PDA

View Full Version : Ужас...помагнете :)



bboommcllaapp
12-17-2014, 20:57
Здравейте ! От доста време ме мъчи един кожен проблем . Та имам пъпки гадни . гнойни , тъпи , грозни . Вече съм на 18 и мисля, че да са от пубертета е малко странно пък и докато бях на 14-15 нямах . Смених фон дьо тена с BB крем същата работа . Правя си маски с морков и жълтък не помага използвах един антибиотик само се увеличиха ... правя си пилинг с утайката на кафето не става нищо . Приятелките ми се , шегуват с мен , че причината е това , че не съм спала с момче и хормоните бушували .. ха-ха не мисля , че това е причината та мисълта ми е ако някой има някаква представа какво мога да направя да сподели . ИСКАМ да подчертая , че поддържам хигиената на лицето си доста добре сутрин , обед , вечер го мия дори ползвам розова вода уж почиствала и освежавала , зная , че не е голяма работа това което пиша хората ходят на дерматолози , но аз нямам тази възможност колкото и странно да ви звучи. Всяко едно мнение е добре дошло :)

marilyn
12-18-2014, 07:58
Консултирай се с лекар. Понякога упоритото акне е признак за хормонален проблем. Разбира се, може и да е друго, просто споменавам.

chupachups
12-18-2014, 11:37
http://biotrade.bg/acne-out/acne-out-cream/?p=48&l=1&id=3 Това.
И аз съм с много проблемна кожа и понеже съм състезателка по плуване и всеки ден в басейна с тоя хлор е страшно... Много ми помоган от както го купих. Но има и хора на които им прави проблеми, зачервявания и т.н. при мен нямаше такъв проблем. Много съм доволна. Линка е на крема, но попринцип имат и други продукти които не съм пробвала, за да ти кажа как са :)

kalioreo
12-18-2014, 12:00
бахти приятелките...може би проблема е отвътре,а не отвън?нездравословното хранене също е причина за появата на пъпки

RosaCalvaria
12-18-2014, 13:02
Не си експериментирай, моля те!!!
Онова, което влияе добре на една кожа, на друга изобщо не влияе по какъвто и да е било добър начин. И аз имах по-проблемна кожа, всякакви маски и кремове, за които виждах и четях мнения трябваше да ги изпробвам и накрая единственото, което направих, беше да си раздразня и разраня кожата допълнително.
Голямо мъчение е, да, пъпките скапват и самочувствие, и всичко, но мисля, че е най-добре да посетиш дерматолог и/или някой добър козметик, който си разбира от работата. Както казаха по-горе, пъпките често се появяват от хормонални проблеми, нездравословен начин на живот, неправилна козметика и прочее...

_Baby_
12-18-2014, 18:12
Мисля, че почистване на лице при козметик ще разреши проблема ти, но все пак се консултирай с дерматолог. Както казаха може и да са хормони, което хич не е изключено.

winks11
12-19-2014, 12:36
И аз смятам, че трябва да отидеш на лекар. Аз имах проблем в 6/7 клас с много тежко акне. Бях на кожен и честно казано може и от възрастта да съм се поизчистила, но мисля, че и жената ми помогна доста. (Процедури не са ми превени, а просто смених 2-3 крема от някаква серия) :)

anonymous708973
12-19-2014, 18:24
хората ходят на дерматолози , но аз нямам тази възможност колкото и странно да ви звучи. Всяко едно мнение е добре дошло :)

За кое нямаш възможност? Да отидеш при личната и тя да ти даде направление за дерматолог, където да те прегледат безплатно?

strawberry88
12-20-2014, 19:30
За кое нямаш възможност? Да отидеш при личната и тя да ти даде направление за дерматолог, където да те прегледат безплатно?

Може за няма възможност да си купи нещата, които лекаря ще и изпише.

sunflower132
12-21-2014, 08:48
Ако си от София отиди в Panderma и си запиши час при д-р Мая Тачева. Силно препоръчвам, много ми помогна.

lisi4ety
12-22-2014, 11:59
А имаш ли представа от тия експерименти колко си си навредила? Нищо чудно затова да продължават да излизат..
Дерматолог.
Аз съм на 20 и пак от време на време ми излизат, така че възрастта няма значение.
Престани сама да си човъркаш лицето, сериозно!

NomNomNom
12-22-2014, 16:19
Може за няма възможност да си купи нещата, които лекаря ще и изпише.

Но може да отиде и да чуе мнение .

Vodnokonche
12-23-2014, 09:57
Най-правилното е да отидеш на лекар. За тези проблеми възрастта няма значение и изобщо не слушай приятелките си. Към момента което можеш да направиш е да си почистваш лицето само с лосиони и да не слагаш грим, за да диша кожата на лицето.

JuStElly
12-28-2014, 13:43
Акнето без дерматолог няма да изчезне, вземи си направление и отивай. БЕЗПЛАТНО Е!