PDA

View Full Version : Столкъри, опасни ли са.



NomNomNom
12-22-2014, 10:45
Хелоу хора.

Пиша темата, провокирана от току-що възникнала ситуация.

Преди около 2 месеца, на прибиране в самолета, се заприказвахме с един мъж, защото и двамата закъснявахме. wizzair, свободно настаняване, той седна пред мен. През целият път се обръщаше и се опитваше да ме заприказва, и аз не знаех как да реагирам, реших да съм вежлива. Единствено съм си казала първото име и, че съм от София. В края на полета той, разбира се, реши да ми остави телефона си, аз отново вежливо го записах, с идеята никога да не звънна и да се откача. Моя телефон не съм давала. През цялото време обяснявах, че съм била при приятеля си , че го обичам и така нататък.

И ето на, след 2 месеца ми иска покана във фейсбук. Ще кажете какво толкова, обаче на мен вече ми е обеца на ухото да не си казвам нито името, нито от къде съм. Нито го знам колко е адекватен, щом е успял да ме намери само по първо име и град.

Иначе, блокирах го. Не знам дали е най-доброто решение, притеснявам се да не го фрустрирам така. Напоследък постоянно някакви видимо фалшиви профили ми искаха приятелство.

Други 2 подобни случая имам, единия е с един бивш, с когото съм имала отношения буквално 1 месец преди 5-6г. и през година решава да ми пише - ту да ме хейтва, ту да ми се извинява - не си е имал друга приятелка след мен, освен една, дето 1г. го е използвала да й пише протоколите/докладите, и дори не са правили секс, и не са имали публични отношения ( пък той е безумно самоуверен, че е супер як и велик, и не разбира защо хубавите момичета не му се хвърлят в краката ) .
Последният път ми писа да ми разкаже за тази, и да ме пита защо според мен не може да си намери приятелка, и аз му обясних, че трябва да занижи летвата, да се научи как да се държи с момичетата, и тогава да гони критерии ( как идиотско звучи ) . Той отказа да приеме това, защото според него жените го харесвали, но били някакви нехубави и неинтелигентни , пък не разбира защо другите не го харесват, като той е млад, перспективен, има работа и кола :lol: ( ще припадна :lol: ) умен, хубав, бла бла.
Ениуей, накрая след две седмици реши да ми напише, че - " ти ме повреди за цял живот и много добре знаеш това".
А истината е, че като бяхме заедно, държах се безкрайно мило за този един месец , но не исках да имаме публични отношения защото се разделях с друг човек в същия момент ( глупаво от моя страна, но преди 5-6г. още не разбирах ). Той ме натискаше за това и аз се дръпнах.

Сега, защо се притеснявам тук.
Защото , на майка ми първата любов се самоуби преди няколко години. Не е имал друга приятелка освен нея, и поради някаква причина нещо се били чули с майка ми да се видят ей така след много години, обаче нещо се разминали , объркали мястото на срещата и той се гръмва след 4-5 дни. И семейството му казват, че държал още нейна снимка на шкафа си.

Сега, аз не се притеснявам , че това момче ще си посегне, притеснявам се да не ми посегне на мен. Защото редува епизоди на фрустрация със съжаление ( отричане на реалността/приемане на реалността ) . И фактът, че не е имал здравословни взаимоотношения след мен също ме притеснява.

Пък първият ми приятел, той вечно искаше да се самоубива, или да загине геройски, ама само се вкарваше във филма, не беше наистина опасен, както това момче.

Работата е там, че не знам как да се държа в такива моменти. Рязко да отрежа, или да съм вежлива както до сега. А вежливостта ми навлича само неприятности.

Още един случай подобен имам, където един човек ми изписа над 30 смс-а без аз да отговря и без да се познаваме.
А пък се страхувам да не съм вежлива.

Момичета, как реагирате вие и имате ли подобни ситуации.

dechko7
12-22-2014, 11:35
Напоследък чувам и чета все повече и повече подобни неща. Явно хората се вманиачават по някакви други хора.. не знам, малко е плашещо. Аз мисля, че трябва да се действа рязко, да не се комуникира и толкова. Те са страхливи, не са толкова тъпи, че да дойде да те убива или нещо такова. Когато усещат страх или притеснение, се мотивират повече да са нападателни и търсещи. Така си мисля аз.

marilyn
12-22-2014, 11:37
Явно трябва да режеш по-брутално и да не мислиш толкова за вежливост. При теб нещата са доста по-странни, аз имам само един случай с едно момченце. Бяхме гадженца няколок месеца, аз не знам за какво бях с него, не вървяха нещата, ама аз му бях първата и той се влюби. Аз на третия месец вече не го понасях хич и му казах, че късаме, а вече се бях запознала със сегашния ми приятел. Той рева, страда... звънеше ми от време на време уж приятелски, аз спрях да му вдигам телефона. След това започнаха някакви странни обаждания, един път се представяше за друг човек, звъня от друг номер?! След месеци пак звънна от друг номер, говори ми глупости и почна да ми обяснява колко по-добър е от приятеля ми. Понеже съм го блокирала, от време на време негови приятели ми искат приятелство във фб.

sl1nceetoo
12-22-2014, 11:58
Има едно момче, пишеше си с една приятелка, бяха в добри отношения, от там просто ей така ме добави и мен, и започна най-редовно да ми пише, дразнеше ме, досаждаше ми, но не бях груба. После взе да пише по-нормално, смисъл стана по-съобразителен, водехме нормални разговори. Няколко пъти обаче, когато не си влизах във фейса с дни, писал на горе споменатото момиче и й нахвърлял всякакви въпроси, къде е, с кого е, как е, кво става и т.н. Попитах я дали и с нея така се държи и се оказа, че съвсем не. Аз си му казах, че това е странно и ненормално, все пак нито ме познава, нито нищо (от друг град е и то далечен). Той се съгласи постепенно обаче взе да пита постоянно къде отиваш, с кого и тем подобни. Не му давах отчет, разбира се и намалих драстично контактите си с него. Причина беше и това, че постоянно казваше колко съм му важна, как няма друга цел в живота си освен това- някой ден да ме види, как съществуването му е безсмислено без мен и т.н., което на мен не ми допадаше( при положение, че знаеше за приятеля ми). Та в момента съм занулила отношенията си с него.


