PDA

View Full Version : Срамежлива или не ме харесва?



Thinker1
12-11-2014, 23:35
Здравейте!

От известно време хлътнах по едно момиче. Познавам я от около година, като съм имал много хубави разговори с нея и на моменти ми се е струвало, че си пада по мен (и една приятелка, която ни е виждала отстрани, ме убеждава в това), но понеже не бях така хлътнал по нея и принципно съм доста ангажиран, все не се решавах да предприема нещо сериозно. От скоро обаче започнах да си втълпявам, че "тя е жената" и уж отношенията ми с нея вървяха много добре, докато преди около седмица не излязохме на парти в обща компания. Още тогава вече не усещах някакво особено отношение към мен, каквото друг път бях долавял. От онази вечер насам, почти не е комуникирала с мен, дистанцирана е и като цяло се държи студено. Засякохме се веднъж- попитах я да не би случайно да ми е обидена, на което тя лаконично отговори, че не е. Опитах се да завържа нормален разговор и съжалих. От тогава не съм я виждал дори във фейсбук. Бих се отказал, ако ставаше дума за нормално момиче, но не съм сигурен дали просто не ме харесва или нещо я е притеснило, тъй като тя принципно е много срамежлива и същевременно интелигентна. Възможно ли е онази вечер така драстично да е променила отношението си към мен, или в главата й се случва нещо сложно? Евентуална издънка би могъл да е фактът, че се понапих (което правя изключително рядко), но пък се държах добре с нея и дори я изпратих до вкъщи. Възможно е да съм казал/направил нещо, за което да нямам спомен, но какво толкова би могло да причини такъв внезапен разрив в отношенията ни? Такива моменти ме карат да се чувствам обречен на вечна самота, а наистина имам желание да ми се получи с това прекрасно момиче.

marilyn
12-11-2014, 23:40
Може да те е харесвала, но като е видяла, че известно време ти не си предприел нищо, да е решила да се отдръпне.

FemaleEyes
12-12-2014, 02:28
Видяла е че си грозен и те е зарязала... какво очакваш.

Thinker1
12-12-2014, 07:56
Видяла е че си грозен и те е зарязала... какво очакваш.

Проблемът е, че не виждам логика да ме познава от година и изведнъж просто така да реши, че съм грозен. Пък и тя не е толкова повърхностна и ако ме е харесвала, не е било само заради външния вид.

Как да я накарам да "излее" чувствата си?

Niakoitam
12-12-2014, 08:41
Хубава тема. И аз търся отговор на този въпрос въпреки,че вече станах пенсионер. :D Та ще следя изкъсо тази тема и се надявам да се развие повечко.

При мен например една девойка в едно заведение сама ми се набута в ръцете.После в изключително редките моменти,в които се засичахме в продължение на няколко месеца и се случваше да ме заговоря,защото аз мога и да съм доста срамежлив пък и физиономии от един път още повече на приглушена светлина почти не запомням,та даже и разни кръшни танци въртяхме в един момент,а...не пожела дори да ми приеме поката във фейсбук въпреки,че нейната най-добра приятелка,с която се бях засичал точно веднъж го направи.Жени...ходи ги разбери.
И този случай не е като да ми е единственият такъв.
Дори мога да кажа че и в момента съм в някаква подобна ситуация като усещането при теб за известна студенина от човек,който преди съм усещал,че има желание и би направил едвали не всичко за продължим да си общуваме обаче поне на думи няма абсолютно никакъв проблем и сега... :)
Единственото,което ми идва на ума е че просто вече с времето е сменила обекта на желанията си и се е хванала за друго "клонче",а може и направо да си е тръгнала с някого,за когото ти не знаеш или пък просто е видяла в теб някакво качество дето не може да преглътне. А може и просто да те е искала само за веднъж и да си изпуснал момента. :)

Santa Cruz
12-12-2014, 10:30
Може да те е харесвала, но като е видяла, че известно време ти не си предприел нищо, да е решила да се отдръпне.

Ето това никога няма да разбера защо, вие жените, го правите...


