PDA

View Full Version : Ако може малко компетентни мнения



per-dead
12-08-2014, 21:06
От няколко дена насам се чувства нежелано присъствие в апартамента и в къщата на село.
Става въпрос за духове.
Не съм сигурна темата за тук ли беше обаче.
Както и дали вярвате в подобни неща.
Ето за какво иде реч:
Тропане по стълбите.
Загасяне на лампи (изключване на ключа за лампата)
изчезване на предмети
звънящи будилници (знаете им принципа: звъни само като му цъкнеш копчето, или поне този вкъщи е на този принцип)
отваряне на врати
Онзи ден беше възпоменанието на майката на майка ми (т.е. баба ми (I dont say))
и почти всички странни събития се случиха около този ден.
Дайте ми някакви мнения по въпроса.

LoadRunner
12-08-2014, 22:01
хм
Какво по точно значи това "моля за компетентни мнения"
Ти да не помисли че сме някви спиритици всички тука

FemaleEyes
12-08-2014, 22:16
Моето мнение е че духовете не правят нищо без причина. За какво им е да ти пускат будилника или да тропат ....?
Освен ако не се филмираш.

haritov
12-08-2014, 22:40
Моето мнение е че духовете не правят нищо без причина. За какво им е да ти пускат будилника или да тропат ....?
Освен ако не се филмираш.

привличане на внимание

per-dead
12-09-2014, 10:56
За времето прекарано тук, съм пуснала най-много 5-6 теми и не смятам, че това крещи "обърнете ми внимание". Както и да е.
FemaleEyes, рядко проявявам симптоми на филмираност.
Въпроса ми е какво трябва да направя, за да утихнат тези неща.
Екзорсист?
Спиритист?
...

galaxy29
12-09-2014, 16:40
Въпроса ми е какво трябва да направя, за да утихнат тези неща.
Екзорсист?
Спиритист?
...
мозъчен хирург

LoadRunner
12-09-2014, 17:15
именно

JDeel
12-10-2014, 02:36
От няколко дена насам се чувства нежелано присъствие в апартамента и в къщата на село.
Става въпрос за духове.
Не съм сигурна темата за тук ли беше обаче.
Както и дали вярвате в подобни неща.
Ето за какво иде реч:
Тропане по стълбите.
Загасяне на лампи (изключване на ключа за лампата)
изчезване на предмети
звънящи будилници (знаете им принципа: звъни само като му цъкнеш копчето, или поне този вкъщи е на този принцип)
отваряне на врати
Онзи ден беше възпоменанието на майката на майка ми (т.е. баба ми (I dont say))
и почти всички странни събития се случиха около този ден.
Дайте ми някакви мнения по въпроса.

Когато се фокусираш върху дадена идея, изведнъж навсякъде започваш да виждаш неща свързани с нея.

- При температурни разлики нещата тропат и пукат. И при мен има няма и нещо почне да издава звуци.
- И моя ключ на лампата жужи, трябва да го видя. Нормално е електрическите неща да се износват.
- Ако не помниш си записвай :)
- И механиката на старите будилници се износва, провери си въпросното копче. То нова техника се разваля преди да й изтече малката гаранция, какво остава за някой будилник на десетилетия.
- При течение вратите се отварят.

А пък ако толкова вярваш в духове, вземи някоя камера, ама да е последен модел FullHD, сложи я да записва и като хванеш някой призрак го пусни в YouTube та всички да го видят :) Само че и 20 камери да разположиш, имам дълбоки съмнения, че ще потвърдят това дето ти е в главата сега.

npp
12-10-2014, 04:27
ако искаш да си решиш проблема по-лесния начин, тогава просто не им обръщай внимание - просто не бъди изненадана от присъствието им, все едно че те са някакви минувачи от улицата, а ако се занимаваш със сатанизъм, окултизъм, езотерика, йога, или каквото и да е нещо от този род, тогава ще е по-добре да спреш, защото такива (окултни/идолопоклоннически) дейности са основната причина за предизвикването на такъв род явления

defender
12-10-2014, 12:43
О
Тропане по стълбите.
Загасяне на лампи (изключване на ключа за лампата)
изчезване на предмети
звънящи будилници (знаете им принципа: звъни само като му цъкнеш копчето, или поне този вкъщи е на този принцип)
отваряне на врати


Кажи им на тия духове да не се занимават с такива глупости, а поне да почнат да вършат някак ползотворни неща, например да ти сготвят мусака или да ти изперат, да ти умият чиниите, а ако само тропат и пукат и ти спират тока значи са абсолютни лигльовци и нищо не може се очаква от тях, няма кво да се занимаваш с тях и като видят че не им обръщам внимание и ще си ходят, аз например с лигльовци не се занимавам, от време на време им тегля по една майна и те като видят, че немат полза и забавление да ми се лигавят и бегат и вече не идват. Та така.

per-dead
12-10-2014, 15:51
- И моя ключ на лампата жужи, трябва да го видя. Нормално е електрическите неща да се износват.
- И механиката на старите будилници се износва, провери си въпросното копче. То нова техника се разваля преди да й изтече малката гаранция, какво остава за някой будилник на десетилетия.
- При течение вратите се отварят.


За будилника: механичен е, т.е. като бъде нагласен да звъни, звъни, когато основните стрелки съвпаднат с тази за алармата и ще си звъни докато не станеш да го спреш, в противен случай - докато се изтощи батерията. Частта с него стана по следния начин:
прибирам се. Таман прекрачвам прага, 1-2 минути след това чувам будилника да звъни от стаята и след няколко секунди спира. И пак почва. И спира. Но аз като не използвам подобни средства, реших че това му е работата по принцип и си звъни периодично. Обаче след това разбрах, че не е бил гласен от две денонощия и няма кой да го е пуснал.
За вратата: стана съвсем наскоро. Зима. Никакво течение. Вратите за терасата са две - и двете затворени, както и вратата на стаята. Майка ми, която по това време е била точно до вратата е видяла как бравата се натиска и вратата се отваря.
За ключа: най-странното от всичко. Майката оставила светнато на стълбището в къщата и слязла да си върши работата (и забелязала, че липсват някои предмети, които помни, че е оставила там, а след нея никой не е минавал). По някое време решила да се качи горе и видяла, че е угасено. По пътя на логиката може да е изгоряла крушка, баща и да е ставал и да е изгасял. Но се оказва друго - крушката е наред и баща и никъде не е ходил. А ключа щракнат на обратната страна, което всъщност е плашещото в ситуацията.


ако искаш да си решиш проблема по-лесния начин, тогава просто не им обръщай внимание - просто не бъди изненадана от присъствието им, все едно че те са някакви минувачи от улицата, а ако се занимаваш със сатанизъм, окултизъм, езотерика, йога, или каквото и да е нещо от този род, тогава ще е по-добре да спреш, защото такива (окултни/идолопоклоннически) дейности са основната причина за предизвикването на такъв род явления

Не се занимавам с нито едно от изброените. Атеист съм (странен вид, не отричам нищо, но не се прекланям пред нищо).

npp
12-11-2014, 03:31
Не се занимавам с нито едно от изброените. Атеист съм (странен вид, не отричам нищо, но не се прекланям пред нищо).

