PDA

View Full Version : Ще нося очила. момче съм - край с мен.



FemaleEyes
12-04-2014, 03:40
Бях наясно с това че съм грозен и така нататък и аз се примирих. Преглътнах всичките си комплекси и си казах - не съм чак толкова грозен. Но аз със/без комплексите винаги си вярвах че ще си намеря някакво момиче, винаги виждах поне малко надежда в цялата ситуация. Но вчера престанах да я виждам. Излязох сутринта да купя хляб и чак тогава разбрах колко ми е увредено зрението! Погледнах хората които стоят на 5-10 метра от мен и едва виждах лицата им, едва виждах номерата на колите.... понеже прекарах 4 години без да ставам от компютъра :( аз си знаех че това ще се случи. Ще трябва да си взема очила понеже съм късоглед. Това е най-върховния от всичките комплекси които някога съм имал. Какво мислите? Бих писал много повече по темата но нямам клавиатура(това го написах с екранната клавиатура).

Auriss
12-04-2014, 03:46
мен пък много ми тичат цайсите с правоъгълни рамки - изглеждам като злодей от някой сайфай филм =Д ама съм окей с очите

AngelBelchev
12-04-2014, 06:10
Аз съм пред компютъра от 9 сутринта до към 11-12 вечерта и също съм за очила, защото съм сляп като къртица. Обаче в интерес на истината ми е интересно да виждам по друг начин. Като казвам "друг начин" го имам предвид буквално. Кажи речи виждам размазано и на 50-ина метра разстояние трябва малко да се загледам докато "фокусирам" обекта и ми се поизбистри размазания поглед. Боли ме фара как ще изглеждам в очите на другите, честно. Имам една камара приятели и познати, носещи очила с диоптри, и това по абсолютно никакъв начин не им сваля акциите.

lamattitude
12-04-2014, 07:29
Събрат по дограма, а ? :D Слагай, няма да свърши света я... Избери си рамка , която да ти отива на фейса ; гледай да са здрави, 'щото ние сме говеда и всичко може да се случи :D Ако толкова се харесваш, изпозлвай лещи - лично на мен не ми се занимава с тия лещи и си се разцъквам по очила вече почти 10 години :D Скоро ще ги махам, имало някакви лазерни операции за по 700 лв. на око, които намалят драстично диоптъра с около 80-85% успеваемост, догодина здраве и живот ще трябва да се правят...

И работата ми е свързана със седене пред компютър, сигурно и твоята ще бъде, затова си добави опция "компютърна защита". UV защита (да ти потъмняват от слънцето) по твоя преценка - на мен ми искаха 120 лв. допълнително за нея и реших да не ги давам... Успех :)

ronika.veroni
12-04-2014, 08:08
Я не се панирай толкова. Ще си намериш готини рамки и ще видиш колко ще ти хареса. Може даже да изглеждаш по-добре. А когато пораснеш още малко ще започнеш да си слагаш лещи и готово.Не се е свършил света.

kalpazanka
12-04-2014, 08:25
Тцтцтц, ще си останеш стар ерген, като се остъклиш...

de-X-ter
12-04-2014, 11:05
още едно нещо, което да бъде свалено преди джиджи-биджи = удължаване на любовната игра, което си е плюс.

'ич да не ти пука, здравето преди всичко!

lamattitude
12-04-2014, 11:36
още едно нещо, което да бъде свалено преди джиджи-биджи = удължаване на любовната игра, което си е плюс.

'ич да не ти пука, здравето преди всичко!

Бе не я удължават... Пречат на целИването, което означава че първо те си заминават щом се разгорещят нещата
Пък и тя сигурно ще иска да е на тъмно, 'щото се е филмирала че има дирник, вместо дупе , а ти си без очила... Абе хубаво е добре да познаваш обстановката :D

Niakoitam
12-04-2014, 12:51
Що ли ми се струва,че автора просто яко си троли,защото му е скучно. :)

marilyn
12-04-2014, 13:48
Можеш да носиш лещи.

Очилата са голямо зло, ако си дете, защото всички ти се подиграват. После на хората спира да им пука особено. Не вярвам някоя да не те вземе, само заради очилата. Имала съм очилати гаджета, сегашния ми приятел също е цайсат. И аз нося очила от дете. Това не ми е попречило на гаджелъка.

