PDA

View Full Version : Какво мислите за онлайн магазините за хранителни добавки?



denev
12-10-2014, 12:05
Здравейте,

първо искам да започна от там, че вече от две години не съм тийн, но просто си останах фен на този форум от малък. Тук искам да вметна, че ще задам въпрос за нещо, което не препоръчван на никого под необходимата възраст (или поне близка на моята).

Предполагам някои от вас са си купували протеини и други добавки от интернет. Там предполагам възможността да вземете нещо фалшиво е по-малка тъй като там има кутии, опаковки, база за сравнение и други белези, които помагат да разпознаете фалшификата. Само, че аз мисля за нещо по-сериозно, като имам ясен план за безопасната употреба на анаболи. Вече месеци чета източници (не български) за това как и каква химия да взема. Надявам се тук да има някой с опит в това, който да сподели доверен източник за такива в интернет. Един приятел ми препоръча Спортна Аптека, каза че е негов приятел, който лично взима анаболи и ми обясни как и от къде ги внасят. Всичко ми звучи ОК, но искам да сравня цени, марки с друг сайт. Та плс помагайте ако имате идея. Като цяло мисля за стромба (http://sportnaapteka.com/%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d0%b1%d0%be%d0%bb%d0%b8-%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%be%d0%b8%d0%b4%d0%b8/%d1%81%d1%82%d1%80%d0%be%d0%bc%d0%b1%d0%b0-%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d1%81%d1%82%d1%80%d0%be%d0%bb-%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b7%d0%be%d0%bb%d 0%be%d0%bb/) с някакъв тестостерон от този разтворения във вода (не се сещам точно как се наричаше) суспензия беше май.

Rakshy
12-10-2014, 15:48
Не съм взимал нищо, тъй като още съм тийн и не искам да експериментирам толкова рано, но мнението ми е, че не можеш никога да си сигурен дали не са ти пробутали някакви боклуци. Не знам дали е по-сигурно да си ги вземеш от онлайн магазин, или да ги купиш на шано от някой от залата.

А и сигурен ли си за комбинацията стромба + тест?

denev
12-10-2014, 21:46
Имам да почета още докато съм сигурен в каквото и да било. И да, най-добре да питам някой, който взима за да съм напълно сигурен.

Странното е че навсякъде пишат различни неща, чета и много източници на английски и пак информацията супер много варира. Самите хора нещо не са наясно и това е причината толкова време да се колебая за да не направя някоя глупост.

А особено българкските сайтове - там направо ти казват, че хляба е по-безвреден. За това и от спортна аптека ми вдъхват доверие защото са доста обективни и препоръчват много разумна употреба на анаболите, а не като другите - давайте здраво, станете машини. Дано ако реша да взема от тях и да са толкова добри и от към качество на продуктите, както и в писането на сайта.

Rakshy
12-10-2014, 22:56
Моя съвет би бил да се консултираш с лекар или с някой опитен зобаджия :D

Пишат различни неща, защото в повечето случай имат досег до различни вещества. Казват му, че е едно, а то е нещо напълно различно.

Виж какво ти пращам на лично.

SonataArctica
12-11-2014, 00:46
Интересно ми е какъв ще ти бъде режима на прием?
Както каза Rakshy консултирай се с личния си лекар за това от къде и каква стромба ще бъде подходяща за теб. Също така и в някои фармации продават и бих казал, че от там би било най-сигурно. Чувал съм добри отзвиви за Спортната Аптека, но не познавам някой да си е взимал стромба от там. В градът ти със сигурност има някой културист, който е доста навътре в нещата. Не разпитвай "батките" от фитнеса, защото там кой знае какво ще те посъветват.

88
12-14-2014, 16:07
Ако не си изкарваш парите в бодибилдинг - не зоби. Плюс това ако тия дето зобят първо са тренирали няколко години и са стигнали плато в развитието си. Първите години съвсем спокойно можеш да си качваш здраво мускул съвсем натурално стига да ти е добра храната и почивката.

п.п. 90% от химията в България е менте

Rakshy
12-14-2014, 17:44
Чак 90 не, но всичко зависи от къде я купуваш.

prosto_chovek
12-31-2014, 11:52
Онлайн магазини - бих се доверил само на 2, като няма да ги казвам, защото поне единият е достатъчно популярен. От там бих си купил единствено протеини, въглехидрати и аминокиселини. Но винаги предпочитам да си ги купувам чрез инструктора във фитнеса.
На 22 не ти препоръчвам никакви стромби, метани, синтоли и тем подобни боклуци. Даже директно ти казвам - не го прави.
От онлайн магазин не си купувай химия.
Ако толкова много ти е зор да си докараш евентуален хормонален дисбаланс за сметка на 50 санта бицепс закратко, първо се консултирай с лекар - андролог, на когото трябва да занесеш предварително направени хормонални изследвания, както и да му дадеш информация за всякакъв друг тип добавки и медикаменти, които употребяваш, да седнете с него и да направите стриктен план, който да следваш без отклонения за съответния препарат (щото примерно стромбата може при теб да е по - малко подходяща от друг вид зоб), както и да имаш план за излизането от цикъла, като имай наум всичките последствия, които може да имаш след него.