PDA

View Full Version : Заплахи от бившия



name_qwerty
12-10-2014, 08:18
Здравейте,

Аз съм момче на 24. Наскоро се запознахме с едно момиче (тя на 22) и усещам, че се харесваме взаимно. Вече започнаха да се задълбочават нещата и реших да я поканя на кафе. Отначало тя се дърпаше но мислех, че се срамува. В крайна сметка ми сподели, че бившия, с който се разделили преди повече от 10 месеца, продължава да й пише, понякога май и я следи, заплашва я с бой. До колкото разбрах, й е прилагал физическо насилие когато са били заедно и тя отначало от страх не могла да го зареже, в последствие го е направила но той до ден днешен не се е спрял да я тормози. Сега ще кажете има си ред има си начин. Да ама не. Опитах се да й обясня и аз, но тя е толкова наплашена, че не може да тръгне по дела и полиции, още повече, че е наясно, че и да подаде оплакване, най-много да го задържат и да го пуснат пак и той пак на вратата й. Като получи призовка той може и да полудее и да и разбие вратата, някакъв странен тип е. Това е страшно голям стрес всеки ден като излиза да отваря вратата със страх и да не би онзи да я засече някъде, защото не си поплювал и й е причинявал болка и на публично място. Мисля, че е някакъв психопат. Момичето ми каза, че не може нищо да ми обещае докато не се стабилизира живота й. Тя не иска помощ от никой, искам да направя нещо, но не знам как да постъпя. Основната причина да не иска да се види с мен, е че той може да ни засече, или най-малкото ако дочуе, че тя е излизала с момче, може да й дойде на вратата и да я разбие и да стане много зле. Не знам що за живот е да живееш със страх. Тя ми вика ако искаш докато е време се откажи, за да не ме виниш занапред, че съм ти давала надежди. Не иска да споделя на никого за това. Дори родителите й не знаят, а те не са в страната. Помощ..

Моля за отговори само от хора над 23г.

espada
12-10-2014, 08:22
"Моля за отговори само от хора над 23г." Аз съм на 19, но въпреки т'ва ще те питам... Държиш ли на себе си?! На нея?! Ти мъж ли си или мрънкало?!

name_qwerty
12-10-2014, 08:30
Разбира се, че държа на нея. Колкото и да ми ги разправя да не се замесвам не мога да я оставя така, най-малкото и аз съм човек и знаейки това да я оставя да прави каквото ще... няма как. Въпроса ми е какво може да се направи, има ли начин без да се замесват полиция и съдилища, защото ако тя не подаде жалба, аз не мога да я подам вместо нея. Тя самата не иска да предприеме нищо и го чака да се успокои. А е минало толкова време, тя го е блокирала от всякъде, дори не може да й звъни. Но знае всичко за нея и много я ревнува и тя е наясно, че ако дочуе нещо за някое момче, ще полудее. И продължава да й пише, тя не му отговаря, а той сам на себе си, води си монолози... Ако имаш предвид грубата сила, мисля, че това не е решението. В крайна сметка след това момичето ще се прибере вкъщи, където е сама, и може да си го изкара на нея. Ни така, ни така.

lamattitude
12-10-2014, 09:14
Ако имаш предвид грубата сила, мисля, че това не е решението.

Интелигентен разговор ли ще водиш с тоя бе, Ганди?! Народната поговорка гласи - Каквото повикало, такова се обадило. Като не става с думи, ще стане с шамари :D

name_qwerty
12-10-2014, 09:19
lamattitude - не мога винаги да съм до нея. Какво става ако си го изкара на нея? Личи си, че си дете. Определено не това е начина, нито интелигентния разговор!

lamattitude
12-10-2014, 09:22
lamattitude - не мога винаги да съм до нея. Какво става ако си го изкара на нея? Личи си, че си дете. Определено не това е начина, нито интелигентния разговор!

Пич, на 25 години съм. Хората на тая възраст правят нещо , може и да не е най-правилното, но поне си застават зад действията/думите. Защото това правят мъжете , а не мрънкат по форумите :) Ако я искаш толкова, заслужи си я - по единия или другия начин, защото трети няма !!

de-X-ter
12-10-2014, 09:52
къде си тръгнал да в тийн-форум да задаваш толкова сериозни въпроси (освен ако не си трол). тука сме само хлапета без работа или асоциални типове...без работа :Д

ще се опитам да ти отговоря сериозно - ако един човек решава проблемите си само с физическа сила, то той би разбрал само от физическа намеса и ще бъде трудно да се победи по друг начин.
Ако държиш на мацката й покажи, че с теб може да се чувства сигурна и й отвори вратата рязко без да ти пука какво има отсреща. За по 50-60 лева има разни лютиви спрейове, които омжеш да й вземеш. Щото само с думи няма как да се чувства сигурна.

name_qwerty
12-10-2014, 10:02
de-X-ter и аз мисля като теб, дори и предложих тези неща като вариант. Явно страха й е голям, не предприема нищо. Беше ми казала, че няма да се справи със спрея в момент на нападение и че е губила контрол (най-вероятно от страх). Съгласен съм, че пича си е за тупане, но не мога да я изложа на такъв риск след това. Тя казва, че е способен на всичко. Ако знаеш по-подходящ форум би ли ми го казал?

RiB
12-10-2014, 10:10
Щом я тормози да се обърне към органите на реда... колко такива случаи е имало ехее..... и са се решавали с малка капчица воля. Но все пак трябва да спомена, че ако се окаже психопат... нещата може да завършат трагично за теб или нея, но това е практиката. Но се замисли... това ли искаш да е животът ти? Да живееш в страх и т.н. Ако ще действаш - действай и си поемай последиците за това.

anonymous708973
12-10-2014, 10:14
Не е моментът да й предлагаш, а да направиш нещо. Държиш се като пълно мрънкало.

Полиция искал да намесва, жалба да пише? Ти в каква държава живееш, идея имаш ли си? Ще ти отразят жалбата след месец, още толкова докато направят нещо, няма да го стреснат въобще, тогава наистина ще дойде по-бесен от всякога. Толкова ни е мудна полицията, че думи нямам.

Тъпанарът ти тормози момичето, ти седиш с ръце в джобовете и се плюнчиш, обяснявайки как физическото насилие не решавало проблема? Не решава ли? Прав си. По-голямото физическо насилие решава въпроса. Можеш да опиташ да говориш с него и да му обясниш, че няма да му харесат последствията, ако дори погледне на кръв момичето, но няма да проработи. Хващаш няколко приятели и една полицейска палка (доколкото са ми казвали, от нея не оставали синини, не претендирам да разбирам), отивате и го пречуквате стабилно.
Нека е примитивно, нека да не е зряло. Искаш да й помогнеш? Това ще й помогне.

