PDA

View Full Version : не знам дали той иска нещо повече



denny_dre
12-14-2014, 18:50
Привет,
Отдавна съм гост във форума, но реших да се регистрирам най-сетне, защото се оказа, че и аз имам нужда от помощ.
Мерси предварително на тези, които ще отделят от времето си, за да прочетат историята.

Накратко:
Първа година студентка съм, на 19 години. В т.нар. ми "клас" се запознах със свой състудент, с който още в началото бяхме разделени на групи за работим заедно в продължение на 2 месеца и оттам си станахме добри приятели.
Винаги съм имала интерес към него и като нещо повече, но тъй като не бях и все още не съм убедена в това какво той мисли, не предприемам "сериозни" действия.

След като ни приключи работата в екип, отношенията ни започнаха да се попроменят. На два пъти ходих у тях, първият път с още един състудент, вторият сама.
Първият път не беше нищо особено, пихме бира, забавлявахме се, гледахме и филм. Той се ограничаваше само с докосвания тип галене на ръката или леко стискане на бедрото, като караше всичко на майтап.

При вторият път беше малко по-различно - дойде от вкъщи да ме вземе, беше по-сериозен и внимателен. Работата е там че...колкото и детинско да прозвучи - гъделичкаше ме през цялото време или ме прегръщаше, държеше ме близо до себе си, но не предприе нищо повече.

Не мога да бъда сигурна дали той би искал нещо повече от приятелство или не...

Съвети?

ПС: Ако има значение...той е на 21 и е немец.

sofie
12-15-2014, 08:32
Чужденците имат малко по-различно отношение. По-тактични са и не налитат още на първата среща. Спокойно, явно те харесва, но изчакай за да ти го покаже така, че и ти да го разбереш.

xXxPETYAxXx
12-15-2014, 10:15
Мен ми звучи сякаш той също не е сигурен в твоите намерения към него и се опитва да те провокира, ако искаш нещо по-интимно от него да направиш крачката.

one
12-15-2014, 10:23
Чужденците имат малко по-различно отношение. По-тактични са и не налитат още на първата среща.

да не си правила някакво глобално социологическо изследване по темата..


иначе, явно иска нещо повече. покажи му, че не си безразлична.

lamattitude
12-15-2014, 11:30
При чужденците е по-различно, отколкото при нас. Там проявата на интерес към определен човек открито се демонстрира без излишни притеснения. Момъкът е бил достатъчно тактичен, за да ти го покаже това, не го оставяй да "виси" :)

Бих добавил, че това си е класическа проява на флирт... Нещо, което на младите българки и българи, е напълно непознато т.е. затова и си затруднена в мисълта си за намеренията му :)

sofie
12-15-2014, 13:49
да не си правила някакво глобално социологическо изследване по темата..

Чак глобално социологическо изследване не. Приятелят ми е чужденец и ситуацията беше същата. Та докато размишлявах, какви ли са му намеренията разпитвах разни познати и стигнах до този извод.

RapExotic
12-27-2014, 12:45
При чужденците е по-различно, отколкото при нас. Там проявата на интерес към определен човек открито се демонстрира без излишни притеснения.

Да, колко мили и директни хора са Афганистанците ..