PDA

View Full Version : Малко размисли и страсти, относно 8-и



KumchoValcho
12-08-2014, 06:31
вижте сега, нямам нищо против забавлението. Всъщност, аз много обичам да се забавлявам - забавлявал се на работа, в университета, забавлявам се докато уча и докато тренирам. Проблемът е, че българинът не знае как да се забавлява. И то се вижда като тенденция в младите ми връстници. Сценария е следния:
Мама и тате се обаждат от дълбоката провинция на дитйето у Софията и го питат къде, маме, ще ходиш на празДника. Дитйету вече има планове да бъде на БАНСКО. Правят се резервации, планове, хвърлят се пари и след това се пие и се ебе 3 дни и 3 нощи. И това е. После пак се връща тук в общежитието, чакат го невзети изпити, бездейства по цял ден, мизерства, чуди се на кое кафе да се паркира .. общо взето едноклетъчния начин живот продължава, без цел, без визия, без труд. Живеене от ден за ден. На фона на това, смятате ли го за адекватно 3 дни да се празнува, че са ни приели на късмет в тези унита в България?

Ivaaaaa
12-08-2014, 07:04
tova e vylchoto, koeto haresvah.
chestit ni praznik, a sega kato edno dobro momiche se vryshtam kym uchebnicite.

Kitty Bloom
12-08-2014, 07:07
Аз не съм студентка още, но като страничен наблюдател съм съгласна с някои неща. Поводът наистина е безсмислен. По тая логика защо няма и празник на гимназистите? То повод винаги се намира де, като искат нека си празнуват хората, просто начинът, по който го отбелязват ми е леко преувеличен. Картинката на празнуващия е точно както ти я описваш. Не искам никой да съдя, не е нужно просто. Студентите са големи хора, могат сами да се разпореждат с живота си, каквото вършат си е на тяхна отговорност, както им харесва, така да си празнуват. И да не ми допада, те няма да се променят. Мога само да се надявам като ми дойде времето за празнуване да попадна на поне леко разумна компания и да не се събудя в районното без да помня нищо.

Lilanda
12-08-2014, 07:41
Мога само да се надявам като ми дойде времето за празнуване да попадна на поне леко разумна компания и да не се събудя в районното без да помня нищо.

Това зависи от теб, не от компанията, в която ще "попаднеш". Да не говорим пък, че и компанията си я избираш ти като цяло.

Жоре, ти като какъв се явяваш на въпросните студенти, че ми е много интересно? :Д И какъв е твоят начин да отпразнуваш, който и да е празник? Едва ли празнуваш рождения си ден например залегнал над учебниците. И дай понеже на Жорко не му изнася, всички да си сменим начина на живот. Айде моля ти се...

KumchoValcho
12-08-2014, 07:50
Опа, някой май си е направил резервация в Банско и се засегна 8-)
Ами явявам се като един нормален и разумен млад човек. Аз ще съм в един хубав бар, ще пия и ще се забавлявам до 3-4 и после ще се прибера да си се наспя, защото на другия ден имам задачки. Винаги можеш да балансираш нещата. Ама 3 дни да ям и да пия, защото са ме приели да уча там нещо квото и да е - не мерси, имам неща за правене :lol:

Lilanda
12-08-2014, 07:59
Явно не съм те разбрала правилно тогава, извинявай. Реших, че правиш хипербола, понеже от моето обкръжение хора, които празнуват по 3 дена и 3 нощи 8-ми, няма. 8-)

А относно резервацията в Банско...С 3-4 годинки съм по-малка, отколко се полага на един студент. :Д

prosto_chovek
12-08-2014, 13:15
Хубаво е да се празнува винаги, когато има повод. И аз по принцип го празнувам, само че след 3 дни и извънредно в събота тежка работа и днес сутринта ставане пак за работа и след цялото това бачкане изобщо не ми е до 08.12. Утре съм почивка, може да се отбележи на патерици с късо афтърпарти, обаче :D А дали трябва да се празнува, че са ни приели в български университет - има студенти и студенти. Има такива, които не знаят, че са студенти, само си изкарват кротко 3ките. Има и студенти, които наистина учат и за тях празникът е напълно адекватен.

DarkTemplar
12-08-2014, 13:18
3 дни иху, после тихо. :>

Нека се забавляват децата, няма лошо. Само да няма трайни последствия. ;]

PS. В Банско е тъпо и скъпо, нЕма им стъпим.

DarkTemplar
12-08-2014, 13:19
Да повторим:

http://store.picbg.net/pubpic/67/99/a8352c62bb5f6799.png

Fisherman
12-08-2014, 13:28
яко дарктемпларщина

Fisherman
12-08-2014, 13:29
Ама 3 дни да ям и да пия, защото са ме приели да уча там нещо квото и да е - не мерси, имам неща за правене :lol:

поне си искрен

Dagichka
12-08-2014, 13:29
картинката с шпиндерман :lol: точно.

беше ми интересно да се съберем за пръв път новите колеги, да видя кой как се напива хаха :д но не стана, половината си заминаха по родните места, другите отидоха на банско с други курсове, здраве да е. радвам се, че поне имам 2 дни бонус почивка, в която ще си дооправям курсови и ще си почивам

Ivaaaaa
12-08-2014, 14:05
ситуацията при мен е почти аналогична с тази на дагичка, само дет аз...нали, все да се направя на интересна, умишлено пропуснах ходенето до банско/боровец и тн., макар да са ми слабост, защото обожавам зимните спортове и имам много приятни спомени. не искам да ме визуализират с картинката на типичната стоденка. така ми се събраха четири почивни дни, от които имам нужда за отмора, релакс и евентуално учене /даже не евентуално, ами днес стабилно си почетох ;д/. гледах през уикенда биатлона и ски бягането, което на мен ми носи много повече положителни емоции от безсмислено висене по хотели и кръчми. никога не съм си падала по това. ако ми дойде музата и имам нужда от спирт, винаги мога да се алкохолизирам с моите приятели в домашна атмосфера. и тей ( :