PDA

View Full Version : липса на мотивация



skate
12-09-2014, 16:45
Интересно ми е да чуя как се справяте с липсата на мотивация за спортуване.Аз не съм се спрял,но в последно време
ми е някво много тегаво и един вид се напирам и саматами тренировка ми е много досадна...

Rakshy
12-09-2014, 17:25
И аз имам този проблем напоследък и питах един известен атлет от Щатите. Неговия отговор беше следния:


Great question man, we are all human and have these days and sometimes weeks!! I stay motivated by knowing if I keep pushing I can be better then I was the last time I stepped on the platform, sometimes things don't work out that way! Life happens and things happen, but when your back is up aginst the wall what will you do? Fold or push forward, I choose to keep pushing!


Дано ти помогне

LG (life is good)
12-09-2014, 18:25
Зависи какво и къде тренираш. Аз до преди време ходих само на фитнес и в последната година въобще не ми се ходеше защото като цяло всичко беше вече адски скучно. Едни и същи хора една и съща музика, тренировките са ясни...едни и същи винаги (с базовите упражнения няма кой знае кво да се експериментира) като цяло страшно почнах да намразвам фитнеса. После ми проблясна, направиха ни доста площадки с лостове в града и така се започна нов етап. Тренираш си на открито, запознаваш се с нови хора, говорите си за различни работи, след тренировката потичаш малко в парка, около теб мацки с клинчета се мъчат нещо да правят, и те потичват. Ходиш с колелото до лостовете, за разнообразие можеш да ходиш в другите паркове, отвреме на време взимаш някой приятел еднодневка да го надъхаш- като цяло идилия. Дори и зимата стига да не вали всичко може да се прави и няма да отслабнеш даже ще качиш и настроението ти винаги ще е на 6.

Tancuvam
12-10-2014, 11:51
Обожавам ските и зимата нямам проблеми с мотивацията. В събота откриват сезона на Банско и нямам търпение. Съвета ми е да си намериш спорт, който да те забавлява. :)

tochko
12-14-2014, 20:09
Лично мен ме мотивира музика, Eminem, 2pac например. Помага ми съсредоточаването само върху борбата на път към залата и нищо друго. Също ми помагат и вдъхновяващи филми, има куп класации в нета. Аз ги гледам само ако съм прекъснал за дълъг период от време :D .

RapExotic
12-24-2014, 13:42
С музика и си сложи една снимка на някво момиче на стената.

redbul2
12-25-2014, 14:58
Аз не съм се спрял,но в последно време
ми е някво много тегаво и един вид се напирам и саматами тренировка ми е много досадна...
Това е претрениране. Просто трябва да разредиш тренировките и си дадеш почивка от 7-10 дни. Не знам от колко време ходиш на фитнес и до какви силови резултати си стигнал. Но общо взето нещата са така: когато стигнеш максималните тежести, натоварването е вече доста сериозно и изтощително. И тогава почивката от 1 ден при тридневен сплит примерно е недостатъчна за добро възстановяване. Изпитваш постоянна умора и отпадналост. И в такъв случай е най-добре тренировка през два почивни дни или дори 2 пъти седмично.

И също така, ако тренировката продължава повече от час-час и половина е добре да се намалят сериите или упражненията или и двете.

redbul2
12-25-2014, 15:02
Зависи какво и къде тренираш. Аз до преди време ходих само на фитнес и в последната година въобще не ми се ходеше защото като цяло всичко беше вече адски скучно. Едни и същи хора една и съща музика, тренировките са ясни...едни и същи винаги (с базовите упражнения няма кой знае кво да се експериментира) като цяло страшно почнах да намразвам фитнеса.
Да, фитнесът не е за всеки. Затова си има най-различни други спортове. За да избира човек това, което му допада. Не е задължително всеки желаещ добра физика да ходи точно на фитнес.

А мотивацията идва от това, човек да следи и записва силовите си резултати, плюс своите мерки и обиколки. И се опита да ги подобри в следващите тренировки.

TIFOSO
12-25-2014, 20:24
Кат Ракшито ти каже колко си гърчав и прост и как не можеш да дигнеш и 35 от лежанка, това трябва да ти е достатъчна мотивация мисля, нали така?

skate
12-25-2014, 23:11
ae tiho

Rakshy
12-25-2014, 23:55
Хахахаахах

Falstad
12-26-2014, 01:18
Мотивацията е винаги на лице :D Oсобено със всеки нов квартален джуджак под 180 см,който се прави на велик на кошовете :D