PDA

View Full Version : Да се преместя ли ?



muhatacece
12-08-2014, 22:20
Здравейте, 9ти клас съм и се чудя дали да се преместя ли от гимназията, за да ида в друга . Просто в класа да има толкова много идиоти, че не можеш да си представиш, от всякъде келеши-звездички, а аз съм единственото нормално момче там. Има 2ма, от които всеки момент трябва да очакваш да ти се отворят и да те метнат. Не съм дребен, но пък са се опитвали да се заяждат и им се е получавало. Имаме едно малко момче в класа, метър и петдесет да речем, днес единия от двамата го дразнеше, малкия го напсува и големия почна да му тръшка стола, чина и т.н., а всички му се смееха на малкия ... И на т'ва от горе го базикаха(махаха му тетрадката и т.н.*физическо "базикане"*) и т.н., просто толкова гадно се почувствах, че нищо не мога да направя в ситуацията .. Да нямаш собствено мнение пред тяхното, да ти се подиграват, просто мястото ми не е там .. Имам приятел, с който си излизаме ежедневно и сме си 3мата с едно друго момче, та той е в друга гимназия, в която ако се преместя, мисля че ще получа същата полза(за учението говоря, не отношението) от тази гимназия .. До преди месец те знаеха, че тренирам кикбокс от скоро и се подиграваха, но аз им казах, че съм напуснал, че било скъпо и т.н., за да не се подиграват и подейства, но аз още си ходя, но едва от месец .. Има още бая време, за да мога да метна човек с 1 глава над мен и добре физически изглеждащ ..
Едно от момчетата, които базикаха дребния даже плати на друг да почне да се базика, това просто не знам какво е .. Подиграват се на едно момиче, което защити дребния ежедневно, класната няма власт над тях, родителите им ги защитават, просто не знам .. И не се взимат мерки .
Та питам ви, да се махам ли ? Сигурен съм, че в новата гимназия(ако ме приемат) няма да е така, защото ще си имам подкрепата от приятел, а и аз по принцип си тежа на мястото, но заобиколен от келеши това няма как да стане. Или ставаш келеш, или си човек в моето положение .. Ако се преместя няма да позволя на себе си да допускам такива грешки, просто не съм дребен, не съм слаб, не съм човек, изглеждащ като за подигравка .. Даже си мисля, че в тази гимназия, в която съм тия келеши ми завиждат .. Ония всеки ден ме пита, от къде съм взел това, не намират това за нормално, че се обличам добре и си имам дрехите. Не знам .. Трябва ми мнение, за да съм сигурен какво да правя до края на срока .

haritov
12-08-2014, 22:26
като те гледам как разсъждаваш си келеш неспособен да вземе сам решение оповаващ се на подчовешкия инстинкт за доминация

училището не е място където да показваш силата си като толкова те дразни как се бъзикат с онова момче защо не го защитиш?

muhatacece
12-08-2014, 22:29
Ква доминация, кво нещо ? Ако си прочел написаното всички са подчинени на ония двамата, даже момичетата, въпреки че знаят, че те не могат да ги наранят или т.н. Искам мнение, защото т'ва да се преместиш си е сложно . Никога не съм доминирал и не искам да доминирам, искам нормална среда, за бога . От какво на какво мина ти ? Никъде не е написано, че искам да упражнявам сила, искам ДА НЕ СЕ упражнява такава, е то верно, че винаги ще се намери такъв, който да се опитва, но няма да му се позволи . Да го защитя и знаеш ли к'во ще стане ? Аз ще им стана обекта на подигравки до цялата година.

haritov
12-08-2014, 22:38
Има още бая време, за да мога да метна човек с 1 глава над мен и добре физически изглеждащ ..
добре ще приема че си прав

училището е длъжно да ти предостави тази среда ония си веят гащите щото си мълчите

вие сте много те двама има начин да им затворите устите и да им приберете перките (не говоря за бой)

ако доложите където трябва какво се случва ще има последици за тях

а ти просто си мислиш че като избягаш ще се получи

след време и работата ли ще смениш?

muhatacece
12-08-2014, 22:52
В това училище влизат боклуците, които имат малко по висок бал от този, който е предназначен за ткк, електро и т.н . Тези много са страхливци, даже по-големи от мен, тези много бяха повечето, които се подиграваха на малкия, тези много се смеят на простотиите им, тези много са подлизурковци, подмазват им се и т.н.
За това да кажем на директор или т.н е начин, но просто сега като се замисля, ще изляза с нищо от там, посъветвах се с близки, приятели, които са с висши образувания, които ме светнаха също, че с нищо няма да изляза от там ... И стигнах да извода, че зависи само от това, къде ще ми е по-добре.
Просто не знам как да го обясня ...
Помисли, след като, дори учителите не могат да излязат на глава с тях, та какво остава за мен ? На 2-3 пъти им съм се опълчвал, защото просто не става така, но не те, продължаваха да се подиграват на това, че им съм се опълчил. Не скачат да ме бият, а просто продължават с простотиите.