Явно трябва да режеш по-брутално и да не мислиш толкова за вежливост.
Та, това ^

NomNomNom
12-22-2014, 12:25
Когато усещат страх или притеснение, се мотивират повече да са нападателни и търсещи. Така си мисля аз.
И на мен така ми е направило впечатление.
Пък ме е страх при твърд отказ и отхвърляне да не провокирам агресия.

Вежливостта при мен, придружена с отказа за задоволяване на потребностите ( емоционални ) - например, държа се учтиво с човек, но не проявявам по-нататъшен интерес мисля, че изнервя хората и те рязко могат , без угризения, да насочат гнева си към мен.

Пък ако рязко кажа не, ме е страх да не провокирам рязка агресивна реакция.

Хм, мисля, че това да се преструваш на уплашен/а ще свърши работа. Така, когато някой те стресне неволно с такова поведение, и ти покажеш страх, може да си помисли - ех аз такова чудовище ли съм, че плаша хората.

Иначе, мерилин - не е било лесно и твоето, и се надявам да са понамаляли изпълненията в последно време.


Та, засега единственото решение го виждам , да избягвам всякакъв тип комуникация в отворена и несигурна среда. Честно, не е било нарочно, познавам жени, които са постоянно отворени към всякакъв тип мъжко внимание, и в самото ми поведение няма нотки на флирт по default, но имам от време на време такива пропуски. И ми провокират панически страх, понякога не смея да си вляза в блока, защото е тъмно.
И се чувствам виновна, че тези мъже ме търсят. Пък сега се присещам всъщност, имах приятели-мъже, които проявиха с времето към мен интерес като жена, въпреки , че се държаха стриктно приятелски - всичките всъщност постоянно ми разказваха за други жени , с които искат да спят и аз им обяснявам за това колко обичам приятеля си, и как не мога да погледна друг , в останалото време си приказваме за нърдските ми/ни интереси - и отбивам всякакви леееки опити за флирт, тип изтъкване на разлики между половете, та понякога прибягвам и до гнусни лъжи тип - не мисля да си чистя краката цяла зима , или няма да се къпя този уикенд, защото няма да излизам.

И, когато някой го усетя, че залита, спирам да отговарям. И е ужасно, защото хем директно не мога да кажа - ти имаш сексуален интерес, не мога да отговоря, съжалявам - защото ще го засегна, или ще каже - че аз нямам, бъркаш се.
Пък като спра да отговарям, се започва - ама защо, как, звънят, пишат, и аз просто се покривам, защото не искам да поема отговорност. Щом не искам да общувам , не искам да общувам и това е. Въпреки, че съм безкрайно социално отзивчива и контактна, съм интроверт и никога няма да пиша на някого първа, ако не съм усетила, че сме загубили връзка + трябва да ми е близък, просто с други хора на емоционално ниво нямам основание да комуникирам.

Та в момента съм щастлива, защото нямам такъв тип приятели и съм станала една идея по-неотзивчива , само се страхувам да не изплуват тези от преди, защото някой чат-пат се присеща да пише и се покривам.

Пък, дали просто на всеки един от тези хора да не пиша най-накрая защо съм спряла да общувам с тях и да си изчистя отношенията?
Хм, ей това ще го обмисля.

Deadlock
12-22-2014, 12:41
Вежливостта при мен, придружена с отказа за задоволяване на потребностите ( емоционални ) - например, държа се учтиво с човек, но не проявявам по-нататъшен интерес мисля, че изнервя хората и те рязко могат , без угризения, да насочат гнева си към мен.


Точно така се държа и аз!

Fisherman
12-22-2014, 12:48
аз пък искам да се оплача от тъпи столкъри момичета,оплаквате се е от хора,които ви следат а сигурно вие сте го правили поне 10тина пъти досега

pandabear
12-22-2014, 15:02
толкова голям h4x съм, че само по ника във форума ще ви намеря лицекнигата.

per-dead
12-22-2014, 17:26
Във вежливостта ти е проблема. В днешно време една проста любезност се счита за флирт или за отговор на флирт.
Ако с твърд отказ човек е можел да предизвика агресивна реакция у отсрещния, до сега да съм станала доста насинена мацка.

KristaY
12-23-2014, 20:35
Имала съм подобни случеи и моят съвет е да престанеш с тази вежливост, защото очевидно не действа. Аз лично си казвам всичко както си го мисля, с риск да обидя някого, но при всички положения е в моя полза. Да, после съм зла и съм кучка, но какво пък.. нали вече не ми е на главата. Обаче го има момента когато ти този човек го пазнаваш по-добре и може би първо се опитай да му обясниш, че е зле и да се вземе в ръце. И м-да..

draid
12-23-2014, 21:00
Как викаш се казваш ? (:

Не знам къде ги намирате тия изтрещели типове, дето се самоубиват, реват, тръшкат се и т.н. Вие с мъж ли сте излезли/ходили или с някакви инфантили с въпросителна психическа стабилност ?

shmatarok
12-24-2014, 12:04
^Е, има някои индивиди, които добре се прикриват за съжаление. 8-)