По темата:А сигурен ли си, че на партито не си се нарязал като свиня и тя не се е разочаровала? Дори да не си се напил чак толкова, има много варианти: може несъзнателно да си флиртувал с други и тя да ви е видяла, може да си показал вреден навик, който тя да не харесва (да те е видяла да палиш цигара, да излизате навън за джойнта, или както пее Явката, да си влязъл в кенефа и да си се върнал с насълзени очи). Точно на парти може или да започне една връзка, или целия флирт да пропадне, защото когато си под влиянието на алкохол/наркотици, или ставаш много добричък и си показваш най милата страна (като мен, което ме дразни, макар така да станах толкова близъък с най-добрата си приятелка), или доброто, трезвено момиче те вижда като пълен урод.

Sirona
12-12-2014, 13:13
Ето това никога няма да разбера защо, вие жените, го правите....

Жените харесват уверени мъже. Ако да речем някой 2 месеца ми прави намеци, че ме харесва, но нищо повече...еми много ясно, че ще се отдръпна. Доста отдавна трябва да си установил, че за една жена е много по-важно човекът до нея да е мъж на място, отколкото да е Мистър Свят например :D
Авторе пробвай още един път да поговориш с нея, но директно - така и така, харесвам те, искам да стане нещо между нас, ти как мислиш.

Niakoitam
12-12-2014, 13:49
Жените харесват уверени мъже. Ако да речем някой 2 месеца ми прави намеци, че ме харесва, но нищо повече...еми много ясно, че ще се отдръпна. Доста отдавна трябва да си установил, че за една жена е много по-важно човекът до нея да е мъж на място, отколкото да е Мистър Свят например :D
Авторе пробвай още един път да поговориш с нея, но директно - така и така, харесвам те, искам да стане нещо между нас, ти как мислиш.

Да,затова стана въпрос в един разговор наскоро.Не е зле да се научим и мисли да четем.Защото ако въпросният мъж реши да хване жена дето не го ще от вратата за краката както се казва или поради някакви причини е решила,че иска просто да са си приятелчета, ще има разни неща от сорта на: "Ебаси и нахалника;тоя пък какво се бута; ти го искаш за приятел,а той иска да ти се намъкне в гащите и т.н.В противен случай пак не е както трябва. :)

lamattitude
12-12-2014, 13:53
Да,затова стана въпрос в един разговор наскоро.Не е зле да се научим и мисли да четем.Защото ако въпросният мъж реши да хване жена дето не го ще от вратата за краката както се казва или поради някакви причини е решила,че иска просто да са си приятелчета, ще има разни неща от сорта на: "Ебаси и нахалника;тоя пък какво се бута; ти го искаш за приятел,а той иска да ти се намъкне в гащите и т.н.В противен случай пак не е както трябва. :)

Браво бе, този... Напълно те подкрепям в това ти изказване.
Смея само да добавя към твърдението на колежката, за да е 100% истина - "Жените харесват уверени мъже, АМА НЕ МНОГО СЯ АКО МОЖЕ !!! " :D

Sirona
12-12-2014, 14:30
Е сега...аз не говоря за тия мега нахалните дето не разбират от "не" :D Ама то си е вярно, че на нас малко трудно се угажда xD

per-dead
12-12-2014, 14:38
Видяла е че си грозен и те е зарязала... какво очакваш.

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/568748-%D0%94%D0%B5%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D1%8A%D0%BC-%D0%95%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D 1%8F%D0%BC-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%8A%D1%82
Абее, и ти не си май много хубав.