haritov
12-08-2014, 22:55
В това училище влизат боклуците, които имат малко по висок бал от този, който е предназначен за ткк, електро и т.н . Тези много са страхливци, даже по-големи от мен, тези много бяха повечето, които се подиграваха на малкия, тези много се смеят на простотиите им, тези много са подлизурковци, подмазват им се и т.н.
За това да кажем на директор или т.н е начин, но просто сега като се замисля, ще изляза с нищо от там, посъветвах се с близки, приятели, които са с висши образувания, които ме светнаха също, че с нищо няма да изляза от там ... И стигнах да извода, че зависи само от това, къде ще ми е по-добре.
Просто не знам как да го обясня ...
Помисли, след като, дори учителите не могат да излязат на глава с тях, та какво остава за мен ? На 2-3 пъти им съм се опълчвал, защото просто не става така, но не те, продължаваха да се подиграват на това, че им съм се опълчил. Не скачат да ме бият, а просто продължават с простотиите.

избора е твой оставаш или се махаш?

muhatacece
12-08-2014, 23:02
Знам, че нищо не ме държи в т'ва училище, но все още не съм сигурен, трябва ми побутване, не знам защо. Преди съм нямал такива проблеми, просто до 7ми клас на никой не му е минавало през глава да се тормози и т.н.

espada
12-09-2014, 04:42
Като не ти харесва самото даскало, се махай, ама не се оттегляй като слабак. Нареди ги тез 2-мата и тогава си заминавай. На такива злобари само със злоба можеш да им се опреш.

haritov
12-09-2014, 06:47
Като не ти харесва самото даскало, се махай, ама не се оттегляй като слабак. Нареди ги тез 2-мата и тогава си заминавай. На такива злобари само със злоба можеш да им се опреш.

цял живот ще се занимава с глупаци ако тръгне да нарежда всички няма да му стигне времето
битката с идиота е загубена

Иначе автора избора си е твой няма кой друг да вземе решение вместо теб свиквай с тази мисъл

failista
12-09-2014, 13:30
А решил ли си къде ще се местиш, поне? И сигурен ли си, че където идеш ще е по-добре? На много малко места няма боеве и закачки... даже, в момента не се сещам някое училище да има репутацията "Тук никой, никога не се бие и закача".

За да ти кажа нещо, що-годе, смислено - насилниците те оставят те намира като видят, че си по-силен (не е задължително да е физическа сила, ако можеш да ги накараш да се разкарат с думи би било чудно). Ако не реагираш, ще продължават да те ръчкат. В случая, казваш, че закачат някакво по-дребно момче - ако не искаш това да се случва трябва успешно да го защитиш.

Колкото до учителите и училището, няма много какво да направят. Всички изключвания (и уволнения), които съм виждала, са ставали след като някоя майка (или няколко) се оплаче на директорката или достатъчно приближен учител.

muhatacece
12-09-2014, 13:44
Аз знам, си ще има някой такъв, но ние ще сме 2ма с приятеля ми и ще се чувствам сигурен в действията си. Аз вече съм си изградил "репутация" на страхливец, въпреки че не съм такъв, но просто съм си изградил страх срещу тях . То няма как да се явиш като защитник пред клас пълен с боклуци . Едно момиче се опита да го защити и сега тя им е целта, а какво остава за момче ? Ставаш като ония по филмите

espada
12-10-2014, 08:25
цял живот ще се занимава с глупаци ако тръгне да нарежда всички няма да му стигне времето
битката с идиота е загубена

Иначе автора избора си е твой няма кой друг да вземе решение вместо теб свиквай с тази мисъл
В случая, аз възприемам 2-мата по- скоро като тирани. Глупаво е да кажеш, че са идиоти.

muhatacece
12-10-2014, 14:25
По много и от двете

tatuista
12-10-2014, 16:25
Миналата година се преместих от един град в друг.Ново училище нови хора познавах само братовчед ми който работи в този град и си живее там(тук). Имах същия проблем две момчета все ме ебаваха понеже споделях преживявания и клипчета на които карам мотор. Един ден казах на братовчед ми и той каза" няма да се плашиш от тея п**ки скачаш им да видят че не те е страх".
Това и направих на другия ден, есиния реши да се заяде за нещо и ми стана тъпо понеже всички се смяха и му обърнах чина и изкрещях да не се бъзика с мен. Това се повтори 2 пъти и сега всичко е наред даже се събираме да пием. ПОКАЖИ ЧЕ НЯМАШ СТРАХ. Щом искаш в тази гимназия остани там

redbul2
12-11-2014, 19:19
Ами защо първо не опиташ да се прехвърлиш в друг клас в същото училище? Ако има такава възможност. И знаеш, че други класове са по-добри от вашия.