PDA

View Full Version : Как да напълнея ?



muhatacece
12-11-2014, 00:12
Здравейте. Миналата година бях висок 1,63 и тежах 52 кг., и бях леко закръглен точно по това време, а сега съм 1,73 и пак тежа 52 кг. и съвсем леко спадам към категорията-слаби. Та искам да ви попитам как да напълнея, освен с многото ядене, това го знам.
На училище няма нормална храна, има "Гала", но никой не ходи на нея, а не искам сам да ходя, та ходим в училищното и ям хотдог. Той представлява хлебче с кренвирш. Малко е и не ми стига да ме държи цял ден. В нас най-вероятно да има маргарин, сирене, яйца, някой друг салам, кренвирши и тва е като се замисля за ядене след даскало. Ппц дядо ми ходи до "Бай Бисер" и ми взима някоя друга закуска. За вечеря всичко си е нормално, някоя манджа, боб и т.н. Това не ми е проблем. Та какво да направя, за да дигна поне до 55 кг. постоянни ? Да, и тренирам кик бокс. Положението ми в момента е такова, че трупам някой друг мускул от тренировките, но не качвам кила .

redbul2
12-11-2014, 20:24
Колко пъти седмично ходиш на тоя кикбокс и колко продължава една тренировка? Можеш да опиташ и с фитнес два пъти седмично.
Купи си пакет с овесени ядки и нагъвай като си у дома. Доста са калорични. Яйца и сирене също е добре, ако няма месо всеки път.

muhatacece
12-11-2014, 20:53
2 пъти в седмица, по час и половина

redbul2
12-12-2014, 20:35
В такъв случай можеш да прибавиш още една или две тренировки седмично във фитнеса. Ако не ти е финансов проблем заедно с кикбокса.
В случай, че си под нормата, залягай на яденето, тестените храни дават много калории: макарони, юфка, кус-кус, банички, повече хляб. Десерти-макарони на фурна, мляко с ориз, мляко с грис, ашуре. А класика в жанра за трупане на мускулна маса е пиле с ориз. Това е любимото ястие на големите културисти. :)

muhatacece
12-12-2014, 23:40
Ем, явно здраво трябва да се нагъва :D
Аз съм почти сигурен, че до 1-2 учебни години ще дигна около 10 см. още, но няма да е изведнъж. Аз раста постепенно, та проблем ли е това ? Бях толумбичка, дигнах 10 см. и станах клечо .. Аз в момента още раста. Толкос пари няма, че да си избирам какво да ям за вечеря и т.н., но пък на даскало мога да ям тестени храни, на обяд обаче какво да ям, когато съм в нас ?

Rakshy
12-13-2014, 21:59
Мисля че Сократ беше казал: "Знанието е във всеки един от нас, важни са въпросите, с които ще го изкараме на яве" или нещо от този род. Но твоите въпроси са некст левъл кретенски... Как да напълнееш? Като ядеш повече. ТОЛКОВА просто е.

Нямаш средствата да си позволиш тези велики бодибилдинг режими, и? Колко хора са ставали по-силни и по-големи на кретенски режими?
Roman "Rex" Fritz е IFBB PRO и като е бил малък познай какво е ял докато е тренирал? Ябълки. И това е преди да има пари за стероиди, добавки, качествена храна. Човека е тренирал и е ял, щом той може да го направи, значи и ти можеш.


Всички растат постепенно... Не можеш да си легнеш 1.50 и да се събудиш 2.10... Радвай се, че растеш така и използвай този пик на хормон на растежа. Яж квото имаш по много. С времето ще видиш на къде вървят нещата, може би до тогава вече ще можеш да работиш и да си позволиш по-добър хранителен режим. (освен ако не си под 16, защото не написа на колко си, ама щом пишеш от къде пазарува дядо ти явно си под 16)

88
12-14-2014, 17:04
Храненето ти е плачевно. Забрави ги всички тия маргарини, хот-дози, салами, кренвирши... Трябва да ядеш, много да ядеш, но качествена храна. Месо, яйца, извара, риба. Всеки ден яж някакви ядки, фъстъците са евтини и имат много протеин и мазнини в тях - ще те изстрелят. на училище можеш да си носиш в купичка 2-3 пържоли с варен ориз.

