PDA

View Full Version : Дайте съвет моля !!



ggazar
12-18-2014, 20:12
Така търся ви любовен съвет, но преди да го направя държа да ви разкажа историята си за да вникнете в проблематиката по задълбочено и може би за да ме разберете по-добре...
Имах възможност да обиколя света живял съм за кратко в Англия,Германия, Франция, 2 години в Америка,няколко лета в Гърция ходил съм до Турция, Италия, Русия и др.Имах нереално много възможности да остана и да се реализирам в чужбина и когато бях най-близо се прибирах заради едно момиче, познавам я от години бях лудо влюбен в нея, вярвах,че тя е човекът, с когото ще прекарам остатъка от живота си, но прибрах се да я подкрепя в една много тежка за нея година винаги бях до нея и подкрепях, раздавах и любов и разбиране, когато никой друг не и ги даваше...хах баба казваше няма ненаказано добра, та така след като се прибрах от Америка, ми се събраха купиша проблеми на главата първо татко заболя от рак, после проблеми вкъщи, в университета, баба пострада жестоко при битов инцидент, а аз изживявах депресия по пропусната възможност за по-добър живот и се надявах, човекът заради който е пропуснах да ме подкрепи, но тя ми заби нож в гърба общо взето ми каза оправяй се сам с проблемите си, след цялата тази година когато аз бях неуморно до нея, сами виждате и може би се досещате как ми е отрази това,но живота продължава.... не преведох глава, малко се замесих с наркотици и глупости, не се гордея с тази си постъпка и се радвам,че се осъзнах навреме... та така както казах живота продължава и ето срещнах друго момиче, което ме караше да се чувствам щастлив,да се усмихвам и забравям, но нещата не се получиха така както ми се иска - тоест привидно е че има симпатия и силни чувства и от двете страни,но просто няма как да се получи,жалко , като че ли тя беше затворена в себе си и не ми даде шанс да надзърна зад ледената и покривка и да я стопля.
И вече идвам на въпроса си най-накрая....
Има едно друго момиче прекрасна, умна с невероятна усмивка и прекрасни очи, момиче, което знаеш,че може да се превърне в изпепеляваща жена, имаме невероятно много общи интереси и виждания за света... ПРОБЛЕМА е,че тя си има приятел, възпитам съм смея да твърдя доста добре взел съм от света около мен и от това което съм преживял и видя вярвам най-доброто, никога да не се предавам и да вярвам и търся доброто да съм честен и справедлив... много ми се иска да се пробвам да спечеля сърцето и , но тя има сериозен приятел от дълъг период да звучи глупаво и идиотски дори,но те малко или много споделят нещо, което е красиво и аз не желая да го развалям,на никого не му е приятно,да му свалят приятелката,някакъв джентълменски кодек може би ме спира и аз да правя същото, уморен съм от перипетиите на живота,обезверих се и в любовта, сега сякаш съм повреден и имам чувството,че ако не се получат нещата ще съм направил 2ма други души нещастни какво ще ме посъветвате ?

Azoria
12-19-2014, 08:27
Доста конфузна ситуация... Като начало - ти мислиш ли,че тя изобщо отвръща на твоите чувства? Казваш, че споделят "нещо красиво", има голяма вероятност да те приема само като приятел и да няма никакво намерение да се разделя с приятеля си.
Прав си да не се опитваш да се намесваш. Ако не им се получават нещата ще се разделят и без твоя помощ, а ако са щастливи - няма смисъл да се буташ където не си желан. Най-добре да си вземеш личния живот в ръце и отново да се съсредоточиш върху някаква реализация, пък каквото дойде с това момиче.

paradosou
12-19-2014, 10:13
С първата, за която пишеш, заедно ли сте били изобщо, или ти една година си правил опити и накрая си разбрал, че ще има фиаско? Далеч сме от боговете xD и няма как да сме абсолютно обективни/точни във всичко, това ясно, обаче опитай да не си прехвърляш очакванията върху другите и не ги обвинявай само защото не реагират както искаш. Oчакванията са част от кажи-речи всичко, само че съзнателно или не да ги вкарваш в нещо като мислена сделка вече клони към патология xD. Много възможно е ако вложиш прекалено много прекалено рано да решиш, че момичето ти е длъжно, т.е също трябва да се поинтересува от теб. Избягвай тая схема, не завършва добре. Отделно прави впечатление, че се рекламираш по някакъв до болка познат начин - пътувания, евентуална кариера в чужбина, възпитание... Да го правиш е чаровно само ако не се натрапва и е под формата на шега. Всъщност и сериозен да си, пак може да изглежда ок, стига да ти е разчупeн стилът на говорене и да вкараш закачка. При теб и двете условия липсват, така че ще ти свърши работа да се замислиш, струва ми се. Казвам какво друго забелязвам в темата и вече ще мина на въпроса ти, обещавам xD. Та да. Момиче съм и ми се набива в очи, че драматизираш излишно, което, съгласи се, не се вписва в привлекателността, още по-малко пък в мъжките качества. Нямало ненаказано добро, първата мадама ти била забила нож в гърба, искаш да проникнеш зад "ледената покривка" на някакво друго момиче, обезверил си се в любовта... too much е.
Он: дори и тоя път да не се получи да се обвържеш, няма да си направил двама души нещастни, споко. От една страна супер много хора са в меко казано постни връзки, не се чувстват истински удовлетворени и съответно едва ли е грешно да опиташ да промениш някое подобно положение с намесата си, от друга... аз например не си представям да харесам момче, което задържа изхабени отношения. От трета пък наистина е ок да се спазват част от неписаните правила + съвсем няма гаранция, че ако остави предишната си половинка и се хвърли в непознатото, човекът ще почне да си смила опита и ще стане по-адекватен.
Според мен се отдалечи от обвързаната, нали по думите ти е щастлива? Дай си време да се успокоиш, да почнеш да се чувстваш добре сам със себе си. Все ще се появи подходяща, далеч си от закъснелите. Само не си позволявай да станеш болен циник, че това е май единственият начин, по който със сигурност сам ще се саботираш и качествената връзка ще ти бяга. "Безкрайно по-добре е 10 пъти да бъдеш разочарован, отколкото 1 път да изгубиш вяра в хората." :)