ако не се (от)махнат, тогава повтаряй тази молитва колкото се може повече пъти на ден:

Отче, Ти, Който наистина си единственият истински Бог на вселената, не искам да имам никакви богове/христоси освен само Онези, Които наистина са истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, затова Те моля да ме очистиш от всички бесовски/зли духове, отмахни ги от човеците и останалите одушевени същества, моля Те в Името на Твоя единороден първороден Син, Исус Христос. Амин.

и безпокоенето от онези духове ще престане

Pitancho
12-13-2014, 08:51
Дотук мненията не са компетентни. Атеистите отричат духовните явления като несъществуващи, дори когато те им вадят очите, а умниците тук изкарват хората суеверни или колективно откачили.
Уважаеми pear-dead, съдейки по случилото се и по картинката на профила ти, у вас нещо някой се е позаиграл с нечисти сили или по-точно казано - демони. С тези сили шега не бива и Господ е допуснал те да ви правят пакости у дома, за ваше вразумление. Не правете грешката да търсите разни шарлатани да ви баламосват с разваляне на магии и пр. Разните му баячки, екстрасенси и пр. вещици няма да ви помогнат, а само ще влошат нещата.
Решението е следното: Отивате в близката църква, намирате свещеник и му обяснявате проблема. Той знае за какво става въпрос . Трябва да дойде да направи водосвет в дома ви и да го прекади и поръси със светена вода, а вие трябва постепенно да се пообразовате духовно и да видите какви кривици имате за изправяне.И да се постараете да живеете като християни, и тогава няма да бъдете играчка на бесовете. Повярвайте ми като на човек със знания и някакъв опит в тези неща. Отново повтарям -въпросът е от компетенцията на свещеник.

per-dead
12-13-2014, 09:06
Уважаеми Pitancho. Както споменах, аз съм от странните атеисти. Нелепо е аватарът ми тук да има нещо общо с явленията. Вкъщи сме антихрист блек металист и човек от бялото братство на Петър Дънов. Аз не се занимавам с окултизъм, сатанизъм и всякакви такива подобия. Смятам, че е най-вече заради майката, тя смята, че е заради мен. Накрая стигнахме до извода, че е разгневила духа на майка си. Утре ще се ходи при жена, която има умението да разговаря с мъртвите. Денят на истината. Ще говори с майката на майка ми, за да разберем защо е всичко това.
Благодаря на отговорилите тук.
Както и на galaxy29, която като типична п*тка реши да се заяде.
Очаквайте включване отново.

npp
12-13-2014, 10:50
това би било сполучливо само ако е сигурно, че майката на майка ти е истинска Светица, и че запитвачката ще осъществи контакт точно с нея без каквито и да било бесовски духове, иначе не се знае какъв дух може да се обади - спиритизмът по принцип е мътна работа

per-dead
12-13-2014, 12:10
Така е. Но и други хора, чиито роднини са починали, а са скрили някви иманета, са ходили при жената, говори ли са чрез нея с близките си и каквото им е предала, се оказва вярно (намерили са каквото са търсили).

defender
12-13-2014, 12:15
Уважаеми Pitancho. Както споменах, аз съм от странните атеисти. Нелепо е аватарът ми тук да има нещо общо с явленията. Вкъщи сме антихрист блек металист и човек от бялото братство на Петър Дънов. Аз не се занимавам с окултизъм, сатанизъм и всякакви такива подобия. Смятам, че е най-вече заради майката, тя смята, че е заради мен. Накрая стигнахме до извода, че е разгневила духа на майка си. Утре ще се ходи при жена, която има умението да разговаря с мъртвите.

ахахахха, бисера на деня

давай уважаеми Питанчо, помогни му...

defender
12-13-2014, 12:29
У Накрая стигнахме до извода, че е разгневила духа на майка си. Утре ще се ходи при жена, която има умението да разговаря с мъртвите.

ооо, ами ти знаеш ли, че ако отидете при жена дето разговаря с мъртви за да говорите с духа на разгневилата се майка, то тогава ще разгневите духа на правуйна си и на прастринка си и на другите мъртви, защото тях ги пренебрегвате в разговора с мъртвите и тогава може да стане още по-лошо.

Трябва с всички мъртви от родата да говорите под ред, да не се разгневят останалите духове от родата, че не им обръщате внимание.

Също трябва и със себе си да поговорите.

Даже после трябва да направите и една баница, да купите луканка и ракия и да раздадете на всички познати включително и на нас тук във форума за да почетете разгневилите се духове от родата, също трябва да нахраните някой беден.

npp
12-13-2014, 12:33
Така е. Но и други хора, чиито роднини са починали, а са скрили някви иманета, са ходили при жената, говори ли са чрез нея с близките си и каквото им е предала, се оказва вярно (намерили са каквото са търсили).

имало е доста случаи бесовски духове да се крият зад маската на умрели роднини, сещам се например за един християнски Пастор, от когото повечето такива бягаха само като кажеше "в Името на Исус", не че той ги гонеше безпричинно, но те бяха духове на "тъмнината" и не можеха да устоят на силата на Христос, а не си мисли, че бесовете не могат да знаят разни семейни/лични тайни и да ги използват по ощетяващ човека начин, като дори и самото допитване до запитвачи на духове и мъртви може малко или много да се окаже като отклонение от правилната вяра

Pitancho
12-13-2014, 12:37
.

per-dead
12-13-2014, 12:50
ахахахха, бисера на деня

давай уважаеми Питанчо, помогни му...

Да, определено.
Убедена съм в това на 100%.
Аватарът ми е виновен.
Пфуу, как изобщо си и помислих да прехвърлям вината на нещо друго.
Срам ме е от себе си.
И от аватара също.


Даже после трябва да направите и една баница, да купите луканка и ракия и да раздадете на всички познати включително и на нас тук във форума за да почетете разгневилите се духове от родата, също трябва да нахраните някой беден.

Чак и от това, че не мога да правя баница ме е срам.
Не.
Почакай.
Май основата на всичко е там, че не мога да правя баница.

defender
12-13-2014, 13:01
Точно така братле, започваш да ми харесваш как готино ми отговори, лошото е само, че във форума си готин, а вкъщи разгневени духове ти чукат по прозорците, ами просто бъди готин и у вас и на всяко тропане отговаряй по същи начин.