LG (life is good)
12-14-2014, 17:23
мноо си смотан бе, човека ти казва че е ученик и няма пари ти му изреждаш храна за по 20-25лв на ден

88
12-14-2014, 17:54
мноо си смотан бе, човека ти казва че е ученик и няма пари ти му изреждаш храна за по 20-25лв на ден

Първо си оправи отношението, защото това не ти е чат.

Всеки ученик може да говори с родителите си относно храненето си и наличната храна в хладилника. Ако родителите му не могат да му осигурят изброената храна е друг въпрос. Също така не става въпрос за 20-25 лева на ден, а за 8-10 лева. Знам го защото аз самия се храня по този начин.

muhatacece
12-14-2014, 23:47
Ем, начи ше си ям по много от нещата, които ппц ям. Това е :D Благодаря на всички

redbul2
12-15-2014, 19:24
Ами да. Това е на практика зърнената диета. :D Освен това да не забравяме изварата като протеинов източник

muhatacece
12-16-2014, 00:15
А задължително ли е, за да се напълнее тая извара ? btw мразя го тва

AngelBelchev
12-16-2014, 07:36
Изварата е важна заради казеина в нея. Това е бавноусвояем протеин, който ще храни мускула докато спиш. Друг вариант е да си вземеш от магазин за хранителни добавки някакъв казеин.

88
12-16-2014, 11:36
Изварата е важна заради казеина в нея. Това е бавноусвояем протеин, който ще храни мускула докато спиш. Друг вариант е да си вземеш от магазин за хранителни добавки някакъв казеин.

В изварата няма казеин. Изварите са суроватъчни, съответно и протеина в тях е суроватъчен - най-бързо усвоявания. протеин.



muhatacece, не ти е нужен казеин за нощем, просто яж здраво, лягай си с пълен корем. Усвояването на протеина от храната става много бавно, примерно протеина от месото се усвоява по 10 грама за час.

AngelBelchev
12-16-2014, 12:19
В изварата няма казеин. Изварите са суроватъчни, съответно и протеина в тях е суроватъчен - най-бързо усвоявания. протеин.



muhatacece, не ти е нужен казеин за нощем, просто яж здраво, лягай си с пълен корем. Усвояването на протеина от храната става много бавно, примерно протеина от месото се усвоява по 10 грама за час.

Минавам само да кажа че това, което си написал, са пълни глупости.
1. В изварата има казеин, при това е около 80% от протеина вътре.
2. Какво ще рече "суроватъчния протеин е най-бърз". Какво значи това? Да не би да има само един вид суроватъчен протеин? Суроватъчния хидролизат е най-бързоусвояемия, суроватъчния изолат е след него, а най-бавната суроватка е концентрата.
3. Твърдението, че не му е нужен казеин вечер, е невярно. Ще ми се да разбера как казеина (без значение под формата на прах или извара) е ненужен при условие, че храни мускула с чист протеин?
4. Ако просто яде здраво и си ляга с пълен стомах, освен ако човека не е типичен ектоморф, ще започне да натрупва подкожни мазнини при това с бързи темпове - това се случва с особена сила когато лягаме с "пълен корем" и микса от мазнини и въглехидрат тормозят панкреаса ТОЧНО когато най-малко ни е нужно. Лягай си с пълен стомах без да те ебе какво ядеш и те чакат инсулинови пикове. Прочети за функцията на панкреаса и инсулина...
5. Усвояването на протеина от храната става както много бавно, така и много бързо. Най-бавноусвояемото месо е свинското - около 5 часа; телешко към 3-4 часа, агнешко - 3, пилешко към 2, риба - 1 час. Усвояването МОЖЕ БИ ще отнеме и 10 часа... стига човека да има някакви сериозни ензимни проблеми.

