PDA

View Full Version : Проблем с храненето



nonameart
11-29-2014, 13:45
Здравейте на всички, не знам точно къде трябваше да поставя темата си, но реших, че и тук е на място.
Историята ми е кратка, занимавах се със спорт дълги години, след това спрях поради куп причини и качих десетина кг. Не изглеждах дебела и т.н, но не се харесвах. Осъзнах го и къде с глад, къде с тичане и диетични рецепти започнах да свалям. За една година свалих 17 кг, от 65 кг станах 48, като съм висока 166. Не съм слаба, но се чувствам добре. Проблема ми идва от там, че съм обсебена от храната, от калории, от обема й, от себе си - колко грама ще кача дори като пия вода. Всичко си ми е наред вътре в главата, осъзнавам, че е проблем и искам да го преодолея.
Друг проблем е, че ограничавам и всички около мен. Живея с майка ми, която обича да готви и да яде всякакви тестени и НЕДОПУСТИМИ за мен неща: торти, пици, мекици, пити и т.н. Тя е нормална като кг, но грам не и пука за тях, а ги поддържа добре за всичко, което изяжда. Аз, ако ям така... Та, откакто започнах да свалям, вкъщи изрично е забранено от мен да се готвят всякакви "боклуци". Тя го спазва с неприязън, а и аз 1 път в седмицата правя нещо сладко, но винаги намалям маслото или захарта или каквото вредно може в него. При което тя се дразни и казва, че така не е вкусно и вероятно е права. Но аз си го харесвам, защото не си позволявам супер често и ми е вкусно. А ако се случи тя да направи, например пита - ми е УЖАСНО трудно да не ям. Мога да ям много, може би нормално за някой друг, но за мен е много. При което ще преям, ще ме заболи корем, ще надебелея и т.н. Това се върти в главата ми.
Бих помолила за съвет, утеха или просто разбиране, защото наистина не знам дали е толкова сериозно или...не.

sokol02
11-29-2014, 14:42
Като трениращ, изглежда ми нормално. Но не смятам, че е добре да ограничаваш хората около теб! Ако държиш достатъчно на фигурата си няма да се изкушаваш. Хубаво е да се тренираш, например вчера майка ми се прибра с торба kfc и донъти, но на мен не ми е проблем тъй като здравословно хранене не значи глад. Вместо да ям кфц си направих пържоли салата и един банан за десерт :Д. Иначе разбирам те да, но не смятам, че е полезно/правилно само глад и тичане :) Правилно хранене и тренировки за цялото тяло е най-добре, но нали най-важното е ти да се харесваш!