PDA

View Full Version : ПРАВИЛНО ИЛИ НЕ



tochko
12-13-2014, 21:19
Здравейте, повечето от форума знаят, че целя покачване на ММ и съм много благодарен за съветите Ви!
Сдобих се с добавки но искам да попитам дали ги приемам правилно през деня. Изрично подчертавам, че се храня с качествена храна с повече белтъчини и вдигам щанги 3-4 пъти седмично. Ето какво и как приемам:

КРЕАТИН-2 хапа сутрин на гладно (6.00) (знам че е хубаво бърз протеин на гладно, но нямам възможност)
ПРОТЕИН-бавен-1 доза 1 час преди тренировка (в 17.00)
КРЕАТИН-2 хапа заедно с протеина
ПРОТЕИН бърз-1 доза след тренировка (в 19.30)
КРЕАТИН-2 хапа заедно с протеина
ПРОТЕИН-бавен-1 доза непосредствено преди сън

Обмислям прием на чай от бабини зъби по схема, но нямам много вяра в отварата . :D

Залагам на тренировка максимална сила, кръгове/повторения 3X8, 4X8, 5X8 с голяма тежест базови и едноставни упражнения. Щанги правя или преди борби/техника/кардио или само щанги. Имам напредък от към сила, но не харесвам външния вид на гърдите си, все едно не искат да растат, a работя здраво за гърди. Също така V формата ми е слабо изразена.

Резултати има, но поддържам този режим едва от 2 седмици, а креатин-а съм го включил от 1. Имам резултата в порастване и възстановяването е много добро, но искам да знам дали бъркам някъде, къде и мога ли да получа повече от тези добавки. Основният ми въпрос е ДАЛИ Е ДОБРЕ ТАКА? Благодаря много на всички от форума които ще коментират и се надявам да не съм Ви бил досаден :) .

Rakshy
12-14-2014, 09:38
Що не си взе креатин на прах? На амикс е 20 кинта за 500 грама, по-евтино от т'ва няма накъде :D
Протеина е важно да го съчетаеш с храненето. В много диети го има като "bridge meal". Идеята му е да е като междинно хранене. Касеина 1 час преди тренировка не мисля, че е уместно. По-добре го сложи към бързия след тренировка.

Не си прави труда да пиеш бабините зъби. Единственото, което ще получиш е малък boost в леглото...


А въпросните ти силови тренировки са типично бодибилдърски ;д Хем не са точно изразени за хипертрофия, хем не са и за сила като хората.
Момче от залата ми, самбист, прави големи кръгови тренировки. Клек, лежанка, гребане, бицепс, трицепс, рамо. По едно упражнение с по 3-5 серии тежки с не повече от 6 повторения. Вярвам, че 5х5 би ти свършило най-добра работа.

tochko
12-14-2014, 13:03
Rakshy , съжалявам че не уточних, но тренировките са кръгови, почти са същите като на тези които казваш че прави самбиста при теб. Работя за същите мускули. За бележка мога да намаля повторенията и да кача още кг, имам потенциал за още. Единствено не те разбрах за казеина, не искам да ги смесвам защото в нета пише че не е добре да се смесват бърз и бавен протеин в стомаха. Иначе мога да го вкарам преди или след обед като междинно хранене. За преди тренировка бавен въглехидрат мисля че ще е добре.

88
12-14-2014, 15:55
Следващия път си вземи креатин монохидрат на прах микронизиран Creapure. Аз имам 1кг на universal nutrition за 40 лева, ако искаш пиши на лично да ти дам сайта. Креатин приемам веднъж дневно по 3-4 грама цялогодишно.

Съвет от професионални бодибилдъри: не използвай протеин на прах, ЯЖ истинска храна. За тия пари дето ги даваш за протеин можеш да си вземеш таурин, цитрулин малат, бета аланин и кофеин на хапчета.


За сила се тренира с малко повторения, максимум 5-6, с много кила. Гърдите трудно се изолират и напомпват. Там трябва с по-малко кила и правилна техника, т.е. лоста да не ти стига чак до гърдите в долно положение и в горно положение да не изпъваш ръката до края, защото тогава се включва трицепса.

