PDA

View Full Version : Рутери, модеми, интернет, близу - моля помогнете



wizzip
12-21-2014, 20:10
Здравейте наложе се да сменя доставчика.
И така сега съм на Близу при тях схемата е такава. Оптичният кабел влиза в модем и от модема в компа. Но аз съм с два настолни компютъра а модема има само един ЛАН порт.
И така отговора е рутер
Аз имам два рутера и с двата не можех да направя нищо (не че не става просто аз не мога най-вероятно)

1ви вариант - Huawei echolife hg8245 (препоръчителен)
Този рутер ми е от предишният доставчик (Мтел) проблема при него е че няма WAN порт или там както се нарича. Този който приема сигнала и го разпръсква по LAN портовете
Има само LAN 1-4 и порт за оптична връзка но той е някакъв различен.
http://prikachi.com/images.php?images/769/7797769D.jpg

Пробвах да вкарам кабела от модема на доставчика в lan 1 и да свържа единия комп в lan 2 а другия в lan 3
но тогава само единият получава интернет (по близкият)
Ако кабела от модема е в 1 само 2 получава интернет (и не не става като го сложа в средата)

2ри вариант - belkin f5d7230-4
Тук проблема е по-различен. Свързвам си го нормално изписва ми, че получавам 50 mgb интернет но всъщност няма интернет

Най-вероятно проблема ми е елементарен но аз нямам и понятие от тези работи. Така, че моля помогнете и ще ви помоля само да обяснявате подробно. Мерси предварително

SprayPaint
12-22-2014, 01:06
Такъв ли е кабела, който идва от улицата?

http://img.ehowcdn.com/615x200/ds-photo/153/82/fotolia_248705_XS.jpg

Ако е такъв няма да стане с първия рутер.
Имаш ли потребителско име и парола от Blizoo?

wizzip
12-22-2014, 08:36
Кабела е бял и е с кръгъл накрайник , като за тв нещо такова. И влиза в модем и от там с такъв кабел към пц-то или в рутер
А за потребителско име и парола за близу не съм сигурен но би трябвало да имам

JDeel
12-22-2014, 08:46
Входящия кабел вероятно е коаксиален (антенен) кабел. Едва ли е оптичен, пък и да е оптичен ще ти направи добро впечатление. Та тоя кабел си влиза в техния модем.

При Mtel предполагам входа е бил във вид на телефонен кабел, TEL1 или TEL2. Но вече няма значение.

От модема излиза LAN кабел дето може да се бучне в някой нормален рутер, като този Belkin. Рутера се настройва там както трябва за да хване нета, а нататък връзката с компа си е автоматична. Само че компа трябва да е оставен на автоматична настройка на IP адресите. Ако имаш специално настроени IP адреси заради предишния нет, нулирай ги.

wizzip
12-22-2014, 08:50
Като свържа белкин-а ми изписва, че с свързва смрежата и тн но не получавам нет

wizzip
12-22-2014, 08:58
Възможно ли е да е защото трябва да им се обадя да впишат мак адреса на рутера в тяхната система ?

npp
12-22-2014, 10:09
с втория рутер(belkin f5d7230-4) ще стане, само че може да е необходимо да го настройваш, за което трябва да знаеш как да влезеш в настройките на рутера, а ако има поставена потребителска парола, която не помниш/не знаеш, тогава можеш да питаш ако има някой, който знае, или да ресетнеш настройките на рутера, ето упътваща картинка: https://netcomputadores.com.br/dbimg/produtos/f5d7230_4_2940_g.jpg