PDA

View Full Version : Алергична реакция или обикновен косопад



Bogatti
12-19-2014, 10:30
Здравейте, отварям нова тема, защото имам проблем и искам съвети обаче не знам точно какво ми е. От няколко седмици косата ми започна да окапва, като преди това ми се появиха едни петна по-главата. Не им обърнах внимание и те изчезнаха. След това постепенно като почна да ми пада косата, си купих шампоани против косопад, обаче без ефект. Чудя се дали е възможно да съм направил някаква алергична реакция към някой продукт или храна. Казвам го и заради белите петна, за които споменах. Интересува ме дали някой се е справял с подобен проблем и възможно ли е да ми препоръчате нещо качествено, професионално за коса, а не някакви за по 3-4 лв, че не ми се остава без коса рано рано.

npp
12-19-2014, 10:50
ако се храниш предимно с колбаси, фабрични салати, месо, или храна от заведенията за бързо хранене и сергиите, тогава спри да консумираш такава храна, и започни с домашно приготвена(та), прочети това (като почнеш от параграф "за вкуса и миризмата" по-долу): https://www.scribd.com/doc/24310554/%D0%9F%D0%BE%D0%BB-%D0%91%D1%80%D0%B5%D0%B3-%D0%9B%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4#page=65

съветвам те след това да прочетеш цялата книга

Bogatti
12-19-2014, 11:55
Опитвам се да не ям бързи храни, но не мога винаги да ям готвено. а и ако храната предизвикава косопад, как да знам точно от коя храна се е случило?

AngelBelchev
12-19-2014, 12:21
Здравейте, отварям нова тема, защото имам проблем и искам съвети обаче не знам точно какво ми е.

Човек... как може да искаш съвет за ПОДОБЕН на твоя проблем, като ти дори не знаеш какво ТОЧНО ти има... Освен това на прима виста се сещам за поне 6 различни кожни проблеми, които на вид са като твоя, но причините за поява, както и възможните лекарства са различни.
П.С. Храната не предизвиква косопад. Проблема с косопада поне според мен е на хормонална основа.

npp
12-19-2014, 17:43
Опитвам се да не ям бързи храни, но не мога винаги да ям готвено. а и ако храната предизвикава косопад, как да знам точно от коя храна се е случило?

прочети книгата и ще разбереш за храните, ето отново линка: https://www.scribd.com/doc/24310554/%D0%9F%D0%BE%D0%BB-%D0%91%D1%80%D0%B5%D0%B3-%D0%9B%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4

същевременно(в случай, че ще (про)четеш книгата и ще спазваш напътствията в нея) е добре да се прегледаш на кожен лекар

haritov
12-19-2014, 18:58
Здравейте, отварям нова тема, защото имам проблем и искам съвети обаче не знам точно какво ми е. От няколко седмици косата ми започна да окапва, като преди това ми се появиха едни петна по-главата. Не им обърнах внимание и те изчезнаха. След това постепенно като почна да ми пада косата, си купих шампоани против косопад, обаче без ефект. Чудя се дали е възможно да съм направил някаква алергична реакция към някой продукт или храна. Казвам го и заради белите петна, за които споменах. Интересува ме дали някой се е справял с подобен проблем и възможно ли е да ми препоръчате нещо качествено, професионално за коса, а не някакви за по 3-4 лв, че не ми се остава без коса рано рано.

отиди на дерматолог

никой не знае какво ти е и не опитвай самолечние

Bogatti
12-22-2014, 09:53
Потърсих мнения тук, защото може някой да е имал също проблем с окапването на косата. Днес ще ходя при личната лекар да видим какво ще ми каже.

daniela0108
12-22-2014, 14:08
Пробвал ли си да взимаш някакви неща за подсилване на имунната система? Звучи ми като недостиг на някакви вещества в организма, аз имах проблеми с един ранички по главата и ми предписаха едни витамини. А от отслабен организъм също може да се стигне до косопад.

