PDA

View Full Version : Преди го мразех, а сега не знам.



Your Dream
12-22-2014, 20:48
Това е една малко по-различна история. Познавам едно момче от много отдавна. От детската градина. Всъщност, точно от там тръгва тази история. Всички знаем, че децата понякога могат да бъдат жестоки, много жестоки. И това дете беше такова към мен, нещо което преобърна отношенията ни за цял живот. Думите му тогава, толкова нараниха не само мен, но и семейството ми, че за пръв път в живота си се сблъсках с чувство което дълго време дефинирах като омраза.

Докато растяхме отношенията ни се влошаваха, ние не се понасяхме, карахме се, обиждахме се, а учехме заедно. Годините на обучение бяха ад и за нас двамата и за съучениците ни. Тогава, той направи един много мил жест, който каза че не е свързан с мен, но според общите ни приятели (о, да имаме такива) точно заради мен го е сторил. Както и да е, през всичките тези години аз просто го мразех и не се замислях и за една негова постъпка, пренебрегвайки всички подмятания, че ме харесвал, че сме били еднакви характери и т. н. , пренебрегвайки всички наши случайни срещи и как се обръщахме един след друг като деца.

Преди няколко месеца обаче, се оказах неволен свидетел на един доста тежък, за него момент. И освен че се възхитих на силата, с която преминаваше през него без да се оплаче дори веднъж, изпитах и огромното желание да го прегърна. Не беше съжаление, не изпитах жал от ситуацията, а от това че се случва на него.

Исках да го гушна и да му кажа че всичко ще се оправи. Не го сторих. Просто стояхме там, и се гледахме, а аз едва не заплаках заради него. В последствие той се оправи, но оттогава аз не съм същата. Всеки път като се засечем някъде, нещо в мен трепва, същото желание да го гушна, да го питам как е, се появява. За капак и най-добрата ми приятелка ми обяснява, как винаги е мислела че ще сме заедно някой ден.

А аз просто не знам. Колкото повече мисля, толкова повече осъзнавам че съм му простила грешките от миналото, всички груби думи, подмятания, обиди, грозни номера, и че не е било омраза, просто огорчение от моя страна. Но, не знам какво да правя. Толкова пъти ме е наранявал с думите си, че ме е страх дори да го поздравя, не знам дали той ме мрази или съм му неприятна, не знам дали няма да ми се изсмее в лицето, ако опитам да спечеля поне едни добри взаимоотношения.

И просто имам нужда от съвет, от непознати хора, които някак са успели да разберат иначе объркания ми разказ, и които да ме насочат коя е вярната посока. Да рискувам всичко, достойнство най-вече, и да видя какво изпитвам и какво ще стане, или да не опитвам изобщо? И как да потърся път към него, след повече от 20 години омраза?

xXxPETYAxXx
12-22-2014, 22:10
Наистина не разбрах много от ситуацията. От детската градина ли го мразиш, че с такова впечатление останах(какво толкова може да каже и направи едно дете от детската, че да му се съдриш 20 години нз)?

102
12-22-2014, 22:23
аз лично обиждам хората които харесвам
намирам ги за готини и мисля че могат да издържат
често пъти прекалявам и наранявам същите хора
следователно можеш да му се довериш като казва че те харесва и иска нещо по-така

Your Dream
12-22-2014, 23:12
Наистина не разбрах много от ситуацията. От детската градина ли го мразиш, че с такова впечатление останах(какво толкова може да каже и направи едно дете от детската, че да му се съдриш 20 години нз)?

Наистина много груб коментар за семейството ми, вероятно е повторил думи на родителите си, но засегна най-вече моите родители. От него започна всичко и после вече стана още по-грозна ситуацията, обиди, караници, гадни номера и т.н., колкото по-големи ставахме, толкова повече се разрастваше тази непоносимост.

Azoria
12-23-2014, 12:49
Момчетата често израстват като гаднярчета,, мислейки си,че е готино. Но след пубертета обикновено им идва акъла. Поздрави го следващия път когато го видиш. Нищо повече, само му кажи "здрасти", усмихни се и подмини. Ако и той те поздрави, постепенно няма да е толкова странно да го питаш как е и да го заговориш изобщо.

bunny500
12-23-2014, 19:53
Според мен не бива да те е страх от това дали ще те нагруби отново тъй като вече не сте деца.Следващия път когато се видите просто го спри и му предложи да излезете , тогава ще можеш да си поговориш с него и да провериш чувствата си.