Pitancho
12-13-2014, 13:52
Въобще не си ме разбрал, per-dead. Не съм казал че това е причината. От аватара ти си направих извода,.че обърнатите кръстове говорят, че си далече от Бога. И наистина от поста ти стана ясно,.че духовната атмосфера у вас е доста тягостна в смисъл небоголюбива. "Атеист, антихрист, блек металист, дъновист" ... Сега към този гювеч искате да прибавитеоще една разновидност на болната мистика и окултизма( що пишеш, че не си окултист) - некромантията. Само че тези викачи на мъртви всъщност общуват с демони, които се представят за духове на роднини. И за ,,доказателство'' казват някои факти от живота на починалия, които контактьорката няма как да знае. Така обаче тя печели доверието и парите на хората. По- лошото е, че кашата от заблуди в главите на клиентите ѝ става още по голяма.а . Най лошото е че злите сили(т.е. демони дяволи, бесове то е все едно и също) по този начин получават по- голям достъп и власт над тях и започва серия от неудачи като кавги разводи, болести, нещастия, наркоманство, проституция, разорение, затъване в пороци и духовна, а понякога и физическа смърт.

Така че много се заблуждавате, като очаквате тази лелка да ви каже истината. Дяволът е баща на лъжата, а такива некромантки, врачки, гледачки, баячки, екстрасенски и прочее вещици му служат, някои съзнателно, а други - несъзнателно. Вие и сега не разбирате какво и защо ви се е случило, а като отидете при лелката, съвсем ще си объркате представите. А силите, които ви тормозят с полтъргайст ще получат по-големи права над вас и ще започне низ от нови проблеми и неудачи. Тогава пак ще хукнете да търсите помощ от врачки ище затъвате все повече. Мнозина са погубили здравето, живота и душите си по този начин.

Зная, че сте далече от Бога и колкото и безумно да е, гледачката за вас има по- голям авторитет от свещеника. Но трябва да се обърнете за помощ към Бога, а не да се мъкнете по вещици. ПРОБЛЕМЪТ Е СЕРИОЗЕН И МНОГО ВАЖНО Е КАКЪВ ИЗБОР ЩЕ НАПРАВИТЕ СЕГА. БЕЗ ДА ВИ ПЛАША ИЗЛИШНО, ПОСЛЕ МОЖЕ ВЕЧЕ ДА Е КЪСНО

npp
12-14-2014, 09:04
честно казано, ходил съм при православен свещеник като посещавах храма почти всеки ден в продължение на месеци, но не си спомням бесовските духове тогава да са били изгонени от мен напълно, спомням си, че ако не бях призовавал/вярвал в истинския Господ Бог и ако не бях Му се молил, тогава можех да си остана все така обладан, затова по-важно е човек да разбере, че вярата трябва да бъде единствено в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, и че не трябва да се върши духовна неправда, било то под формата на окултизъм/езотерика, или идолопоклонство, защото ето как досега хора се допитваха до врачки/магове/запитвачи на духове и мъртви, слушаха музика, която може да е омагьосана от сатанински магьосници/окултисти, вярваха в ереси, и пр.

defender
12-14-2014, 11:16
честно казано, ходил съм при православен свещеник като посещавах храма почти всеки ден в продължение на месеци, но не си спомням бесовските духове тогава да са били изгонени от мен напълно

Ми то не зависи само от свещеника, то и от тебе зависи - например с каква нагласа отиваш, какво ти е отношение към вярата и Бог и още други подобни.

Затова не трябва да гледаш на свещеника като някакъв вълшебник, а трябва и ти сам да съзнаваш за какво отиваш и какъв е смисъла на това което прави свещеника, също да осъзнаеш къде в какво си сбъркал че да стигнеш дотук и какво трябва да се постараеш да промениш в себе си.

defender
12-14-2014, 11:34
нпп, вие двамата "свидетели" на Словото кога ще се сражавате с Антихриста, нали беше казал веднъж нещо такова.

Кажи нещо повече за битката ви, че да знаем кога и къде да ходим да ви гледаме сеира. хихи

Ще пускате ли магии като Суб Зиро например и ще имате някакъв специален удар.

npp
12-14-2014, 12:35
Ми то не зависи само от свещеника, то и от тебе зависи - например с каква нагласа отиваш, какво ти е отношение към вярата и Бог и още други подобни.

Затова не трябва да гледаш на свещеника като някакъв вълшебник, а трябва и ти сам да съзнаваш за какво отиваш и какъв е смисъла на това което прави свещеника, също да осъзнаеш къде в какво си сбъркал че да стигнеш дотук и какво трябва да се постараеш да промениш в себе си.

не става въпрос за един свещеник, а за това, че по принцип системата и организацията им не беше както трябва, и затова не можеха да изгонват бесовете както трябва, понеже в много от случаите те пак се връщаха, защото нито те вярваха достатъчно правилно, нито учиха поклонниците (си) да вярват правилно, и така бесовете се връщаха пак и поклонникът трябваше отново да посещава ръкотворения от човешки ръце храм, разбира се като казвам това никак не осъждам когото и да е от човешките и другите одушевени същества, но ако човек наистина иска да постигне съвършенство във вярата, тогава трябва да си понесе "кръста" сам, имай предвид, че, без да се хваля със себе си, още тогава имах много голяма вяра, с която като се молех, Бог винаги отговаряше на молитвите ми, дори и това да направи всички човеци за станат праведни според Неговата Воля, но в православието не намерих траен ефект, защото системата им малко или много угаждаше на неправдата и отваряше врата на бесовете, иначе наистина са най-доброто християнско вероизповедания от световно популярните, като там съм срещал много добри свещеници, които служиха много вярно, все още си спомням как един от тях оставаше до късно да освещава людете, които посещаваха храма, при все че това го натоварваше неимоверно, а те идваха при него за освещаване, защото го знаеха, че е толкова верен - уникален човек!, но тези свещеници се придържаха към Божите закони, а не към православните

npp
12-14-2014, 12:38
нпп, вие двамата "свидетели" на Словото кога ще се сражавате с Антихриста, нали беше казал веднъж нещо такова.

Кажи нещо повече за битката ви, че да знаем кога и къде да ходим да ви гледаме сеира. хихи

Ще пускате ли магии като Суб Зиро например и ще имате някакъв специален удар.

нападенията срещу нас отдавна започнаха, и антихристът не е само един...

Pitancho
12-14-2014, 12:41
Ми то не зависи само от свещеника, то и от тебе зависи - също да осъзнаеш къде в какво си сбъркал че да стигнеш дотук и какво трябва да се постараеш да промениш в себе си.

Точно така е. Проблема с полтъргайста е индикация, че доста неща в обитателите на дома са неизправни в духовно отношение. И дори да се престрашат да отидат при дядо поп, той ще поиска сериозна преоценка на досегашните убеждения и начин на живот, и поставяне начало на живот според Божиите заповеди. Което обаче иска мислене и известно самоотречение, а и усилия. Не че не си заслужава, обаче много по-удобно изглежда да отидеш при гледачка, на която само трябва да платиш, за да те омае с глупости и да ти приспи съвестта, че ти не си виновен в нищо, а причината била в умрялата ти баба и като направиш 1-2 абсурдни неща ( с нетърпение чакам нашият да се похвали какви точно са им препоръчани), проблемът щял да изчезне без никакви усилия от твоя страна. А на бас, че така не става.

