PDA

View Full Version : Честито Рождество Христово!



Joe An
12-25-2014, 10:57
Ех, ако бях Витлеемската звезда, как само щях да светя ярко! Обаче не съм. А ако бях ангел, как ли пък щях да танцувам и да пея ангелогласно, за да славя Рождество?! Но не съм... изобщо не съм... Ако трябва да се уподобя на някого в обора, това сигурно щеше да е онова магаренце. Е, то не се направи, че не видя звездата и че не чу ангелския хор. Потръпна при вида на слисаните пастири, наостри уши, когато трите влъхви редяха поклонническите си благословии и с навлажнени очи се строполи до Бебето в скута на Мария. Преживяше случващото се във Витлеемските ясли и вярваше, че някой ден такива като него щяха да бъдат обяздвани от тоя непонятен оборски Месия, а не примерно от тарикатюги като Хитър Петър и Настрадин Ходжа :)

Така че, приятели, нека да ни е честито настъпилото Рождество Христово и да внимаваме кой ни язди било в делници, било по празници!

SON OF GOD - колкото и на света да му се иска да избяга от тая история, той ще продължава да се върти все, и все, и все около нея (позволявам си това филмово предложение сега специално за вас, макар че със сина ми скоро позагледахме "Изход: Богове и Царе" на 3D и, кажи-речи, не останахме разочаровани :)

Поздрав с Mary Did You Know на CeeLo Green - https://www.youtube.com/watch?v=C1DZA_TdBBI

Fisherman
12-25-2014, 11:06
весели празници

Ivaaaaa
12-25-2014, 11:16
честито


https://www.youtube.com/watch?v=wdasUo-RDJA

defender
12-25-2014, 12:09
Честито рождество Христово на всички православни, а на другите пожелавам да вземат се освестят, хихи.

Също пожелавам Доктор Сатан и нпп да ми сготвят мусака от 666 картофа био.

Joe An
12-25-2014, 13:33
Ейиии, къв кофти ездач е яхнал тука самара!

npp
12-25-2014, 20:17
честит празник и на вас

defender
12-24-2015, 14:49
папата ни поздравява

http://www.budnaera.com/pix-common/sataninska-ruka-papa-francis.jpg

the dreamer
12-24-2015, 15:04
Честит празник !
П.П: От къде знаете, че Иисус се е родил точно на този ден ?

defender
12-24-2015, 15:09
Честит празник !
П.П: От къде знаете, че Иисус се е родил точно на този ден ?
Да, по Юлианския календар, който е действал по времето когато е живял Иисус в римската империя, Иисус е роден на 7 януари.

Но в крайна сметка мисля, че важното е че има такъв ден и че го почитаме.

the dreamer
12-24-2015, 15:16
Значи по-важно е да почитате това събитие, дори и да не се е случвало тогава ?

defender
12-24-2015, 15:24
дори и да не се е случвало тогава ?

Същински гений.
Ами за всеки човек е индивидуално, в зависимост от вярата му. Или вярваш, че е станало или вярваш, че не е станало.

the dreamer
12-24-2015, 16:38
Същински гений.
Ами за всеки човек е индивидуално, в зависимост от вярата му. Или вярваш, че е станало или вярваш, че не е станало.
То е ясно че се е случило, но датата ме съмнява. :D

LoveInfect
12-24-2015, 17:52
Честито рождество Христово на всички православни, а на другите пожелавам да вземат се освестят, хихи.

Също пожелавам Доктор Сатан и нпп да ми сготвят мусака от 666 картофа био.

Хахаха, LoL честит ви празник, пожелавам ви възможно най-силни и позитивни емоции. И нека вярваме в единствения Господ, да вършим праведни дела, е да бъдем добри, както към себе си, така и към всички други, независимо от дребните разногласия.
И ще се възполдлзвам също за да предам послание: вярващите мюсюлмани, християни и евреи, несъмнено, имат различни обичаи, традиции и теории. Но всички те вярват в един единствен Господ, вярват в доброто и в мира.
Весели празници на всички!

inewton
12-24-2015, 18:58
Скъпи братя и сестри, приятели, пожелавам ви весело изкарване на празника. И нека все пак не забравяме, че този светъл ден освен повод за напиване (което е нормално и донякъде неминуемо) е и денят, в който Бог стана човек за да изкупи греховете ни и за да покаже на невярващите, че Бог е жив и истински.
С искрени пожелания за приятни мигове, inewton

the dreamer
12-24-2015, 19:34
Скъпи братя и сестри, приятели, пожелавам ви весело изкарване на празника. И нека все пак не забравяме, че този светъл ден освен повод за напиване (което е нормално и донякъде неминуемо) е и денят, в който Бог стана човек за да изкупи греховете ни и за да покаже на невярващите, че Бог е жив и истински.
С искрени пожелания за приятни мигове, inewton
Ти вярващ ли си ?

inewton
12-24-2015, 20:20
Ти вярващ ли си ?

