PDA

View Full Version : Самостоятелна форма на обучение - основателни лични причини?



failista
12-05-2014, 15:21
Здрасти! От много години искам да мина на домашно обучение, но допреди няколко часа не знаех, че е възможно в България без да си наказан.
Тъъъ... На 17 съм...
Трябва да се посочи причина защо искам да си сменя формата на обучение обаче аз не спортувам, не съм болна от нещо, което да ме спира да ходя на училище (имам анемия. също така непрекъснато ме боли главата, ама, някак си, докторите не ми откриват нищо), обаче пише, че може и по лична причина. Ся, чудех се, каква би била една добра лична причина. Не харесвам как едни хора от класа ми пищят по цяло междучасие и ми засилват главоболието. Не обичам да ставам сутрин по никое време, за да ида на даскало и да не мога да се концентритам първите, поне, три часа. Допълнително, не ми харесва как преподават някои от учителите ми.
Ама като седна да пиша молбата, и посоча горните причини, просто си представям как после директорката я прочита, изсмява се и я отхвърля.
Някой да е правил същото или да има познати правили го? Съвети?

NomNomNom
12-05-2014, 16:29
Впрегни родителите ти да ти помогнат, измислете някаква домашна причина.

LoadRunner
12-06-2014, 19:58
ти си почти завършила училище мрънкаща, глезена, пълна трагедия. Ти изобщо в България ли си живяла

JDeel
12-06-2014, 23:44
Аз подкрепям такъв начин на мислене. Учил съм и средно, и висше, и паралелно второ висше, и магистратура... и след като приключих с всичко това разбрах, че за мен е било само загуба на време. Ако можех да се върна назад и да избягам от училището по-рано, бих го направил.

Започнах да уча едва след като завърших. Не помня нищо от училище, не ми е било интересно. Сега обичам да научавам нови неща, правя го на своя воля и се чувствам много по-добре.

Има си някои хора дето са така, не им се занимава с учители и съученици. Още повече, че в днешно време информацията е навсякъде и всеки може да научи каквото иска.

Тромбоцит
12-07-2014, 00:45
Най-скопената форма на средно образование. Общо взето - взето с клизма. Щом искаш - пиши се в някой западнал техникум. Няма да ти искат присъствие, но е пак по-добре от клизматичното домашно обучение (като изпитен формат). Ако ти е толкова до ученето - никъде не гледат откъде идват, винаги може да държиш изпит и да влезеш във ВУЗ, ако някой ден решиш

dreamwalker
12-07-2014, 22:57
Ама като седна да пиша молбата, и посоча горните причини, просто си представям как после директорката я прочита, изсмява се и я отхвърля.

Харесва ми какви неща си представяш.

espada
12-08-2014, 05:37
Недей ги слуша тия тъпанари. По- добре не се прехвърляй на самостоятелна, от личен опит ти го казвам.

failista
12-09-2014, 13:10
espada, какъв е твоя опит?

espada
12-10-2014, 01:12
Достатъчен ми е, за да ти кажа, че ще съжаляваш. Колкото и да те дразнят хората около теб, след като се усамотиш ще съжаляваш за това. Пък и ученето ще ти е по- трудно. Въобще не е така, както си го представяш в момента.

marilyn
12-11-2014, 23:35
Ако толкова не ти се ходи на даскало, смени училището или просто не ходи редовно. Самостоятелната форма не мисля, че е по-готина. Няма да ти е по-лесно, а моментите в даскало се помнят цял живот. Има си и хубави страни, не всичко в училище е лошо. Ако си останеш вкъщи се отпускаш много по-лесно, няма да имаш по-голяма мотивация за учене. А и не знам какво толкова се оплаквате, в България се завършва гимназия, ако ще и даскалите да не са ти виждали физиономията, вие го изкарвате все едно е супер трудно.

Kristina98765
12-12-2014, 17:18
Ще ти е трудно.