PDA

View Full Version : мускулна маса, режим на хранене...



pacorabane78
12-30-2014, 00:12
Здравейте на 14 г. съм. Искам да ви питам за някакви тренировки с които да натрупвам мускулна маса, главно на корема и може би едновременно да стапям мазнините. Също и за някакъв режим на хранене (с какво да се храня, с какво не, кога, колко често, преди тренировки или след и т.н.).
Като цяло целта ми не е да отслабна, а да натрупвам мускулна маса като едновременно да стапям мазнините по корема, тъй като не искам да има спад в килограмите.
Колко често да правя тренировки и какви. И такива неща. Коремни преси вършат ли някаква работа, колко серии по колко и т.н.
Благодаря предварително.

OMGOMG
12-30-2014, 07:13
Искаш да ти направим безплатна фитнес програма,която струва 100-200лв?

Основното е да не ядеш бърза храна ,да не пиеш газирано и тн. Добре е да се занимаваш с някакъв спорт.С коремни преси само не става(мисля,че бяха нужни 25000-30000 за един кг коремна мазнина).Можеш да се запишеш и на фитнес

pacorabane78
12-30-2014, 10:07
Искаш да ти направим безплатна фитнес програма,която струва 100-200лв?

Основното е да не ядеш бърза храна ,да не пиеш газирано и тн. Добре е да се занимаваш с някакъв спорт.С коремни преси само не става(мисля,че бяха нужни 25000-30000 за един кг коремна мазнина).Можеш да се запишеш и на фитнес
не точно, но поне да знам горе долу какво да правя, някое упражнение ако може да ми се каже, което ще спомогне едновременно да се стопят мазнините от корема и в това време да се натрупва мускулна маса. Ако може да кажете как е най-добре, първо да се стопят маните после мускулна маса или едновременно.
Не искам цялостна програма, а само горе долу какво да правя, и дали се яде след или преди тренировка.

Rakshy
12-30-2014, 12:08
Всеки, който има минимална представа от хранене и тренировки ще ти каже, че не можеш да трупаш мускули и да сваляш мазнини. Олимпийците пускат шегички, че това е тайната на успеха - да сваляш мазнини и да качваш мускули едновременно, но както казах това са просто шегички :D

Единствената ти цел е next level преса на 14. Е, здравей, поредно тъпо лайно :)

Инвестирай в бъдещето си. Не е полезно за толкова млад организъм да прави някви диети (в общоприетия смисъл на думата) и като цяло cutting-a. По-добре яж и блъскай колкото можеш. Като станеш на 15-16 ще изглеждаш много по-добре.
Повечето добри инструктори предпочитат първо да свалиш мазнините и след т'ва с reverse dieting да почнеш bulk-a. Но ти е рано за това. Просто яж и тренирай, толкова ли е трудно?
И кви упражнения да правиш? Всичките.

AngelBelchev
12-30-2014, 12:23
Rakshy е прав. На 14 даже не мисли за диети, просто ограничавай боклуците. Да качваш мускули и в същото време да гориш мазнини на тези години не е НАПЪЛНО невъзможно, но тук вече говорим за много сериозни хранителен и тренировъчен режим и воля. И препарати.

pacorabane78
12-30-2014, 13:08
Нали и аз това пиша, че не искам диети и много добре знам, че на моята възраст няма да повлияе добре.

И Rakshy постигна ли нещо като написа това "Е, здравей, поредно тъпо лайно"...? Лошо ли е да се пита за нещо от което не разбирам...всеки разбира повече в едно, докато в друго не.
Много започнахте да разбирате, кой какъв е и какво е, може би ако се държахте като по-големи в акъла, щеше да е по-добре, все пак не е важна възрастта, а какво имаш в главата си, но да оставя тази тема...
Благодаря за останалите отговори. ;)

AngelBelchev
12-30-2014, 13:13
И Rakshy постигна ли нещо като написа това "Е, здравей, поредно тъпо лайно"...?

Не си го слагай толкова :) Тук така си говорим :)

OMGOMG
12-30-2014, 15:26
Има едно приложение за андроид :Runtastic Six Pack Abs Workout ....става като за теб(надявам се да знаеш как да вземеш всичко безплатно ) :)

prosto_chovek
12-30-2014, 16:48
На 14 няма как да си като Рони Колман. Какъвто ще да ти е гена и храненето и тренировките. Тренирай здраво и яж здраво. Това е. Не си ебавай здравето от такава възраст.

Rakshy
12-30-2014, 20:41
И Rakshy постигна ли нещо като написа това "Е, здравей, поредно тъпо лайно"...? Лошо ли е да се пита за нещо от което не разбирам...всеки разбира повече в едно, докато в друго не.
Много започнахте да разбирате, кой какъв е и какво е, може би ако се държахте като по-големи в акъла, щеше да е по-добре, все пак не е важна възрастта, а какво имаш в главата си, но да оставя тази тема...

Откровено не ми пука к'во имаш в главата, нито как го използваш. Отговорих ти като цяло какво мисля за въпросите ти. Това обръщение е защото се надявам да ти променя малко мирогледа. И да се опитам да ти намекна, че целта, с която искаш да постигнеш не би била най-оптимална за дългосрочното ти развитие.
Не го приемай лично към теб, такова ми е мнението за всички като теб :)
Просто всички под 16, които искат "плочки" и "маса на корема" ги приемам за бити карти. Въпрос на възгледи, кво да се прави.
И пак, не се обиждай.
Също така не си мисли, че си умен, мъдър или "зрял за възрастта си", защото не си.

pacorabane78
12-30-2014, 21:37
Добре, виж, явно не съм написал по-подробно или не съм се изразил правилно. Питам това, защото искам да стопя мазнините на корема но без да губя тегло. В момента не ми е целта за плочки.

Rakshy
12-30-2014, 22:46
В такъв случай, извинявай.

Когато сваляш нямаш особено голям избор, сваляш тегло. Не можеш само мазнини. Както когато качваш, не става да е само мускули, качваш и малко мазнини. Да, има диети и прогресии, с които тези качени мазнини са сведени до минимум, но е трудничко да се следват. Също така не можеш да свалиш само на корема, ако имаш калориен дефицит => приемаш по-малко отколкото гориш, ще сваляш от всякъде, при всеки е различно.
Другото което е: да се опиташ да свалиш само на корема с огромен брой коремни преси не е разумно. Четох преди 1-2 месеца в examine.com мисля, някаква статия, в която пишеше че можеш всъщност да насочиш "свалянето" в дадена зона - правиш много коремни, за да свалиш корема (примерно) - но не е разумно, защото е твърде незначително. За едва забележим резултат ти трябват някакъв абсурден брой повторения.
Извод: Ядеш и блъскаш. Ако искаш да стопиш малко за морето просто вкарваш няколко кардио сесии седмично, 2-3 в зависимост как ядеш и всичко е точно.

pacorabane78
12-30-2014, 23:49
Значи, най-добре е кардио и да се храня нормално, тоест никакви диети, просто да не ям както някой написа "боклуци" като кола, чипсове някакви сладки неща и т.н.
Иначе ако всеки ден вкарам кардио, прекалено ли е или даже по-добре?

Rakshy
12-31-2014, 01:02
Аз мисля, че не си заслужава. Ако ти трябват повече от 2 сесии седмично, значи нещо в храната куца. Основната идея на кардиото е да ти позволи да ядеш малко повече (от гледна точка на диетата)

pacorabane78
12-31-2014, 02:02
Добре благодаря за отговорите!