PDA

View Full Version : Може ли да се пътува със самолет само с лична карта?



villytooOo
12-03-2014, 18:05
Здравейте, живея в чужбина, по-точно Чехия и ще летя за пръв път със самолет от Виена до Мадрид. Въпросът ми е дали може да се пътува само с лична карта или е задължителен паспорт? Тъй, като го нямам ме е страх да летя с надеждата, че личната карта ще ми е достатъчна. Проверих из нета и пишеше, че след като сме членове на ЕС няма проблем, но не сме в Шенгена (и ако случайно се усъмнят в самоличността ви трябва да имате паспорт) и точно това ме обърква. Ако може някой, който е летял и знае на 100% как стоят нещата да ми пише. Благодаря много!

d-r.Zob
12-03-2014, 22:54
Не мисля, че ти трябва някакъв друг документ освен самолетен билет. Ако си под 18 години ти трябва и разрешение от родителите. Може да си направиш и медицинска застраховка за периода, когато ще пребиваваш в Испания.

liliie
12-13-2014, 09:31
Може да се пътува само с лична карта :)

pacorabane78
12-30-2014, 01:25
Паспорт не ти е нужен, само с карата става. Ако си под 18 години, трябва документи за разрешение да излизаш извън страната (прави се в нотариус) трябва да се преведе на езика от която държава излизаш.

NomNomNom
12-30-2014, 13:42
Ето тук проверяваш условията за всяка държава:
http://www.mfa.bg/index.php?page=120&staticpage=findanembassy&posolstvo=168

За ЕС - само лична карта.
Дори и за някои държави извън ЕС има официални споразумения за без паспорт ( Македония и Сърбия )

ch0c0late44
12-30-2014, 17:14
Не ти трябва паспорт