PDA

View Full Version : Една по-различна тема ;D



TheDevilInMe
12-05-2014, 06:45
Какво ви дразни в половинката ви? Има ли странности, които трудно разбирате? За какво се карате най-често? Как преодолявате различията помежду си?

pupuki
12-05-2014, 08:22
Някои хора се нагаждат във връзката според другия, но какъв е смисъла да се променяш ако този човек не може да те приеме какъвто си ? Връзката, която приключих бе основана на типичното лигаво тинейджърско отношение и някак си нямаше как да възприема това, да се нагаждам според подобни капризи и да се чувствам едновременно с тази простотия добре. И да. :D

marilyn
12-05-2014, 11:31
Дразни ме като се мота повече от мен, когато се приготвяме да излизаме. :D

Иначе не мога да кажа, че ме дразни нещо в него. Всъщност се разбираме чудесно и не се караме. Това с караниците като цяло не го разбирам. Ако някой ме дразни, няма да ми е гадже.

AnarchyBoy
12-05-2014, 11:46
Не е точно дразнене, но като оставя разни врати и лампи вкъщи отворени (пуснати) ми прави впечатление ;д това си й е навик или пък като губи разни неща, щото е малко отнесена, но после като чистим си намираме всичко... 8-)
Дразня се като играем на плей стейшъна и тя винаги ДЪВЧЕ шибаните АНАЛОЗИ като е умряла и ме чака да свърша роу-а.. си ги яде и ги хапе и ги лигави.. ;ддд ДЕЙБА т'ва са ми джойстиците не... *кхъ кхъ*... 8-)
И много се дразня като ми каже "бамби" или нещо друго лигаво и тъпо за 15 годишни именце, направо ми бърка в нервите... Но в нашата връзка, аз съм по-големият дразнител, така че въобще не се захващам да се карам с нея за такива битовизми и дребни простотии... Всъщност и тя е така, всички проблеми са някак.. "преодолими" каквото и да стане, даже няма онези "Сериозни разговори" Просто си говорим и си споделяме и дори и да се "скараме" минава.. ;д
Няма го онова чувство за съперничество, ние сме отбор и знаем, че трябва да играем като такъв... А нещото, което може да съсипе отбора е неразбирателството, за т'ва винаги играем комбина и се подкрепяме... 8-)

anonymous708973
12-05-2014, 12:24
Безкрайно ни е хармонична връзката, бих казала. Не се караме, имали сме кажи-речи един по-сериозен разговор. Стреми се да изглажда нещата в зародиш, съобразява се изключително много с мен, дразни го, когато се вкисна без видима за него причина или си го изкарам на него, когато не разбирам нещо във връзка с ученето. Винаги се чувствам виновна след това, понеже е такова съкровище.
Примерно, нещо, което убийство ме нервира в хората е да не си вдигат скапаните телефони и да не отговарят на съобщения. При него това го няма - звук на телефона почти никога няма, а вдига/отговаря веднага. Най-късният отговор е бил след час, мисля. Това много го ценя в него, ама няма да дълбая в тая насока, че темата ще стане много дълга.

Същото в обратна посока - много малко нещица, има които ме дразнят. Примерно, когато не иска да опита нещо за ядене. Лелеееей, наистина се дразня.
Не ми е приятно, но по-скоро в смисъла на притесняване, когато премисля нещо дълго. Има я тая склонност, но се старае да не го прави и да споделя нещата с мен още в началото. :)

SpiritInBlack
12-05-2014, 12:48
Безкрайно ни е хармонична връзката, бих казала. Не се караме, имали сме кажи-речи един по-сериозен разговор. Стреми се да изглажда нещата в зародиш, съобразява се изключително много с мен, дразни го, когато се вкисна без видима за него причина или си го изкарам на него, когато не разбирам нещо във връзка с ученето. Винаги се чувствам виновна след това, понеже е такова съкровище.
Примерно, нещо, което убийство ме нервира в хората е да не си вдигат скапаните телефони и да не отговарят на съобщения. При него това го няма - звук на телефона почти никога няма, а вдига/отговаря веднага. Най-късният отговор е бил след час, мисля. Това много го ценя в него, ама няма да дълбая в тая насока, че темата ще стане много дълга.

Същото в обратна посока - много малко нещица, има които ме дразнят. Примерно, когато не иска да опита нещо за ядене. Лелеееей, наистина се дразня.
Не ми е приятно, но по-скоро в смисъла на притесняване, когато премисля нещо дълго. Има я тая склонност, но се старае да не го прави и да споделя нещата с мен още в началото. :)

Ех, тез шваби, много странни. Аз лично не бих търпял повече от един път който и да е да се опита да си изкара нещо върху мен, което не е станало по моя вина. Да ми обясни защо е вкисната, за да я разсмея и да и оправя настроението, никакъв проблем, тварене и дебилщини хронично не ми понасят.

