PDA

View Full Version : Проблем с кучето ми



nikolai_777
12-23-2014, 19:03
Здравейте,не съм сигурен,че тази тема е за тук,но все пак ще попитам:
От три години имам питбул (много е кротък,не си мислете,че е като другите),вече е на близо 4 години,но напоследък започна да ме притеснява.Започна постоянно да гледа в тавана.Като го пусна да потича в двора непрекъснато гледа в небето и някак си се дебне (застава някъде и почти не мърда),сякаш очаква нещо да падне...Той спи в моята стая и преди няколко нощи към 2-3 часа се събудих и го видях как е седнал в леглото си и отново зяпа тавана.По принцип е много игрив и непрекъснато тича насам-натам.Но от близо седмица му става нещо.Можете ли да ме посъветвате нещо,защото много се притеснявам за него.Благодаря предварително

haritov
12-23-2014, 19:12
Здравейте,не съм сигурен,че тази тема е за тук,но все пак ще попитам:
От три години имам питбул (много е кротък,не си мислете,че е като другите),вече е на близо 4 години,но напоследък започна да ме притеснява.Започна постоянно да гледа в тавана.Като го пусна да потича в двора непрекъснато гледа в небето и някак си се дебне (застава някъде и почти не мърда),сякаш очаква нещо да падне...Той спи в моята стая и преди няколко нощи към 2-3 часа се събудих и го видях как е седнал в леглото си и отново зяпа тавана.По принцип е много игрив и непрекъснато тича насам-натам.Но от близо седмица му става нещо.Можете ли да ме посъветвате нещо,защото много се притеснявам за него.Благодаря предварително

иначе движи ли се нормално може да причинено от проблеми в прешлените или от психологично естество

(не се шегувам за психиката)

nikolai_777
12-23-2014, 19:18
Движи се нормално.Никога досега не е имало никакви проблеми,здраво и право си е.Никога не съм му посягал камо-ли да го ударя.Преди беше много игрив,сега отведнъж му стана така-стряска се от най-малкото нещо,постоянно се озърта,не иска да излиза а преди като видеше каишката откачаше от радост.

haritov
12-23-2014, 19:20
Движи се нормално.Никога досега не е имало никакви проблеми,здраво и право си е.Никога не съм му посягал камо-ли да го ударя.Преди беше много игрив,сега отведнъж му стана така-стряска се от най-малкото нещо,постоянно се озърта,не иска да излиза а преди като видеше каишката откачаше от радост.

психически проблем

ако искаш заведи го да му направят една хематология и биохимия за да видиш как е със здравето и как са органите

nikolai_777
12-23-2014, 19:28
Добре,но ми се струва някак странно.От какво може да се доведе до този проблем?Сега го загледах по-внимателно и гледа така,сякаш има някой над него.Постоянно се ослушва,преди малко светнах до него с едно фенерче-беше готов да побегне.Донякъде е зловещо...

haritov
12-23-2014, 19:31
Добре,но ми се струва някак странно.От какво може да се доведе до този проблем?Сега го загледах по-внимателно и гледа така,сякаш има някой над него.Постоянно се ослушва,преди малко светнах до него с едно фенерче-беше готов да побегне.Донякъде е зловещо...
стрес болест смяна на обстановката

тук ветеринарната медицина не е толкова развита

bmwsasho
12-23-2014, 19:31
Ходи говори с ветеринар или пиши в някой форум за животни.
http://carsmods.net/favourite/271

haritov
12-23-2014, 19:32
Ходи говори с ветеринар или пиши в някой форум за животни.
http://carsmods.net/favourite/271
аз съм ветеринар ^^

nikolai_777
12-23-2014, 19:34
Много благодаря за съветите.При първа възможност ще посетим някой специалист.Всъщност най-близката дума до неговото състояние според мен е стрес,но не виждам от какво може да е причинен

haritov
12-23-2014, 19:50
Много благодаря за съветите.При първа възможност ще посетим някой специалист.Всъщност най-близката дума до неговото състояние според мен е стрес,но не виждам от какво може да е причинен
много неща

tochko
12-23-2014, 20:46
Възможно е да се е изплашил от шум, музика на горния етаж на къщата или блока в който живееш. Имай предвид, че моето куче така се е плашило от пробиване с бормашина над нас, но се оправи защото стоя само 1 седмица. Кучето беше нервно, постоянно се плашеше от нещо.

kaRamella
12-26-2014, 19:48
Имала съм две кучета - кокер и питбул. Виждала съм и двете да го правят,но това е защото чуват шум от съседните стаи. За друго не се сещам.