PDA

View Full Version : Упражнения за горна част на тялото.



puprleunicorn
12-08-2014, 20:09
Здрваейте :з Момиче на 15 съм .. вкъщи имам 1 гира /2 кг/ и хранителни добавки /от няколко седмици ги пия всеки ден/.Искам гърба ми,раменете изобщо горната част на тялото да я уголемя да има мускули на гърба и ръцете ми с една дума :D не много големи но ръцете ми са в критично състояние а за гърба да не говорим .. задника ми е по-голям от него :D кажете някакви упражнения за гърба и раменете .. а забравих да кажа че в училище ходя на фитнес когато имаме физическо /понеделник и петък/.

Rakshy
12-08-2014, 20:53
Тая гира нищо не е... И кви добавки пиеш?! За кво са ти изобщо добавки!? Само си даваш парите за глупости ( в твоя случай са глупости, защото нямаш кой знае каква полза от тях, много по-добре е просто да ядеш)

Също така нещата не стават толкова бързо, колкото си мислиш. Ще ти отнеме доста време докато заприличаш на нещо с тия <80 минути във фитнес на седмица и някви жалки опити вкъщи.

Пиша ти ги на английски, за да ти е по-лесно да си намериш клипове как се правят:
за гърба в домашни условия: pullup, inverted row, dumbbell row( с гиричката)
за гърба във фитнеса: pulldown, straight-arm pulldown, barbell row, dumbbell row (с някаква по-голяма тежест евентуално)

за раменете: dumbbell overhead press, handstand pushup (почти никакъв шанс да го направиш, но все пак да го има като опция), лицеви може би, lateral raises, rear delt dumbbell fly, kettlebell swing (но изпълнено с гира, бутилка вода или квото ти е удобно), dumbbell upright row [изписах и за залата и за у вас]

Задължително трябва да правиш rear delt dumbbell fly и lateral raises! Ако искаш да имаш резултат в раменете, разбира се.


Ако имаш некви въпроси, питай.

puprleunicorn
12-08-2014, 20:58
Ми доста слабичка съм :D и си стягам дупето,краката,корема абе всичко :D ъъ supermass 2100 се казва .. правя някакви упражнения в домашни условия и така :D

Rakshy
12-09-2014, 17:21
Какъв е тоя боклук бе :D :D :D

puprleunicorn
12-09-2014, 18:48
ми оная в аптеката ми вика че тва е било най-доброто :D като я глеам "много разбираше от такива неща" напрао :х

Rakshy
12-09-2014, 20:04
Е, ако го пиеш защото ти е предписано от лекар, ок..

puprleunicorn
12-09-2014, 21:34
хахх не :D

tochko
12-14-2014, 13:26
Купи си карта и ходи на фитнес по редовно, 3-4 пъти седмично. Не вярвам че в училище е много добра залата и е добре да имаш инструктор който нонстоп да може да ти казва какво да правиш. Там пак можеш да правиш каквото ти казаха по-горе + това ще разполагаш и с по-тежки гири и изобщо уреди. За ученици картата не вярвам да е повече от 15-20 лева за месец, така че си струва.