Иначе на мен преди са ми се случвали някакви подобни неща, първото ми гадже беше такова - пишман-самоубиец, пишман-войник и пишман-монах. 8-) Ама вече го бях виждала как минава през разделите, така че просто го отрязах и нещата приключиха бързо - жив и здрав си е, продължава да ми мрънкоти от време на време, ама толкова. Не че не се бях панирала дали наистина няма да се самоубие, ама не го показах просто. Притеснявах се за един друг, че след отношенията ни не можа да си намери дълго време друга приятелка, ние сме и от една компания, та ми беше кофти до някаква степен, ама сега си е хванал някаква симпатяга, та ми олекна и от там. Иначе скорошни неприятни случки нямам, то аз принципно се държа доста грубо с хората и откачалките от далеч ги усещам вече, та режа наред.
Най-добрата ми приятелка обаче къде ги намира такива не знам, ама всеки месец ми звъни с въпроса какво да правела. Последната глупост - запознала се в някаква онлайн игра с някакъв ирландец, той я намерил във фейсбук само по първо име и аватар, поискал приятелство и ѝ писал, че щял да ѝ идва на гости, че не му била толкова далеч сега, когато не си живеела в България. Пълна идиотщина, ама и тя си е малко за бой, че не знае кога да каже не. :)

girlwithblueeyes
12-25-2014, 07:11
Проблема ти е че си прекалено мила и вежлива.
Аз лично мразя някакви типове да ме заговарят и да ми губят времето .Едно директно НЕ винаги ми е вършило работа от разни досадници. А относно разните самоубийци повечето само си говорят точно защото разчитат противоположният пол да се трогне и да обърне внимание.Действат му на психиката опитвайки да му вменят чувство за вина .Едно от гаджетата ми така ме заплашваше че ще се самоубие никакво внимание не му обърнах а и той нищо не си направи .

LoadRunner
12-25-2014, 16:07
според мен си много добра и даваш грешни сигнали на хората, и предизвикваш тяхната агресия после замисли се малко и не си играй с момчетата да не си изпатиш от това ( макар че има някои луди хора момичета също на които ако се усмихнеш и вече си представят как второто ви дете казва мамо) . Ама ти наистина ли имаш такива проблеми, не ми изглеждаш чак такава красавица :}

bloodyF
12-27-2014, 08:42
Бившият ми беше от тези, вманиачаващите се.
Дебнал е под прозореца на стаята ми какво се случва вътре (аз съм на втори етаж), гонил ме е по улиците, когато скъсахме заплашваше, че ще се самоубие. Веднъж се качи пиян да кара, за да ми докаже какво можел и аз се обадих в полицията, че кара пил.
Ревал е, тръшкал се е за някакви глупости. Сега нито го знам какво прави, нито ме интересува. Но го гледах че си е жив и здрав по снимки.
Повечето такива само лаят, а не хапят:)
Имала съм си и столкъри от типа по име да ме намерят във фейсбук и да ми пишат със седмици, просто не отговарям или казвам че съм заета и толкова.
Иначе Номи и аз съм като теб, с всички гледам да съм културна и разбрана и не мога да режа от раз, но има някои които прекалено изнагляват. За такива нямам проблем.
И винаги си казвам името съкратено, така няма шанс да ме открият никога 8-)

kaRamella
12-27-2014, 11:39
не ми изглеждаш чак такава красавица :}

:D :D :D :D :D:D



Бившият ми беше от тези, вманиачаващите се.
Дебнал е под прозореца на стаята ми какво се случва вътре (аз съм на втори етаж), гонил ме е по улиците, когато скъсахме заплашваше, че ще се самоубие. Веднъж се качи пиян да кара, за да ми докаже какво можел и аз се обадих в полицията, че кара пил.
Ревал е, тръшкал се е за някакви глупости.

Хахххах 1:1 .

NomNomNom
12-27-2014, 12:23
@shmatarok - то негативните качества си вървят с положителни под ръка, та вероятно твоята приятелка харесва положителни черти, които вървят ръка за ръка с някое безумие :D
@girlwithblueeyes Мда, и при мен самоубиеца си е жив и здрав вече 6-7г. от първия път, дето чух че ще се самоубива.
@LoadRunner и @kaRamella - их леле, стара мома ще остана, кой ша ме вземе
@bloodyF като чета и по други теми този човек как те изтормозил, ти правя евала на търпението и силите.

bloodyF
12-27-2014, 17:54
хаха, аз съм много търпелива и мога да се изтезавам с месеци и години дори :) типична черта за зодията...

RapExotic
12-28-2014, 12:59
първото ми гадже беше такова - пишман-самоубиец, пишман-войник и пишман-монах. 8-) Ама вече го бях виждала как минава през разделите, така че просто го отрязах и нещата приключиха бързо - жив и здрав си е, продължава да ми мрънкоти от време на време, ама толкова. Не че не се бях панирала дали наистина няма да се самоубие, ама не го показах просто.

Все едно описваш бившата ми приятелка .. само че в мъжки род. Има ги и от двата пола такива индивиди.

marilyn
12-30-2014, 17:23
Иначе, мерилин - не е било лесно и твоето, и се надявам да са понамаляли изпълненията в последно време.



Да, вече не се обажда и не дава признаци на живот. Аз съм го блокирала де що може и от доста време не ме е търсил. Но това си беше безсилие неговото. Просто той се влюби, аз не. Зарязах го, малко след това се влюбих в друг. И той след това ми се молеше да се върна при него, бил се променил, не знам си какво. Глупости някакви.