Pitancho
12-14-2014, 12:56
, но тези свещеници се придържаха към Божите закони, а не към православните

??!? Какви са пък тези православни закони, различни от Божиите и като как се държаха тези свещеници, че стигна до този извод?

defender
12-14-2014, 13:17
нападенията срещу нас отдавна започнаха, и антихристът не е само един...

нппинчо, аз съм антихриста, сега съм още малък и ме обучават в специална тайна частна лаборатория за нинджи, магьосници и аристократи, и като порасна още малко и ще дойда да ви изпапкам двамата с твоето приятелче "езичниче-свидетелче".

стягайте си задниците, скоро ида, муахахаха

npp
12-14-2014, 13:32
Точно така е. Проблема с полтъргайста е индикация, че доста неща в обитателите на дома са неизправни в духовно отношение. И дори да се престрашат да отидат при дядо поп, той ще поиска сериозна преоценка на досегашните убеждения и начин на живот, и поставяне начало на живот според Божиите заповеди. Което обаче иска мислене и известно самоотречение, а и усилия. Не че не си заслужава, обаче много по-удобно изглежда да отидеш при гледачка, на която само трябва да платиш, за да те омае с глупости и да ти приспи съвестта, че ти не си виновен в нищо, а причината била в умрялата ти баба и като направиш 1-2 абсурдни неща ( с нетърпение чакам нашият да се похвали какви точно са им препоръчани), проблемът щял да изчезне без никакви усилия от твоя страна. А на бас, че така не става.

и това не е точно така, защото някога Исус и Неговите истински ученици освещаваха човеците без да изискват от тях/им налагат каквото и да било, наистина съвсем безвъзмездно и дори от свръхестествена милост, а сега светът на духовната/религиозната дейност се напълни с човеци, които предимно казват какво трябва хората да направят, но не освещават винаги, а в най-добрия случай само понякога, и така мнозината не срещнаха благодатта на истинския Господ Бог лице в лице, поради което мнозина от тях нямаха шанса да я познаят, и така и много от тях не повярваха (както трябва), при все че мнозина останаха верни на своя истински Създател, да не говорим, че светът на човешката религия/духовност се напълни с духовни донкихоти, които знаят само да нападат и воюват срещу друг, и все си търсят опоненти, а най-обичат да воюват против истински Светии и праведни, вместо да допринасят с нещо добро/работят за всеобщото спасение в истинския Господ Бог, понеже човекоубийци винаги е имало, но не така истински спасители - това е духът на антихрист, ето защо Господ е казал:

"Пазете се да ви не заблуди някой, защото е възможно мнозина да дойдат в Мое име казвайки: Аз съм Христос или Христос ме праща, и да заблудят мнозина, и от тях ще чуете за враждебност и за война против човеци и одушевени, но вие гледайте да не им вярвате, понеже тия неща могат да се окажат неизбежни, но това още няма да бъде свършекът, защото ще се повдигне религия срещу религия, и вяра против вяра, и на разни места може да има недостиг/недоимък, напасти/мор, и сътресения, но всичко това ще бъде (само) началото на онази скръб, тогава духовните беззаконници ще ви предадат на разтление/мъки и (по)гибел, и ще бъдете (на)мразени от всички човешки(666) религии заради Моето име, и тогава мнозина вярващи/духовни ще се съблазнят, и един друг ще се предадат, и един друг ще се намразят, и ще се появят много лъжепророци/лъжливи духовни водачи и съветници и ще заблуждават мнозина, и поради нарастване(то) на духовното беззаконие, любовта на мнозина/мнозинството ще охладнее, но който вярващ/духовен устои до край в правилната вяра, ще бъде спасен, и това Благовестие на Божието царство ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всички вярващи/духовни, и тогава ще дойде свършекът. Затова ако видите мерзостта, която докарва запустение, речената от пророк Данаил, стояща на Светото място, тогава онези, които се окажат, че са в пределите на човешката религия/духовност, нека да внимават във вярата да не вършат неправда, и ако за тях се окаже по-добре да напуснат нейните предели, да го направят, който има правилната вяра, да не следва друга, също и който е невярващ/неокултист, да не следва човешка(666) религия/духовност, а горко на онези, които са духовни родители и наставници през онези дни, и молете се бягането ви да не се случи в момент/период на духовна криза, или когато Бог Отец е в по-дълбоко състояние на полусън (за вас), защото тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света до сега, и каквато не ще има, и ако да не се съкратяха онези, ни една твар не би се избавила, но поради вярата и молитвите на истинските Светии, онези дни ще се съкратят." Матей 24: 4-22

npp
12-14-2014, 13:38
нппинчо, аз съм антихриста, сега съм още малък и ме обучават в специална тайна частна лаборатория за нинджи, магьосници и аристократи, и като порасна още малко и ще дойда да ви изпапкам двамата с твоето приятелче "езичниче-свидетелче".

стягайте си задниците, скоро ида, муахахаха

теб вече те изобличихме за всяка твоя неправедна дума в продължение на месеци, като ти сритахме задника доста пъти

npp
12-14-2014, 13:40
??!? Какви са пък тези православни закони, различни от Божиите и като как се държаха тези свещеници, че стигна до този извод?

задаваш излишен въпрос, защото отговорът е в същия пост

defender
12-14-2014, 13:44
:D ух на бати езичничето, ти ше ми си баклавичката за десерт, а приятелчето ти свидетелче ше ми е клечката за зъби.

defender
12-14-2014, 13:51
и антихристът не е само един...

чакай де, няма ли да е един, колко са.

Аз таман концентрирах в мене цялата сила на злото и ти искаш ме разхерметизира ве.

npp
12-14-2014, 13:55
чакай де, няма ли да е един, колко са.

Аз таман концентрирах в мене цялата сила на злото и ти ме разхерметезира ве.

самият дявол е главният антихрист, докато духовните беззаконници между човеците са другите антихристи


:D ух на бати езичничето, ти ше ми си баклавичката за десерт, а приятелчето ти свидетелче ше ми е клечката за зъби.

още ли изобличения искаш да получиш?!

defender
12-14-2014, 13:57
самият дявол е главният антихрист, докато духовните беззаконници между човеците са другите антихристи

ма нали един човек ще е, както Христос е Син на Бога, така и тоя ще е син на дявола и ще е един човек.

Не ме прави на балама ве, искаш да ме изкараш, че аз самия не знам кой съм ли бе.

хммм, добра атака, но си прекалено слабичък за злата ми мощ.

defender
12-14-2014, 14:03
още ли изобличения искаш да получиш?!

какво изобличение ве, сигурно в тоя форум вече десет човека вярващи (независими, без да се познават) са идвали и са ти казвали, че си един "пръдльо на Словото", какво изобличение още искаш.

npp
12-14-2014, 14:11
ма нали един човек ще е, както Христос е Син на Бога, така и тоя ще е син на дявола и ще е един човек.

