PDA

View Full Version : Кандидатсване в чужбина! Спешно!



Momicheto:)
12-18-2014, 18:31
Ще кандидатствам в Шотландия. Тъй като няма консултантска фирма в България, която да работи с тях придвижвам всичко индивидуално - въпросът ми е имам ли нужна от преведена и легализирана академична справка? Ако е така, трябва да я пратя в следващите няколко дни, защото идват празници, а крайният срок е 15 януари. Моля, някой с опит да помогне. Благодаря за отделеното време. 8-)

LittleFallenAngel
12-18-2014, 18:37
Здравей, аз също уча в Шотландия от три години. Когато аз си подавах документите, работих с Интеграл, но и сама е лесно. В интерес на истината, не помня да съм пращала академична справка - ако все още нямаш издадена диплома, обикновено ти пращат conditional offer. За по-сигурно, пиши на университета и ги попитай какви документи изискват на този етап. Успех.

Momicheto:)
12-18-2014, 18:43
Питах един( от двата към които съм се насочила) - не ми отговориха.

LittleFallenAngel
12-18-2014, 18:47
Понякога се бавят с мейлите. Изчакай до утре, ако не ти отговорят, пробвай да им се обадиш. В момента университетите в Шотландия са в сесия, затова е възможно да са малко по-бавни в кореспондирането.

Momicheto:)
12-19-2014, 10:27
Благодаря за отговорите. Свързах се с Интеграл и ми обясниха, че трябва единствено превод.

carlabd
12-20-2014, 15:50
Momicheto:), мисля, че за чужбина в която и страна да кандидатстваш искат академична справка, защотоо според избраната от теб специалност гледат какви са ти оценките по дадени предмети.

Ии да те питам, че ми стана интересно каква специалност си избрала в Шотландия :) ?