Иначе вежливостта и възпитанието са проблем на доста мъже, защото го приемат като свалка. Онзи ден влизам в един хипермаркет с една приятелка. Имам бутилка вода в чантата и отивам при охраната да ми сложи лепенка за внесено отвън. Поздравявам и му казвам какво искам. Той като почна да ми се усмихва и да ме преследва из магазина. То накрая не беше "Довиждане, весели празници, не знам си какво си". Човек ще каже, че съм си го просила това внимание...

Явно трябва да си по-груба. Сетих се за примера, който даде в началото с онзи, който ти е дал телефона си. Просто ги режи по-брутално, така че да разберат ясно, че не искаш да си контактувате. И не му взимаш телефона. Като бях по-малка имах подобни проблеми, все оставях впечатление, че харесвам някого, без това да е така. И после се започваше едно търсене чрез познати, питане, искане на телефони. После станах малко по-рязка и всичко е по-ясно.

sramejlivkaa
01-04-2015, 16:48
Явно трябва да режеш по-брутално и да не мислиш толкова за вежливост. При теб нещата са доста по-странни, аз имам само един случай с едно момченце. Бяхме гадженца няколок месеца, аз не знам за какво бях с него, не вървяха нещата, ама аз му бях първата и той се влюби. Аз на третия месец вече не го понасях хич и му казах, че късаме, а вече се бях запознала със сегашния ми приятел. Той рева, страда... звънеше ми от време на време уж приятелски, аз спрях да му вдигам телефона. След това започнаха някакви странни обаждания, един път се представяше за друг човек, звъня от друг номер?! След месеци пак звънна от друг номер, говори ми глупости и почна да ми обяснява колко по-добър е от приятеля ми. Понеже съм го блокирала, от време на време негови приятели ми искат приятелство във фб.

Разигравала си го демек.

marilyn
01-04-2015, 16:59
Разигравала си го демек.

Аз, че го разигравах, разигравах го, ама той не разбра. Скоро след като се запознах със сегашния си приятел, скъсах с него. Иначе докато бях с него, правех други неща, които не са за хвалене, ама той така и не разбра. А и каквото и да е, ще се поправи ли нещо, ако ми звъни, за да ми говори глупости?!

102
01-04-2015, 17:03
оплакваш се от него
а си му правила тъпотии
как се наричаше това

draid
01-04-2015, 19:58
Е какво ти изниква първо в главата ?

anonymous708973
01-04-2015, 22:22
Аз, че го разигравах, разигравах го, ама той не разбра. Скоро след като се запознах със сегашния си приятел, скъсах с него. Иначе докато бях с него, правех други неща, които не са за хвалене, ама той така и не разбра. А и каквото и да е, ще се поправи ли нещо, ако ми звъни, за да ми говори глупости?!

Човек ще си каже, че си пораснала и узряла, а още се хвалиш със същите неща, с които се гордеят 16-17-годишни пикли.
И не обяснявай как "само казваш", от тона ти прозира една такава тъничка гордост.

anonymous908491
01-04-2015, 22:24
от тона ти прозира една такава тъничка гордост.

Това няква опция text to voice ли е ?

pandabear
01-05-2015, 05:20
тъничка гордост, ве :}

Lia
01-05-2015, 08:08
Никога не съм разбирала хората, които се вманиачават по другия. Отношенията се крепият на свободата, комфорта и спокойствието и на двамата души. Какви са тези неща "ако не си с мен, ще се самоубия"?! Пълни глупости, слаби характери са за мен такива хора. В крайна сметка всичко в този живот се преживява и винаги идва нещо по-добро.

CoNviCt
01-05-2015, 08:08
толкова голям h4x съм, че само по ника във форума ще ви намеря лицекнигата.

И ааааз. И аз обичам пандиииииииииииииииииии. И искам да съм пандаааааа. Омъжи се за меееееееееен.

draid
01-05-2015, 08:58
толкова голям h4x съм, че само по ника във форума ще ви намеря лицекнигата.

Предизвиквам те ! След като я откриеш драсни ми едно ЛС с името ми (:

marilyn
01-05-2015, 09:52
Ми не, не се хваля, нито се гордея с разни такива постъпки. И доста по-гадни неща съм правила, и съм се променила, и време е минало от тогава.... не знам защо Ина реши, че "през тона ми прозира тъничка гордост". Отдавна ми е минал мерака да разигравам малки момчета. Ма тва вече не е по темата даже...

Niakoitam
01-05-2015, 13:10
оплакваш се от него
а си му правила тъпотии
как се наричаше това

Вика му се: "Правя се на жертва и все пак аз съм невинна до доказване на противното!" :D
Иначе по темата на Номката. Попринцип това да те открие във фейсбук след като знае изключително разпространеното ти в света име и как изглеждаш въпреки,че градът го няма не е кой знае каква философия.Направих си един експеримент и написах името ти в търсачката.Е, трета или четвърта излизаш.Второто ти име започва с буквата... А, нали? :D
Не знам дали това е бъг на фейса или е вярно,но ако наистина имаш 1000 последователи както изкарва в търсачката изобщо не се чуди,че разни ненормалници дето искат предимно да ти се заврат под гащетата те търсят.Иначе аз без да съм кой знае какъв ненормалник случайно съм попадал и знам фейсбуците например на Пантерата и granger. Знаех го и на valdesbg,но съм го забравил вече нещо.