Не е зряло да вярваш, че някакъв кирлив лютив спрей ще й помогне. Дори да успее да го напръска, какво? Ще свърши работа веднъж, следващия път ще я причака някъде и ще й избуха два юмрука в лицето. Нали не вярваш, че приятелката ти може да се справи физически с него? Знаеш ли колко е лесно да си момиче и един мъж да те сграбчи изотзад и да не можеш да мръднеш, пък дори да е "само" с 20-25 кила по-тежък от теб? Много.

Вземи се в ръце и реши - ако искаш да помогнеш, помогни. Ако не искаш, отдръпни се от момичето и я остави сама да се оправи - и без това го прави, но ти нямаш право на претенции към нея, след като не си в състояние наистина да влезеш в ролята на приятел.

FemaleEyes
12-10-2014, 10:21
На мен пък ми се иска МОМИЧЕТО ми да ме преследва денонощно и да ме заключва вкъщи :D

NomNomNom
12-10-2014, 12:04
Какъв е шансът също да си измисля някои от нещата ?
И също да спестява някаква част от историята?

Да,в България сме, но не сме в Пакистан .

baby_baby
12-10-2014, 12:26
Просто ако толкова държиш на момичето просто и покажи че може да се чувства в сигурна когато е с теб и по-добре да се обърне към полицията

Soprano
12-10-2014, 15:59
Над 23 съм.

Вариант едно. Ако смяташ, че разполагаш с необходимото, срещни се лично с него. Не препоръчвам да го заплашваш преди това. Прецени го. Винаги има някаква причина, а може и просто да е шантав. Помисли и реши как да действаш след личната среща, ако желаеш пиши отново тук, макар че съвет в подобен форум, идеята не е добра. Включвам и собствените си разсъждения. След лична среща, ще ти е доста по-ясно какви варианти за трайно разрешаване на проблемът имаш. Звучи твърде общо, но поне на мен това би ми помогнало най-добре.

Вариант две. Забрави за ситуацията, докато все още можеш. Има живи родители, макар далеч, твърде вероятно и роднини, които да се намесят при нужда. Наивно е да смяташ, че при истинска нужда от помощта им, тя би споделила с почти случайни трети лица, преди да говори с тях. Независимо къде са и за колко време.

Историята ти е доста непълна. Това, че завършваш с „помощ” и още няколко елемента, събуждат съмнение, че е някакъв евтин опит за повишаване посещаемостта на форума.

anonymous708973
12-10-2014, 16:34
Съгласна съм с горното с изключение, че аз лично родителите си по подобен повод бих обезпокоила в краен случай.

TROLLDADLOLCAKE
12-11-2014, 00:47
Ако някакъв си сульо заплашва приятелката ми, ВЪПРЕКИ че с нея сме от доста време...Не знам колко е луд,ама предварително ще му дам съвет да бяга.Как може да питаш по форумите?Ти мъж ли си или жена?Жена дори е обидно за нежния пол,защото кака ми е на 23 и съм виждал как пердаши устакяри..Сестра ми е едва на 14 (тренира футбол) и тя бие момчета и си защитава приятелките, а при теб става дума за човек който харесваш?!Нещо не ти е наред...като не става с полиция както ние казваме "Лабут докат гъза му посиней" Като не ти стиска остави момичето намира.Не вярвам да и трябва още една жена в живота и.И да на 19 съм.Странното е, че се чувствам по - зрял, осъзнат и повече мъж от теб.

AngelBelchev
12-11-2014, 06:06
"Помощ" вика... вместо да се занимаваш да споделяш във форуми за тоя проблем, покажи, че си тежиш на мястото. Ако искаш наистина адекватно мнение какво да правиш с тоя боклук ето го моето - само очи в очи му изискай "не тормози приятелката ми". Ако ти каже каквото и да е на въпреки що не му извъртиш един шамар? Момченцата много се насират от силен шамар през лицето.
В този ред на мисли жените са големи олигофрени, заклевам се! Имам предвид... наличен е проблем тип бившо гадже или тъпкач, създава някаква форма на тормоз, въпросната си споделя на новия мъж и после "ама не се занимавай с него". Щом ти е споделила и искаш да направиш нещо с проблема, не се обяснявай изобщо - директно действай. Много ги обичам тия мастии които и откъм проблеми и майчиното мляко си казват заради едното споделяне, видиш ли, и после ред мърсоли ред сълзи "моля тя, умолявам те, не се занимавай" и прочее глупости. Такива лапетии ако ти се тръшкат да стане на тяхното и го позволяваш, извинявай, ама никакъв мъж не си.

jabcheto.e
12-11-2014, 06:12
Аз съм се сблъсквала със същия проблем, ще ти кажа едно - такива хора са страхливи. Той усеща, че нея я е страх и му се връзва на заплахите. Трябва някой да му се опълчи. В моя случай, след хиляди жалби в полицията и какви ли не разговори с човека, баща ми му вдигна телефона и му каза няколко мили .. и не толкова мили думи. Вече няколко месеца почти нямам смс-и от него. Та с криене и страх няма да се оправи момичето. Да пуска жалба, някой мъж да му вдигне телефона и да му обясни някои неща и тоя трябва да усети, че момичето не се страхува. Когато показва страх, оня направо се храни с това, доставя му удоволствие и става още по-агресивен.

AngelBelchev
12-11-2014, 06:30
Аз съм се сблъсквала със същия проблем, ще ти кажа едно - такива хора са страхливи. Той усеща, че нея я е страх и му се връзва на заплахите. Трябва някой да му се опълчи. В моя случай, след хиляди жалби в полицията и какви ли не разговори с човека, баща ми му вдигна телефона и му каза няколко мили .. и не толкова мили думи. Вече няколко месеца почти нямам смс-и от него. Та с криене и страх няма да се оправи момичето. Да пуска жалба, някой мъж да му вдигне телефона и да му обясни някои неща и тоя трябва да усети, че момичето не се страхува. Когато показва страх, оня направо се храни с това, доставя му удоволствие и става още по-агресивен.

Реално става дума за някакъв дрисльо който си го проси, а не както го изкарваш като някакъв типичен психопат, който се храни със страх и това му доставя удоволствие и става още по-агресивен... Двете нямат нищо общо.

name_qwerty
12-11-2014, 07:40
Благодаря на всички отговори! Момичето е на майната си на около 600км от мен. Не може да разчита на мен.