Що за въпрос!? Разбира се, че съм вярващ!

golemiq_korab_minava
12-25-2015, 07:43
Честита и бъдето по-добри, не само на на Коледа. :Д

Meth
12-25-2015, 15:57
Ти вярващ ли си ?


Що за въпрос!? Разбира се, че съм вярващ!
Да - вярва в това, че някаква си жена е родила Бог.
Бог е излязъл от вагината на жената с тяло на човек. Как ти звучи ?

npp
12-25-2015, 18:13
весела коледа

Joe An
12-26-2015, 07:14
весела коледа

Честито Рождество Христово, приятелю!

Ама и ти откъде го изкопа това мое "магарешко" откровение :)

npp
12-26-2015, 08:01
Честито Рождество Христово, приятелю!

Ама и ти откъде го изкопа това мое "магарешко" откровение :)

честито Р.Х. и на теб

за кое твое откровение говориш?

Liora
12-26-2015, 10:18
Честит рожден ден на Хор

npp
12-26-2015, 12:53
Честит рожден ден на Хор

какъв "хор"?!, няма такъв Бог в Библейските писания

defender
12-26-2015, 14:41
Честит рожден ден на Хор

Това ли е тайното ти гадже от 8 клас? Още го обичаш значи?

defender
12-26-2015, 15:04
Да - вярва в това, че някаква си жена е родила Бог.
Бог е излязъл от вагината на жената с тяло на човек. Как ти звучи ?

Искаш да кажеш, че Бог като е създал човека е създал нещо некачествено, долнопробно и отвратително ли, сякаш така говориш за женската вагина и че се е родил като човек? Тъй като Иисус е връзката между Бог и човек, сякаш нормално е да бъде Богочовек.

Значи Иисус излязъл от жената, като човек, ти звучи зле, а че Бог създал човека долнопробен, че да може да роди Иисус ти звучи добре?

Pitancho
12-27-2015, 11:18
Отдавна не съм влизал тук, но поздравявам всички с Рождество Христово и особено defender, като го поздравявам за дейността му във форума и му желая дързновение, волски нерви и любов към заблудените, дори когато те парадират с невежеството си, без да го осъзнават. Христос търси да се роди в душата на всекиго, а както обикновено място за Него няма. Хората са заети с разни дреболии.

npp
12-27-2015, 13:07
Отдавна не съм влизал тук, но поздравявам всички с Рождество Христово и особено defender, като го поздравявам за дейността му във форума и му желая дързновение, волски нерви и любов към заблудените, дори когато те парадират с невежеството си, без да го осъзнават.

само че първо ще трябва да отвърне себе си от невежеството и заблудата си, освен че и от бай-ганьовщината си, пък и от горделивостта/надменността си...

GeorgiBinev
12-27-2015, 13:44
http://memeshappen.com/media/created/Happy-Easter-Sorry-Merry-Christmas-meme-38851.jpg

Liora
12-27-2015, 14:16
какъв "хор"?!, няма такъв Бог в Библейските писания

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/3tags-prod/article/5529e651f28a2/5529e65202ece/original.jpg

npp
12-27-2015, 15:05
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/3tags-prod/article/5529e651f28a2/5529e65202ece/original.jpg

кой ти е наговорил такива неща за Божия Син?!, ако някакви юдаисти, не ги слушай, Исус няма нищо общо с египетските богове и лордове, нито египетските имат нещо общо с Библейския, Исус е засвидетелствуван на много места в Библията, дори и Соломон е пророчествувал за Него

"По-добро е бедно и мъдро дете
Нежели цар стар и безумен
Който не приема вече съвет;
Защото единът излязва из дома на узниците за да царува,
А другият, и цар да се е родил, става сиромах.
Видях всичките живи които ходят под слънцето
Със сина, втория, който ще стане вместо него:
Няма край на всичките люде,
На всичките които са били пред тях;
А дирните не ще се възвеселят в него.
И това е прочее суета и угнетение на духа." Еклесиаст 4: 13-16

Pitancho
12-27-2015, 16:15
Каквото съм сметнал за нужно, съм го написал. Посланието ми си има адресат и няма нужда да бъде допълвано от доморасъл дървен философ, неориентиран за време, и самоличност.

inewton
12-27-2015, 16:25
Ето защо брат defender жалееше толкова за този Pitancho!

LoveInfect
12-27-2015, 16:29
Кога е почнало същесвуването на Бог?

npp
12-27-2015, 17:18
Каквото съм сметнал за нужно, съм го написал. Посланието ми си има адресат и няма нужда да бъде допълвано от доморасъл дървен философ, неориентиран за време, и самоличност.