galen_plamen
12-22-2014, 22:39
ХРАНИТЕ НЕ МОЖЕ ДА СА ВИНОВНИ ЗА КОСОПАД,НИТО ПЪК АЛЕРГИИ. ИМА РАЗЛИЧНИ КОЖНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ,ИЛИ ПРОБЛЕМИ С ТАКИВА ПЕТНА ПО КОЖАТА НА ГЛАВАТА.КОИТО ЛЕКАРИТЕ ТРЯБВА ДА ПРОВЕРЯТ . ИНАЧЕ КОСАТА СИ ПАДА, В НЯКОИ ПЕРИОДИ И ПОВЕЧЕ

haritov
12-23-2014, 08:22
Потърсих мнения тук, защото може някой да е имал също проблем с окапването на косата. Днес ще ходя при личната лекар да видим какво ще ми каже.

много заболявания имат този проблем и в повечето случаи лечението не е едно и също

Bogatti
12-23-2014, 10:21
Личната лекарка каза, че ако пак се появят такива петна, трябва да ходя да ми взимат натривки от главата. Засега за косопада ми изписа витамини B и каза да приемам повече протеинови храни. Обясни ми, че може от стрес и промяната на времето да ми пада косата, ама какво правим в този случай....? много ми е некомфортно...

npp
12-24-2014, 11:32
Личната лекарка каза, че ако пак се появят такива петна, трябва да ходя да ми взимат натривки от главата. Засега за косопада ми изписа витамини B и каза да приемам повече протеинови храни. Обясни ми, че може от стрес и промяната на времето да ми пада косата, ама какво правим в този случай....? много ми е некомфортно...

такива са медицината и натуропатията, ако искаш да ти е по-комфортно, тогава трябва да търсиш помощта на истинския Бог Отец чрез истинския Господ Исус Христос - на Неговите ученици нищо отровно/токсично не е могло да им навреди

Марк 16:17-18 "И тия знамения ще придружават повярвалите: в Мое име бесове ще изгонват; нови езици ще говорят; змии ще хващат; а ако изпият нещо смъртоносно, то никак няма да ги повреди; на болни ще възлагат ръце, и те ще оздравяват.",

Лука 10:19-20 "Ето, давам ви власт да настъпвате на змии, и на скорпии, и власт над цялата сила на врага; и нищо няма да ви повреди. Обаче, недейте се радва на това, че духовете ви се покоряват; а радвайте се, че имената ви са написани на небесата(т.е. че сте/работите на страната на всеобщото спасение в истинския Бог)."

Dagichka
12-24-2014, 13:15
:lol:

Bogatti
12-29-2014, 09:01
да, да, благодаря, npp...
Тези дни съм малко по-добре, обаче студеното време допълнително влияе зле на косата ми...

Lia
12-29-2014, 12:25
Първо - намери си по-добър шампоан. Търси такъв, които не съдържат химии. Продължавай с витамин B, както ти е казала лекарката, но не е зле и да проучиш какви добавки можеш да взимаш, за да засилиш растежа на косата. Има такива, които наистина действат, от опит ти го казвам.

daniela0108
01-06-2015, 09:22
След поста на npp няма как да не станеш по-добре. Изклекуван си свише :) Шегата настрана Lia е права, важно е какви шампоани използваш, най-добре си купи натурални защото може да си алергичен към някоя съставка. Аз съм взимала хранителна добавка, казва се Брилиант Лук, на натурална основа е, но се посъветвай с лекарката.

Bogatti
01-06-2015, 12:35
За много години на всички, бъдете здрави! благодаря за изразените мнения и съвети. Сменям различни шампоани, но няма как да знам кой не съдържа вредни неща.. Засега не получавам вече въпросната "алергична реакция" само където косопада си остава проблем.
daniela0108 каква е тази добавка и за какво се взима?

daniela0108
01-07-2015, 08:25
Става дума за хранителна добавка под формата на капсули, попринцип действа стимулиращо на растежа и здравината на косата и кожата, но не знам дали може да се пие и от мъже. Предполагам, че не би трябвало да има проблем, съдържа само витамини и естествени съставки, но ако искаш поразпитай в аптеката.