AngelBelchev - за да те задушава някой на публично място, спирайки се последния момент, говори ясно, че нещо не е наред с главата, и не е просто някакъв дрисльо. Това да не се спираш след 10 месечна раздяла, без да получиш ни един отговор, не е нормално. Имам основание да твърдя, че е психопат.

Soprano - пич, коментара ти е златен. Преди да видя коментара ти вече се бях замислил по опцията ти #2. Тези дни тя спря да ме търси, държи се агресивно. Казах й, че няма да го бъде така. И тя почна веднага "Желая ти да си много щастлив, защото го заслужаваш". Бил е чакан този момент, определено. Историята вече започна да ми звучи като цяло съмнителна, дали това просто не е някаква перфектна измислица за да ме разкара. В крайна сметка, всичко приключи преди да е започнало.

Още вежнъж, благодаря на всички.

mm28
12-11-2014, 10:18
Както повечето жени, решила е да продължи да живее със страховете си, вместо да се изправи пред тях, да ги преодолее и да бъде с теб.

AngelBelchev
12-11-2014, 10:48
Момичето е на майната си на около 600км от мен. Не може да разчита на мен.


Как по-точно нещата се задълбочават при 600км разстояние един от друг? Не, че те кандардисвам да не си вкарваш илюзии...

sofie
12-15-2014, 09:56
Благодаря на всички отговори! Момичето е на майната си на около 600км от мен. Не може да разчита на мен.

С това трябваше да започнеш.

seek&destroy
12-15-2014, 14:54
Какъв е шансът също да си измисля някои от нещата ?
И също да спестява някаква част от историята?

Да,в България сме, но не сме в Пакистан .
Ооо, Боже, идея си нямаш явно какви психопати има. Смешно е, ако мислите, че някаква жалба в полицията ще оправи нещата или пък споделянето с родителите е решение. И бой да яде пак няма да се спре. Лошото е, че 10 месеца са малко време, при някой продължава години. Ад. Тормоз. Душевен затвор. Единствения изход е да срещне нова жертва, която да заобича.

draid
12-15-2014, 20:35
Не е моментът да й предлагаш, а да направиш нещо. Държиш се като пълно мрънкало.

Полиция искал да намесва, жалба да пише? Ти в каква държава живееш, идея имаш ли си? Ще ти отразят жалбата след месец, още толкова докато направят нещо, няма да го стреснат въобще, тогава наистина ще дойде по-бесен от всякога. Толкова ни е мудна полицията, че думи нямам.

Тъпанарът ти тормози момичето, ти седиш с ръце в джобовете и се плюнчиш, обяснявайки как физическото насилие не решавало проблема? Не решава ли? Прав си. По-голямото физическо насилие решава въпроса. Можеш да опиташ да говориш с него и да му обясниш, че няма да му харесат последствията, ако дори погледне на кръв момичето, но няма да проработи. Хващаш няколко приятели и една полицейска палка (доколкото са ми казвали, от нея не оставали синини, не претендирам да разбирам), отивате и го пречуквате стабилно.
Нека е примитивно, нека да не е зряло. Искаш да й помогнеш? Това ще й помогне.

Не е зряло да вярваш, че някакъв кирлив лютив спрей ще й помогне. Дори да успее да го напръска, какво? Ще свърши работа веднъж, следващия път ще я причака някъде и ще й избуха два юмрука в лицето. Нали не вярваш, че приятелката ти може да се справи физически с него? Знаеш ли колко е лесно да си момиче и един мъж да те сграбчи изотзад и да не можеш да мръднеш, пък дори да е "само" с 20-25 кила по-тежък от теб? Много.

Вземи се в ръце и реши - ако искаш да помогнеш, помогни. Ако не искаш, отдръпни се от момичето и я остави сама да се оправи - и без това го прави, но ти нямаш право на претенции към нея, след като не си в състояние наистина да влезеш в ролята на приятел.

Не ти наистина си много зле, заклевам се. А претендираш да си интелигентна, ама като гледам само претендираш.

anonymous708973
12-15-2014, 22:43
Как си знаех, че си се заял още като ти видях никнейма. :lol:

Още веднъж - на селяци се говори по селски. Като е решил да е много силен и да тормози физически момиче, трябва да му бъде показано, че не е на върха на хранителната пирамида. Достатъчно хора в темата мислят като мен.
Пък ти, като си много интелигентен, ходи пиши жалби.

102
12-15-2014, 22:47
минавам само да кажа че PinkPan7her е много спрело същество

draid
12-16-2014, 09:58
Как си знаех, че си се заял още като ти видях никнейма. :lol:

Още веднъж - на селяци се говори по селски. Като е решил да е много силен и да тормози физически момиче, трябва да му бъде показано, че не е на върха на хранителната пирамида. Достатъчно хора в темата мислят като мен.
Пък ти, като си много интелигентен, ходи пиши жалби.

Не съм се заял, просто съм констатирал. Тая глупост дето в момента я изтресе е същата като "Ама то всеки прави така".

Ще ти кажа само, че за да тръгнеш да се биеш с някой за когото нямаш и бегла представа трябва да си отявлен глупак.

anonymous708973
12-16-2014, 12:04
Хубаво, аз пък констатирам, че нямаш топки, ако би оставил момиче, за което ти пука (в това число сестра, гадже, близка приятелка), да бъде тормозено физически.

draid
12-16-2014, 15:05
Хубаво, аз пък констатирам, че нямаш топки, ако би оставил момиче, за което ти пука (в това число сестра, гадже, близка приятелка), да бъде тормозено физически.

Хаха какво ли знаеш ти.

TIFOSO
12-16-2014, 17:23
тази тема ме заинтригува живо

mm28
12-16-2014, 20:56
Хубаво, аз пък констатирам, че нямаш топки, ако би оставил момиче, за което ти пука (в това число сестра, гадже, близка приятелка), да бъде тормозено физически.А ако не е в състояние да го пребие, значи не е мъж ли? Най обичам жени, за които символа на мъжественост е да си голям бияч...

anonymous708973
12-16-2014, 21:52
Не.
Ако не е в състояние да се справи с проблем като този, не е мъж. Това е толкова типично, не знам как да го обясня, явно аз не говоря на български. Да се справи както иска, но да удари едно рамо, една подкрепа, да е стената зад гърба - това аз разбирам под мъж, партньор.