Авторе, жените са по-сложни и от висшата математика. Изчакай малко. Ако я засечеш някъде, попитай я на какво се дължи това държание. Ако не ти даде точна причина, проблема си остава изцяло неин. Пък и не е единствената риба в морето.

tori
12-12-2014, 14:53
Ето това никога няма да разбера защо, вие жените, го правите...
Като виждаш, че си впрегнал всичките си усилия да вземеш интереса на някого, а той се държи чисто приятелски, е абсолютно нормално да спреш да комуникираш с него. Не че нещо, но аз на това му викам самосъхранение. Да влагаш чувства и време в нещо, което не си заслужава, е най-малкото глупаво. Момичето на автора явно се е усетило, не я осъждай.
Авторе, пробвай да говориш с нея и да споделиш какво чувстваш, пък квото стане. И да се съберете, и да не се - все тая - не е единствена.

liliie
12-13-2014, 06:16
Може би не и е харесало че си се понапил, не виждам друг отговор на въпроса ти :) Говори пак с нея но не я притискай :)

Niakoitam
12-13-2014, 09:58
Като виждаш, че си впрегнал всичките си усилия да вземеш интереса на някого, а той се държи чисто приятелски, е абсолютно нормално да спреш да комуникираш с него. Не че нещо, но аз на това му викам самосъхранение. Да влагаш чувства и време в нещо, което не си заслужава, е най-малкото глупаво. Момичето на автора явно се е усетило, не я осъждай.
Авторе, пробвай да говориш с нея и да споделиш какво чувстваш, пък квото стане. И да се съберете, и да не се - все тая - не е единствена.

На мен пък ми се струва леко нелогично това. Така и така както казваш е впрегнала всички усилия....защо пък не реши да впрегне последното усилие да му го каже лично? И без това така и така вече е решила да се поотдръпва.Това малко на мен ми изглежда ала аз ти търчах по гъза един куп време,а сега ще ти го върна тъпкано.Щом вече ме харесваш тичай сега ти по моя. :)

А относно изказването на Sirona за увереността при мъжете....аз пък съм попадал на девойки дето обясняват как били се заигравали с мъже и колкото по-бързо клъввали по тях толкова по-бързо им ставали безинтересни. :)

tori
12-13-2014, 10:13
На мен пък ми се струва леко нелогично това. Така и така както казваш е впрегнала всички усилия....защо пък не реши да впрегне последното усилие да му го каже лично? И без това така и така вече е решила да се поотдръпва.Това малко на мен ми изглежда ала аз ти търчах по гъза един куп време,а сега ще ти го върна тъпкано.Щом вече ме харесваш тичай сега ти по моя. :)

Последно усилие? Че защо? Като не мога да грабна нечий интерес от началото, каква файда да цикля при един човек? Защо да заставам на челна стойка? Тук става въпрос за време (дори не за чувства), а времето не се връща. Не наваксваш. Знаеш ли, може пък девойката да е изпуснала толкова много читави момчета, циклейки в автора?!
Не ме разбирай погрешно - аз също хиляди пъти предпочитам да си кажа сначале какво имам към някого, дори не мога да крия като съм заинтересована, но не всички са директни като мен. Някои женски предпочитат да оставят първата крачка на мъжа, вместо да го дърпат към леглото едва ли не.

Niakoitam
12-13-2014, 11:13
Последно усилие? Че защо? Като не мога да грабна нечий интерес от началото, каква файда да цикля при един човек? Защо да заставам на челна стойка? Тук става въпрос за време (дори не за чувства), а времето не се връща. Не наваксваш. Знаеш ли, може пък девойката да е изпуснала толкова много читави момчета, циклейки в автора?!
Не ме разбирай погрешно - аз също хиляди пъти предпочитам да си кажа сначале какво имам към някого, дори не мога да крия като съм заинтересована, но не всички са директни като мен. Някои женски предпочитат да оставят първата крачка на мъжа, вместо да го дърпат към леглото едва ли не.

