PDA

View Full Version : Как да намеря общ език със съучениците си?



peanaplle1
12-18-2014, 11:42
Здравейте, пише ви момиче на 16 години. Значи от около 1 година съм в нов клас и като цяло нямам проблеми със съучениците си, но почти никога не мога да намеря общ език с тях. Понякога ми е много скучно и имам голямо желание да си поговоря с някой. Не, че не мога да го направя, но в повечето случаи имам чувството, че си говорят празни приказки, които не ме вълнуват и няма кой знае какво да кажа по въпроса.
Има и случаи, когато казвам нещо но всякаш не ме "отразяват" или може би не чуват какво точно им казвам тъй като аз говоря и малко тихо и говорейки си не разбират какво им казвам.
Таа според вас струва ли си да се занимавам с неща, които не са ми интересни за да се впиша някъде? Другия вариянт е да стоя и да мълча като пукал, за друго поне не се сещам.
Попринцип съм горе доло общителна и в стария си клас не съм имала този проблем. Имах няколко съученици, с които се разбирах много добре и до ден днешен се виждаме, но не ми е приятно докато съм на училище междучасията да дремя само или да си играя на телефона.
Какво бихте направили вие, ако бяхте на мое място? Благодаря предварително. :)

LittleFallenAngel
12-18-2014, 19:20
Опитай да говориш с тях на теми, които теб те интересуват. Надали ще те отхвърлят, ако се опиташ да започнеш разговор :) Но за мен няма смисъл да се опитваш да бъдеш някого, когото не си. Отнема изключително много енергия и в края на краищата, не си струва.

Доротея1
12-18-2014, 19:27
Не е хубаво да страниш от съучениците си и да скучаеш като някаква самотница в ъгъла . Включвай се в разговорите им , изказвай мнението си по дадени въпроси и теми ,и т.н. Пожелавам ти успех и внимавай с кого се събираш . Успех :)

hAwk_eye
12-18-2014, 20:17
Не е хубаво да страниш от съучениците си и да скучаеш като някаква самотница в ъгъла . Включвай се в разговорите им , изказвай мнението си по дадени въпроси и теми ,и т.н. Пожелавам ти успех и внимавай с кого се събираш . Успех :)

Много добре написано :)

peanaplle1
12-19-2014, 20:20
Не е хубаво да страниш от съучениците си и да скучаеш като някаква самотница в ъгъла . Включвай се в разговорите им , изказвай мнението си по дадени въпроси и теми ,и т.н. Пожелавам ти успех и внимавай с кого се събираш . Успех :)
Права си, но все си мисля че ще е леко нахално да ходя и да им де меся в разговорите. Правя го за да избегна изказвания от сорта на: "Теб пък кой те пита", "Таз пък" и т.н., но ще опитам де.
Благодаря на всички за съветите. :)

Graffa
12-20-2014, 01:08
Индивидуалист си,затова не ти харесват празните приказки,
не мога да ти дам точен съвет,
но ще ти кажа че има много хота като теб...
аз съм на принципа,че щом не ми влиза в работата,значи нямам и място да се меся

mlakniwe
12-20-2014, 06:45
Много има като теб по принцип и аз бях така като ученик-горе долу 11-12 клас започнах да съм по-така общителен-пък и в днешно време е доста трудно да се адаптираш към класа си например ,ако си различна от тях и нямате общи теми-по принцип в моят клас темите бяха за фитнес, секс, музика, коли и тнт-просто е такова новото поколение-намери общи теми с някои от класа ти за квото и да било-по принцип аз като завърших даскало и започнах работа станах много по социален и общителен с хората, понеже колегите ми бяха на моята възраст горе долу и работата беше свързана с клиенти и така-пък и зависи от класа ти ако са пълни идиоти няма смисъл да общуваш с тях-все пак си на даскало за да научиш нещо-нищо, че повечето си нямат представа кво правят там...

