PDA

View Full Version : Garcinia Cambogia



ISS49
11-30-2014, 08:21
Здравейте, от 1 година се мъча да смъквам килограми, но всичките ми опити завършват с провал.
Аз съм на 16 години(10 клас) и съм 58 кг и 160см висока.
Сега искам да правя поредния опит с Garcinia Cambogia (мисля и за съчетание на Garcinia Cambogia със зелено кафе) , четох за нея доста добри коментари, най-вече ми хареса това че подтиска апетита. Притеснявам се обаче, дали става за мен (тъй като съм само на 16 години), дали има и някакво отрицателно влияние на организма и дали има йо-йо ефект (тоест, ако продължа да се храня както преди, много ясно че ще има, но дали ще стане по-зле ми е въпроса). И най-вече дали има смисъл да пробвам, след като виждате всичките ми провали.
Някои от вас сигурно ще кажат да се храня правилно (вярвайте ми, опитвам се) и да спортувам (e това не мога да го правя, тъй като нямам абсолютно никакво време, дори и час не мога да отделя) - не търся такива отговори, най- добре просто ми дайте вешето мнение по проблема, защото ми писна да се гледам такава и хората да ми викат "нещо си напълняла" :(

IviG
11-30-2014, 09:28
Първо абстрахирай се от мнението на околните. Най- важното е ти да се харесваш ! И съжалявам,че ще го кажа щом нямаш време ама наистина спорт му е майката...Каквито и диети и режими да спазваш ако не спортуваш поне малко резултатите ти няма да са особено добри. Иначе за изкушенията знам какво е и на мен не са ми много силни ангелите в това отношение. Просто трябва да размислиш и да прецениш в край на сметка кое е по - важно за теб килограмите или храната. И знай, че всичко ти е в главата ! За гарциния камбоджа не знам, но ми се струва, че в предвит възрастта ти не е много препоръчително да пиеш подобни продукти. Може вместо това да пробваш да пиеш зелен чай, който засилва в известна степен метаболизма и е много полезен. Също ако намериш време за какъвто и да било спорт може да пробваш Л карнитин ( това е аминокиселина, която спомага за изгарянето на мазнините и превръщането им в енергия и няма да ти се отрази негативно). Ще ти кажа само да се падаш духом ако не ти се получават веднага нещата и ти стискам палци :)