PDA

View Full Version : Украсихме ли вече?



prosto_chovek
12-14-2014, 17:34
Украсихте ли си вече вкъщи? Имате ли някакви оригинални идеи за коледна украса? От къде напазарувахте украшения или си изработихте сами? Давайте тук, че тази година ще украсявам сам, а досега не съм (винаги съм го оставял на другите). :D Който иска, може и снимки да добавя.

kalpazanka
12-14-2014, 18:27
Украшения пазарувам от левчетата- имам си традиция всяка година да добавям по нещо ново към елхата. Отделно от полилеите провесвам едни пластмасови снежинки различни големини с разни сребристи нишки по тях. Оп, и снимка намерих http://photos.podaracisofia.com//2012/12/Bila_snejinka_ot_Gifts.jpg
По дограмата не закачам нищо. Имахме звезди до преди няколко години на прозореца http://auction.bg/uploaded/1/000815/815130/thumb/bt815130.jpg обаче една лампичка като изгори, заминава на кино целият ред. И вече не е толкова ефектно... За 5 лева толкова, ама все пак... става ми криво и спрях да купувам.

sofie
12-15-2014, 07:56
Аз слагам само лампички, много ги харесвам. Създават ми празнично настроение.

sl1nceetoo
12-15-2014, 15:51
Украшения пазарувам от левчетата- имам си традиция всяка година да добавям по нещо ново към елхата.

мхм.
И гирляндите(за предпочитание бели, ама то пък зависи от обстановката), преплетени с лампички стоят готино. А снежинките със силикон също са интересни. И отгоре като полепя син или сребрист брокат е хубаво.

per-dead
12-15-2014, 16:09
Оп.
Сега ме подсети да потърся лампичките.
По принцип залагам на тях и на елха в стаята, но този път мисля да евакуирам елхата в друга стая.
Имам повече от огромен букет. С елхата ще стане претрупано.
Лепвам лапичките на стената с хартиено тиксо и това е.
Което ме подсети, че ме очаква ходене по ръба на облегалката на дивана.

hAwk_eye
12-15-2014, 17:30
И аз все още не съм.Смятам тези дни да го направя защото коледната украса ми приповдига настроението :) Смятаме с брат ми да си вземем една естествена елхичка в саксия и да изненадаме майка ни за празниците :)

per-dead
12-15-2014, 18:19
Резултатът от ходенето по ръба на диван: http://prikachi.com/images/472/7786472m.jpg
Идеално се вързва с черната плакат-рисунка, но какво да се прави. :D

prosto_chovek
12-15-2014, 18:39
Много готино е станало. Супер. Аз имам идеи за ЛЕД осветление, ама зависи колко бонус взема в работата, че не са за без пари :)

Ivaaaaa
12-15-2014, 19:31
не съм украсила и малко натрапчиво ще кажа защо. днес се сетих за това, когато видях да продават елхи, докато се прибирах от лекции. спомних си като малка колко се вълнувах покрай коледа с цялата тази украса, лампички, подаръци, лакомства. украсявахме с брат ми и майка ми. едно време. когато бяхме семейство. са ми стана тъжно, дейба. няма ги и брат ми, и майка ми. няма го вече коледното настроение. нещо повече - дори забравих, че трябва да украся ) :

marilyn
12-15-2014, 20:18
Вкъщи винаги украсяваме на 24-и през деня. Тогава купуваме елха и общо взето слагаме нея, май друго не. Нашите не харесват много коледна украса.

Иначе в другото вкъщи нищо не съм сложила още. Днес по пазара гледах разни гирлянди и мислех да взема един, два. Мисля и да купя няколко елхови клонки и това да е елхата. Ще взема и чорапче, което ще напълня с бонбони, за да зарадвам мъжО.

hAwk_eye
12-15-2014, 21:51
не съм украсила и малко натрапчиво ще кажа защо. днес се сетих за това, когато видях да продават елхи, докато се прибирах от лекции. спомних си като малка колко се вълнувах покрай коледа с цялата тази украса, лампички, подаръци, лакомства. украсявахме с брат ми и майка ми. едно време. когато бяхме семейство. са ми стана тъжно, дейба. няма ги и брат ми, и майка ми. няма го вече коледното настроение. нещо повече - дори забравих, че трябва да украся ) :

Да имаше едно вълшебство...дори няколко дни преди да украсяваме приготвяхме играчките едни обикновени си бяха.Топките бяха истински стъклени,имаше едни стиропорени фигурки,звездички,ресни от станиолена лъскава хартия,гирляндите ние си ги правехме от различни по цвят хартиени кръгчета,или изрязани сгънати листове цветна хартия.....еххх....обзе ме и мен носталгията :(

daniela0108
12-16-2014, 08:49
Не съм украсила още напълно, всеки ден добавям по малко :D и аз задължително всяка година си купувам по едно нова играчка за елхата, като гледам да не става много натруфена - малко играчки и лампички. Задължително слагаме и венец на входната врата :)

Lourenço
12-16-2014, 09:38
http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/b8/bc/56/b8bc56b945ce69808020ceea0e96dfac.jpg

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/46/fa/f7/46faf7a00d5dc1a064947f2f9f1eb0fb.jpg

"Племенниците" ми украсиха. :Д

shmatarok
12-16-2014, 10:12
Не съм украсила, няма и да украсявам. Не обичам Коледа, не ми е особено празнично и не ми се занимава.
Съквартирантите ми иначе са се постарали, то стикери, фигурки, звездички, снежинки и какво ли не има по вратите. На мен фаворитът ми беше един мини снежен човек, направен от бял балон и оцветен с маркери, много ефектно се беше получило, ама чистачките го изхвърлиха. 8-)

pipilotka1
12-17-2014, 11:01
Аз няма да украсявам. Само елхичката ще ми бъде.

sladuranka.anka
12-19-2014, 09:36
Украсих - залепих на прозорците звезди, напръсках с изкуствен сняг и сложих лампички. Стана ми много празнично.