Auriss
12-04-2014, 14:47
Що ли ми се струва,че автора просто яко си троли,защото му е скучно. :)

пък ние просто си чешем пръстите щото ни е скучно

winwin

Ivaaaaa
12-04-2014, 16:25
Що ли ми се струва,че автора просто яко си троли,защото му е скучно. :)

ъхъ
и въпреки това
чиек, еротичните ми сънища са свързани с преподавател, който носи цайси. ако си грозен...очилата няма да променят нещата в положителна или отрицателна насока. и мен не ме кефеше идеята да ги нося не толкова от суета, колкото от това, че ги чувствах...чужди. дразнеха ме независимо от рамката. е, свиква се. и разликата отпреди е осезаема. осъзнаваш, че не можеш да седиш на компа/да четеш нещо без тях. вече не ми се размазва образа, не ми се насълзяват очите и едно от най-големите предимства е, че нямам главоболие. та така.

NomNomNom
12-04-2014, 18:11
Що ли ми се струва,че автора просто яко си троли,защото му е скучно. :)
верно е

shmatarok
12-04-2014, 18:25
Като ти чета мненията и ми стана ясно кой е болният мозък, който пуска всички тъпи тролски теми из форума и главно в секса, като започнем с " нося памперс и гаджето ми много се възбужда от това", минем през "бях с двама братя" и стигнем до "обух чорапогащника на сестра ми, дали съм гей". Същият дразнещ начин на изказ.

FemaleEyes
12-04-2014, 19:31
Я не се панирай толкова. Ще си намериш готини рамки и ще видиш колко ще ти хареса. Може даже да изглеждаш по-добре. А когато пораснеш още малко ще започнеш да си слагаш лещи и готово.Не се е свършил света.

Можеш да носиш лещи.

Очилата са голямо зло, ако си дете, защото всички ти се подиграват. После на хората спира да им пука особено. Не вярвам някоя да не те вземе, само заради очилата. Имала съм очилати гаджета, сегашния ми приятел също е цайсат. И аз нося очила от дете. Това не ми е попречило на гаджелъка.

За лещите съм чувал че не мога да ги нося постоянно защото окото не може да диша. Освен това защо казваш като порасна?

pupuki
12-05-2014, 08:27
Никой не е грозен, всеки е красив по свой начин. Ниското самочувствие освен в личен план би ти създало доста проблеми и в други аспекти от живота ти. Това, че ще носиш очила няма да те направи по- грозен /според твоите думи/. Ако ти не се харесваш, ако не наградиш начина по който изглеждаш с една стабилна поне малка положителна нагласа, как очакваш другите да те харесат ?

Vodnokonche
12-05-2014, 08:50
Има лещи, които до един месец могат да се носят без да се свалят. И това е вариант, ако толкова не искаш да слагаш очила. Обаче лично аз намирам мъжете с очила за особено привлекателни, хах, не знам защо се притесняваш от това.

veli.nevi
12-05-2014, 09:20
Напоследък всички имат проблеми с очите. Не се панирай, освен това, това се лекува.

Niakoitam
12-05-2014, 10:03
И все пак хайде от мен да мине и да отговоря,че тази тема започна така и така да се разисква.Лещи като се слагат не пречи окото да диша.Просто вечер се свалят и се мият с разтвор и нощуват в него.Има период на свикване,който е малко гаден.Аз не съм носил лещи,но майка ми преди носеше.Сега си кара с очила. Лично аз съм с очила от 2 годишна възраст.Създавали са ми помякога проблеми и са ми чупени бая в детските години предимно от удрящи ме топки,та сега съм добил някакъв рефлекс видя ли приближаващ се към мен предмет да се пазя.Никога не съм бил някаква спортна личност.Отнясъл съм и някоя и друга обида заради очилата,но като цяло дали,защото са ме свикнали повечето хора така вече казват,че с очила по ми отивало отколкото без.А в днешно време някои дори ги използват като моден аксесоар (да и имам и модният аксесоар :D ). Просто човек може да си избере някакви по фешън очилца и няма никакви проблеми освен ако не е някой побойник и не се бие всеки ден. (просто ще трябва често да ги сменя,а не друго),а не примерно да сложиш някакви очила дето са били модерни по времето на баба ти и дядо ти...особено ако трябва да ги носиш постоянно като мен. :)
Иначе имам още 3-4 съученици и още някой друг познат дето са за очила,но понеже диоптера им е малък не ги носят. :)

FemaleEyes
12-05-2014, 12:16
Има лещи, които до един месец могат да се носят без да се свалят. И това е вариант, ако толкова не искаш да слагаш очила. Обаче лично аз намирам мъжете с очила за особено привлекателни, хах, не знам защо се притесняваш от това.