Иначе физическото състояние си е въпрос на лично усещане. Има мацки, които се чувстват достатъчно жени, достатъчно защитени, достатъчно привлечени към мъже, които тежат по-малко от тях, не осъждам, просто моята нагласа е друга. Но не това имах предвид с поста си. (Моля, горният абзац да бъде прочетен отново)

draid
12-16-2014, 23:29
Не.
Ако не е в състояние да се справи с проблем като този, не е мъж. Това е толкова типично, не знам как да го обясня, явно аз не говоря на български. Да се справи както иска, но да удари едно рамо, една подкрепа, да е стената зад гърба - това аз разбирам под мъж, партньор.

Иначе физическото състояние си е въпрос на лично усещане. Има мацки, които се чувстват достатъчно жени, достатъчно защитени, достатъчно привлечени към мъже, които тежат по-малко от тях, не осъждам, просто моята нагласа е друга. Но не това имах предвид с поста си. (Моля, горният абзац да бъде прочетен отново)

Ама ти наистина си много сбъркана нещо. Я си прочети предният дълъг коментар, пък след това погледни тоя. Първо обясняваш как трябва да го пребие разбираш ли, да събере махалата и да го бият с палки. После обясняваш как тоя дето щял да подаде жалба нямал топки, пък сега да се справил както искал. Нещо май много хаотично пишеш и изразяваш мнение или ? Вече ти казах, че да тръгнеш да се биеш с някой дето дори не си срещал е откровена глупост. Когато ти го казах ти си реши, че човек който кажел това нямал топки. Първо жалбата дори и да не решава генерално проблема е една добра стъпка поради ред причини който ако не може сама да зацепиш няма да ти обяснявам тук. Второ явно страдаш от комплекса "трябва да имам едър мъж, че да се чувствам сигурна". Както ни е научила физиката, а и практиката големината далеч не значи способности. В един бой не побеждава тоя дето е 100кг щото е 100кг видиш ли, ама това явно не ти достига нещо да го разбереш. Хората са казали, че знанието е сила и то наистина е. Това да познаваш опонента си е огромно предимство което също може би не вдяваш. Ще ти дам един пример - аз вървя въоръжен, изведнъж изскача някакъв непознат който се опитва да започне да ме бие, ако е умен ще го направи без предизвестие, ама ако е афектира и иска да защити "честа" на приятелката си то вероятно ще се разбере от далеч. Какво мислиш, че ще се случи с тоя борец за права в този момент ? Има и едно друго нещо което явно не вдяваш, а то е именно че боя не е никаква гаранция за решаване на проблем, а даже може да го влоши значително. Да приемем, че тоя дето я тормози е някаква мишка, отиват и го набиват едно хубаво, какво става след това ? Мъжете в повечето случай не са страхливи като жените, и един така да кажем унижен човек, може да реши да направи ред глупости. Вероятно ще иска да отмъсти на тоя дето го е "набил" ако наистина е мишка няма да може да го направи вероятно, а в тоя случай ще причака някъде бившата си и ще я пребие. Как точно й е помогнал в тоя случай ще ми кажеш ли ? Ако е по чалнат може да се стигне и до нещо доста повече от пребиване, просто ще причака някъде или нея или бияча и в състояние на афект може спокойно да го убие. Случай такива колкото щеш.

Та в тоя ред на мисли. Не, не е големия мъж тоя дето ще вземе палка и ще отиде да се прави на рамбо за да се чувства приятелката му защитена. Истински мъж е тоя който ще предвиди правилно ситуацията, ще остане със запазено самообладание и ще реши проблема по-възможно най-добрият начин в конкретният случай. Ама явно ти искаш "рицар" дето хваща меча (палката) и отива да раздава правосъдие, тъжно е.

И понеже много държиш да обясняваш, кое те прави мъж и кое не. Каква е тая жена, която се оставя да я тъпчат и да я тормозят и не предприема нищо ?

Следващият път си премери хубаво приказките, защото това което пишеш е отражение на това което вероятно правиш и в живота. Импулсивността в повечето случаи губи тежко.

galaxy29
12-17-2014, 02:27
много хубав пост от draid

anonymous708973
12-17-2014, 06:58
И понеже много държиш да обясняваш, кое те прави мъж и кое не. Каква е тая жена, която се оставя да я тъпчат и да я тормозят и не предприема нищо ?.

На това не мога да ги отговоря. Такива кършещи ръце девойки, които уж имат проблем, ама не желаят да направят нищо по въпроса освен да мрънкат за него, гледам да не държа край себе си.

Второ, аз да търся "рицар, който раздава правосъдие" - малко ми стана весело като го прочетох :д никога нямаше да го кажеш, ако ме познаваш. Аз на първо време бих премълчала подобен проблем и бих опитала да се справя сама. По-скоро имам склонността да не търся помощ дори когато имам очевидна нужда от него. Била съм точно тая, дето е възпирала от налитане. Точно аз съм тая, която са наричали "мъжкарана" и не знам си кво.

За 100-те кг - отново - точно на мен ми е изключително смешно и даже съм го коментирала във форума въпросното "аз тренирам да чупя врат", казано от някви бабанки.

Тук като извод - избягвай да си вадиш изводи за мен - както виждаш, не са ти правилни.

Аз съм за преценката на ситуацията, с две ръце съм за рационален и трезвомислещ мъж.
Жалбата се сещам по каква причина би могла евентуално при ред обстоятелства (да се усети сарказмът) да е полезна. Предвид обаче, че в последните месеци семейството ми имаше два изключително сериозни повода, по които намеси и разни институции и ги видяхме колко бързо действат... мерси.
Да премисли, да отидат да говорят, ако помогне - хубаво, супер. Нека да започне така. Обаче всякакъв сценарий, при който отначало се изключва възможността за физически сблъсък, е наивен. Трябва да е наясно, че до такъв може да се стигне, и още как.

А за оръжието - верно ли имаш оръжие? Щото, ако имаш и не си наясно с факта, че нямаш право да вадиш оръжие на невъоръжен човек, е малко притеснително. Доколкото аз знам, ако те нападнат с нож дори, нямаш право да вадиш огнестрелно.

Aeternal
12-17-2014, 08:08
А за оръжието - верно ли имаш оръжие? Щото, ако имаш и не си наясно с факта, че нямаш право да вадиш оръжие на невъоръжен човек, е малко притеснително. Доколкото аз знам, ако те нападнат с нож дори, нямаш право да вадиш огнестрелно.