Относно другото.Свалките са си част от нашето съществуване.Нито мъжете,нито жените може да четат мисли,колкото и предимно на повече жени отколкото мъже да им се иска.На някой хора изобщо пък не им дреме дали даден човек си има гадже или не,на втори не им дреме дали е женен/омъжена,на трети въобще не им дреме дали има намесени деца и т.н.
Когато някой започне да ви сваля,а вие не искате просто му го покажете,а не се дръжте все едно му казвате: "Абе засега не те искам,но пък ако се потрудиш известно време и се поизпотиш малко за мен...знае ли се..."А в това показване влиза блокирането отвсякъде,необщуването с даденият човек,не отговарянето на съобщения и т.н..Ама не единият път така,а после иначе.Ако искате да го разкарате напълно от живота си,а не искате все пак просто да си се понавърта около вас отвреме навреме е още по-лесно...:) Е, преди това може и да се поаргумeнтирате леко .Не е лошо.А не като една девойка преди време.Сама ми се мушкаше в ръцете,впоследствие ме заговаряше и пак сме танцували и изведнъж се оказа,че и във фейса не иска да ме добави. :D

Blab
01-05-2015, 13:59
то това да те изнудва емоционално със заплахи за самоубийство не го прави столкър.
виж, да те преследва в нета и да ти влиза агресивно в личното пространство - да. //моето любимо е да ми се включват рандъм гадженца на някой и друг мухльо, който кой знае какво им говори, че да ги насъсква, миличките:Д че и с хора от този форум и тази тема ми се е случвало, баси неадекватните има:Д

някъде има и закони, които да ни защитят, но не и в България:Д не е смешно, знам.

лично аз, обаче, обичам да мисля глобално и считам, че проблемът е друг - неспособността за близост и интимност в днешния свят. без да съм психолог и социолог, така си обяснявам фиксациите - като една последна остатъчна сламка на романтичност (в литературните разбирания на думата) - изборът на всичко е толкова голям, в един или друг момент ти можеш да правиш толкова много различни неща, да бъдеш на толкова много различни места, с толкова много различни хора; но този избор, това разнообразие са само една идея, една теория, един привиден ПР и подвеждащ маркетинг. Или с друга метафора - един зелен екран, на който можеш да проектираш всичко, но в твоята действителност си остава само това - зелен екран. Затова и след тази повтаряща се сексуална революция на сексът продава, полиамория, всевъзможни импланти и крайна освободеност, сиреч - извратеност, девиации, отклонения; леко си проправя път една нова система на мислене и живот (която, естествено, е базирана върху материализма и чувството/идеята за собственост, но все пак) и тя ще сложи край на постпостмодернизма (мисля си). Фиксацията е неизбежна при справянето със среда, която отвсякъде иска да краде вниманието ти (бибкащи и светещи, говорещи, вибриращи, етц. реклами, тех. уреди, медии, хора). Всъщност, обективно погледнато, тя е метод за фокусиране (на внимание, енергия, мисъл, действия). А това, което я поддържа и мотивира дадения индивид, е идеята за идеал, нещо единствено и "само за теб" (както гласи рекламното изречение), т.е. правилен избор. Та да, мога да оправдая заблудата, причинител на ентусиазма на разни хора да преследват разни неща или пък (идеи за) други хора. Виж, манипулацията и накърняването на нечие достойнство ме отвращават мен и искам геноцид на всички служещи си с подобни лайнарщини;


//Номном, ако не й е проблем, да си даде рождените данни, форумните астролози с интерес ще потърсим причината за привличането на мъже с подобен психопрофил;

Aeternal
01-05-2015, 14:25
то това да те изнудва емоционално със заплахи за самоубийство не го прави столкър.
виж, да те преследва в нета и да ти влиза агресивно в личното пространство - да. //моето любимо е да ми се включват рандъм гадженца на някой и друг мухльо, който кой знае какво им говори, че да ги насъсква, миличките:Д че и с хора от този форум и тази тема ми се е случвало, баси неадекватните има:Д

някъде има и закони, които да ни защитят, но не и в България:Д не е смешно, знам.

лично аз, обаче, обичам да мисля глобално и считам, че проблемът е друг - неспособността за близост и интимност в днешния свят. без да съм психолог и социолог, така си обяснявам фиксациите - като една последна остатъчна сламка на романтичност (в литературните разбирания на думата) - изборът на всичко е толкова голям, в един или друг момент ти можеш да правиш толкова много различни неща, да бъдеш на толкова много различни места, с толкова много различни хора; но този избор, това разнообразие са само една идея, една теория, един привиден ПР и подвеждащ маркетинг. Или с друга метафора - един зелен екран, на който можеш да проектираш всичко, но в твоята действителност си остава само това - зелен екран. Затова и след тази повтаряща се сексуална революция на сексът продава, полиамория, всевъзможни импланти и крайна освободеност, сиреч - извратеност, девиации, отклонения; леко си проправя път една нова система на мислене и живот (която, естествено, е базирана върху материализма и чувството/идеята за собственост, но все пак) и тя ще сложи край на постпостмодернизма (мисля си). Фиксацията е неизбежна при справянето със среда, която отвсякъде иска да краде вниманието ти (бибкащи и светещи, говорещи, вибриращи, етц. реклами, тех. уреди, медии, хора). Всъщност, обективно погледнато, тя е метод за фокусиране (на внимание, енергия, мисъл, действия). А това, което я поддържа и мотивира дадения индивид, е идеята за идеал, нещо единствено и "само за теб" (както гласи рекламното изречение), т.е. правилен избор. Та да, мога да оправдая заблудата, причинител на ентусиазма на разни хора да преследват разни неща или пък (идеи за) други хора. Виж, манипулацията и накърняването на нечие достойнство ме отвращават мен и искам геноцид на всички служещи си с подобни лайнарщини;


//Номном, ако не й е проблем, да си даде рождените данни, форумните астролози с интерес ще потърсим причината за привличането на мъже с подобен психопрофил;

