PDA

View Full Version : Ефективно ли е - лицеви опори



Mozzela
12-26-2014, 19:27
Та да попитам дали е ефективно да правя например по гд 60-70 лицеви на две серии (или повече) , когато ми хрумне през деня и общо около по 400-500 да се съберат, но и да си правя по една тренировка.

WhereIsMyCrown
12-26-2014, 20:00
ефективно за какво?

FAKE IT
12-27-2014, 18:23
Зависи каква е целта ти ..

Mozzela
12-27-2014, 21:14
Ами имам в предвид дали така лицевите ще дадат ефект. Смисъл като не ги правя на веднъж въобще ще има ли ефект или просто да си ги правя в тренировката, защото така или иначе съм свикнал да правя всеки ден и си ми е режим.

FAKE IT
12-27-2014, 22:44
Занимавам се с контактен спорт и лицевите са ми основно упражнение. Когато не се готвя за турнир, а само поддържам форма си правя силова веднъж дневно и лицевите ги правя наведнъж - до изцеждане. Когато правя кръгова си ги разбивам на три серии, пак веднъж дневно.

Един месец преди състезание правя лицеви три пъти дневно, шест пъти в седмицата, като единия път ги разбивам на 3 серии, вторият пак на толкова, третият на 4 серии.

Когато ги правя повече от веднъж дневно съм забелязал, че издръжливостта, силата и бързината ми се повишават значително, но е хардкор, особено ако ги правиш интензивно. Ако се нагърбиш с подобна програма - спи и си отпочивай повече през деня, яж много, иначе рискуваш обратен ефект и на всеки месец редовни тренировки си взимай по една седмица почивка. /това в случай, че тренираш и се занимаваш И с други упражнения през останалото време. Ако си цъкаш само лицеви не е толкова проблематично./

Mozzela
12-28-2014, 07:22
Занимавам се с контактен спорт и лицевите са ми основно упражнение. Когато не се готвя за турнир, а само поддържам форма си правя силова веднъж дневно и лицевите ги правя наведнъж - до изцеждане. Когато правя кръгова си ги разбивам на три серии, пак веднъж дневно.

Един месец преди състезание правя лицеви три пъти дневно, шест пъти в седмицата, като единия път ги разбивам на 3 серии, вторият пак на толкова, третият на 4 серии.

Когато ги правя повече от веднъж дневно съм забелязал, че издръжливостта, силата и бързината ми се повишават значително, но е хардкор, особено ако ги правиш интензивно. Ако се нагърбиш с подобна програма - спи и си отпочивай повече през деня, яж много, иначе рискуваш обратен ефект и на всеки месец редовни тренировки си взимай по една седмица почивка. /това в случай, че тренираш и се занимаваш И с други упражнения през останалото време. Ако си цъкаш само лицеви не е толкова проблематично./

И аз се занимавам с контактен спорт и ми влизат във всяка тренировка, затова питах. Помогна ми, благодаря!

redbul2
12-28-2014, 15:03
Лицевите са ефективни, когато ги правиш с някаква допълнителна тежест на гърба.

Rakshy
12-28-2014, 15:23
Лицевите са ефективни, когато ги правиш с някаква допълнителна тежест на гърба.

Зависи колко тежиш и колко напреднал си.