в миналия пост не съм казал нищо за теб, и не виждам с какво толкова си се помислил, че си много по-полезен от всеки друг?!, такива дето нито изгонват бесовете от обладаните, нито изцеляват болните с молитва, нито възстановяват сакати/инвалиди, нито възкресяват мъртви, нито свидетелствуват добро слово, нито се вижда да проявяват нелицемерна любов към ближния си, с лопата можеш да ги ринеш, всеки може да ти говори някакви сектантски работи, но не всеки е вършил делата на Исус и Неговите истински ученици представени в Библията, така че какво ако правим 101 ритуала в час, а не сме полезни по отношение на всеобщото освещаване за изобилен и вечен живот в истинския Господ Бог?!, имало е хиляди случаи хора да послушат сектанти, и резултатът в крайна сметка е бил жалък, така че защо трябва да правим/повтаряме същата грешка и ние?!, ако отидеш на лекар, но всеки такъв те отпраща с думите "покай се" и не те лекува, каква полза от медицината?!, така и няма полза от вярващи/духовни служители, които не принасят плодовете на Исус и Неговите истински ученици

npp
12-27-2015, 17:28
Кога е почнало същесвуването на Бог?

съществуването на Бог няма начало, нито край, Той е безкрайно съществуващ, просто си Го има

Joe An
12-27-2015, 18:35
честито Р.Х. и на теб

за кое твое откровение говориш?

Бъзикам се с прилагателното "магарешко". Но става въпрос за това, което съм споделил преди една година в тоя пост под пожеланието си към всички вас.

npp
12-27-2015, 18:46
Бъзикам се с прилагателното "магарешко". Но става въпрос за това, което съм споделил преди една година в тоя пост под пожеланието си към всички вас.

ако говориш за тази тема, дефендър я рефрешна

the dreamer
12-27-2015, 19:56
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/3tags-prod/article/5529e651f28a2/5529e65202ece/original.jpg
Сериозно ? WTF ?

LoveInfect
12-27-2015, 20:43
А като умрем, говорим и си с Бог? В смисъл, можем ли да си водим диалог с него??

npp
12-28-2015, 09:15
А като умрем, говорим и си с Бог? В смисъл, можем ли да си водим диалог с него??

да, възможно е, но не казвам, че всеки, който умре ще може да води диалог с Него

defender
12-29-2015, 10:35
...

Здравей Питанчо, къде се изгуби човек?

Pitancho
12-29-2015, 11:17
Здравей Питанчо, къде се изгуби човек?

Нещо ровех из търсачката и ме препрати към форума, та реших да поздравя за празниците хората тук, докато все още това не се възприема като проява на лош вкус или на нетолерантност, както е вече тук-там из цивилизована Европа. Ще надничам по-често от напоследъка, белким се весне някой незнаещ, че то тук ,,знаещите'' са нагъчкани като попови лъжички в изсъхваща локва и спамът е тотален.

Meth
12-29-2015, 15:16
Искаш да кажеш, че Бог като е създал човека е създал нещо некачествено, долнопробно и отвратително ли, сякаш така говориш за женската вагина и че се е родил като човек? Тъй като Иисус е връзката между Бог и човек, сякаш нормално е да бъде Богочовек.

Значи Иисус излязъл от жената, като човек, ти звучи зле, а че Бог създал човека долнопробен, че да може да роди Иисус ти звучи добре?
Казвам, че можеше да дойде от небето, например.
А не да излиза от вагината на жената. Все пак е Бог.

defender
12-29-2015, 17:56
Казвам, че можеше да дойде от небето, например.
А не да излиза от вагината на жената. Все пак е Бог.

А Бог да спасява хората не чрез Себе Си (в лицето на Иисус), а чрез някакъв си човек Мохамед, как ти звучи?
Някакъв си зависим бог, който разчита не на себе си в делото на спасението, а на някакъв си човек Мохамед.
И даже, който не вярвал в човека Мохамед, че е негов пророк нямало да се спаси. Ся спасението от Бог ли зависи или от човека Мохамед, който в същото време дори няма съдружие с аллах, щото аллах забранявал, ама в същото време спасението в аллах зависи от мохамед и не може да стане без вяра в него, че е негов пророк.

npp
01-01-2016, 15:20
ЧНГ

LoveInfect
01-01-2016, 16:45
ЧНГ

Ти как празнува?

npp
01-02-2016, 14:51
Ти как празнува?

обикновено празнувам нова година в семейна обстановка както коледа

inewton
01-02-2016, 14:55
обикновено празнувам нова година в семейна обстановка както коледа

Колко скучно... Очаквах много повече от теб. Разочарова ме.

Joe An
01-03-2016, 16:19
ЧНГ

Ч.Н.Г и от мен на всички тук! Бъдете здрави, успешни, обичащи, любящи и спасени от всяко зло чрез упованието си в Бога!

ЧИН-ЧИН :)