Наистина ли съществуват такива лещи?? Може ли линк? Аз се заглеждам по тези http://www.etropolitan.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=380&category_id=49&option=com_virtuemart&Itemid=1

Тези такива ли са? И между другото и аз намирам някои момичета с очила за привлекателни но аз съм момче.. случвало се е да се подиграват на мои познати които са носели очила.

FemaleEyes
12-05-2014, 12:17
Никой не е грозен, всеки е красив по свой начин. Ниското самочувствие освен в личен план би ти създало доста проблеми и в други аспекти от живота ти. Това, че ще носиш очила няма да те направи по- грозен /според твоите думи/. Ако ти не се харесваш, ако не наградиш начина по който изглеждаш с една стабилна поне малка положителна нагласа, как очакваш другите да те харесат ?

Знам какво се опитваш да кажеш, но при мен просто не се получава тоя номер.

HollyGolightly
12-06-2014, 06:57
Какво значение има, нали излизаш от вас само през нощта и катериш покривите, с очила или без, никой няма да те види?

scioquoniamsuccedere
12-08-2014, 16:47
Вземи си лещи, но при теб проблема е друг не знам грозен ли си не си ли- няма значение това... Обаче няма как да приема факта, че вместо да излизаш и да се забавляваш седиш пред компютъра постоянно.

FemaleEyes
12-09-2014, 02:14
Вземи си лещи, но при теб проблема е друг не знам грозен ли си не си ли- няма значение това... Обаче няма как да приема факта, че вместо да излизаш и да се забавляваш седиш пред компютъра постоянно.

По принцип излизам късно през нощта но сега е зима и е студено. Иначе обичам да си ходя по покривите на блоковете тва онова...

kaRamella
12-09-2014, 14:13
Лещи не могат ли да ти направят?

baby_baby
12-10-2014, 12:40
Очилата не определят човека и външният му вид ;)

Вземи си някви с хубави рамки

FemaleEyes
12-10-2014, 13:00
Очилата не определят човека и външният му вид ;)

Вземи си някви с хубави рамки

След тези мнения които видях съм решил да си взема едни лещи по-нататък.

sofie
12-11-2014, 16:55
Да бе не е толкова страшно да носиш очила.

invisible_girl
12-13-2014, 10:09
Ами вместо да седиш пред компютъра по цял ден без да ставаш и да продължаваш да си мислиш,че си грозен..работите няма как да станат така както ти искаш. Никой не е грозен, всеки човек си има своите недостатъци. Като не те приемат с тях..това е техен проблем- не твой. Излизай по често и се запознавай с повече хора и най важното- да не ти пука какво мислят другите. Прави това,което ти смяташ за добре и просто не се влияи от чуждото мнение,защото твоето е по важно. : ))

blue-baby
12-13-2014, 12:04
Бе я стига глупости, да не се е свършил света. И аз нося очила и кво......

strawberry88
12-14-2014, 01:12
Много остроумно, трол такъв!

OGCJ
12-30-2014, 18:05
Някои момчета изглеждат по-сладки с очила :D късмет!

prosto_chovek
01-01-2015, 08:15
Очилата по никакъв начин няма да те загрозят. Да не говорим, че има хора, които зорлем си купуват (виждал съм и само с рамки да ходят), защото им отиват или си мислят, че им отиват. По принцип привлекателността съм забелязал, че произлиза от устройството зад очилата и очите.

Illusion772
01-01-2015, 09:42
Бях наясно с това че съм грозен и така нататък и аз се примирих. Преглътнах всичките си комплекси и си казах - не съм чак толкова грозен. Но аз със/без комплексите винаги си вярвах че ще си намеря някакво момиче, винаги виждах поне малко надежда в цялата ситуация. Но вчера престанах да я виждам. Излязох сутринта да купя хляб и чак тогава разбрах колко ми е увредено зрението! Погледнах хората които стоят на 5-10 метра от мен и едва виждах лицата им, едва виждах номерата на колите.... понеже прекарах 4 години без да ставам от компютъра :( аз си знаех че това ще се случи. Ще трябва да си взема очила понеже съм късоглед. Това е най-върховния от всичките комплекси които някога съм имал. Какво мислите? Бих писал много повече по темата но нямам клавиатура(това го написах с екранната клавиатура).

Слушай ся
Познавам някои страхотни грозници дето с очила заприличват на хора. Виж не забравяй, че хората с очила изглеждат по-интелигентни , а това до някаква степен ще ти е в плюс. Така че - айде горе главата ;)

draid
01-01-2015, 19:23
Това очилата били като кастрация направо бе. Или може би лоботомия а ?