Не ме прави на балама ве, искаш да ме изкараш, че аз самия не знам кой съм ли бе.

хммм, добра атака, но си прекалено слабичък за злата ми мощ.

напротив, пише, че може да бъдат много антихристи, а дяволът е един вид прототипът на духовните беззаконници - понеже именно той е духовното беззаконие у всеки неправеден духовен служител/работник, затова и се използва единствено число в 2 Солунци 2:3, но също и защото всеки един човек, който упражнява вяра(та) систематично и задълбочено е редно да внимава да не върши духовно беззаконие

"Дечица, последно време е; защото както сте чули, че иде Антихрист(т.е. че лукавият увеличава/умножава своята власт), и понеже сега има много антихристи(т.е. много духовни беззаконници), от това знаем(т.е. по това познаваме), че е последно време(сиреч, защото той може да действа в света само чрез такива човеци). От нас излязоха(т.е. и те са някакъв вид духовни), но не бяха от нас; защото ако бяха били от нас, щяха да си останат с нас; но излязоха(т.е. но се възпротивиха на истинските Светии), за да стане явно, че те всички не са от нас. Пиша ви, не защото не знаете истината, но защото я знаете и разбирате, че никаква лъжа не е от истината... Кой е лъжец, освен оня, който отрича, че Исус е Христос(т.е. че Исус е единственият (истински) Христос/Господ)? той е антихрист, който се отрича от Отца и от Сина. Никой, който се отрича от Сина, няма нито Отца; а който изповядва Сина, има и Отца. А колкото за вас, онова, което сте чули отначало, нека остане у вас. Ако остане у вас това, което сте чули отначало, то и вие ще пребъдете в Сина и в Отца."

а чутото "отначало" е Словото, което идва директно от Устата на истинския Господ Бог, било то под формата на чиста съвест, или здрав разум

defender
12-14-2014, 14:13
той ще е един, а другите ще са само негови предвестници.

npp
12-14-2014, 14:18
какво изобличение ве, сигурно в тоя форум вече десет човека вярващи (независими, без да се познават) са идвали и са ти казвали, че си един "пръдльо на Словото", какво изобличение още искаш.

духовитият въздух под налягане си ти, ето как пак само търсиш на кого да опонираш или пред кого да се направиш на важен, но не и да кажеш нещо, което е добро за всички, нито постоянстваш в правилната вяра/молитва, но трябва нещо свръхестествено да се случи за да започнеш да се молиш както трябва

npp
12-14-2014, 14:19
той ще е един, а другите ще са само негови предвестници.

а ако толкова много настояваш да има такъв човек, искаш ли ти да се окажеш този един дето да понесе най-тежкото наказание от Бога?!

defender
12-14-2014, 14:21
а ако толкова много настояваш да има такъв човек, искаш ли ти да се окажеш този един дето ще понесе най-тежкото наказание от Бога?!

ми е де, аз съм, да се ева...

идвам само заради тебе, да те хапна с мезенце и пещерска.

npp
12-14-2014, 14:23
ми е де, аз съм, да се ева...

идвам само заради тебе, да те хапна с мезенце и пещерска.

в коя пещера я правиш, и какво колиш от пещерата за мезе?!

defender
12-14-2014, 14:26
ми сега го карам на зелена салата и коприва, и мръвка ми се е дояло, задължително от "езичник-свидетел" първокачествена порода, таман сега за рождеството, баш.

npp
12-14-2014, 15:53
ми сега го карам на зелена салата и коприва, и мръвка ми се е дояло, задължително от "езичник-свидетел" първокачествена порода, таман сега за рождеството, баш.

ми тогава мога да ти предложа едно ако от първокачествена порода, щото личо аз не коля

per-dead
12-14-2014, 20:37
нпп, вие двамата "свидетели" на Словото кога ще се сражавате с Антихриста, нали беше казал веднъж нещо такова.

Кажи нещо повече за битката ви, че да знаем кога и къде да ходим да ви гледаме сеира. хихи

Ще пускате ли магии като Суб Зиро например и ще имате някакъв специален удар.

Чувствам се поласкана, че пишеш "названието" ми с главна буква. :D :D
Вече с никой не се сражавам.
Живея с човек от бялото братство.
В клас всички са християни.
Аз съм единственият антихрист-атеист.
Отдавна се отказах да споря за глупости.
Но ако толкова ти се гледат скандалчета,
наеми някой, който да играе мен и да спори вместо мен.
Готово.
Чиста работа.
Даже и аз бих гледала.
С пуканки.

Pitancho
12-15-2014, 19:31
Per-dead, какво стана с ,,деня на истината''? Кой е причината за полтъргайста според гледачката? Обеща да ни разкажеш?

fire_magic
12-15-2014, 20:52
Дотук мненията не са компетентни. Атеистите отричат духовните явления като несъществуващи, дори когато те им вадят очите, а умниците тук изкарват хората суеверни или колективно откачили.
Уважаеми pear-dead, съдейки по случилото се и по картинката на профила ти, у вас нещо някой се е позаиграл с нечисти сили или по-точно казано - демони. С тези сили шега не бива и Господ е допуснал те да ви правят пакости у дома, за ваше вразумление. Не правете грешката да търсите разни шарлатани да ви баламосват с разваляне на магии и пр. Разните му баячки, екстрасенси и пр. вещици няма да ви помогнат, а само ще влошат нещата.
Решението е следното: Отивате в близката църква, намирате свещеник и му обяснявате проблема. Той знае за какво става въпрос . Трябва да дойде да направи водосвет в дома ви и да го прекади и поръси със светена вода, а вие трябва постепенно да се пообразовате духовно и да видите какви кривици имате за изправяне.И да се постараете да живеете като християни, и тогава няма да бъдете играчка на бесовете. Повярвайте ми като на човек със знания и някакъв опит в тези неща. Отново повтарям -въпросът е от компетенцията на свещеник.

Подкрепям това мнение .

LoadRunner
12-15-2014, 20:58
на тоз бончо npp някой изобщо чете ли му романите

Pitancho
12-16-2014, 10:26
Луд умора нема. Избива комплекси момчето; толкова е уникален в заблудите си, че няма дори секта от единомишленици, с които да си контактува. Затова се мъчи да компенсира тук, за да заглуши самотата и чувството си за безполезност. Мисля, че има и лека мания за величие, но нека да не вземам хляба на психиатрите. Проблемът е, че явно няма кой да го заведе.

per-dead
12-16-2014, 12:08
Per-dead, какво стана с ,,деня на истината''? Кой е причината за полтъргайста според гледачката? Обеща да ни разкажеш?

Да, вярно, бях обещала.
Просто напоследък много съм се трупясала.
"Гледачката" разговаря с духа на майката на майка ми.
Според думите и причината да се случват тези неща, е била тя.
Кот-такоа.
Всичко спря.
Надявам се.

npp
12-16-2014, 15:55
Луд умора нема. Избива комплекси момчето; толкова е уникален в заблудите си, че няма дори секта от единомишленици, с които да си контактува. Затова се мъчи да компенсира тук, за да заглуши самотата и чувството си за безполезност. Мисля, че има и лека мания за величие, но нека да не вземам хляба на психиатрите. Проблемът е, че явно няма кой да го заведе.

