PDA

View Full Version : Нормално ли е?



_Baby_
12-29-2014, 13:45
Така да пиша една тема тук. Значи не спазвам някаква диета, храня се нормално, понякога 3-4 пъти на ден, ям и боклуци като чипсове, дюнери и т.н., сладкиши...обаче не мога да ходя всеки ден до WC. В смисъл не ми се ака да го кажа така, не че се стискам, а го правя през 2 дена някъде. Нямам здравословни проблеми пък и килограмите ми не са много - 58 на ръст 169см. Това нормално ли е според вас или нещо ми е сбъркано? В изследванията дето съм правила няма нищо притеснително.

OMGOMG
12-29-2014, 14:15
Бавен метаболизъм.... Спорт и хранене по 5-6 пъти на ден(малки количества) би трябвало да помогнат.

shonda_6969
12-29-2014, 15:15
Споко ма,ш'са опрайш

_Baby_
12-29-2014, 17:29
Бавен метаболизъм.... Спорт и хранене по 5-6 пъти на ден(малки количества) би трябвало да помогнат.

Спорта го има - тенис на корт, сега зимата фитнес предимно. Фитнес силно казано - велоаргометър и пътечка и там между другото за дупе и бедра някое и друго упражнение. За яденето споделих вече.

KokoDjambo
12-30-2014, 20:56
А казваш два три дена, после запек имаш ли? И как в смисъл това дето го акаш много ли е - запишваш ли кенефа дето се вика или не? Мисля си, че си с бавен метаболизъм ама пък ако е така няма ли да повлияе на теглото ти и фигурата, която като те гледам е супер?

_Baby_
01-01-2015, 10:38
Ами мерси! Иначе не точно запек, но е трудно изхождането и чак запушване на тоалетната не е имало но се е налагало да пускам водата 2-3 пъти допълнително. Каква е връзката?

haritov
01-01-2015, 16:11
зеления чай има много добър ефект

draid
01-01-2015, 19:24
Много важно е какво ядеш за тая работа.

anonymous708973
01-01-2015, 23:33
Много важно е какво ядеш за тая работа.

Мега важно е, да.
И аз съм с огромни проблеми в тая област - от опит ти казвам, големи количества вода помагат. Пий по 2 литра на ден. Food combining е мега важно, ама предполагам, че няма да си направиш труда. Примерно месо и картофи не трябва да се ядат заедно, ама повечето хора като го чуят, бягат с двеста в другата посока.

_Baby_
01-02-2015, 06:30
Мега важно е, да.
И аз съм с огромни проблеми в тая област - от опит ти казвам, големи количества вода помагат. Пий по 2 литра на ден. Food combining е мега важно, ама предполагам, че няма да си направиш труда. Примерно месо и картофи не трябва да се ядат заедно, ама повечето хора като го чуят, бягат с двеста в другата посока.

Вода сега зимата наистина пия по-малко, но лятото особено след тренировка ги подминавам 100% 2-та литра. Иначе ако ми подскажеш някаква примерна схема за комбиниране ще ти бъда благодарна. От опит глава не боли.

п.п. И ти ли си така с ходенето по голяма нужда? И това разделното помага ли ти?

anonymous708973
01-02-2015, 10:25
Ами, потърси в ютюб. Най-общо казано, примерно при плодовете - диня и пъпеш се ядат само сутрин, никога през деня, защото "застигат" каквото и да си яла по-рано и не му позволяват да напусне организма. Плодовете се делят на три вида - сладки (банани, примерно), полукиселинни (тук са ябълките и доматите) и киселинни (цитрусови). Полукиселинните се смесват и с двата вида, но сладки и киселинни не се ядат едновременно. Зелени зеленчуци си отиват с всичко. Картофи и ориз не се ядат с месо, идеалната гарнитура е зелена салата. Това са само няколко примера, материята е изключително комплексна. Аз се опитвам да си направя яденето изключително просто. Обожавам зелена салата с круши, синьо сирене и орехи, ама това определено затруднява храносмилането.
Примерно, ако ще ям картофи, си ги пека на фурна с подправки. Не ям месо заедно с това.

Това, което аз правя - започвам деня с много вода. Просто в момента, в който стана, сядам в леглото и пия няколко чаши. Вчера бях изпила 700 мл само преди закуска. Чакам половин час и закусвам. През целия ден се опитвам да пия вода, в процес на превръщането на това в навик съм.
Опитвам се наистина усърдно да не ям сирена и да откажа прясното мляко в кафето. Ям кисело мляко, българско сирене и моцарела, останалите се опитвам да ги игнорирам. Никакви сметанови сосове.
Никакви плодове преди или след ядене. Плодовете не са десерт, ядат се на гладно. По-скоро ще изям 100 грама шоколад отколкото мандарини след вечеря.
От месата се опитвам да ям само пилешко и пуешко. И риба, де. Просто... замисли се колко си затормозяваш хранителната система с това месо. Месото има нужда от 6 часа да ти напусне тялото, 6 часа тоя стомах работи и работи, и работи.