Кажи го това на Петко Лисичков, който застреля голямата рижа. ВКС реши да не му търси наказателна отговорност.
Също, ако някой път имаш щастието, някой да ти тресне една полицейска палка през задните части, от синината която няма да ти остане, ще си сядаш на главата една седмица.
try-hard...

draid
12-17-2014, 08:54
А за оръжието - верно ли имаш оръжие? Щото, ако имаш и не си наясно с факта, че нямаш право да вадиш оръжие на невъоръжен човек, е малко притеснително. Доколкото аз знам, ако те нападнат с нож дори, нямаш право да вадиш огнестрелно.

Правото е много субективно. Ако застреляш мъж с нож или с палка, определено ще има превишаване на неизбежната самоотбрана. Ако удушиш някой който те нападне с нож, няма да имаш никакви проблеми. Ако застреляш някой с ловно оръжие, защото ти е извадил късо нарезно, пак ще имаш ядове. В България закона е сбъркан, но "правото да вадиш" когато си застрашен няма кой да ти отнеме. Може да си носиш последствията след това, но това е друг въпрос. Виж когато те нападат група въоръжени мъже с палки и т.н. спокойно може да не ти повдигнат обвинение. Да не повдигаме въпрос, че ваденето на оръжие, може да има възспираща цел и не винаги означава извършване на убийство.

И все пак, след като обичаш правото и не е "притеснително" за теб да го разнищваш, то кажи ми имаш ли право да отидеш да се разправяш физически с някого и да му нанасяш средна или тежка телесна повреда ?

LadyDi
12-17-2014, 10:15
Как ви възбуждат троловете... направо не е истина :cool:

draid
12-17-2014, 12:56
Мне мен лично ме възбуждат глупостите дето ръси пантерата наляво и надясно.

LadyDi
12-17-2014, 13:00
Важното е възбуда да има : )

lamattitude
12-17-2014, 13:27
В един бой не побеждава тоя дето е 100кг...


Ще ти дам един пример - аз вървя въоръжен...

Верно си е - побеждава въоръженият :D

Niakoitam
12-17-2014, 13:54
Когато слушам изказванията на някои хора предимно жени и предимно в интернет имам усещането,че дори и 50 кила с напикани дрехи да са,а на пътя им се изпречи някой 100 килограмов тежко въоръжен мускулест ММА боещ ще му отхапят сънната артерия на момента.Друг е въпроса,че както каза draid насилието просто ражда насилие,което ражда насилие,което ражда насилие и т.н. и в един момент ако попаднеш на неподходящите хора или умираш рано или трябва да ти е достатъчно дебел врата или да имаш за гърба си някой с достатъчно дебел врат (там вече в сила влизат оръжията и става още по-лошо) Целта е по-скоро да успееш да прекъснеш тази верига.Един бой често не означава доказване на лидерство при хората.Защото draid даде примери,преди време и един пишещ се тук сисадмин(незнам доколко му бяха верни историите,но се изкарваше с много пари и връзки)беше разказвал една история дето бившата му му била пратила три бияча,които го понатупали и после най-малко отървалият се пил вода от собствената си тоалетна давейки се там,а девойката му ревяла и го молила след това.Незнам дали и той ще стигне и е стигнал далеч така.Имам и познати дето избягват разни заведенията дето аз най-спокойно си ходя в тях,защото попринцип са им много големи устите.Аз лично навремето се постарах да прекъсна една верига.Уж на игра на игра един дребен комплексар от тези,с които съм отраснал така да се каже реши да ми се прави на мъж.Набих му шамарите.Само дето на връщане ми скочи заедно с братовчед му,който ми беше съученик и един мангал.Счупи ми челюстта,десет дни престоях в болница заради породили се усложнения,един месец и повече ядох течни храни през сламка,свалих 6-7 и повече килограми първата седмица и т.н.След това хората дето ме познаваха демек минимум около половината град начело с настоящият и бившият ми клас бяха настръхнали да ги счупят от бой и тримата.Двама от тях си писаха почивка следващите седмица, две от училище,а бившият ми съученик ми се опрвдаваше като мадама.Само трябваше да дам знак.Друг е въпроса,че ако не бях решил да прекъсна тая верига можеше в разправията да се включат и брат му на съученика ми,който имаше една бойна компания и в нея се присъединяваха и разни криминални елементи,евентуално роднини на всичките и брат му и братовчед му на циганина дето бяха част от същата компания.Е,просто предпочетох да не ги понасям,но да прекъсна тая верига,защото не се знаеше до какво може да се стигне.И това просто от една юношеска история.
А тук обясняват как някой си трябвало да скочи на съвсем непознат човек и да му всява респект.И ние имаме в града един дето като се споменеше името му и всяваше респект и никой не смееше да му се жъмби.Е появи се веднъж някакъв непознат и сам той си призна че такъв бой не бил ял.Или пък разни надрусаняци от моя град дето решили за профилактика да понабият някакви непознати хорица.Е набили ги.Друг е въпроса,че после дошли няколко коли и строили заведнето в редичка по един. Та така :)


Не.
Ако не е в състояние да се справи с проблем като този, не е мъж. Това е толкова типично, не знам как да го обясня, явно аз не говоря на български. Да се справи както иска, но да удари едно рамо, една подкрепа, да е стената зад гърба - това аз разбирам под мъж, партньор.

Иначе физическото състояние си е въпрос на лично усещане. Има мацки, които се чувстват достатъчно жени, достатъчно защитени, достатъчно привлечени към мъже, които тежат по-малко от тях, не осъждам, просто моята нагласа е друга. Но не това имах предвид с поста си. (Моля, горният абзац да бъде прочетен отново)

И на теб искам да ти кажа нещо.Внимавай с нагласата само.Защото много жени налитат на някакви батки дето били много яки и никой не смеел дума да им каже,и подпуквайки с песници всеки,който са решили,че ги е погледнал лошо, отдавайки се на момента и цветята и розите сега без изобщо да се замислят абе аджеба ако тоя се обърне срещу мен аз как ще успея да му противодествам евентуално.А ще мога ли да му простиводействам ако се наложи и ще мога ли всеки път да си намирам по-силен от предишният,който в същото време да обичам и да е сввестен за да не стане като миналият път,а после ревът.