По темата - към днешна дата съм необвързан, но ще говоря за бившата и май са неща, които са ме дразнили във всички приятелки.
- Несхватливост за неща, които са дискутирани преди и за които се подразбира, че няма нужда да бъдат повдигани отново.
- Когато ми звънне, а аз съм зает и и отговоря с някой автоматичен смс, например "В момента съм на среща, ще Ви се обадя при първа възможност", дори да и върна обаждането 2 минути по-късно, нарочно не вдига веднага. Това ме дразни особено много.
- Губенето на време по всевъзможни начини.
- Когато нарочно се опъва да изпълни мои молби, само заради заблуждението, че невинаги съм прав и става винаги както искам аз.
- Липса на социална осъзнатност при специфични ситуации, което налага на по-късен етап да я оправдавам и да обеснявам действията и.
- Звънене през 30 минути, когато сме само мъжка компания.
- Когато съм в кофти момент, прекалената загриженост дразни.
- Дългите молби да я каня, когато си купувам разни неща, а накрая се окаже, че тя си е купила повече неща от мен, без да е смятала, че ще купува каквото и да е.
- Доуточняване по 3 пъти след като сме се разбрали нещо финално.

Тая тема ми е супер интересна, по-късно ще пиша пак.

anonymous708973
12-05-2014, 13:06
- Липса на социална осъзнатност при специфични ситуации, което налага на по-късен етап да я оправдавам и да обеснявам действията и.
- Звънене през 30 минути, когато сме само мъжка компания.
- Доуточняване по 3 пъти след като сме се разбрали нещо финално.


Аз пък това не бих го търпяла. Не го търпя в близки хора, какво остава за половинка.

Не е шваба иначе приятелят ми.
Проблемът е, че аз не обичам да обяснявам като ми е криво, предпочитам да ме остави да си кривея и да не се държи различно от обикновено; пък той иска непременно да знае защо ми е криво. Аз си се знам, че имам склонност да си го изкарвам на други хора, затова искам да си кривея наум.
И съответно като повиша тон, щото не разбирам тъпата формула по финанси, той решава, че повишавам на него глас. И като му обясня, че не е така, и че всъщност в мозъка ми протича много бързо следният процес "не разбирам формулата-това ще е на изпита-ще ме скъсат-аз съм малоумна", той ми се смее :S

NomNomNom
12-05-2014, 13:24
Ни са дразним.
Само и двамата изглежда сме дразнещо рационални по отношение на комуникация, емоционалност ( ниски нива ), начин на работа, което възпрепятства емоционална близост с околните, ама с него двамата сме си 6.

AggerYNWA
12-05-2014, 13:27
http://hebus.org/files/BULK_WALLPAPERS/404%2520Error%2520GirlFriend%2520not%2520found%252 0.jpg

Ewok
12-05-2014, 14:22
Твърде лесно е пали и много се нервира на някакви дребни неща. Това ми бърка в душата, но пък бързо му минава.

anonymous708973
12-05-2014, 15:01
Зодия, асцендент, Луна на приятеля ти? :д

Ewok
12-05-2014, 15:04
http://i.imgur.com/8OiIP7R.gif оправяй се :д

TheDevilInMe
12-05-2014, 16:07
Твърде лесно е пали и много се нервира на някакви дребни неща. Това ми бърка в душата, но пък бързо му минава.

И мойто мъж така ;д Като цяло се разбираме добре с малки изключения. Дразни ме и когато прекалява с компютърните игри, затова често намираме игра, която ни харесва и на двамата и я играем заедно, за да не ми липсва неговото внимание :cool:

Ewok
12-05-2014, 16:14
И моят играе, но не много и обикновено си намирам някакво занимание сама, което иначе би го дразнило, ако нямаше какво да прави :д
Но да, споровете са ни най-често за това, че се нервира за всичко, което мен ме дразни много, защото аз гледам да реагирам спокойно и не си говорим дълго след като му е минало, просто защото на мен ми минава по-бавно :д

SpiritInBlack
12-05-2014, 16:18
Аз пък това не бих го търпяла. Не го търпя в близки хора, какво остава за половинка.

Не е шваба иначе приятелят ми.
Проблемът е, че аз не обичам да обяснявам като ми е криво, предпочитам да ме остави да си кривея и да не се държи различно от обикновено; пък той иска непременно да знае защо ми е криво. Аз си се знам, че имам склонност да си го изкарвам на други хора, затова искам да си кривея наум.
И съответно като повиша тон, щото не разбирам тъпата формула по финанси, той решава, че повишавам на него глас. И като му обясня, че не е така, и че всъщност в мозъка ми протича много бързо следният процес "не разбирам формулата-това ще е на изпита-ще ме скъсат-аз съм малоумна", той ми се смее :S

Ок, немец. Нямам абсолютно нищо против германците, просто наскоро имах работа с немска фирма и останах супер неприятно изненадан то педантичността им. Чак в първия момент помислих, че се бъзикат.

