PDA

View Full Version : Работа в Технополис



Valencianist
12-03-2014, 12:00
Здравейте,

пиша ви за да ви попитам, някой от вас има ли наблюдения относно работата в Технополис? Отваря ми се възможност да започна там като продавач консултант, а нямам особено много впечатления.

Някой има ли представа как стоят нещата? Толкова ли е тежка работата, колкото се опитват да я изкарат на интервютата и т.н? Всякаква информация ще ми е много полезна.

Благодаря

prosto_chovek
12-03-2014, 17:03
Един колега (от ТУ) работеше известно време там на тази длъжност. Работата е, доколкото съм чувал, тежка от гледна точка, че трябва да се редят нещата по стелажите и си на крак по цял ден. А има и тежки неща, например радиатори, печки, хладилници и прочее. Освен това там се изискват поне елементарни познания по някакъв вид техника, защото ми се е случвало да ида и да питам за слушалки еди колко си ома и да ми се каже - е тия са с най - хубавите омове?! Та да не стават такива кофти ситуации. Още един колега работеше точно там, само че като охранител, неговите наблюдения бяха, че на продавачите не им е особено готино. Като пари - колкото навсякъде на такава длъжност.

Valencianist
12-03-2014, 17:52
Аз няма да се занимавам с неща от сорта на слушалки , телефони , таблети , лаптопи и прочее . В отдел ''едра бяла техника'' ще съм . Тоест хладилници , бойлери , фурни и т.н . Не бих казал , че съм спец , но то в крайна сметка на един хладилник какво толкова има да му се презентира , което не е споменато на етикета ? Вместимостта е спомената , гаранцията е спомената , производителят е споменат , аз лично за друго към момента не се сещам .

Иначе то предполагам , че ще има някакво фирмено обучение . Едва ли ще ме пляснат от първия ден да продавам , при положение , че са наясно , че до момента нямам стаж на същата или подобна позиция . И в обявата им в jobs.bg и в сайта им , пише , че постоянно се провежда вътрефирмено обучение .

Това , което ме притеснява е точно дългото седене на крак . Не , че имам някакви проблеми с краката или нещо такова , но определено е изморително . Дано да има някаква възможност да се присяда от време на време . На интервюто днес имаше и доста момичета на смяна , които не съм останал с впечатление да са били кой знае колко изморени .

prosto_chovek
12-03-2014, 18:16
Сигурно имаш някаква/и почивка/и. Но няма какво да те лъжа, изморително си е, по цял ден на крак, търчане, но е работа. Няма цял живот да я работиш. Във всяка работа го има изморителния момент :)

Valencianist
12-03-2014, 18:18
Да , има 2 часа почивка , които разбира се не са нацяло , а са разбити по време на смяната . Иначе факт , прав си . Ако видя , че не става , живи и здрави , има и други места :)

anonymous908491
12-03-2014, 18:37
Като ти отчислят от първата заплата кражбите, ще се почувстваш като идиот работещ за 100лв на месец

Valencianist
12-03-2014, 18:43
Е ако се случи подобно нещо , предизвестие и довиждане . Не са ми споменавали нищо подобно . Пък и да ти кажа от отдела , в който аз евентуално ще работя , трудно ще се открадне каквото и да било , защото всичко тежи 200+ кг :D

anonymous908491
12-03-2014, 18:49
Ако мислиш, че ги интересува кой отдел си, всички се включват, няма значение къде ти е работното място.

Valencianist
12-03-2014, 19:44
Това на база личен опит ли го казваш , или така си чул ? И също как по-точно се краде от подобен магазин , в който има повече камери от служители ?

anonymous908491
12-03-2014, 19:53
И също как по-точно се краде от подобен магазин , в който има повече камери от служители ?

Аз ако ти кажа, ще остана гладен.
Работил съм в подобна верига преди много години, навсякъде е така, липсите се плащат от персонала, няма мениджърите да се бъркат.

Valencianist
12-04-2014, 06:57
Аз ако ти кажа, ще остана гладен.
Работил съм в подобна верига преди много години, навсякъде е така, липсите се плащат от персонала, няма мениджърите да се бъркат.

Е , то е ясно , че плащат работниците . Жалко , ако има такъв момент