безполезният сектант си ти, след като само знаеш да караш другите да посещават религия, която си приел наготово очевидно без да си изпитал нещата понасяйки си кръста сам, но просто си се доверил (на) сляпо, и ето как не можеш да помогнеш на нуждаещите се от духовна помощ, а дори и те да посетят препоръчаната от теб религия, там (както вече е известно) няма да намерят: пълно очистване от бесовете, изцеление от всяка болест, възстановяване и обновяване за всеки сакат/недъгав, възкресение за мъртви, и пр. в сравнение с истинската Христова Църква, която е представена в библейските книги на Новия Завет

Pitancho
12-16-2014, 16:17
* Не знаеш пътя на вярата ми,.нито какъв кръст нося и дали го нося, така че е излишно да говориш наизуст.

*не приемам поучения за християнство от нехристияни

*дай накрая координатите на. тази прословута истинска църква, за която говориш- къде и кога се събирате, та ако имам път нататък да се отбия да си излекувам кръвното, че да не купувам лекарства

LoadRunner
12-16-2014, 17:33
безполезният сектант си ти, след като само знаеш да караш другите да посещават религия, която си приел наготово очевидно без да си изпитал нещата понасяйки си кръста сам, но просто си се доверил на сляпо, и ето как не можеш да помогнеш на нуждаещите се от духовна помощ, а дори и те да посетят препоръчаната от теб религия, там (както вече е известно) няма да намерят пълно очистване от бесовете, изцеление от всяка болест, възстановяване и обновяване за всеки сакат/недъгав, възкресение за мъртви, и пр. в сравнение с истинската Христова Църква, която е представена в библейските книги на Новият Завет

Аве ти да не си някой скрит поп бе, тебе където и да те видя само за някви Нови завети мрънкотиш

npp
12-16-2014, 17:52
* Не знаеш пътя на вярата ми,.нито какъв кръст нося и дали го нося, така че е излишно да говориш наизуст.

*не приемам поучения за християнство от нехристияни

*дай накрая координатите на. тази прословута истинска църква, за която говориш- къде и кога се събирате, та ако имам път нататък да се отбия да си излекувам кръвното, че да не купувам лекарства

не приемаш поучения от нехристияни, обаче дори и те виждат разликата между живото свидетелство в Новозаветните библейски писания и мъртвото свидетелство за посещение на ръкотворен от човешки ръце храм, понеже който и да отиде в болница, където никой не лекува/спасява пациентите, не би се доверил повече на лекарите там, отколкото на лекарите, които наистина лекуват/спасяват достатъчно съвършено, подобно е и положението с вярата

дори и човек да не може да намери физически такава Църква, поне може да се стреми към съвършенство според свидетелството дадено в Новия Завет на Библията

LoadRunner
12-16-2014, 18:19
Новия Завет на Библията

айде пак почна

haritov
12-17-2014, 16:29
Pitancho твоят бог не се меси на земята глупчо ама като толкова вярваш в бога знаеш че има и дявол според твоята религия


иначе веднъж докато си говорех с една монахиня я питах кои са истинските христяни а тя ми отговори следното

''тези които правят добро без значение в какво вярват''

но до колкото знам твоят бог съди на небето не на земята за това спри с това колко била грешна и как някой си там горе я наказва и как трябва да промени начина си на живот

първо ти си никой че да съдиш

второ човек е свободен сам да изживее живота си пък като умре има кой да го съди

трето до колкото знам не съм наранил никой даже обратното според което както казва монахинята съм истински христянин въпреки че вярвам в друго нещо

сега ще приемеш ли поучение от мен?

defender
12-17-2014, 19:29
иначе веднъж докато си говорех с една монахиня я питах кои са истинските христяни а тя ми отговори следното

''тези които правят добро без значение в какво вярват''

мисля, че това не е била монахиня или поне не православна.

или е била от тип нпп

haritov
12-17-2014, 19:53
мисля, че това не е била монахиня или поне не православна.

или е била от тип нпп

баш православна си беше

defender
12-17-2014, 19:58
В кой манастир и как и е името, често ходя по манастири, насам-натам, може да намина.

haritov
12-17-2014, 20:21
В кой манастир и как и е името, често ходя по манастири, насам-натам, може да намина.

не питай ме за имена кажи какво съм казал в някой манастир да видим какво ще ти кажат там

DoctorSatan666
12-17-2014, 22:12
Сега към този гювеч искате да прибавитеоще една разновидност на болната мистика и окултизма( що пишеш, че не си окултист) - некромантията. Само че тези викачи на мъртви всъщност общуват с демони, които се представят за духове на роднини.


Да ве, и след всяка битка дигат втори левъл скелетони.

golemiq_korab_minava
12-17-2014, 23:16
Prava e monahinqta

istinski islqmisti sushto

npp
12-18-2014, 09:02
мисля, че това не е била монахиня или поне не православна.

или е била от тип нпп

докога ще лъжеш хората, че си православен, след като (на)драска толкова байганьовски постове в продължение на години тук и вече целият форум те разбра, че не си никакъв истински православен християнин?!, дори за краткото време, през което някога посещавах православни храмове бях много по-добър православен християнин от теб и питанчо взети заедно, а ти си мърда

Pitancho
12-18-2014, 23:13
Стига простотии бе! Ти пък кога си бил християнин, че и православен? Нито си кръстен, нито си познавал и изповядвал учението на православна църква.

npp
12-19-2014, 10:00
...учението на православна църква.

не е ли учението на Господ Исус Христос важното?!

Pitancho
12-19-2014, 11:03
Pitancho твоят бог не се меси на земята глупчо ама като толкова вярваш в бога знаеш че има и дявол според твоята религия


иначе веднъж докато си говорех с една монахиня я питах кои са истинските христяни а тя ми отговори следното

''тези които правят добро, без значение в какво вярват.''

Ако правилно си я разбрал, думите на монахинята не са верни.
Нашата вяра се нарича християнство, а не добрянство. Ако добрите дела сами по себе си спасяваха, Бог Отец щеше да ни изпрати списък с добри дела за самоспасяване, а не Сина си Иисус Христос за Изкупител и Спасител. Най важната заповед в християнството не е да бъдем добрички, а да възлюбим Господа от цялата си душа и сърце, с целия си разум и всичките си сили . Всички останали заповеди са производни на първата и опитите да се изпълняват самоцелно второстепенните, като се заобикаля главната са безплодни в духовен план, колкото и хубаво да изглеждат външно. Ако помагам на ближния в Име Божие, виждайки в него образа Божий, това ме приближава до Бога. Ако върша същото нещо заради изгода, за да се похваля пред себе си или човеците, или в името на някакви абстрактни принципи или лъжливи божества, това не само не ме приближава до Бога, но и ме заблуждава че съм направил нещо добро. Затова много хора погрешно смятат, че са си достатъчно добри и без някой бог да им виси над главите, пък ако го има, значи е длъжен да ги пусне в рая.

