PDA

View Full Version : VIVACOM Динамично IP



problem33
12-11-2014, 02:19
Добър вечер, значи бях на модем от 6 години и след всеки рестарт на модема се сменяше ип то, днес обаче дойдоха хора и ми смениха кабелите на някакви нови оптични и смениха и модема, сега обаче след рестарт не се сменя ип то ми, обадих се на оператор и той незнаеше, каза, да го рестартитрам и той ще сменил сесията ръчно и ест се смени ип то, след това без той да бара сесията го реснах , но пак не се смени, после отиде да пита явно някой, и каза, че на оптичното било така, че на 2-3 дни автоматично се сменяла сесията, демек, на 2-3 дни ако го ресвам ще се сменя и ип-то, някой има ли запознат, и след като е вече с новите кабели, , защото чак днес ми смениха нета на оптика, наистина е по бърз, но дали това с ип то е така както каза този оператор, защото и той не знаеше сякаш, при някой който е с оптика на виваком и е проверил, да каже, дали му се сменя след всеки рестарт или на сесия 2-3 дни от там като се обновила, защото аз искам да си ми е както сега след всеки рестарт да се сменя....

dimitar_ak
12-11-2014, 06:12
Адресът ти е динамичен, но т.нар. lease (времето за заемане на адрес) се определя от настройките за DHCP, които е направил доставчика. Ако е задал по-дълъг lease дори и след рестарт ще вземеш същия адрес.

problem33
12-11-2014, 12:40
Адресът ти е динамичен, но т.нар. lease (времето за заемане на адрес) се определя от настройките за DHCP, които е направил доставчика. Ако е задал по-дълъг lease дори и след рестарт ще вземеш същия адрес.

Смисъл, след тази оптика която ми сложиха, от тогава са тия нови настройки към доставчика , така ли? няма да може да е като преди ? Уж ми казаха, че на 2 дни се обновява от там сесията и при рестарт на 2 дни ще се сменя , сега като звъннах ми викат, на 8 часа се обновява, ако 8 часа ви е спрян модема се раздава ново ип. кое от двете е и кога ще се раздава нямам идея някой знае ли? - 8 часа на изключен модем и ще се смени или 2-3 дни при рестарт и от тяхна страна уж че на толкова дни се обновявала сесията, кое от двете е цццц единия ми каза едната другия другата информация, на коя да вярвам

anonymous908491
12-11-2014, 13:38
Статичния е по-скъп и добър, а той реве за динамичен.