PDA

View Full Version : Какво да правя...?!



sunfl0wer
12-23-2014, 17:41
Здравейте. Имам си приятел от почти 1 година. Разбираме се уж добре, но напоследък нещо почва да ме смущава.
По принцип и двамата си имаме различни компании и приятели и от двата пола, понякога се събираме с един на друг компаниите, но и си даваме достатъчно лично пространство.
Той излиза обаче най-често с най-близките му приятели, едни 3-4 момчета.
Та напоследък в компанията им се завъди някаква мацка. До тук окей, няма проблеми, както казах има си и други приятелки момичета, дори и да има една, с която да е малко по-близък какво толкова,ако няма поводи за ревност-не ревнувам.
Обаче по едно време много започна да ми бие на очи - често я споменава, като го питам какво е правил често тя присъства в историите. Това е,че мацката се движи с тях ,защото до колкото разбрах имат доста общи интереси, а с момичетата,които познава не и е особено интересно.Играят разни видео игри заедно с нея,ходят по партита , а аз никога не ходя на такива места с него,защото не слушам същата музика.
Отначало когато просто си говорихме и питах от любопитство и ми разказа за нея,си представих някаква мъжкарана, по някаква причина не особено добре поддържана ( просто такъв образ ми дойде в главата,когато ми каза,че играе игри с тях и се интересува от абсолютно същите неща като тях - не знам защо имах такава реакция всъщност ),а и той ми обясняваше-тя ми е като братлето,не знам си кво. Но дойде момента в който излезнах с тях и ме запозна с нея.
Мацката изглеждаше много добре даже.. беше с дълга права коса, слабичка, стегната, явно си тренира даже, с хубави,оформени вежди.. и тук една доста яростна ревност ме налетя..
Омръзна ми да чувам за нея, да му пише,когато сме навън с него....но просто стиснах зъби и си мълчах...
Веднъж бяхме в тях и той отиде за душ. В този момент на мен ми изчезна всякакво уважение на лично пространство и т.н от главата и просто седнах на компютъра..
Като видях колко часа им е продължил последния разговор в скайп ми прилоша,особено при положение,че в същата вечер почти не си писахме...
Видях в хронологията му във Фейсбук с нея какви неща и е писал,как и отправяше тук-таме по някой комплимент,даже се беше изказал доста не на място нещо за гърдите и....
Но реших да не се меся повече и просто затворих чата.. И ми напряха сълзи в очите
Когато го питам дали е свободен и ми казва,че ще е с неговите хора, като знам,че тя ще е там полудявам.
Не мога да му направя скандал и да го ограничавам, но ми е малко очевидно,че изпитва някакви симпатии към тая мацка, е съжалявам, че не се интересувам от същите неща,които и той..Не мога на сила да се променя,не мога и постоянно да излизам с тях..
Аз имам чувството ,че с нея си говори повече,отколкото с мен, по-интересно му е...
Какво трябва да направя според вас в такъв случай?

sl1nceetoo
12-23-2014, 17:57
Отиваш, гушкаш го и му казваш, че го ревнуваш. Не бъди агресивна, бъди сладка.

bunny500
12-23-2014, 19:39
Колкото по-рано говориш с него за тази " мацка " толкова по добре за теб.Според мен трябва да се отдръпнеш малко от него за да разбереш дали ще те потърси , дали ще се поинтересува какво става и защо се държиш така.Не бъди рязка с него,обясни му , че ревнуваш и го накарай да се постави в твоята ситуация.Ако наистина няма никакви скрити чувства към даденото момиче ще се отдръпне от нея, ако ли не .. значи не е човека за теб.Не го казвам с никакви лоши чувства. :)