PDA

View Full Version : Хранителен режим



nonameart
12-28-2014, 08:44
Здравейте на всички и Весела Коледа :)
Имам няколко въпроса относно изготвяне на хранителен режим. На 17 съм, 1.65-6 висока, тежа 48 кг.
Напоследък свалих много килограми, бях 65, но като цяло по доста нездравословен начин - гладуване, пренатоварване, избягване на жизненоважни храни и т.н. Не ям никак много, особено като съм на у-ще, не обичам да ям там, а и нямам навик да си нося. Още един минус ми е, че не пия НИКАК много вода - по-малко от литър на ден. Обикновеното ми хранене е : сутрин - нищо, на обяд салата със сирене, понякога яйце, по-рядко месо и вечеря отново салата със някакъв десерт. Не е като да съм умряла от глад, аз се чувствам сравнително добре, но имам проблеми с нередовен цикъл, виене на свят, ниско кръвно и т.н. Заради всички тези причини реших да си изградя един приличен режим отново с малко храна, понеже организма ми просто не е навикнал да яде повече, но не знам кога да ям въглехидрати например или какво да вечерям. Не искам да напълнявам, искам да задържа тези кг, но да нямам здравословни проблеми. Ако може някой да ми обясни или да ми даде примерни закуски, обеди и вечери ще е супер. И кога да пия вода? След, по време на или преди хранене? Навсякъде пише различни неща и главата ми е каша в момента, благодаря предварително :)

Little Monster
12-29-2014, 17:03
Започни разделно хранене. Всеки ден ще си набавяш важни за организма бещества, а и е полезно.
Относно водата, аз знам че е хубаво да се пие вода 15-20 минути след хранене, за да не се получава ефекта на издуването.

duparinka
12-29-2014, 22:12
Търсите природни продукти, които да ви помогнат да се чувствате и да изглеждате по-добре? Открихте ги! Форевър Ливинг Продъктс предлага висококачествени продукти за здраве и красота. Компанията е разработила гама от напитки с алое вера и козметични продукти, които позволяват на милиони хора по света да се докоснат до забележителните свойства на това растение и благотворното му въздействие върху цялото тяло. Прибавете към тях разнообразните хранителни добавки и продукти от пчелния кошер и ще получите цялостна система за постигане на по-добро здраве и красота.
Koито има интерес към продуктите нека ми пише за повече инфо и цени: 0883494378 filis.m@abv.bg
За хора, който искат да си докарват допълнителен доход чрез Форевър Ливинг Продъктс могат да се обръщат също към мен.
Доставки за цялата страна, а в София и налично може.
http://www.flp.bg/bg/Products_Supplements_bg.htm

sxtway
12-30-2014, 17:04
Здравей. :-) Много важен навик, който е нужно да се изгради, е закуската. Пропуснеш ли я, метаболизма се забавя с едно хранене и иска да навакса при следващото, така се предизвиква и преяждането. Тя трябва да е най-пълноценна, да съдържа повече белтъчини, те се съдържат в белтъците на яйцата, месото, рибата, изварата, комбинирани с въглехидрати, това са картофи, ориз, зърнени култури, ядки, но за закуска са подходящи овесени ядки, филийка хляб, също лист зелена салата или салата айсберг към закуската. Вечерята е най-малка по обем. Не бива да съдържа въглехидрати, защото тогава движението на човек намалява и директно се "залепят". Храненията за деня наброяват от 5 нагоре, препоръчително е да се яде на 2-4 часа. Относно изграждането на навик да пиеш вода, просто имай воля, постави си за цел до определен час да си изпила дадено количество вода, или като цяло течност. Междинните закуски, преди обяд и след обяд, една от тях ще съвпадне докато си на училище, носи си храна от вкъщи (моркови, сурови ядки) Препоръчително е присъствието на белтъчини при всяко едно хранене, но ако имаш проблем с големия прием на белтъчини, се консултирай със специалист. Това е моят личен опит, с много изчетена информация. Надявам се да съм ти помогнала и смятам че с балансирано хранене, организмът ти трябва да се чувства добре. :-)