Rakshy
12-14-2014, 18:01
Не знам къде си чел, че е лошо, но аз четох точно обратното в bodybuilding.com че най-добрия протеинов шейк е с бърз и бавен протеин. Ти си решаваш.


За гърдите, смея да твърдя, че ако не правиш лежанка;кофи;флайс няма да имаш растеж.

Ако искаш да изпълняваш максимално ползотворно и с перфектна техника лежанката, ще използваш трицепса в пъти повече от гърдите. Плюс че ролята на перките също е огромна. Гърдите стават като второстепенен мускул, едва ли не. Ако ще целиш бодибилдинг тренировка вкарай и работа с дъмбели - горна и хоризонтална с дъмбели. Флайс - на машина, с кабели(кросолвър), с дъмбели...

tochko
12-14-2014, 19:50
До 88 съжалявам че ще те опровергая, но се сещаш че не мога и да стъпя на малкия пръст на професионален билдър откъм пари, лекари, режим. Те живеят за да тренират, иначе разбрах какво искаш да ми кажеш и наистина залагам на качествено месо, прясно и кисело мляко, риба. Що се отнася до креатина не знам какъв е проблемът във хаповете, моят си ми работи хубаво имам напомпване след трен.

Rakshy, що се отнася до упражненията за гърди трябва да поработя още върху техниката + още килограми. Аз работя с лежанка и флайс (хоризонтални и повдигнати) и кофичка с допълнителни 15 кг на кръста. Правя и диамантени лицеви или както там се казват. :D
Щом за шейка е вярно това, занчи трябва ги пия заедно казеин и бързия след трен и преди сън пак казеин.

redbul2
12-14-2014, 21:20
Основният ми въпрос е ДАЛИ Е ДОБРЕ ТАКА?
Да, добре е така. Добра схема си измислил. Само сутринта креатина може да се вземе с малко бърз въглехидрат за по-добро усвояване. Освен това след него яж, за да не дразни празния стомах. Бавния протеин (казеин) е добре преди тренировката. Така ще предпазва мускулите от разграждане, когато тренировката е по-тежка и натоварваща. Бавния протеин не подобрява анаболните процеси (като бързия) както някои смятат. А стопира катаболизма, разграждането.

За тренировките за сила са ти писали. Повторения до 5-6 са точно за сила. Слагай повече серии на базовиуте и по-малко на изолиращите упражнения. започвай с базовите и завършвай с изолиращите. Борба ли тренираш? Или някъв боен спорт? :)

88
12-14-2014, 22:35
До 88 съжалявам че ще те опровергая, но се сещаш че не мога и да стъпя на малкия пръст на професионален билдър откъм пари, лекари, режим. Еми като нямаш пари изпий прахчетата и след това си яж само храна. Вместо 3 хранения и 3 шейка яж 6 пъти. Креатин на прах си вземи защото излиза много по-евтино от капсулираната форма...

Rakshy
12-14-2014, 22:36
На него би му било много по-изгодно да си купи глутамин за преди тренировка. Ако ще цели спирането на катаболните процеси..
Аргументи мисля, че могат да се дадат и за двете неща - бавния преди и след тренировка. Просо избери 1 от двата варианта и го следвай. А приемането му преди сън ти е задължително.

88
12-14-2014, 23:14
Приема на глутамин орално не действа, доказано е множество пъти в изследвания.

tochko
12-15-2014, 12:22
Благодаря redbul2, след ставане аз използвам 1 лъжица мед и 20-тина минути след това креатина. Ще намаля още поврторенията и ще кача килограмите. Ходя на самбо и джудо <3.

redbul2
12-15-2014, 19:49
Ще намаля още поврторенията и ще кача килограмите.
Но преди това прави добро загряване. Щото колкото е по-голяма тежестта, толкова по-голям риск от травми има. За сила се правят малко повторения, но за мускулна маса е добре до 8-10. Добри спортове си избрал. Самбо и джудо са доста мъжки спортове за корави пичове. :) От тях определено ще заякнеш много и ще натрупаш доста мускулна маса, заедно с фитнеса.

tochko
12-16-2014, 12:53
Благодаря много :)