В темата не мисля, че се говори за търпене и толериране, а заченки на дразнене. В смисъл, че ги има в началото и понеже същестуването им е проблем, добре е да се решават от рано. Моето виждане е, че се превръщат малко или повече в навик и тогава всеки намира претенциите на другия за рязко налагане на своя мироглед и става далеч по-трудно.

Други неща, които ме дразнят, включват, но не са ограничени до:

-Детайлно разпитване как е минал всеки мой ден. Тайни, в най-пълния смисъл на думата, нямам, но е досадно и ненужно.
-Споделяне на нейни приятелки какви неща правим - и в леглото, и извън него. И двете са дълбоко лични неща, които са само между нас.
-Апатия
-Липса на активност и инициативност във всеки аспект.

Със сигурност има и други, но не ми се мислят повече

Бтв, ако примерът ти е действителен по финанси и ако имам време, драсни и ще се радвам да помогна. Само ще преведеш на български/английски/руски за какво става въпрос, че ако тръгна да обеснявам на немски, даже професорът ти няма да разбере какво се опитвам да му кажа, хаха.

Ewok
12-05-2014, 16:28
Просто приятелят и' не е от Германия :д

Ivaaaaa
12-05-2014, 17:12
Какво ви дразни в половинката ви? - не ми харесва отношението му към околните. студенината и дори прикритата агресия. ревността. задушаваща маниакална ревност.
Има ли странности, които трудно разбирате? - самодостатъчността и асоциалността. всъщност отлично го разбирам, но е една идея по-темерут от търпимото, а принципно съм човек на компромиса
За какво се карате най-често? - за това, което вече изброих
Как преодолявате различията помежду си? - с натискане и секс ;д ма явно не проработи

в момента съм необвързана и пиша ппц

Lilanda
12-05-2014, 21:06
Дразни ме и когато прекалява с компютърните игри, затова често намираме игра, която ни харесва и на двамата и я играем заедно, за да не ми липсва неговото внимание :cool:
Ето това. :Д Като цяло винаги намираме компромисен вариант относно това, но не пречи пак да си ме дразни. :Д

Понякога прекалява с лигавщините, случвало ми се е да му кресна "Стига се лигави, това е сериозно". Мисля, че е било единичен случай, но все пак...

Другото, което ме дразни е, че винаги идва 20+ минути преди уговорката ни и кисне на студа. Дори се е случвало да има къде да ме чака на топло и той пак да си чака на студа. Не за друго, просто да не би да се разминем. :Д

HollyGolightly
12-06-2014, 06:30
Като цяло не се караме, понякога може да се заядем за нещо, но е много далеч от караница. И двамата знаем, че сме много различни, както на външен вид, така и по държание, но все пак намираме начин да се разбираме. Така като се замисля до сега сме имали само една по-сериозна кавга с повишаване на тон и то беше за нещо напълно незначително, но и двамата решихме, че е много важно и даже нямаше да си говорим повече, но но мина. Моя беше вината де.

Така като се замисля, единственото нещо, което ме дразни много е, че когато бърза, яде над мивката в кухнята, въпреки че на няма и 3 метра от него има маса със столове :? Просто не мога да го понасям това и имам чувството, че го прави само и само за да ме дразни

Ewok
12-06-2014, 07:20
А, сега видях, че има и други въпроси :д
За странности не се сещам. А иначе различията си ги преодоляваме като си напомняме един на друг колко се обичаме :)

anonymous708973
12-06-2014, 07:38
Бтв, ако примерът ти е действителен по финанси и ако имам време, драсни и ще се радвам да помогна. Само ще преведеш на български/английски/руски за какво става въпрос, че ако тръгна да обеснявам на немски, даже професорът ти няма да разбере какво се опитвам да му кажа, хаха.