Друг е въпроса,че познавам една дето постоянно "ревеше" че гаджето и я тормозел ама не е като да не се носеха слухове в градът ни за нея и не е като да не беше баш без повод.И един приятел добряк си изпати.Поживя малко в брак с него и го остави с бебе заради негов колега. :)

anonymous708973
12-17-2014, 14:05
Правото е много субективно. Ако застреляш мъж с нож или с палка, определено ще има превишаване на неизбежната самоотбрана. Ако удушиш някой който те нападне с нож, няма да имаш никакви проблеми. Ако застреляш някой с ловно оръжие, защото ти е извадил късо нарезно, пак ще имаш ядове. В България закона е сбъркан, но "правото да вадиш" когато си застрашен няма кой да ти отнеме. Може да си носиш последствията след това, но това е друг въпрос. Виж когато те нападат група въоръжени мъже с палки и т.н. спокойно може да не ти повдигнат обвинение. Да не повдигаме въпрос, че ваденето на оръжие, може да има възспираща цел и не винаги означава извършване на убийство.

И все пак, след като обичаш правото и не е "притеснително" за теб да го разнищваш, то кажи ми имаш ли право да отидеш да се разправяш физически с някого и да му нанасяш средна или тежка телесна повреда ?

С българското право не съм запозната, но ако ми посегне имам право да го ударя на момента, но не и по-късно, тогава вече не се води самоотбрана.

Както сам каза законът е сбъркан, именно затова посещението на РУП е абсолютна загуба на време.

draid
12-17-2014, 17:03
Е друго си е да започнем да се бием и колим по улиците нали ? Ако може пък и да се стреляме най-добре. Колкото по-голямо мелето, толкова по-добре за егото ти а ?

anonymous708973
12-17-2014, 18:52
Удебелих ти го, дявол го взел.
Не, ти просто искаш да ми слагаш думи в устата.
Окей, давай, аз съм лигава пикла, която умишлено иска гаджето й да отнесе няколко юмрука във физиономията и най-вече си падам по горилоподобни мъже. Whatever makes you happy.

draid
12-17-2014, 19:55
Поправи ме ако греша, но не аз давах идеи да вземе палка и да ходи да го бие ?

girlwithblueeyes
12-20-2014, 05:36
Ти си няква мъжка ..... бе човек бива ли такава дори не мога да го описа като тъпанарщина.Колкото и да звучи грозно боят оправя много неща обаче като те чета кво си мрънкало ми става жал за момичето защото очевидно и с теб не е попаднала на човек.То бива такова малодушие и лиготене ама тва твоето е нещо страшно .Искал да помогне обаче се олаква по тийн форуми вместо да вземе нещата в ръце и да се оправи сам с проблема и да има типове който полицията не ги плаши а само здравият бой .

За протокола бившият ми редовно ме торомозеше полцията не го уплаши яде бой от приятелят ми само 1 път стигна до болница от тогава нито съм го видяла нито чула;)

Niakoitam
12-20-2014, 09:23
Ти си няква мъжка ..... бе човек бива ли такава дори не мога да го описа като тъпанарщина.Колкото и да звучи грозно боят оправя много неща обаче като те чета кво си мрънкало ми става жал за момичето защото очевидно и с теб не е попаднала на човек.То бива такова малодушие и лиготене ама тва твоето е нещо страшно .Искал да помогне обаче се олаква по тийн форуми вместо да вземе нещата в ръце и да се оправи сам с проблема и да има типове който полицията не ги плаши а само здравият бой .

За протокола бившият ми редовно ме торомозеше полцията не го уплаши яде бой от приятелят ми само 1 път стигна до болница от тогава нито съм го видяла нито чула;)

За протокола. Надявай се въпросният ти бивш да е от хората,които се приемат за победени след като са изяли боя веднъж,защото ако не е...не че те плаша,но ти,приятелят ти или и двамата има още доста да патите.Не е казано,че ще е чрез бой,може и да е чрез разни други гадости.И не е казано,че ще е задължително като си с приятеля си.Може и да е като скъсаш с него,когато си сама и още по-уязвима.Но продължавай да си мислиш,че всичко е приключило.А дано,искрено ти го пожелавам,но нали знаеш,че понякога след затишие следва още по-голяма буря.И се връщаме пак на горното,което казах.Ами ако приятелят ти след време се окаже същият,него кой ще пратиш да го пребие имайки впредвид,че е успял с голи ръце и крака да вкара човек в болница? Или ти всеки следващ път ще си намираш така уж случайно по-силна и по-силна мутра? Ами ако в един момент случайно се окаже,че не можеш да намериш по-силен боец какво правим тогава...? :)

paradosou
12-20-2014, 10:51
^Постът съвсем не оставя впечатление, че й го пожелаваш искрено... "Като скъсаш с него" звучи особено атрактивно и доброжелателно...
Без коментар съм за цялата тема.

Auriss
12-20-2014, 11:10
надул й е корема, не бери грижи, няма такава опасност

Пантерке, къртиш мивки обаче в случая. Толкова е лесно баш пък в Б-я да забъркаш някого в такава кочина от адвокати, че свят да му се завие.
Един мой съсед реши да съди друг съсед задето му казал, че ще го пречука.

А прокурорите, като опре до обикновени хорица като мен и теб, не просто си вършат работата, а направо се престарават. Дано не ти опре до главата, че да видиш тогава как не ни работят съдилищата ; )

Niakoitam
12-20-2014, 11:14
^Постът съвсем не оставя впечатление, че й го пожелаваш искрено... "Като скъсаш с него" звучи особено атрактивно и доброжелателно...
Без коментар съм за цялата тема.

То няма лошо човек да е оптимист,но пък понякога трябва и да е леко реалист.Естествено,че има голяма вероятност едно 19 годишно момиче един ден да скъса с приятеля си поради едни или други причини.Това става и при много по-възрастни хора.Някои дори се и развеждат след дълъг брак.Наскоро и разбрах за един случай дето са скъсали двама дето са били гаджета 9 години и са започнали да мислят за общо бъдеще,че даже и луди пари да дават за това и то на доста по-голяма възраст.Един мой приятел дето е на около моите години преди време приключи една около 6 годишна връзка с гаджето си дето бяха неразделни едвали не.И за да бъда приет за оптимист и добронамерен трябва да изключа на 100% всъзможността че едно 19 годишно момиче в един момент може и да скъса с гаджето си ли? Ами какво да се прави.Хората често не се омъжват/женят за първата си любов от детската градина и не живеят до дълбока старост заедно.Това ми изглежда малко като някой самозабравил се висш полицай дето опиянен от властта си строява хората в редичка по един без и грам да му минава през акъла,че някой ден може да се пенсионира и да му се случи нещо лошо.