Св. Марк подвижник казва: ,, Когато чуваш, че поради делата си човек ще бъде оправдан или осъден, недей да разбираш, че делата сами по себе си са правят човек годен за рая или преизподнята. Ние ще бъдем съдени според ДЕЛАТА НА ВЯРА ИЛИ НЕВЕРИЕ В БОГА като наш Творец, Изкупител и Промислител, а не като някой, който раздава награди и наказания.'' . Т.е. добрите дела имат значение за спасението ни, ако са израз на въплътена в дела вяра.
Затова не са прави протестантите с тяхното учение за спасение само чрез вяра. На другия полюс е огромното разнолико множество, което обратното - безмозъчно повтаря великата простотия: ,,Не е важно в какво, как, доколко и дали въобще вярваш, стига нещо да те мотивира да правиш добро.'
'
В резюме - такова чудо като християнин, който не вярва в Христос е невъзможно.

Pitancho
12-19-2014, 11:30
но до колкото знам твоят бог съди на небето не на земята за това спри с това колко била грешна и как някой си там горе я наказва и как трябва да промени начина си на живот

първо ти си никой че да съдиш

второ човек е свободен сам да изживее живота си пък като умре има кой да го съди

трето до колкото знам не съм наранил никой даже обратното според което както казва монахинята съм истински христянин въпреки че вярвам в друго нещо

сега ще приемеш ли поучение от мен?
Готов съм да приема поучение от всеки, който каже нещо умно и вярно, независимо от вярата. Както и обратното.
Не съдя мадамата. Само посочвам причините за това, че тези сили имат власт над дома ѝ. Едно е да осъдиш човек, а друго е да посочиш, че това, което прави е грях, според закона, по който ще ни съди Бог. Не съм казал, че Той я наказва, а че е допуснал това за вразумление. И да някои неща действително трябва да ги преосмисли. Но тя избра друго рещение, както предполагах.
За второто съм съгласен, но това значи и отговорност.
Трето, агнето също не е наранило никой, но това не го прави християнин.
Желая ти Весели празници!

defender
12-19-2014, 11:31
+1

ПП: Питанчо сега вече ядоса нпп и ще бъдеш изобличен от неговите истински светии..

npp
12-19-2014, 13:45
Ако правилно си я разбрал, думите на монахинята не са верни.
Нашата вяра се нарича християнство, а не добрянство. Ако добрите дела сами по себе си спасяваха, Бог Отец щеше да ни изпрати списък с добри дела за самоспасяване, а не Сина си Иисус Христос за Изкупител и Спасител. Най важната заповед в християнството не е да бъдем добрички, а да възлюбим Господа от цялата си душа и сърце, с целия си разум и всичките си сили . Всички останали заповеди са производни на първата и опитите да се изпълняват самоцелно второстепенните, като се заобикаля главната са безплодни в духовен план, колкото и хубаво да изглеждат външно. Ако помагам на ближния в Име Божие, виждайки в него образа Божий, това ме приближава до Бога. Ако върша същото нещо заради изгода, за да се похваля пред себе си или човеците, или в името на някакви абстрактни принципи или лъжливи божества, това не само не ме приближава до Бога, но и ме заблуждава че съм направил нещо добро. Затова много хора погрешно смятат, че са си достатъчно добри и без някой бог да им виси над главите, пък ако го има, значи е длъжен да ги пусне в рая.

Св. Марк подвижник казва: ,, Когато чуваш, че поради делата си човек ще бъде оправдан или осъден, недей да разбираш, че делата сами по себе си са правят човек годен за рая или преизподнята. Ние ще бъдем съдени според ДЕЛАТА НА ВЯРА ИЛИ НЕВЕРИЕ В БОГА като наш Творец, Изкупител и Промислител, а не като някой, който раздава награди и наказания.'' . Т.е. добрите дела имат значение за спасението ни, ако са израз на въплътена в дела вяра.
Затова не са прави протестантите с тяхното учение за спасение само чрез вяра. На другия полюс е огромното разнолико множество, което обратното - безмозъчно повтаря великата простотия: ,,Не е важно в какво, как, доколко и дали въобще вярваш, стига нещо да те мотивира да правиш добро.'
'
В резюме - такова чудо като християнин, който не вярва в Христос е невъзможно.

как казваш, че не е добрянство, след като самият Господ, както и всеки от Неговите истински ученици, е проповядвал да се върши добро?!

"чули сте, че е речено: Да любиш ближния си, и да ненавиждаш врагът си. Но аз ви казвам: Любете враговете си, благославяйте тия, които ви кълнат, правете добро на тези, които ви ненавиждат, и молете се за тия, които ви правят пакост и ви гонят: за да бъдете синове на Отца вашего, който е на небеса: защото той повелява на слънцето си да изгрява на злите и на добрите(т.е. да има благодат и за добрите и за злите), и дава дъжд на праведните и неправедните(т.е. и прави да бъдат очиствани както вярващите така и невярващите). Защото ако любите любящите вас, коя заплата имате? Не правят ли това и митарите(т.е. и неправедните)? И ако поздравявате само(т.е. и ако желаете само добро(то) на) братята си, що повече правите? Не правят ли така и митарите(т.е. и неправедните)? И тъй бъдете съвършени и вие, както е съвършен Отец ваш, който е на небеса." Матей 5:43-48,

"всяко добро дърво дава добри плодове, а лошото дърво дава лоши плодове. Не може добро дърво да дава лоши плодове; или лошо дърво да дава добри плодове. Всяко дърво, което не дава добър плод, отсича се и се хвърля в огън." Матей 7: 17-19,

"И ето човек с изсъхнала ръка; и, за да обвинят Исуса, попитаха Го казвайки: Позволено ли е човек да изцелява в събота? Той им каза: Кой човек от вас, ако има една овца, и тя в съботен ден падне в яма, не ще я улови и извади? А колко е по-скъп човек от овца! Затова позволено е да се прави добро в съботен ден. Тогава казва на човека: Простри ръката си. И той я простря; и тя стана здрава като другата." Матей 12: 10-13,

"И в друга събота влезе в синагогата и поучаваше; и там имаше един човек, чиято дясна ръка бе изсъхнала. И книжниците и фарисеите Го наблюдаваха, дали в събота ще го изцели, за да могат да Го обвинят. Но Той знаеше помислите им, и каза на човека с изсъхналата ръка: Стани и се изправи насред. И той стана и се изправи. Тогава им рече Исус: Питам ви: Какво е позволено да прави човек в събота? добро ли да прави или зло? да спаси ли живот, или да погуби? И като ги изгледа всички, рече на човека: Простри ръката си. И той направи така; и ръката му оздравя." Лука 6: 6-10,