OGCJ
12-22-2014, 12:26
Ами то общия език или го има, или го няма. Не стой настрани от класа като аутсайдер. Ако искаш да бъдеш част от класа ще трябва да се включваш в теми, които са им интересни на тях

peanaplle1
12-23-2014, 16:00
Благодаря ви за съветите.. :)
Понякога всякаш се притеснявам да не им досаждам. Имаше един ден, в който откачих от скука и реших да се включа в диалог с едни момичета, които ми бяха горе доло близки и едната ме погледна така все едно ми казва "Какво търсиш тука" и не ме отразиха като цяло. А иначе като аз съм си говорила с някой тя се е включвала, макар че изобщо не и влиза в работата. Сега ще кажете ами, ето че има с кога да си говориш, но това се случва рядко, а все пак да не забравяме, че повече от половия ни ден минава на училище и човек откача ако не прави нищо през междучасията поне. Знам, че съм там за да уча, но часовете ми стигат за това.
Незнам аз ли не мога да преценя кога е подходящия момент да се включа в даден разговор или просто има нещо друго, защото в интерес на истината макар и рядко, когато съм се включвала са ми отговаряли и са се държали мило, дори и сами са ме заговаряли,но не са изглеждали по-различно от случая, в който уж си говореха "нещо тайно".
Как да преценя, кога бих им била досадна и кога не? Знам, че въпроса ми е тъп, но просто е кофти цялата тая работа.

RapExotic
12-24-2014, 19:38
Говори само тогава, когато имаш какво да кажеш. Опитай се ти да насочиш темата на разговора. Не може да няма нещо общо, от което да се интересувате.

peanaplle1
12-24-2014, 21:50
Проблема идва от там, че поради някаква причина не искат да ме допускат много близо до себе. Аз не искам да съм първа приятелка с тях, но все пак..... Аз дори и да знам какво да кажа, те всякаш се дразнят от, това че се включвам в разговорите им. Нищо не ми казват, но по израженията им се досещам, започват да говорят по-тихо, да правят разни физиономии и т.н., и това дори и да си говорят за слушалки примерно. В повечето случаи говорят с мен когато сме малко хора или когато са седнали до мен или когато са в много добро настроение, което рядко се случва.
Изградили са си някакво мнение за мен без дори да ме познават.....

peanaplle1
01-17-2015, 14:29
Бих искала да попитам и следното: Като се преместих в новия си клас, тъй като бях нова ученичка и бях малко срамежлива и плаха и изглежда съучениците ми са си изградили такова мнение за мен. Сега вече гледам да се вписвам и да не бъда "безгласна буква", не се и притеснявам вече, защото се "адаптирах" към новата си среда, но всякаш не зачитат мнението ми и нямат желание да общуват с мене, правят го доста рядко. Естествено аз не чакам някой да дойде и да ме заговори, опитвам се но не се получава.
Мога ли да променя вече изградено мнение за мен към по-добро и как?
Надявам се да ми дадете някакви съвети и съжалявам, ако ви дотягам с глупавите си въроси.

Сол
01-17-2015, 14:36
С уроците как се справяш?

peanaplle1
01-17-2015, 19:42
Със уроците съм си много добре, имам друг проблем, който искам да реша.....

RapExotic
01-17-2015, 22:10
Със уроците съм си много добре, имам друг проблем, който искам да реша.....

Пред дума започваща с буква различна от "с" и "з", съюза "със" се пише "с".

dreamwalker
01-17-2015, 22:41
Не си длъжна да се харесваш на съучениците си, но ако все пак искаш да си част от стадото, ето моите съвети към теб:
1. Винаги се усмихвай и прави комплименти на всеки срещнат съученик. Хубаво е да имат някакъв смисъл (т.е. да си искрена) и да не прекаляваш, за да не си помислят, че ги иронизираш.
2. Ако се справяш по-добре от някого от класа ти по даден предмет, предложи помощ. Прави го от време на време, защото в обратен случай ще ти се качат на главата.
3. Разпитай дали някой от съучениците ти не живее близо до теб. Може да повървите заедно към училище. Или да пътувате заедно, не знам как се придвижваш.
4. В никакъв случай не се отказвай от дадена позиция, на която държиш. Така няма да спечелиш уважението им, а ще го изгубиш.
5. Може да се запишеш в някакъв училищен клуб или извънкласни занятия, ако се провеждат. Може да се окаже, че не си единствената от класа там.
5. Ако нищо от гореизброените не проработи, търси си компания от другите класове. Мисля, че в цялото училище все ще намериш общ език с някого. Good luck. Be unique.