Auriss доста жени с надути кореми или направо с деца остават сами така че това не е никаква гаранция. Макар,че ако наистина е бременна не искам да съм такъв лош пророк.Пък и както казах има ли желание винаги може да им направи някаква/и гадост/и и на двамата.

girlwithblueeyes
12-20-2014, 11:54
Абе Някойтам ти дори за бой не ставаш толкова си тъп и досаден.Не съм те питала да ми коментираш моят живот .
очевидно щом съм с този човек и ще имам дете от него очевидно съм сигурна в него .
А относно бившият не се тревожи посмее ли пак да прави нещо ще бъде по зле vkaran v bolnicata;)

Aeternal
12-20-2014, 12:14
Много филми в тая тема, разбирам желанието да сте дами и рицари да се бият за вас, ама такива глупости се изписаха, че е грозно вече. Едната не била запозната с българското право, сигурно знае Strafgesetzbuch наизуст, съветва да се ползват полицейски палки, а не виждала наживо такъв инструмент. Другата ги праща в болници за норматив, да ви еба в превзетите саксийни растения.

paradosou
12-20-2014, 12:18
...
Къде изобщо казвам, че двойки не се разделят всеки ден? Не ми изкривявай поста с цел да докажеш, че идеализирам и живея в розов свят. Елементарно е - съдбата на една двойка зависи от емоциите, интелекта и осъзнатостта на двамата. Обаче най-малко е твоя работа да прогнозираш. Прави покъртително впечатление. Отделен въпрос е, че първо като писах коментарът ми беше насочен повече към цялостния сценарий, който разиграваш. Трудно някой ще се съгласи, че пишеш от добра воля и едва ли не за да я предупредиш.

anonymous708973
12-20-2014, 14:25
Едната не била запозната с българското право, сигурно знае Strafgesetzbuch наизуст,

Eми, не съм и наистина нямам представа до какво ниво на самоотбрана можеш да стигнеш :) От обща култура си правя изводи, така да се каже.
Дефиниции за самоотбрана и предпоставки, по които се проверява правният случай и се установява дали самоотбрана е налице (или саморазправа, хаха), съм учила само на немски. :)

Аурис, баш на такова престараване бях жертва, така да се каже :д Хубаво де, съвсем невинна не бях, ама все пак... :д
Отне им обаче месеци да се захванат.

Оф, напълно съм съгласна с Парадосоу. Какво е това пророкуване, какви са тия шитни...

paradosou
12-20-2014, 15:44
'Шитове' е направо недостатъчно определение за изписаното 8-). Сори, надбягваме се с лиготията, така че отивам да се възползвам от нея другаде 8-).

Stan4o123
12-20-2014, 16:33
Приятел , как изобщо си се наквасил в подобна ситуация . На твое място бих проявил малко трезва мисъл и не бих се занимавал с тези простотии , че кой знае за какво идва реч . Тази въпросна мацка , как е стигнала до подобна каша , явно и тя не е много адекватна ?

mm28
12-20-2014, 17:11
Niakoitam, няма смисъл да се хабиш...общо взето...
...да ви еба в превзетите саксийни растения.

Mr.Killer
12-20-2014, 23:20
Тези ,които вкарват в болници след време не излизат от там. ;)

Много поздрави!

Mr.Killer

Niakoitam
12-21-2014, 08:53
Абе Някойтам ти дори за бой не ставаш толкова си тъп и досаден.Не съм те питала да ми коментираш моят живот .
очевидно щом съм с този човек и ще имам дете от него очевидно съм сигурна в него .
А относно бившият не се тревожи посмее ли пак да прави нещо ще бъде по зле vkaran v bolnicata;)
Абе ти като за 19 годишна си много отворена бе.Вече сериозно започвам да се замислям дали пък бившият ти не е имал право спрямо тъпото ти отношение към него.Което даже и да е така хич не го оправдавам.Трябвало е да ти тегли една майна и да си върви по пътя.Макар,че като гледам как ми мутрееш нищо чудно и той да е от тези дето си пращала да бият бившите ти.Какво,да не вземеш да решиш случайно да ми пратиш настоящият си и на мен.Че очевидно за теб друг начин от пращането в болница за справянето с даден проблем няма.Както казах насилието води до насилие и нищо чудно не чак толкова далеч да го разбереш.А хората се променят.И това че си забременяла от въпросният бияч не ти дава имунитет от това в един момент въпросният да реши че си твърде черна в очите му и да започне периодично и теб да те праща в болница.Но все пак аз нали съм много черноглед.Радвай се сега как щял да прати в болница едикой си. :)


Къде изобщо казвам, че двойки не се разделят всеки ден? Не ми изкривявай поста с цел да докажеш, че идеализирам и живея в розов свят. Елементарно е - съдбата на една двойка зависи от емоциите, интелекта и осъзнатостта на двамата. Обаче най-малко е твоя работа да прогнозираш. Прави покъртително впечатление. Отделен въпрос е, че първо като писах коментарът ми беше насочен повече към цялостния сценарий, който разиграваш. Трудно някой ще се съгласи, че пишеш от добра воля и едва ли не за да я предупредиш.

Аз не прогнозирам.Излагам просто една теория, на която не е лошо да се обърне внимание и за която вероятността да стане или не е 50/50.Това е реалността,съжалявам.Иначе който иска да се съгласява,че пиша от добра воля,който иска да не се.Негов си проблем.Друг е въпроса че след простоватото изказване на синеочката спрямо мен вече си мисля,че каквото и да стане все ще си го е заслужила....

draid
12-21-2014, 09:23
Абе Някойтам ти дори за бой не ставаш толкова си тъп и досаден.Не съм те питала да ми коментираш моят живот .
очевидно щом съм с този човек и ще имам дете от него очевидно съм сигурна в него .
А относно бившият не се тревожи посмее ли пак да прави нещо ще бъде по зле vkaran v bolnicata;)

Оооо, ама и ти си много зле.

Никога не забравяй, че и най-големият бияч може да бъде зле наказан, дори от тоя дето е "пращал в болница" Направо си ми толкова жалка като те чета, че си нямаш на представа.

anonymous708973
12-21-2014, 09:32
Нямам думи. За вас сигурно и момичетата, дето ги изнасилват, пак сами са си виновни, нали? Ми така де, да не са ходили случайно сами по тъмно, а?

Niakoitam
12-21-2014, 09:48
Нямам думи. За вас сигурно и момичетата, дето ги изнасилват, пак сами са си виновни, нали? Ми така де, да не са ходили случайно сами по тъмно, а?