Bogatti
01-08-2015, 09:04
Мерси, не съм ги чувал досега но ще проверя. Ако нещата продължават да бъдат такива май ще се наложи да пия и хапчета против косопад.. докъде стигнах :(

Kopakabana
01-08-2015, 09:11
Недей така трагично, взимай каквото ти казва момичето и се възстановявай бързо. Струва ми се, че приемаш нещата на живот и смърт.

daniela0108
01-08-2015, 09:40
Не го приемай толкова фатално, няма как да ти навредят, защото съдържат много витамини, а това че ги пиеш „против косопад“ звучи сякаш е краят на света. Нали важното е, че не се е оказало нещо по-сериозно.

Bogatti
01-09-2015, 12:16
Чак трагично не го приемам, обаче се съгласете, че е много гадна ситуация.
Търсих в нета за тези капсули, които ми каза Даниела, много ефикасни били, само трябва да видя дали могат да се пият и от мъже.

Vodnokonche
01-09-2015, 13:45
Не би трябвало да има проблем, нищо не ти пречи да опиташ с тях.

Bogatti
01-13-2015, 10:35
Хора, купих Брилиант лук пък да видим, аптекарката малко с усмивка ме изпрати, защото предимно жени си го купували :D

Momiceto90
01-14-2015, 12:54
Хора, купих Брилиант лук пък да видим, аптекарката малко с усмивка ме изпрати, защото предимно жени си го купували :D

Аз не бих взимала добавки без да се посъветвам с лекар-специалист. Само преглед от личната лекарка не е достатъчен, трябва ти консултация с дерматолог.

Bogatti
01-14-2015, 15:02
Четох доста добри отзиви след като ми го препоръчаха, но не знам, нали е с натурални съставки какво може да стане. А и досега не съм ходил на дерматолог и не знам при какъв ще попадна.

kalpazanka
01-14-2015, 15:16
Кажи откъде си, за да можем евентуално да те насочим. Не си губи времето с витамини Б и нацелване на шампоани на принципа проба-грешка.

Bogatti
01-15-2015, 10:04
В последната година и малко съм в София и затова не знам къде да отида. Въпреки, че вече ги пия тези неща, наистина съм ще съм благодарен, ако ми препоръчате някой добър лекар.

duparinka
01-15-2015, 10:22
За същият проблем ми препоръчаха този продукт http://flp.bg/bg/P_First_bg.htm наистина е много ефикасен и има резултат.
Ако имате интерес да си го вземете може да ми пишете с 15% отстъпка от клиентската му цена. 0883494378 filis.m@abv.bg
За желаещи и други продукти на ФЛП могат да ми пишат.

Bogatti
01-15-2015, 12:42
Успокояващ спрей за кожата едва ли ще ми помогне. Благодаря. Предпочитам да се придържам към капсулите които започнах да пия.

Momiceto90
01-15-2015, 15:18
Ти си пий капсулите, но пак отиди на лекар. Калпазанка е права. Майка ми ходи на дерматолог. Мога да я питам за контакти, ако си в София.

Bogatti
01-16-2015, 09:51
Ти си пий капсулите, но пак отиди на лекар. Калпазанка е права. Майка ми ходи на дерматолог. Мога да я питам за контакти, ако си в София.

добре, попитай я и ми кажи :) благодаря

Momiceto90
01-16-2015, 14:59
Bogatty казва се Петрана Каляшева. Докато взема адреса и в чудо се видях, майка ми се притесни, че на мен ми трябва лекар... Ето адреса и линк към сайта и.

бул. България 118, ул. Бяло поле 3, Бизнес център „Комфорт”, ет. 2

Телефон
+359 886 888 668

http://www.drkaliasheva.com/contacts

Bogatti
01-23-2015, 14:59
Мерси за координатите, имам записан час, ще пиша какво е станало като мине.

Bogatti
01-29-2015, 12:27
Минах при дерматоложката вече. Пусна ми изследвания, нищо притеснително не показаха. Каза, че може би от отслабен имунитет или от неправилно третиране на скалпа и се е получило възпаление. Вече го няма, но аз и казах и за капсулите, които приемам сега и каза да продължавам с тях.