Ах, те са на английски, да ми беше езикът проблемът... 8-)

Иначе да, машинки са германците :d

DisappointedDreamer
12-06-2014, 13:28
Отнесен е.

therichbitch
12-06-2014, 20:26
аз съм си раздразнителна и за дребни неща, понякога даже ми е леко смешно. Но като цяло:

- мразя, че излиза от стаята, когато се караме (според общи приятели трябва да съм благодарна, че не остава вътре, докато е много ядосан :Д), но спорим ли за нещо, може да ме откара до сутринта, а аз дъвча докрай по принцип
- дразня се, че е работохолик и е такъв брутален кариерист, гордея се с него, естествено, но понякога си вреди и на здравето така
- дразни ме като се изкаже безпардонно, обикновено това е моя задача , хъх (точен е като швейцарски часовник и изисква това и от другите, та веднъж като готвихме разни неща и щяха да идват няколко човека, които се изпречиха на вратата в 7, а поканата беше за 8, докато гузно се обясняваах, че още правя десерта, та ще трябва да се настанят в хола и няма да мога да им обърна много внимание, той им предложи да разгледат кафето на 2 преки от блока и пак да наминат в 8... без да закъсняват :Д)
- че обича да ме изненадва в моменти, когато не е много уместно
- като се oпитва да ми дава акъл за неща, които не са в сферата му, но 'понеже има прекалено богата обща култура, е напълно наясно в дълбочина (!) с икономиката ни' По принцип тези разговори уж на шега протичат, ама.. :Д
- че не приема 'не' за отговор (става дума за ситуации, в които се опитва да ми помогне за нещо, но аз се дърпам)
Но пък си го обичам безкрайно и мога да се разпростра на 10 пъти повече място за нещата, които обожавам в него.

anonymous708973
12-06-2014, 20:29
- като се oпитва да ми дава акъл за неща, които не са в сферата му, но 'понеже има прекалено богата обща култура, е напълно наясно в дълбочина (!) с икономиката ни' По принцип тези разговори уж на шега протичат, ама.. :Д

8-)

Eй, не си споменавала никога досега за момчето си. Откога сте заедно?

therichbitch
12-06-2014, 21:29
не е имало тема за оплакване, не съм се разписала :Д (а и не си падам по споделяния много)
иначе, от близо 4, с едно формално прекъсване, защото реших, че ми е мн далеч

pinkblood
12-07-2014, 12:23
Понеже в момента той не е при мен , замина за 2 месеца в друга държава и единствената ни комуникация в момента е да си пишем и да говорим ,мен ме дразни ,когато спре да ми пише за около час - два , когато понякога не ми пише цял ден и после когато аз му пиша вечерта ми казва ,че не е можел и таман щял да ми отговаря *аз съм баси точната нали * . Когато се изразя неправилно и той веднага за това се захване . Обаче когато се караме , може да прозвучи странно , тогава точно съм най-привлечена към него. Имало е моменти , в които се караме и аз , когато го видя ядосан просто не издържам и започвам да го целувам :D така че това да се караме според мен не е въобще лошо нещо , стига да не е за нещо сериозно , винаги се оправяме и то по хубавия начин :D

bloodyF
12-11-2014, 08:42
Какво ви дразни в половинката ви? Има ли странности, които трудно разбирате? За какво се карате най-често? Как преодолявате различията помежду си?

-защо винаги, винаги, винаги минава през едната част на паркинга на блока, когато има място 1/10 пъти и после е супер трудно да изкара колата
-защо не оправя леглото, въпреки че мрази да е неоправено
-защо предпочита да се завие с 120939 завивки, отколкото да е топло в стаята
-защо пие чая си без мед в 99% от случаите
-защо не излизаме и защо го успокоява да ходи по горите
-защо никога не си взима вана, а винаги само душ
-защо ми казва колко е отвратителна сестра му, но въпреки това се грижи за нея толкова много
-защо инатства толкова и си мисли че е всемогъщ и не признава никакви техници
-защо не ме слуша, дори когато знае че съм права
-защо винаги аз съм виновна за всичко

горе-долу това са ми странностите му

различията са много, ние въобще не си приличаме по нищо, той винаги ми е на контра-аз ако кажа че нещо е черно, той ще каже че е бяло..най-прост пример
караме се за дреболии, защо си светнала крушката за 10 секунди преди да я сменя, защо не си измил чиниите, защо не си сменил чаршафите и пр.
говорим си обикновено
аз съм доста сприхава и съм като клечка кибрит, много малко ми трябва да запаля и ако някой е осрал пейзажа ще му го изкарам през носа
докато той е обратното ,вика ми на мене, че съквартирантът му му е развалил лаптопа, обаче на него-нищо, викам добре, ти не се ли дразниш и той ми казва,че кипи и гори отвътре,ама нищо нямало да покаже
дразни ме че говори прекалено високо и се сърди като му правя забележка понякога
дразни ме че е разхвърлян и че ми помага само когато аз му кажа
дразни ме че пуши толкова много и искам да спре всичко гадно,което взима

аз го дразня с това,че не го слушам като ми говори понякога
и го дразня с тона си като му се сърдя
и че се цупя го дразня
и като заспя, а той иска да правим секс го дразня
и така


интересна тема