П.С. Най-голямата грешка ако човек иска здраво и стройно тяло (без значение от пола) е да се натъпче здраво преди лягане. Факт.

88
12-16-2014, 12:26
Аз знам, че казеина отива в сиренето или кашкавала, а в изварата отива суроватката.

AngelBelchev
12-16-2014, 12:47
Протеина в млечните продукти (мляко, сирене, кашкавал, извара и т.н.) е основно казеин. А ако все пак човека трудно усвоява протеините, може да вкара папаин и/или бромелаин под формата на хранителна добавка или ако не му се занимава с хапчета - директно под формата на плодове - папая и ананас. Тези два ензима доволно забързват разграждането на белтъците, напълно безвредни са и не може да се предозира с тях.

AngelBelchev
12-16-2014, 13:18
Muhatacece, ти пак ще качиш маса ако лягаш с пълен стомах дивотии поради факта, че инсулина е по-анаболен (анаболен = растежен, изграждащ) хормон от тестостерона, но освен мускули, изгражда и много голямо количество мазнини.
Добър съвет, който мога да дам ако искаш да усвояваш максимума от приетия протеин, е да повишиш алкалността в тялото си. Това става супер лесно като гледаш да ядеш храни, които са с висока PH стойност; PH е водородния показател, с който измерваме киселинността на някакъв воден разтвор. Вода има във всичко, което ядем, демек ВСЯКА храна, която приемаме, има определена киселинност. PH7 е неутрално, пример е чешмяната вода. Под 7 всичко е киселинно, а над 7 - алкално. Общо-взето храните, които бълва хранително-вкусовата промишленост, разбирай processed foods, са доста киселинни и обратното - естествените непреработени храни са по-алкални. Има и изключения разбира се.
Ще приложа една таблица с киселинността на random различни храни за да добиеш сметка с какво се храниш и как променя киселинността в клетката. http://www.trans4mind.com/nutrition/AirWaterLife-FoodImpactOnBody-pH-Chart.png
По-висока стойност на PH в тялото ти означава, че повече от приетия протеин ще отива за изграждане на мускули. По-ниска стойност на PH - преди протеина да отиде за градивен материал на мускула, голяма част от него ще отиде за балансиране на PH. Например човек, който яде по 500г месо на ден в продължение на 2 месеца и пие вода, ще натрупа значително повече чиста мускулна маса отколкото човека, който пак яде по 500г месо дневно, но пие газирано, бира и прочее. Бирата е с PH около 4.5, водата е 7. От 7 до 7.1 разликата в киселинността е двойна. От 7 до 7.2 е тройна. Демек бирата е 25 ПЪТИ по-киселинна от водата.
Между другото не е скъпо човек да се храни със смислени храни. От опит казвам, че излиза дори доста по-изгодно. Проблема е волята и спазването на тия правила :)

Rakshy
12-16-2014, 13:55
@AngelBelchev Евала, добра информация (y)

muhatacece
12-16-2014, 21:08
Благодаря на всички, които ми отговориха. Ще се опитам да спазвам тези правила :)

duparinka
12-29-2014, 23:10
Търсите природни продукти, които да ви помогнат да се чувствате и да изглеждате по-добре? Открихте ги! Форевър Ливинг Продъктс предлага висококачествени продукти за здраве и красота. Компанията е разработила гама от напитки с алое вера и козметични продукти, които позволяват на милиони хора по света да се докоснат до забележителните свойства на това растение и благотворното му въздействие върху цялото тяло. Прибавете към тях разнообразните хранителни добавки и продукти от пчелния кошер и ще получите цялостна система за постигане на по-добро здраве и красота.
Koито има интерес към продуктите нека ми пише за повече инфо и цени: 0883494378 filis.m@abv.bg
За хора, който искат да си докарват допълнителен доход чрез Форевър Ливинг Продъктс могат да се обръщат също към мен.
Доставки за цялата страна, а в София и налично може.
http://www.flp.bg/bg/Products_Supplements_bg.htm

prosto_chovek
01-03-2015, 11:13
Маса се прави на маса. Аз лично блъскам по 2800 - 3000 калории на ден, като въглехидрати само след тренировка. И така.