Не всички имат директна връзка с ходенето до тоалетна (по едно време, като направих 4-5 поредни дни с около 2 литра вода, ходех по два пъти на ден, мухахаха!), но всичко помага на храносмилането. Поинтересувай се за Raw Till 4 диетата, примерно. Доста е екстремно лично за мен, не бих могла да го имплементирам в моя живот, но може да ти даде някои добри идеи.

_Baby_
01-02-2015, 23:58
Погледнах някои неща и мисля, че с повечето ще мога да се справя. Но да видим..., дано имат ефект.

marilyn
01-05-2015, 15:21
Според мен грешката е в храненето. Сигурно почти всеки човек ако яде това, което и ти, ще има такива проблеми. Яж малко по-здравословно. И да, водата е важна. Старай се да пиеш повече.

_Baby_
01-06-2015, 20:41
Тази Raw Till 4 си е наистина екстремна и май няма да се справя с нея...А алкохола дали влияе?

AngelBelchev
01-07-2015, 06:54
Яж овесени ядки сутринта - засищат, богати са на фибри, баластни в-ва и се усвояват бавно. Какво повече да искаш от въглехидрат?

girlwithblueeyes
01-07-2015, 12:25
Докато ядеш боклуци ще е така .Според мен при едно по-здравословно хранене нещата ще се нормализират.

KokoDjambo
01-09-2015, 18:13
Тази Raw Till 4 си е наистина екстремна и май няма да се справя с нея...А алкохола дали влияе?

Алкохола е калоричен. А не разбирам само на теб какъв ти е проблема, че сереш през няколко дена? Нали не ти се ходи? Или е това, че почти запушваш тоалетната?

_Baby_
01-10-2015, 06:12
Некомфортно ми е и мисля, че не е нормално, защото все пак се храня.

_Baby_
01-25-2015, 06:12
И както и да се храня като че ли няма особено голям ефект....

VinDiesel
01-26-2015, 15:34
Махни псевдоразбиращите от форума, аз мога да ти кажа, че усвояваш храната напълно, да го кажа така:
1. Ако и сега през този сезон имаш много движение, ти хабиш енергия, тази енергия се набавя от храната, която консумираш.
2. Когато усвояваш храната и спортуваш, няма как да ходиш всеки ден по 1-2 пъти.
3. Аз спортувам редовно, но откакто започнах да ходя на фитнес, ходенето до тоалетна ми се ограничи до 1 път на 2 дни, а преди не беше така, а съм сигурен, че ям доста повече от теб.

Смятам че пиенето на вода ти е малко, щом чувстваш дискомфорт.

Предполагам ти е тежко в областта на стомаха под пъпа?

_Baby_
01-27-2015, 18:45
Не не...Дискомфорта ми е в тоалетната. И не нямам запек, но през два дена ходене по нужда сещаш се.... :oops:

AnarchyBoy
01-27-2015, 19:42
Пий зелен чай от бамбук вечер преди лягане, кафе сутрин и ще осираш всичко ;)

_Baby_
01-27-2015, 20:00
Пий зелен чай от бамбук вечер преди лягане, кафе сутрин и ще осираш всичко ;)

Чак пък да осирам всичко. Виж с кафе и цигара няма ефект, но за зелен чай не ми беше идвало на ума. То прочистващ ли се водеше там за разни токсини и т.н. ?

LoadRunner
01-27-2015, 20:24
Ти пускаш едни от най- гадните (относително гнусни) теми на света.
Разби ми всички митове за жените, мислех че те не пърдят а то се оказало че и дори се*ат.

_Baby_
01-29-2015, 18:32
Ти пускаш едни от най- гадните (относително гнусни) теми на света.
Разби ми всички митове за жените, мислех че те не пърдят а то се оказало че и дори се*ат.

Може ли да не изкоментира някой всезнайко...

VinDiesel
01-29-2015, 19:07
Не разбрах само приемаш ли достатъчно течности(за предпочитане вода)?

_Baby_
01-30-2015, 01:58
Ами сега около нз 1.5л., лятото около два може и повече.

VinDiesel
01-30-2015, 06:57
Значи всичко е наред, щом не чувстваш тежест и дискомфорт.

_Baby_
01-31-2015, 04:49
Значи всичко е наред, щом не чувстваш тежест и дискомфорт.
Мислиш ли?

VinDiesel
01-31-2015, 05:26
Хората, които имат този проблем, имат болки в стомаха,постоянно чувство на тежест и подутина. Също и газове.

Ако при теб липсват, няма защо, да се притесняваш.

turnip93
02-02-2015, 13:55
Сраньето е изкуство, а както ни е научила историята - насила хубост не става. К'во толкова се напъваш всеки ден да сереш... Аз само за сутринта отивам поне по два пъти и да ти кажа пак не е оферта. Иначе както ти казаха по-горе, щом не чувстваш тежест, газове и продукта излиза лесно не би трябвало да има причина за притеснение.

KASAPA
02-05-2015, 17:05
Бе дискомфорта е в срането явно, че запушва кенефа не я ли разбрахте вече тая путка?!

LoadRunner
02-05-2015, 22:25
_Baby_ is that u? (https://www.youtube.com/watch?v=mF0SLpSdTtI)

_Baby_
02-10-2015, 02:42
Благодаря на всички за мненията, но май ще си карам по-старому!