PDA

View Full Version : Книги : Фантастика



kaRamella
12-09-2014, 14:49
Книгите доста се доближават до филмите,но винаги ще са ми много по-любими.
Обичам да чета фантастика и тук идва следният ми въпрос.
Четете ли и бихте ли ми препоръчали някаква поредица?
В момента чета " Безсмъртните " на Алисън Ноел , но ако имате подобни предложения ще се радвам да ги споделите.

kaRamella
12-17-2014, 19:49
Не четете ли бе ;д ?

galen_plamen
12-17-2014, 20:25
а по кое време четете и по колко време - сред толкова телевизии, интернет. По новините показаха българин,прочел 203 книги за 1 година

mimsssssss
12-19-2014, 07:34
Ами на мен ми допаднаха Диверегнтите трилофията и Игрите на глада трилогията. Иначе не знам какво точно те интересува, нещо по-младежко или по-хард. Препоръчвам ти Ричард Леймън, гадничък е - от типа на Стивън Кинг и Дийн Кунц, макар че пак са много различни. Новата поредица за Лабиринтът също е интересна - прочетох първата книга, другите две обаче съм ги дала на един приятел да ги чете.
Чета много, на седмица по 2-3 книги, зависи от обема им. В момента съм с адски свободно време и само готвя, гледам сериали и чета книги, ебати домакинята-лелка съм станала :Д

ValLoveYa
12-20-2014, 08:28
Поредицата "Роботите" на Айзък Азимов :)

MASARU
12-20-2014, 08:59
Не четете ли бе ;д ?

Малко клишета от мен, но ако не са ти попадали пред погледа бих се учудил.

Роджър Зелазни - Хрониките на Амбър
Лоис Макмастър Бюджолд - Бараярската поредица

svetulka.v
12-22-2014, 09:42
Последно четох Стъкленият трон на Сара Дж. Маас, хареса ми.

Falstad
12-23-2014, 19:20
Голям фен съм на Азимов,Беляев,Лем,братя Стругатцки

Иначе препоръчвам горещо всичко на издателство Галактика (може да се намери по сергийките за книжки)

fuel.
12-24-2014, 09:12
Реално погледнато книгите които си чела са ърбън фентъзи,а не фантастика.
Бих препоръчала,, Скълдъгъри Плезънт"-тази поредица чета в момента и е много забавна.Също,,Създадена от дим и кост" ми допадна,а и на Ан Райс книгите не са лоши.Роджър Зелазни освен ,,Хрониките на Амбър" има и други много хубави книги макар и да не са поредици,примерно-,,Ако с Фаус не успееш" или ,,Просто шеметен фарс".Нил Геймън също е прекрасен фантаст,не мисля че ще съжаляваш,ако прочетеш нещо от него.

angelxhope
09-08-2015, 20:35
Бих ти предложила трилогията на Кристин Кашор - "Даровита", "Огнена", "Лазурна".

Freya17
10-01-2015, 00:27
Аз ти предлагам Хекс хол (3 части са) , и Тайният кръг отново 3 части (книгата е много много по-добра от сериала! ;) :)