Не при всички случаи,но при голяма част...да определено може и сами да са си виновни.
Защото някои с действията си го предизвкват без дори и грам да се замислят кой точно седи срещу тях.Тип синеочката.Какво че ми направи тоя бе он мъжо ми че го спука от бой ако ме погледне накриво.
Не може да обикаляш почти чисто гола пред някой непознат или почти непознат мъж,да му се лигавиш,да флиртуваш с него,да те черпи,и едвали не да си го търсиш хващайки го едвали не за чепа като за здрасти примерно като чели си хванала за дупето най-добрата си приятелка ей така защото си много велика и когато попаднеш на някой с по-слаб ангел или просто говедо да се чудиш айййй сега какво стана,айййй защо стана.Свободното поведение си има някакви граници.Защото някой жени се правят понякога на големите ангелчета,но всъщност въобще не осъзнават,че не са хич такива и леко че и в повече се самозабравят.А мъжете имаме праг на търпимост.Някой повече,а други...малко им трябва...
И да...една жена няма работа сама навън в 3 след полунощ да речем...Също за предпочитане е ако ще купонясва някъде с мъже да има поне някой мъж наблизо на когото има наистина доверие.

draid
12-21-2014, 10:17
Нямам думи. За вас сигурно и момичетата, дето ги изнасилват, пак сами са си виновни, нали? Ми така де, да не са ходили случайно сами по тъмно, а?

Това се случва в не малък процент от случаите. Не казвам, че оправдавам по някакъв начин извършилият го разбира се, но има жени които си го търсят. Естествено аз съм твърдо зад правото на жените да могат да ходят облечени както те самите пожелаят и да не се чувстват застрашени дори това да е в 3:00ч сутринта. Тъй като не сме в такова общество обаче всеки трябва да преценява обстановката и рисковете. А доколкото тая отворената от горе, срещал съм такива като нея. На една едвам спасиха приятеля й, защото го въвлече в такива глупости и обясняваше как щял да вкарва в болници. Явно хората които не са се сблъсквали с подобни неща и като цяло със смъртта от близо не осъзнават колко крехко и преходно нещо е живота.

anonymous708973
12-21-2014, 10:40
Начи, бившият я тормози и това, което тя трябва да направи е да се примири и да го остави на мира? Окей е той да я тормози, ама не е окей тя да отвърне? Брей.

Някойтам, да си смениш обкръжението освен... Щото аз такива мадами не познавам. И кой, за Бога, хваща дупето на най-добрата си приятелка "ей така"? Омг.

draid
12-21-2014, 10:50
Начи, бившият я тормози и това, което тя трябва да направи е да се примири и да го остави на мира? Окей е той да я тормози, ама не е окей тя да отвърне? Брей.

Някойтам, да си смениш обкръжението освен... Щото аз такива мадами не познавам. И кой, за Бога, хваща дупето на най-добрата си приятелка "ей така"? Омг.

Интересна тема за размисъл. Винаги съм твърдял че човек сам трябва да се справя с проблемите си. Никога не съм харесвал и слабите хора. Говоря за слабите психически, а не за тези които не са нацепени батки. Винаги съм ценял повече интелекта от "масата" Досега в нито един мой коментар не съм казал, че тя трябва да се примири и да остави той да прави каквото си иска. Ако има такъв пост от моя страна моля да ми го покажеш. Ок е тя да отвърне разбира се. Дори е препоръчително, но тук ключовата дума е Тя. Дори да го Тя да го убие, аз бих я оправдал ако нещата стоят по начина по който ги описва автора. Да пращаш друг да ти върши работата е обаче жалко. За справка погледни синеоката от горните постове. Има ред американски "случки" на жени убили насилника си и оправдани. Има и ред такива който са използвали някой друг за инструмент и са загазили. Това го казвам само като странична част от общата картинка.

Последно ще те попитам, на какъв човек ти приличам ?

anonymous708973
12-21-2014, 11:43
Абе, човек, ти сериозно ли вярваш, че ти да удариш жена и жена да те удари е едно и също??
Наистина? Тя не е физически способна да отвърне със същата сила!
Това е същото като да ти кажат "полети", ами не можеш, нали?

draid
12-21-2014, 12:00
Наистина ли ти е толкова бедно въображението, че да продължаваш да обясняваш как пряката физическа разправа е единственият начин да се защитиш или да не седиш и да чакаш да те тъпчат ?

Mr.Killer
12-21-2014, 19:02
Абе, човек, ти сериозно ли вярваш, че ти да удариш жена и жена да те удари е едно и също??
Наистина? Тя не е физически способна да отвърне със същата сила!
Това е същото като да ти кажат "полети", ами не можеш, нали?

http://prikachi.com/images.php?images/671/7797671Y.jpg

Говори за себе си! :D

girlwithblueeyes
12-21-2014, 20:28
Абе вие двамата малоумни ли сте или на такив се правите ?! Абселютно никога и никъде в темата не съм споменавала че пращам приятелят си да бие бившият ми за удоволствие това кak ви го роди тъпите мозъци вие си знаете . Най-учтиво ще ви попитам вие ако видите някой да тормози гаджето ви ще го гледате и ще мислите за нещо различно от бой ли ?Ако е така и двамата сте смешни и жалки . Някойтам нито ходя гола нито мутрея когато се случи това с побоя приятелят ми ме защити или може би трябваше да гледа отстрани ?!

RapExotic
12-27-2014, 19:19
Благодаря на всички отговори! Момичето е на майната си на около 600км от мен. Не може да разчита на мен.

Само на мен ли ми се струва, че "жертвата" в случая е най-голямата хитруша в цялата тази ситуация? Ти виждал ли си го въобще тоя пич/лайно, който я заплашва или вярваш единствено на това, което тя ти казва? Цялата история ми се струва доста хипербулизирана. Според мен тя ви разиграва и двамата и не иска да излизате заедно за да не се разчуе, че ходи с друг и да си развали отношенията с него. Явно връзката им не е съвсем приключила, а пък теб те използва за разнообразие. И това го казвам от опит.

Не е логично жена, подложена на такъв терор да си мълчи, да споделя всичко това с човека, в който уж е влюбена и да му казва да стои на страна и да не се бърка. И още повече да ти казва да се откажеш докато е време. Все едно ти казва "Ти си путка, неможеш да ме защитиш, но си те обичам все пак". Това не е поведението на една влюбена жена.

Ако толкова те харесва и предложи да дойде да живее при теб. Ако откаже и предложи ти да се преместиш при нея за известно време. Хвани я за ръка и я изведи навън. Покажи и, че няма от какво да се страхува докато е с теб. Нека всички видят, че тя е с теб. Ако този факт я притеснява значи има нещо гнило в нея.

Човек е много склонен да вярва на този, който се представя за жертва и подсъзнателно да се опитва да се представи като герой пред нея. Особенно мъжете.