PDA

View Full Version : Кои слушалки да си купя?



Ouroboros
12-14-2014, 11:40
Здравейте. Ще си купувам слушалки. Ще ги ползвам предимно за домашна употреба и пътуване в автобус (пътувам два пъти седмично). Няма да дам повече от 30 лева за слушалки. Засега съм се спрял на следните модели:

#1

https://www.ozone.bg/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/p/h/philips-she3595-cherni_10.jpg

Характеристики:

На кабела има прикрепен панел с микрофон и бутон за пускане/спиране на разговори и плейлистата.

Чувствителност: 105DB
Честотна характеристика: 16Нz – 23 000Hz
Съпротивление: 32 Ω
Кабел: 1,5 m
Тегло: 17 g

Цена: 25 лева


#2

http://s1emagst.akamaized.net/products/64/63075/images/img290461_16042013103903_0.jpg


Характеристики:

Дизайн:In-Ear
Предназначение:In-Ear
Технология:С кабел
Честота (Hz):20 - 20000
Връзка:Жак 3.5 мм
Диаметър високоговорители (мм):9
Приложение:Multimedia
Съпротивление:24 ома
Микрофон:Не
Дължина кабел (м):1.2
Цвят:Зелен
Тегло:4 гр
Други:3 размера на възглавнички
Чувствителност: 100 dB
Капацитет (mW): 100

Цена: 20 лева


#3

http://s1emagst.akamaized.net/products/50/49885/images/res_1b435bca359c240fedf0ad886f61c213.jpg


Характеристики:


Дизайн:In-Ear
Технология:С кабел
Честота (Hz):12 - 22000
Връзка:Жак 3.5 мм
Диаметър високоговорители (мм):15
Приложение:Multimedia
Съпротивление:16 ома
Микрофон:Не
Дължина кабел (м):1
Цвят:Черен
Тегло:13гр
Чувствителност: 110 db
Неодимов магнит


Цена: 12 лева


Най-главно съм се насочил към първите два варианта, но и третият Не отпада. Давайте мнения.

npp
12-14-2014, 12:14
спорен въпрос, защото и трите модела са добри

има няколко важни фактора, които е добре да се вземат предвид

- честотният обхват, колкото е по-широк честотният спектър, толкова по-качествен звук

- импедансът, по-малкият означава, че ще работят (по-)добре на устройства с по-маломощен усилвател

- чувствителността, от това зависи силата на звука, колкото по-голяма е, толкова по-силен и динамичен звук

- видът според поставянето/лягането им в ушната мида, онези, които влизат в ушния канал изолират по-добре външния шум, и може да се чува добре при силен външен шум от минаващи моторни превозни средства

лично аз бих си взел някакви с по-нисък импеданс и с добра изолация от външен шум, защото с онези с по-висок импеданс не се чува добре например на разни mp3 player-и, пък и ако вървиш по улица с натоварено движение, музиката и въобще звукът от слушалките няма да се чува добре ако не са с добра звукоизолация

Ouroboros
12-14-2014, 12:50
В такъв случай, кои според теб са най-добри за моя случай - в шумен автобус.

npp
12-14-2014, 13:47
В такъв случай, кои според теб са най-добри за моя случай - в шумен автобус.

първите имат добри характеристики, вторите също не са лоши, а аз бих те посъветвал да гледаш кабелът да е гумиран, например на сони са с такъв, който е много издръжлив, докато проводниците на по-обикновения кабел лесно се прокъсват

JDeel
12-14-2014, 16:08
Тоя тип слушалки като първите две предложения как въобще си ги завирате в ушите?

Иначе честотните характеристики на трите предложения са на практика еднакви, по ред причини:

- ако някой въобще чува 20000 Hz, той ще е някое лапе дето никога не е ходило на дискотека.
- дори и да чуваш 20000 Hz, то самата музика няма звуци с такава честота. Което също така е вярно и за ниските честоти. Кой освен Pink Floyd ще записва в музиката си звуци и нива дето почти никой няма да чуе?
- дори и да имаш в музиката си такива пределни честоти, то надали mp3 плеъра ти е в състояние да ги подаде на слушалките
- а пък и дори до слушалките да достигат такива звуци, то навън в задръстванията едва ли ще ти пука.
- след всичко това, откъм данни за честотни характеристики всички слушалки го докарват. То дори да са до 16000 Hz по данни, сигурно биха свирили еднакво, особено като са такива "тапи" :)

LG (life is good)
12-14-2014, 20:04
Първите 2 модела са ужасни не са удобни и нищо не чуваш от околния свят. Най добри за мен са на apple earphones for i pod shuffle ама са по скъпи иначе по силен звук от слушалки никъде не съм чувал. В крайна сметка си взех тези
http://zora.bg/philips/she2670bl10/18908
преди 2 години за 20 лв сега явно са 10. Много са добри за ежедневна употреба гумирани и силен звук. Ползвам ги за телефона и мп3 плеъра.

npp
12-14-2014, 20:39
по-широкият честотен диапазон е отговорен за по-качествения звук, който в такива случаи е с по-висока резолюция, просто е по-отчетлив и динамичен, и басите са по-добри, иначе наистина човешкото ухо не може да възприеме (напълно) ултра високи и ниски честоти, но то е както с full hd екран, на който картини и кадри с високи резолюции като 1920*1080 се виждат по-добре, отклокото при екран 1024*768, а зависи и от mp3 player-а, защото онези с качествена аудио секция възпроизвеждат пълният диапазон от честоти

JDeel
12-14-2014, 21:29
по-широкият честотен диапазон е отговорен за по-качествения звук, който в такива случаи е с по-висока резолюция, просто е по-отчетлив и динамичен, и басите са по-добри, иначе наистина човешкото ухо не може да възприеме (напълно) ултра високи и ниски честоти, но то е както с full hd екран, на който картини и кадри с високи резолюции като 1920*1080 се виждат по-добре, отклокото при екран 1024*768, а зависи и от mp3 player-а, защото онези с качествена аудио секция възпроизвеждат пълният диапазон от честоти

Да де, ама не сравняваш слушалки с диапазони 200-2000 и 20-20000. В случая разликата между 12-20 долна граница и 20000-23000 измежду изброените слушалки е чисто маркетингова. По-голяма ми се вижда разликата в съпротивленията. 2 пъти по-ниско съпротивление = 2 пъти по-голям ток = вероятно ще свирят по-силно, ако плеъра може да си го позволи.

Аз съм за последните в списъка и по форма и по характеристики. Кабела едва ли е чак толкова недъгав. Когато аз бях ученик си купувах абсолютно китайски слушалки дето много бързо им се късаха жиците, но тези все пак имат марка. Е, добре е да е нещо по-дебело. Но по-вероятно е след време да им се залепят мембранките за магнита, щото с течение на времето се натрупват някакви магнитни частички отгоре :)

Kitty Bloom
12-15-2014, 07:09
Тоя тип слушалки като първите две предложения как въобще си ги завирате в ушите?
+1 :D
И аз подкрепям третия вариант. ;)