PDA

View Full Version : Има ли начин да стана по - висок ?



*Dimitar*.
12-01-2014, 16:57
Zdraveite , purvo izvinqvaite che pisha na angliiski no kakto i da e , ta az sam na 13 godini (7 klas) i sum visok 1,50 .Semeistvoto mi sa po-niski hora ne mnogo niski no po-nisichki i treniram volleyball , za men e nenormalno v 7 klas da sum 1,50 i sum nai - nisuk v nashiqt klas.Pitam tozi vupros , zashtoto mnogo iskam da se izdulja (a i mnogo mi se podigravat za moq rust) i dali moga da se izdulja makar i nashite da sa niski , blagodarq predvaritelno
:).

martosz
12-01-2014, 18:26
Здравей! Като за начало изобщо не е "както и да е"! От другият път пиши на български, ако искаш да ти се отговори на въпроса. Колкото до въпросът ти отговорът е не. Хубаво е, че тренираш волейбол, това найстина би ти помогнало, но не си мисли, че можеш да се издъжиш с 5 или 10 сантиметра с какъвто и да е спорт. Какъвто ти е генът, такъв. Не случайно баскетболистите/волейболистите са високи(такива ги подбират). Аз познавам много баскетболисти/волейболисти, които не са изобщо високи ;). Но разбирасе с спорт/правилно хранене(повече зеленчуци,плодове, полезни източници на протеин/мазнини) и най-важното достатъчно сън би могъл да се издължиш допълнително(но пак казвам не очаквай някакви коренни разлики). Гледай да си лягаш преди 11 всяка вечер и да имаш поне 8-9 часа сън. Това е начинът по, който ще порастнеш максимално. И не се тревожи за тези дреболии, най-вероятно в 10-11 клас ще си към 1.70-1.75 ;). По-важното е долу да растеш на височина/дебелина :D :D.