peanaplle1
01-18-2015, 08:01
Не си длъжна да се харесваш на съучениците си, но ако все пак искаш да си част от стадото, ето моите съвети към теб:
1. Винаги се усмихвай и прави комплименти на всеки срещнат съученик. Хубаво е да имат някакъв смисъл (т.е. да си искрена) и да не прекаляваш, за да не си помислят, че ги иронизираш.
2. Ако се справяш по-добре от някого от класа ти по даден предмет, предложи помощ. Прави го от време на време, защото в обратен случай ще ти се качат на главата.
3. Разпитай дали някой от съучениците ти не живее близо до теб. Може да повървите заедно към училище. Или да пътувате заедно, не знам как се придвижваш.
4. В никакъв случай не се отказвай от дадена позиция, на която държиш. Така няма да спечелиш уважението им, а ще го изгубиш.
5. Може да се запишеш в някакъв училищен клуб или извънкласни занятия, ако се провеждат. Може да се окаже, че не си единствената от класа там.
5. Ако нищо от гореизброените не проработи, търси си компания от другите класове. Мисля, че в цялото училище все ще намериш общ език с някого. Good luck. Be unique.

Благодаря ти много. :)

Indistinct
01-24-2015, 20:07
Често е много трудно да се включиш в разговор в група така че опитай да се сприятелиш с отделни съученици, които принадлежат към групички. Може да отнеме известно време,но когато се озовеш в средата на разговор в тази група няма да ти е толкова притеснено.

NawleK
01-25-2015, 06:14
Почни да мйекаш

independent T
02-04-2015, 16:40
В шести клас момиче от класа на Веселин ще пее в училище концерт. В средата на концерта Орлин дойде да види след 5 минути. Веселин които носеше зелен гащеризон и жилетка, защото е циганин и живее в кофа и отиде при Орлин и започва да го притеснява и се пълни главата с глупости. Орлин е уморен от Веселин и го остави за 2 мин. И когато Орлин дойде , Веселин го блъсна в лицето и каза:

- "И една от нашия клас ще пее!"

m_nik
02-04-2015, 16:43
Не е хубаво да страниш от съучениците си и да скучаеш като някаква самотница в ъгъла . Включвай се в разговорите им , изказвай мнението си по дадени въпроси и теми ,и т.н. Пожелавам ти успех и внимавай с кого се събираш . Успех :)

Подкрепям те !!

fls63
02-04-2015, 16:51
Просто започни да вярваш повече в себе си.Изправи се малко,започни да се изразяваш Високо и ясно,за да те чуват и да не се правят на плеснати с парцал.Може би,когато кажеш нещо и те се направят че не те чуват,ти спираш да говориш...Не трябва да е така.Ако не ти отговарят на мнението или нещо друго,питай ги защо не ти обръщат внимание и им покажи,че въпреки,че си нова в класа,не означава че са нещо повече от останалите.Трябва да общуват и с тебе.Ако това не помогне, просто си намери другарче от съседния клас.

dreamwalker
02-06-2015, 20:03
Не е хубаво да страниш от съучениците си и да скучаеш като някаква самотница в ъгъла . Включвай се в разговорите им , изказвай мнението си по дадени въпроси и теми ,и т.н. Пожелавам ти успех и внимавай с кого се събираш . Успех :)

Когато вижда, че нямат общи интереси и не са си особено приятни като личности, е по-добре да не се включва в разговорите. Няма смисъл да се натиска навсякъде да я приемат. И в никакъв случай не трябва да се променя, за да угоди на един-двама и да бъде по-харесвана.
Не казвам да стои без приятели, ама обикновено в класовете sheep mentality взема превес => класът е разделен на глутници/стада от по двама-трима-четирима и обикновено най-отраканите индивиди се самообявяват за чобани на стадото Да, изглежда и звучи смешно, но всеки иска да бъде харесван, така че е по-лесно да станеш "овца".