PDA

View Full Version : Имам въпроси за интелигентността и умът



nikimoney
12-23-2014, 02:31
Здравейте всички! Аз съм Ники на 16 :)
Така, ясно е че на тия години, ти идва малко по малко акъла и всичко.
Та, да изясня малко ситуацията.
Аз лично съм малко скаран със обикновенните неща.. Когато видя че нещо е обикновенно просто автоматично го подминавам. Не мога да го обясня правилно, но често се озовавам във такива ситуации, в които нормалното ме дразни..
И после го премислям и виждам, че не трябва да е така...
Това е едното. Второто е.. Не обичам промяната много.. По-точно ме е страх (малко или много).
Страх ме е да си променя начина на мислене и да видя някой неща по друг начин. Не под друг ъгъл. По друг начин да възприемам нещата. Страх ме е, че после няма да мога да се върна, така да го кажа.. Не съм много точен, и не мога да бъда, но се надявам някой да разбере.. :Х
И последното е нещо което се чудя последния месец..
По принцип съм умен, имам по-високо от нормалното IQ, но всеки път като видя нещо, което не съм видял преди друг, или проумея нещо след друг, или видя някой по-умен от мен се замислям, дали е възможно да стана по-умен? В смисъл.. Ти можеш да поумнееш, но колко? Дали толкова много, че примерно да ти се вдигне IQ-то от 135 на да кажем 150?
И също така си мисля за мисълта ми. Аз никога не си чувам мисълта. Все едно гледам как някой друг си мисли в неговата глава, и чак накрая говори със моето тяло.. Мисля, че ако мога по някакъв начин да си влезна във ума, да си чувам мислите преди да ги изговоря, да мога да ги разгледам. А не примерно да ми трябва една тетрадка да напиша всичко което ми хрумне и накрая да избирам. (не че го правя, но ми казват да го правя).

Ще е супер ако някой разбира поне един или два от проблемите ми и да постне хубав отговор :)
Приятен ден!