Със сигурност ще я намерите сред звездите, не че OP сигурно си прилича на жертва. :Д

tori
01-05-2015, 16:26
Разбирам тоя от самолета - разбрал е, че си във връзка от разстояние, помислил е „Тая е лесна, ще спи с мен, щото нейния е далеч.“ и ти е дал номера си с надеждата да го намериш при по-голяма сушина. Щом си се представила с цялото си име, казала си откъде си и той знае добре как изглеждаш, като нищо да те открие във фейсбук. Колко България сме, че да не успее? Мен така са ме откривали след 30 секунди на сумрачно и име, а моментално си смених профилната, за да види само очи и вежда въпросния. И пак ме е открил някак. Писа ми, не отговорих, писа пак, пак не отговорих, не приех приятелството и спря. Радвам се, че нямам други подобни случки и всички обожатели до момента са се държали на ниво.
Бившия също е заплашвал с разни глупости докато бяхме заедно, правел е циркове и простотии, но още е жив и здрав, дори се заяжда като намери удобен момент. Както са казали нагоре, кучетата и лаенето там... Кво беше? :д
Ако толкова те е страх, представяй се с друго име когато непознати те заговарят, не казвай откъде си и какво работиш/учиш, не споделяй на колко години си, откъде идваш, къде отиваш и такива основни работи, по които могат да те намерят. Бъди и по-рязка когато някой ти набута телефонен номер и кажи, че не ти трябва, защото не смяташ да продължаваш да общуваш.

Освен това, имам странното чувство, че вземаш нещата твърде навътре. Човека от самолета е видял някой, който е хванал за канарче, което след това може да изчука. Едва ли е имал мисли да те гони, да те изнасилва и убива, да те рови в задния си двор и нам-ко. Тоя бившия като го блокираш отвсякъде (вероятно добре знаеш как), и той ще спре да те тормози. Едва ли след шест години знае къде живееш и те следи, че да може да ти посегне.

Извън темата леко: Аз като пътувам самичка по автобуси (влаковете са ми огромен страх), обикновено си заемам две седалки пичовски и си простирам раница/чанта/сак на другата и отварям списание + музика, за да си личи отдалече, че не съм отворена към разни хора, които си умират да заговарят непознати. До момента не ми се е случвало да са чак толкова пълни, че някой да ме помоли да си събера работите.

pandabear
01-05-2015, 18:06
Предизвиквам те ! След като я откриеш драсни ми едно ЛС с името ми (:

шегувам се, разбира се ;p. единствените ми познания в интернетA стигат до там, че да влезна в teenproblem.net, за да се посмея (след напрегнатия ден) на постовете на анар4ибой и Baffalsc. е...и чат-пат на пентерката :}

pandabear
01-05-2015, 18:10
И ааааз. И аз обичам пандиииииииииииииииииии. И искам да съм пандаааааа. Омъжи се за меееееееееен.

ех, какво незабравимо предложение ^_^ а предбрачен договор? оу, не. сори, забравих– не си минал теста за одобрение ;p

Niakoitam
01-06-2015, 07:24
Предизвиквам те ! След като я откриеш драсни ми едно ЛС с името ми (:


шегувам се, разбира се ;p. единствените ми познания в интернетA стигат до там, че да влезна в teenproblem.net, за да се посмея (след напрегнатия ден) на постовете на анар4ибой и Baffalsc. е...и чат-пат на пентерката :}

Той е споделял,че няма фейсбук,та затова е толкова смел, не за друго... :D

CoNviCt
01-06-2015, 09:18
ех, какво незабравимо предложение ^_^ а предбрачен договор? оу, не. сори, забравих– не си минал теста за одобрение ;p

Дай го насам! Ще мина през всякакви тестове. ^_______________^

102
01-06-2015, 19:55
свалятч

NomNomNom
01-08-2015, 14:13
@tori, намери ме след 2 месеца, т.е. два месеца ми е помнил името и града, В КОЙТО ЖИВЕЯ, а не родния, родния не съм си давала, както и фамилията.

@някойтам , не съм тази с 1000 последователя :D и фамилията не съм си давала, пък като напиша името ми в гугъл, излиза какво ли не, само не аз. :D

Niakoitam
01-08-2015, 14:30
@някойтам , не съм тази с 1000 последователя :D и фамилията не съм си давала, пък като напиша името ми в гугъл, излиза какво ли не, само не аз. :D

Не в търсачката нa гугъл,а в търсачката нa фейсбук. :)
Добре де явно това е бъг на фейса и изкарва максималната възможна бройка та от там съм се объркал.Ти специално нямаш 1000 последователи,а 88 Приятелите ти са тактично и прилежно скрити :D
Но това въобще не променя фактa,че аз успях да те открия много бързо само чрез написване на първото ти име в търсачката на фейсбук и няколко снимки постнати в темата със снимки в раздел Секс на този форум. :D А този в самолета е знаел все пак и как изглеждаш. А може и да е бил добър физиономист човека :)
Просто може след два месеца да му е хрумнало да те потърси евентуално сещайки се за тази случка,евентуално мислейки си,че може и вече да си свободна или просто да му се е приискало да създаде отношения с теб. :)

NomNomNom
01-08-2015, 14:37
@ Тактично и прилежно съм си сложила и снимка с мъжо, за да няма такива истории :D
Иначе, прав си за снимките тук.
Онлайн присъствието като цяло има и плюсове, и минуси.
И минусите ме притесняват единствено до толкова, ако застрашават живота ми.

skate
01-08-2015, 15:57
onzi den edna si iztarva 6ala na ulicata i az uj da i go vurna trugnah da q gonq ma tq si pomisli 4e ne6to iskam da q naranq li ddz i trugna da bqga ot men golqm film be6e mn sa smqh :D