stamen_15
01-05-2015, 02:11
Аз съм 182-183 см и съм 58 килограма, мога да кажа, че съм бил може би най-сериозният от цялата компания от към хранене, имал съм много време за хранене и всичко, но уви само аз на прогресирах от всичките който тренирахме, не си само ти пичага тренирай си, ако не стане не стане, нема да се метаме от балкона я.Прави това което ти е кев и да не ти пука :)

Rakshy
01-05-2015, 14:52
Аз съм 182-183 см и съм 58 килограма, мога да кажа, че съм бил може би най-сериозният от цялата компания от към хранене, имал съм много време за хранене и всичко, но уви само аз на прогресирах от всичките който тренирахме, не си само ти пичага тренирай си, ако не стане не стане, нема да се метаме от балкона я.Прави това което ти е кев и да не ти пука :)


Не искам да казвам голяма дума, ама не възможно да си със сериозно хранене и да не качиш килограми. Може би представата ти за "добро" хранене е доста невярна.

prosto_chovek
01-05-2015, 18:01
Аз съм 182-183 см и съм 58 килограма, мога да кажа, че съм бил може би най-сериозният от цялата компания от към хранене, имал съм много време за хранене и всичко, но уви само аз на прогресирах от всичките който тренирахме, не си само ти пичага тренирай си, ако не стане не стане, нема да се метаме от балкона я.Прави това което ти е кев и да не ти пука :)

Ще ти дам един съвет. Пресметни 66+(13,7*килограмите ти)+(5*183)-(6,8*(твоите години)). Резултатът умножи по:
ако не тренираш по 1,2;
ако тренираш 1-3 пъти седмично по 1,375;
от 3 до 5 пъти в седмицата по 1,55;
Ако тренираш над 5 пъти седмично по 1,725;

Това е ориентировъчно колко калории имаш нужда да приемаш. Ти искаш да качиш. Аз бих те посъветвал да добавиш към резултата +200 до 300 калории като начало.

50% от калориите ти да бъдат въглехидрати (не говоря за пастички), като тези 50% като числова стойност ги делиш на 4 - толкова грама чист въглехидрат приемай на ден;
30% да бъдат протеини. Отново полученото делиш на 4 - толкова протеин чист да ядеш на ден;
20% мазнини, само че този път делиш на 9;
Разделяш получените стойности на 3 до 6 хранения за ден, като аз лично бих сложил в твоя случай по - голям процент от дневните въглехидрати следобед. Това е режим за покачване на килограми. Желателно е да тренираш, докато си на него, за да не се омазниш, макар че ти трябва малко поне на теб.

Та сега си направи труда един ден да сумираш от етикетите на храните, които ядеш, общия брой калории, но и общия брой белтъчини, въглехидрати и мазнини поотделно, като захарта, която винаги е отбелязана, я смятай отделно. Ако получената сума е по - малка от нужните ти по формулата ориентировъчни калории на ден, без да добавяш 200 300 отгоре, ето ти причината да си така. Аз лично залагам, че се храниш главно с боклуци с ниска хранителна стойност и на ден повече от 1200 ккал не приемаш, да видим дали ще позная :)

Black SyM Bellamy
01-05-2015, 18:19
;) отваряш хладилника на BB-foruma и там има всички видове храни и всичко което съдържат и ще се оправиш по-лесно....поне аз се оправих по-лесно с него защото има всичко и не ти тряя се ровиш толкова много,но все пак си отдели 1/2часа :Д

AngelBelchev
01-06-2015, 07:06
http://nutritiondata.self.com/
Това е най-подробния сайт в интернет, където човек може да види какво има във всяка храна във всякакво състояние. Пълен хранителен профил.