Ами не знам.На мен леко тъпичко ми изглежда така.Проявяваш,проявяваш интерес към някого и в следващят момент той вземе та прояви интерес към теб и ти:'Ама спокойно бе,то нищо не е станало." и т.н. и да се дърпаш.По добре кажи защо се дърпаш та да не се чуди и мае човека защо така си си променила изведнъж отношението.Отделно аз пък например обожавам мацките дето просто идват и те заговарят даже и без да те познават.Винаги съм имал желанието и аз да го притежавам това качество но не би...не обичам да се набутвам така на хората.Имаше преди време в едно кафене една сервитьрка дето ми пълнеше душата направо.Върши работа,какво върши,идва на масата на съвсем непознати хора...така,така,така влиза в теми без грам да ги познава,бъзика се и си се и разговора си върви ли върви.
А има и друго нещо.Вероятността една жена да ти каже сори пич,но те възприемам само като приятел и после да се отдръпне е много по-голяма отколкото това да го направи един мъж.Та и това си е малко рискована крачка ако не изкаш да си развалиш евентуално отношенията с жената,която харесваш. :) А дали се е държала напълно приятелски и мило с теб спрямо разбиранията и за приятелство или те е харесвала това може да каже само дадената жена.И винаги ако не я устрои нещо може пак да мине с номера:'Амааа ти какво си помисли,аз те уважавам и обичам,но само като приятел." И на мен ми е минавано с тоя номер навремето въпреки,че си говорехме на скъпа и на скъпи,понякога бягаше,понякога ми се мяташе на врата сама,един път разправяше на бъзик,че била бременна от мен,казвала ми е веднъж Обичам те и веднъж,че нямало да ме забрави,но мислела че я искам само заради секса.А да и веднъж да съм я бил цункал.А веднъж и аз я накарах да го направи,но по бузата,а тя ме целуна и по двете,след като уж ме беше отрязала.Виждал съм и друг такъв случай.Двама съученици къде в любов не се обясняваха и даже и на едно място в едно легло спяха въпреки,че съученичката ми си имаше гадже,а после,чух от нейните уста: 'Абе тия мъжете,ти ги имаш за приятел,а те само гледат как да те свалят.Изобщо не можеш да им се довериш"Та прави си изводите. :D

blue-baby
12-13-2014, 11:50
Може би не и е харесало че си се понапил, не виждам друг отговор на въпроса ти :) Говори пак с нея но не я притискай :)

+1

GuardianAngel
12-13-2014, 19:22
Дръпни я настрани,кажи и как се чувстваш право в очите,усмихни се и си тръгни.Няма какво да овърташ повече и да се чудиш пък тя ако иска ще ти отговори,ако ли пък не нали знаеш ''лаиф гоес он ''

LoadRunner
12-13-2014, 19:39
Проблемът е, че не виждам логика да ме познава от година и изведнъж просто така да реши, че съм грозен. Пък и тя не е толкова повърхностна и ако ме е харесвала, не е било само заради външния вид.

Как да я накарам да "излее" чувствата си?

Най вероятното обяснение е че си и бил резерва цяла година и най- накрая е видяла някой Брад Пит и се е отдръпнала "да не ти нарани чувствата". Аз съм бил резерва и знам кво е, по едно време се чувствах като личния и таксиджия ама без да ми плаща

strawberry88
12-14-2014, 01:01
Просто ѝ кажи как се чувстваш и ще разбереш. По-лесно е отколкото да се чудиш и маеш, не мислиш ли?

Thinker1
12-14-2014, 09:16
Просто ѝ кажи как се чувстваш и ще разбереш. По-лесно е отколкото да се чудиш и маеш, не мислиш ли?

Така ще направя, при първа възможност. Благодаря за съветите! Сблъсквал съм се с какви ли не проблеми, но женската мисъл е най-сложният от тях.

pipilotka1
12-17-2014, 11:16
С разговори и комуникация нещата винаги се получават.

FemaleEyes
12-18-2014, 10:34
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/568748-%D0%94%D0%B5%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D1%8A%D0%BC-%D0%95%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D 1%8F%D0%BC-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%8A%D1%82
Абее, и ти не си май много хубав.

Имам профилна снимка на момиче, ти как мислиш?

baby_baby
12-18-2014, 12:18
Не те харесва и за това така ти игнорира

RapExotic
12-27-2014, 14:11
За една година ако не си намерил начин да и покажеш намеренията си какво очакваш. Човек губи интерес за толкова време. Най-вероятно е срещнала нов човек, но не знае как да ти го каже.