуорохинолон 4-та. Това как би го изтълкувала?
Нищо лично нямам към теб, но поне за мен е редно даден човек да изписва правилно ПОНЕ понятията от собствената си област.

IviG
11-30-2014, 16:30
Аз пък мога да ти кажа за случаи, в които на рецептата ясно и четливо си пише търговско наименование на цефалоспорин 2-ра генерация, а пациентът получава флуорохинолон 4-та. Това как би го изтълкувала?
Нищо лично нямам към теб, но поне за мен е редно даден човек да изписва правилно ПОНЕ понятията от собствената си област. Относно лекаствата не отричам и тези случаи. Това за което говорих е било в поне 2 или 3 случая, в които съм знаела какво точно пише на рецептата, а аптекарите са имали проблем с разчитането и с начина, по който е написано съдържанието.
А за второто доказала съм се пред когото трябва и продължавам да го правя. Не си ти човека, който ще прецени ставам ли за лекар или не особено ако е само въз основа на правописа ми в даден форум.

kalpazanka
11-30-2014, 16:34
Не съм изказвала мнение ставаш ли за лекар или не. Казах просто, че е недопустимо да бъркаш понятия от собствената си област.

IviG
11-30-2014, 16:46
С риск да се повторя... пред когото е трябвало съм се доказала.

kalpazanka
11-30-2014, 16:48
С тази професия тепърва предстои да се доказваш :)

sokol02
11-30-2014, 17:15
Момичета, изчакайте да напълня басейна със шоколад, там се бийте
Иначе по темата. Чудя се примерно дали може да взимам няколко неща едновременно или ще стане зле, имам в предвид някоя от добавките които Иви препоръча плюс витамини, например бирена мая витамин Б Цинк?

IviG
11-30-2014, 18:25
В тези добавки има основните необходими витамини за косата и ноктите. По-добре не прекалявай с добавките, за да не си изпатиш.

galaxy29
11-30-2014, 18:47
жалко, че не си фейк ;/

LoadRunner
11-30-2014, 18:57
Тая иви въобще не я слушай че да не ти казвам в днешно време лекарите как изкарват, личи и колко е невежа и в препоръките си и в изказванията си http://prikachi.com/images/144/7755144v.jpg

sokol02
11-30-2014, 20:19
Тая иви въобще не я слушай че да не ти казвам в днешно време лекарите как изкарват, личи и колко е невежа и в препоръките си и в изказванията си http://prikachi.com/images/144/7755144v.jpg

ГРУУУУБООООООО

IviG
12-01-2014, 08:08
Тая иви въобще не я слушай че да не ти казвам в днешно време лекарите как изкарват, личи и колко е невежа и в препоръките си и в изказванията си http://prikachi.com/images/144/7755144v.jpg

Я си гледай работата нито ме познаваш, нито знаеш как изкарвам ! Ако имаш някой познат, който го прави по този начин това си е негов проблем. И ако обичаш карай по - леко с оценките. Давам съвет на момчето, което очевидно има някакъв проблем. Ти като си толкова по- компетентен дай му по - добър такъв.

galaxy29
12-01-2014, 09:09
Иначе по темата. Чудя се примерно дали може да взимам няколко неща едновременно или ще стане зле, имам в предвид някоя от добавките които Иви препоръча плюс витамини, например бирена мая витамин Б Цинк?
написал си пълните глупости
в тез добавки си има витамини, а бирената мая съдържа витамин Б и точно в тея добавки си го има Б-то, т.е. не са ти нужни и двете
в същите добавки има и мастноразтворими и водоразтворими витамини, с водоразтворимите не е опасно, ако прекалиш, защото не се задържат дълго в организма ни и се изпишкват, но все пак не е хубаво да се нагълтваш с един тон
иначе като цяло с такива неща не е добре да се прекалява

galaxy29
12-01-2014, 09:14
а пък ивито наистина бие на очи с едно такова плиткоумие, надявам се да не стане лекар, не и в това състояние ;/

anonymous708973
12-01-2014, 10:24
Таз пък се била доказала. Пред кого бе, маце? Пред мама и тате, като те приеха медицина ли :lol:

икономист/общ работник го беше написал.

Eeee, как пък намери баш тия две професии да сравниш 8-)

kalpazanka
12-01-2014, 20:01
Принципно го написах за хора, дето нямат нищо общо с медицината :)

marilyn
12-02-2014, 16:03
Герикапс помага, калпазанката ме светна преди време и съм много доволна.