M****
01-08-2015, 17:52
Баси... от всичко написано тук май излиза, че аз самият съм столкър... :(((
Но за разлика от типовете, с които много от момичетата тук са имали лоши моменти, аз търся единствено социален контакт. Не сексуален, нито искам да ставаме гаджета и т.н. Просто се чувствам самотен и искам да си попиша с някое момиче. Ежедневието ми е ставане, измиване, работа, прибиране, домакинстване, гледане на тв/ровене в Интернет (за релакс от стреса, натрупан през работно време) и след това отново сън.
Дали им дотягам - сигурно. Даже някои от потребителките в този форум сигурно са ме блокирали. Преди ден честитих рожден ден на едно момиче, което директно ми заяви, че я дразня (и това беше преди повече от половин година!). И аз не знам защо го направих - сетих се, че някой има рожден ден на 7-ми и ... части от секундата по-късно -се сетих кой е човека. Почувствах необходимост да я поздравя. Хубавото в случая е, че мацката май ме е блокирала, та никога няма да прочете съобщението. :)
Интровертен тип съм и не изпитвам необходимост да посещавам шумни публични заведения и да съм обграден от непозната компания. Това е причината да не намирам нужната мотивация да прекарвам вечерите не у нас си - по баровете и заведенията, а пред тв-то и компютъра. Може причината да е и от зодиакалния ми знак - Рак съм. И удивително се вписвам в написаното от Алена:
http://zodia.bg/sign/cancer
Девиз: "Аз чувствам", "Аз се съмнявам"
Съдбовна мисия: Да се развива и да съзрява. Да опознава душевността си. Да развие психолога у себе си. Да не обсебва. Да разбира преди всичко своята, често объркана същност. Да се научи да приема хората.

Дали се самоопределям като опасен човек - изобщо не! Аз на мравката път правя - наистина. През лятото, докато гледам къде стъпвам, когато забележа мравка или божа кравичка - гледам да не ги настъпя.
Но това си има своята предистория. Когато бях много малък, водещ почти несъзнателен живот си спомням, че бях при баба ми на село. Имаше едно котенце, а аз глупакът му с глупак - искащ на всяка цена да провери твърдението на родителите си, че котките не могат да плуват, реших да пусна котенцето в един варел с вода. То плуваше, но след време се удави. Когато майка ми разбра ... И още тогава научих един от най-ценните уроци в живота: "че всяко твое действие може да има супер големи негативни последици". Още съжалявам, че от тъпата си детска глупост лиших едно малко същество от неговия живот. Оттогава съм се самовъзпитал, самозарекал и т.н. каквото и да става - да не повтарям никога подобно лошо действие към живо същество. Единствените животни, които не са под тази протекция са хлебарките и молците. Дори когато видя паяк у нас, го хващам и изнасям навън.

Е, споделих една от най-съкровените си тайни. Ако някой има нещо да ме пита - ще отговарям (стига да не е твърде лично).

marilyn
01-08-2015, 17:59
@tori, намери ме след 2 месеца, т.е. два месеца ми е помнил името и града, В КОЙТО ЖИВЕЯ, а не родния, родния не съм си давала, както и фамилията.



Бахти лудия тип. :D

M***, получила го е, не се бой.

Niakoitam
01-09-2015, 09:11
@ Тактично и прилежно съм си сложила и снимка с мъжо, за да няма такива истории :D
Иначе, прав си за снимките тук.
Онлайн присъствието като цяло има и плюсове, и минуси.
И минусите ме притесняват единствено до толкова, ако застрашават живота ми.

