PDA

View Full Version : Да се подстрижа ли в стил Нана?



lilinet
12-16-2014, 08:11
Здравейте, нова съм тук и реших да ви питам за едно мое проблемче.
Имам много дълга коса - до под дупето. По едно време се бях навила да я режа страшно много. Мама ми каза, че ако ще го правя мога да я даря за онкоболни. Личеше си, че не е на "ти" с идеята, но това с даряването ми допадна.
А сега нещо луднах по косплейя и искам да се облека като Нана от анимето "Нана". И за да не плащам за перука, мисля да се подстрижа по подобен начин.
Смятам, че ще ми отива, а и всички ми казват, че е добре да се подстрижа (нямат предвид чак толкова, ама...)
Дали промяната ще е твърде драстична? За това дали ще ми отива ще се консултирам с фризьор, ако се реша. :)

strawberry88
12-16-2014, 10:38
Ами дай твоя снимка? Ние не сме гъдатели.

lilinet
12-17-2014, 07:15
Не питах за това дали ще ми отива, а дали е твърде рязка промяна. Иначе ще се консултирам с професионалист за това. Няма да си слагам снимката, че ако приятелите ми попаднат на това, ще ме тормозят в продължение на месеци. А и като че ли мрежата не е пълна с психопати....
ПП: гАдатели :)

teenems
12-17-2014, 09:26
Според мен промяната е твърде рязка.
А може ли поне да видим как изглежда тази Нана?Аз първо си помислих за една българска водеща.

MACbrown
12-17-2014, 11:26
http://www.animeshinobi.com/wordpress/wp-content/uploads/2006/11/nana_1.jpg
Ако е нещо такова... НЕДЕЙ, ще съжаляваш !

kaRamella
12-17-2014, 11:30
Не. Тези прически много състаряват младите момичета/жени.

tori
12-17-2014, 11:37
Промяната не е рязка, ако ти самата искаш да се подстрижеш така, давай. За коса и нокти не се съжалява. Не слушай тоя и оня кво ти казва, никой не може да знае дали нещо ще ти ходи или не - просто пробваш. Ако не ти отива или не се харесваш - поправимо е - има домашни маски бол, хининова вода, тривитаминол и тям подобни.

MACbrown
12-17-2014, 11:45
tori, нали знаеш ,че може да има
домашни маски бол, хининова вода, тривитаминол и тям подобни. ,но не помага нищо. Това са измислици. Наистина не трябва да се съжалява за коса и нокти ,но ако не се възприеме така няма да се чувства много комфортно с новата си визия :)

tori
12-17-2014, 11:56
Ми пробваш кво действа и кво не. Баси, тва е коса. Като толкова не расте, има екстеншъни и супер естествени перуки, не е непоправимо като да си отреже някой крак.

Hayashi
12-17-2014, 12:57
На мен тези дни ми хрумна как много искам да се подстрижа като Чоа от AOA (http://th09.deviantart.net/fs71/PRE/f/2014/183/e/d/choa__aoa__ace_og_angels___png_4_by_hoki97-d7ow0b1.png), но след като ми се размрънкаха разни хора да не съм си режела косата си поръчах подобна къса перука. А аз знам, че ще ми отива много тази прическа. Ако си като мен и си сменяш мнението по три пъти в седмицата дали искаш да си чернокоса, червенокоса или блондинка по-добре се сдобий с някоя перука и си начеши крастата. А съвсем приличните перуки струват по-малко от едно подстригване и боядисване дори в България.

За косплей ти препоръчвам задължително да сложиш перука дори и твоята коса да е близка по форма и цвят, оформянето на перуките става далеч по-лесно и на снимки почти винаги перуката изглежда в пъти по-добре.

fuel.
12-24-2014, 09:51
ами мен лично прическата и ме кефи,аз също съм голям фен на Нана и на стилът и ,но все пак подобна прическа върви с подобна визия и имидж,вярно е,че състарява една жена,но това може да е и в добър и в лош смисъл,зависи дали искаш да изглеждаш по-зряла или не.
Ако смяташ,че искаш да направиш тази промяна,че ще се чувстваш добре и ще ти подхожда го направи,но не и за да приличаш на някого.Все пак по-добре да дадеш пари за перука,от колкото да правиш нещо само за единия евент,а после да се чудиш какво да правиш с косата си.

baby_baby
12-24-2014, 10:51
Недей направо така да се подстригваш много и рязка промяната по-добре постепенно

lilinet
01-30-2015, 08:51
Благодаря ви за съветите. Не че взех някакво решение, но може би първо ще се подстрижа до кръста, а после каквото ще да става. :)

anonymous908491
01-30-2015, 11:28
Мама ми каза, че ако ще го правя мога да я даря за онкоболни. Личеше си, че не е на "ти" с идеята, но това с даряването ми допадна.


По-добре им дари бъбрек, дроб или друга ненужна част от тялото ти, може и мозък.