PDA

View Full Version : Помощ! Съсипах си обувките



xnicollex
12-25-2014, 17:36
Преди около 2 месеца си взех нови маратонки. Бели са и затова ги чистя всеки ден с мокра кърпичка, но днес реших, че е време да ги изпера..не съм ги пускала в пералнята, а ги потърках със сапун и после с веро, но понеже не се изчистиха ги сложих в белина за около 30-40 минути, понеже бях чела че помага. Сега са почти чисти, но отдолу на гумата имат странно оцветяване, както и отгоре ( ще кача и снимка ) Ако знаете как мога да го оправя, моля кажете ми, защото това са любимите ми маратонки. Благодаря предварително :) http://prikachi.com/images.php?images/95/7805095e.jpg

bitterkiss
12-27-2014, 15:59
Опитай с паста за зъби.

JuStElly
12-28-2014, 13:18
Изтъркай само оцветеното с белина... може да пробваш и със спирт.

xnicollex
01-05-2015, 18:50
Опитай с паста за зъби.

Не знам дали ще стане, защото преди да се оцвети от белината имаше малко замърсено и опитах с паста за зъби и нищо не стана. Но ще опитам по-късно.

xnicollex
01-05-2015, 18:51
Изтъркай само оцветеното с белина... може да пробваш и със спирт.

Самите петна се получиха от белина и не мисля, че е добра идея пак да слагам..ще опитам със спирт. Мерси :)

Тамии ..^^
01-06-2015, 19:05
Може ли да те питам откъде ги взе, понеже от доста време си търся такива? Иначе пробвай с лакочистител, точно оня ден гледах една снимка, че може така да се чистят.

zlatit0o
01-06-2015, 21:23
30-40 минути са били много явно, не знам с какво ще поправи вече оцветеното, но аз такива бели обувки почиствам с хлорин и разтърквам с четка за зъби и резултата е перфектен, за друг път да знаеш :D

xnicollex
01-07-2015, 20:12
Може ли да те питам откъде ги взе, понеже от доста време си търся такива? Иначе пробвай с лакочистител, точно оня ден гледах една снимка, че може така да се чистят.

От една българска facebook страница, но нещо не я намирам..Пробвах малко лакочистител и се оцвети още повече ;(

xnicollex
01-07-2015, 20:14
30-40 минути са били много явно, не знам с какво ще поправи вече оцветеното, но аз такива бели обувки почиствам с хлорин и разтърквам с четка за зъби и резултата е перфектен, за друг път да знаеш :D

Дали ако пробвам по твоя начин ще се оправят? Откъде си купуваш този хлорин и горе долу на каква цена? Дали ще стане нещо ако ги мина с бяла боя или трябва да е кожа, за да се получи? Обущарят няма как да ми помогне в тази ситуация, нали?

zlatit0o
01-08-2015, 12:34
Носят ми го от Гърция, но със сигурност трябва да се предлага и в България, потърси в магазините.