Видях го как охранява там от корицата. :D
Някак си ми се струва,че си малко от тези хора,за които едвали не това,че си им пратил покана за фейса значи,че се опитваш да им навлезеш дълбоко в личното пространство.Сякаш се опитваш,защото имаш гадже да държиш мъжете по надалече овреме за да не се наложи да ги нараняваш после или едвали не някой да не те разколебае за връзката ти.А всъщност ако си напълно уверена в нея няма кой да те разколебае.Просто трябва да си твърда и да споменаваш отвреме навреме гаджето си.Никой няма право да ти се сърди,защото ти си предупредила предварително и предупреждаваш постоянно.И стига да не се държиш с някой друг като че ли сте гаджета си в пълното си право да си държиш на позицията.Ако вече връзката попадне на етап ще късаме,няма да късаме и пак обратно вече е по-опасно,но то често стигне ли се до това положение сякаш е по-добре наистина да я прекратиш.Ако много ти досажда някой,хайде чиба отвсякъде и да се маха.По-сложно е ситуацията,ако някъде знаеш,че има чувства примерно,но нещата няма как да се получат и напълно в реда на нещата след известно време си хванеш гадже.Е, може да праждосаш въпросният трети човек ако не го смяташ за кой знае колко близък,че даже и да го имаш въпреки,че ще е малко по-трудничко.Друг е вече въпроса,че никога не може да си сигурна,че тази връзка,в която си влезнала ще е последна и ти ще се омъжиш за гаджето си и ще заживеете щастливо до дълбоки старини.Може някога пак да проимаш нужда от първият човек и да съжаляваш,че си предпочела другият пред него в един момент.
Относно фейсбук.Мен специално изобщо не ме притеснява да приемам покани.На мъже или на жени,на по-дърти или пък на дребосъци.Така има опасност и да получа покана от фейк профил/и,но пък попринцип изобщо не ме грее.Няма какво да крия чак толкова,а ако решат да ми бъркат по надълбоко в личното пространство,е аз съм си малко агентче и вероятността да разбера кой е това е голяма.
Една съфорумка,тя си знае коя е,някога просто от любоипитство реших да и разбера второто и третото и име и го направих.Не че не можеше да я попитам,защото си бяхме в отлични отношения,но просто исках да разбера мога ли сам да ги намеря.Тя нямаше регистрации почти никъде,а където имаше използваше ник или псевдоним.Но все пак в днешно време може би трябва да живееш в пещера за да не фигурираш поне някъде в интернет и с трите си имена. :D
Иначе въпросният,че ти е пратил покана това не означава на 100%,че ще тръгне веднага да те сваля.Може да е някакво такова безобидно като мен.На мен потрябвали ми информация за някой или фейсбук в 95% от случаите рано или късно го намирам.Аз даже и не съм особен физиономист.Често ми трябва да общувам поне няколко пъти с даден човек наживо за да съм на 100% сигурен в чертите му.Случвало ми се е да пия на една маса с някакви хора на полумрак и да се чудя защо се държат все отне отнякъде ме познават и да се окаже,че всъщност пак някъде на сумрак сме пили. :D
И въпреки,че съм такова агентче и понякога например дори пращам покани на момичета (и не само де) дето съм виждал по два три пъти в живота ми за мен е изключителна ама изключителна рядкост да пиша на някого пръв без дори да ми е писал веднъж в чата.Трябва да почувствам някакъв вид интерес към мен,защото иначе се чувствам като някаква лепка.Именно и заради това доста често при започване на нови отношения предпочитам да пиша пръв ако преди това поне два три пъти ме е потърсила отсрещната страна и аз имам желание за това.Виж харесвания и коментари най-спокойно и нагло си правя.Отдавна ми мина притеснението.Щом ми се води някой приятел там ще търпи. :D А пък най са ми смешни че чак и жалки тия дето не са ми или пък даже сами са ми пратили покана за приятелство,че даже и страници най-често на партии и не само ме карат да им харесвам и после като им изкоментирам нещо и не им хареса ми изтрият няколко пъти коментарите и по някое време ме премахват или тези дето им пиша и се държат едвали не все едно ще ги изнасиля ако вземат та случайно се объркат и ми отговорят веднъж два пъти в месеца.Така беше с една общинска съветничка от града ни дето не я кефеше,че не и се кефя на партията БСП и храня Станишко мишко постоянно.Е,какво имам и друга приятелка от младежкото БСП и тя идеално знае позицията ми,но не е тръгнла да ме премахва заради това. Или пък една тукашна потребителка sexa na koplexa или нещо такова дето се скъсваше да ми праща покани към страници на Модерна България дето мъжа и е нещо като шефче там,а след като и опонирах на позицията дето се пънеше да обяснява как ако имало униформени служители с лекарите в циганските квартали това било нарушаване на правата им и дискриминация реши да ми изтрие коментара.И след като и казах,че това не е никаква демокрация нейното и ако тяхната партия проповядва така демокрация не е много по-различна от другите и има и по добри партии и че Българският Хелзингски Комитет е една лапачница на пари дето само усложнява проблемите където често ги няма реши да ми се прави на обидена и да ме премахва.Като цяло в тоя фейсбук човек може и да попадне на доста смешни хорица. :)

102
01-09-2015, 09:47
Като цяло в тоя фейсбук човек може и да попадне на доста смешни хорица. :)

и най-вече грозни които упорито се фотографират

NomNomNom
01-09-2015, 09:48
Ок, интересни приятели като че да имаш :D
И да си агентче е добре :D
И аз разцъквам много , когато ме зачеше любопитство, но ок, любопитството ми рядко е от сексуален интерес към мъж, когато е било такова, по-скоро преглеждам как изглежда поведението ми в социалните мрежи , не неговото :D

Инак .. не знам дали написах, че човекът знае, че е по-възрастен от майка ми и изрично в самолета направих коментар, че щерка му е по-голяма от мен.
И след 2 месеца да се е сетил - притесних се, защото не исках никакъв интерес, и както ти спомена - ясно беше, че имам приятел и това е.

Иначе, за приятеля ми нямам притеснения, нямам притеснения нито за себе си, нито за него - не искам различен от него, искам да си градим и дълбаем връзката, както в момента.
Преди, когато съм имала връзки, сякаш не ги исках и исках да съм свободна и си представях в бъдеще време, прекарвано сама или с друга мъжка компания, а в момента просто искам само този човек, и не ми минава през акъла за други неща.

С други хора, освен близките ми приятели, не общувам почти на теми различни от работа

M****
01-10-2015, 12:54
https://www.youtube.com/watch?v=qpgTC9MDx1o

Гледали ли сте този видео клип към песента на Maroon 5 - Animals?
Това поведение май и мен би ме уплашило (ако някое момиче/жена така се заплени от мен и почне да ме преследва)...
Вие как смятате - това поведение на "столкър" ли се пада или на краен психопат?

Едит:
И само на мен ли това видео ми се струва толкова откачено?

Ivaaaaa
01-10-2015, 15:31
аз не бих имала нищо против маруун файв да ме преследва, хаха :Д. и клипът, и песента са яки.

M****
01-10-2015, 19:14
Ivaaaaa, (баси колко "а"-та в ника) да си призная - и мен като музика и вокално изпълнение ми харесва песента. Но днес реших да проверя всъщност какво се пее на англ. в нея и от текста й останах с двусмислени впечатления. Може и да не съм разбрал правилно текста на песента, ама май "лирическият герой" - преследвачът, освен че желае да е с мацката, май иска и да я яде... Сега дали само му се иска да й прави смучки или нещо по-канибалийско - не знам. По-точно не разбрах. :)

Едит: граматически грешки

dreamwalker
01-17-2015, 17:11
Като говорим за столкъри: преди време един ме столква три месеца. Бяхме се запознали в автобуса. Говорихме за книги и музика и накрая аз като последна глупачка му дадох номера на втория ми телефон.
Тогава бях на 14, между другото. И не може да се каже, че съм особено красива.