"на вас, които слушате, казвам: Обичайте неприятелите си, правете добро на тия, които ви мразят, благославяйте тия, които ви кълнат, молете се за тия, които ви правят пакост. На този, който те плесне по едната буза(т.е. който се отнесе лошо към теб), обърни и другата(т.е. ти му покажи добро отношение); и на този, който ти вземе горната дреха, не отказвай и ризата си. Дай на всеки, който ти поиска; и не изисквай нещата си от този, който ги отнема. И както желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях. Понеже ако обичате само ония, които обичат вас, каква благодарност ви се пада? защото и грешниците обичат ония, които тях обичат. И ако правите добро само на ония, които на вас правят добро, каква благодарност ви се пада? защото и грешниците правят същото, И ако заемате само на тия, от които се надявате да вземете, каква благодарност ви се пада? защото и грешни на грешни заемат, за да вземат назад равното. Но вие обичайте неприятелите си, правете добро, и заемайте, без да очаквате да приемете назад; и наградата ви ще бъде голяма, и ще бъдете чада на Всевишния; защото Той е благ към неблагодарните и злите. Бъдете [прочее], милосърдни, както и Отец ваш е милосърден. Не съдете, и няма да бъдете съдени; не осъждайте, и няма да бъдете осъждани; прощавайте, и ще бъдете простени; давайте, и ще ви се дава; добра мярка, натъпкана, стърсена, препълнена ще ви дават в пазухата; защото с каквато мярка мерите, с такава ще ви се отмерва." Лука 6: 27-38,

"Добрият човек от доброто съкровище на сърцето си изнася доброто; а злият човек от злото си съкровище изнася злото; защото от онова, което препълва сърцето му, говорят неговите уста." Лука 6: 45,

"иде час, когато всички, които са в гробовете, ще чуят гласа Му, и ще излязат; ония, които са вършили добро, ще възкръснат за живот, а които са вършили зло, ще възкръснат за осъждане." Йоан 5: 28-29,

"първосвещеникът попита Исуса за учениците Му и за учението Му. Исус му отговори: Аз говорих явно на света, винаги поучавах в синагогите и в храма, гдето всички юдеи се събират, и нищо не съм говорил скришно. Защо питаш Мене? питай ония, които са Ме слушали, какво съм им говорил; ето, те знаят що съм казвал. Когато рече това, един от служителите, който стоеше наблизо, удари плесница на Исуса и рече: Така ли отговаряш на първосвещеника? Исус му отговори: Ако съм продумал нещо зло, покажи злото; но ако добро, защо ме биеш?" Йоан 18: 19-23,

"ако някой знае да прави добро и го не прави, грях е нему." Яков 4: 17,

"това е Божията воля, като правите добро, да затуляте устата на невежите и глупави човеци;" 1 Петрово 2: 15,

"каква похвала, ако понасяте търпеливо, когато ви бият за престъпленията ви? Но когато вършите добро и страдате, ако понасяте търпеливо, това е угодно пред Бога." 1 Петрово 2: 20,

"както Сара се покоряваше на Авраама и го наричаше господар. И вие сте нейни дъщери, ако правите добро и не се боите от никакво заплашване." 1 Петрово 3: 6,

"Който желае да обича живота И да види добри дни, Нека пази езика си от зло И устните си от лъжливо говорене; Нека се отклонява от зло, и да върши добро; Нека търси мир и да се стреми към него. Защото очите на Господа са върху праведните, И ушите Му към тяхната молитва; Но лицето на Господа е против ония, които вършат зло" 1 Петрово 3: 10-12,

"по-добре да страдате, като вършите добро, ако е такава Божията воля, а не като вършите зло." 1 Петрово 3: 17,

"тия, които страдат по Божията воля, нека предават душите си на верния Създател, като вършат добро." 1 Петрово 4: 19,

"положете всяко старание и прибавете на вярата си добродетел, на добродетелта си благоразумие, на благоразумието си себеобуздание, на себеобузданието си твърдост, на твърдостта си благочестие, на благочестието си братолюбие, и на братолюбието си любов. Защото ако тия добродетели се намират у вас и изобилват, те ви правят да не сте безделни нито безплодни в познанието на нашия Господ Исус Христос. Но оня, у когото те не се намират, е сляп, късоглед, и е забравил, че е бил очистен от старите си грехове." 2 Петрово 1: 5-9,

"Възлюбений, не подражавай злото, но доброто. Който върши добро, от Бога е; който върши зло, не е видял Бога." 3 Йоаново 1: 11,

"Никому не връщайте зло за зло; промишлявайте за това, което е добро пред всичките човеци; ако е възможно, доколкото зависи от вас, живейте в мир с всичките човеци. Не си отмъстявайте, възлюбени, но дайте място на Божия гняв; защото е писано: "На мене принадлежи отмъщението, Аз ще сторя въздаяние, казва Господ". Но, "Ако е гладен неприятелят ти, нахрани го; Ако е жаден, напой го; Защото, това като правиш, ще натрупаш жар на главата му(т.е. ще натрупаш благодат на него, и така той много повече ще може да стане на свой ред добър)". Не се оставяй да те побеждава злото; но ти побеждавай злото чрез доброто." Римляни 12: 17-21,

"желал бих да бъдете мъдри относно доброто, а прости относно злото." Римляни 16: 19,

"Защото всички трябва да застанем открити пред Христовото съдилище, за да получи всеки според каквото е правил в тялото, било добро или зло." 2 Коринтяни 5: 10,

"А Бог е силен да преумножи на вас всякакво благо, така щото, като имате всякога и във всичко това, което е достатъчно във всяко отношение, да изобилвате във всяко добро дело;" 2 Коринтяни 9: 8,

"Да не ни дотегнува да вършим добро; защото, ако се не уморяваме, своевременно ще пожънем." Галатяни 6: 9,

"И тъй, доколкото имаме случай, нека струваме добро на всички, а най-вече на своите по вяра." Галатяни 6: 10,

и т.н.....

haritov
12-19-2014, 18:08
питанчо бог е навсякъде и във всеки ако обичам ближния обичам и бог

и щом агнето не е христянин покръсти го че да стане :D

или ако не си плати агнето на попа ще му откаже кръщенето и ще си умре езичник

и до колкото знам бог е и във мен значи мога да го изтълкувам по свой си начин и не ми трябва някой да ми казва какво да правя и какво не
ако искам да се покръстя за да стана ''истински вярващ'' а нямам пари и попа откаже?

какво правим в случая?

и искаш да кажеш че тия дето вършат злини на хората са повече христяни от мене щото са спазвали дадени условия от църквата ли?

SHPAIdURmeN
12-19-2014, 19:45
..........

Прочетох мненията до 1-вата страница и се отказах, понеже npp, вече ти беше казал отговора.

Ето го :

ако искаш да си решиш проблема по-лесния начин, тогава просто не им обръщай внимание - просто не бъди изненадана от присъствието им, все едно че те са някакви минувачи от улицата.